Alior Bank lokaty – opinie i oprocentowanie 2023 r.

Alior nie należał do tej pory do banków ścigających się „kto da wyższe oprocentowanie”. Jednak od jakiegoś czasu oferuje ciekawe rozwiązania dla oszczędności. Czy opinie o lokatach Alior Banku są pozytywne? Jakie warunki trzeba spełnić? Na co uważać? Sprawdźmy.

Alio Bank lokaty opinie

Alior Bank – rodzaje lokat

Najkorzystniejszą ofertą w Alior Banku jest Lokata Mobilna dla nowych użytkowników Alior Mobile. Nawet jeśli jesteś już klientem Aliora, ale nie korzystałeś dotąd z aplikacji mobilnej, możesz skorzystać z promocji po pierwszym uruchomieniu apki.

  • Lokata Mobilna – oprocentowanie 5,5%, okres trwania 100 dni, maksymalna kwota 50.000 zł

Jeśli już korzystasz z aplikacji bank oferuje inny ciekawy depozyt, jakim jest Lokata na Nowe Środki. Występuje ona w kilku wariantach z różnym okresem i wysokością oprocentowania. Do wyboru mamy:

  • Lokata 5% w skali roku – okres trwania 92 lub 182 dni
  • Lokata 4,5% w skali roku – okres trwania 365 dni

W każdym przypadku jest to oprocentowanie stałe. Jak sama depozytu lokaty mówi – Lokata na Nowe Środki – oznacza, że promocyjne oprocentowanie dotyczyć będzie tej części kapitału, którą dodatkowo wpłacisz do Alior Banku. Liczy się tylko extra nadwyżka. Nie możesz założyć lokaty ze środków na zwykłym rachunku, rachunku oszczędnościowym czy innej lokacie Aliora. Promocja wtedy nie zadziała.

Opinie o lokatach Alior Banku. Czy warto z nich skorzystać?

Najwyższe oprocentowanie dotyczy oferty mobilnej na okres 3 miesięcy. Jeśli interesuje Cię inny okres czasu możesz skorzystać z oferty lokaty na nowe środki, ale nie będzie to jakaś drastyczna różnica.

To na co powinieneś uważać to odnawialność lokaty. Bank jasno komunikuje:

„Lokatę odnowimy automatycznie, a odsetki powiększą jej kwotę. W dowolnym momencie można zmienić ją na nieodnawialną…Stawka oprocentowania lokaty na kolejny okres będzie wskazana w Tabeli Oprocentowania Alior Banku…” 

Czytając taki komunikat nie nabieramy jeszcze podejrzeń, że oprocentowanie kolejnej lokaty będzie wyjątkowo nieatrakcyjne. A tak jest. Lokata, która odnowi się automatycznie będzie miała symboliczne oprocentowanie np. 1%-1,5%. Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest złożenie dyspozycji zmiany charakteru lokaty. Najlepiej zrobić to natychmiast po założeniu lokaty (aby nie zapomnieć) i zmienić ją na nieodnawialną. Nie stanowi to żadnego problemu, nie musisz nigdzie dzwonić ani chodzić – zmiany dokonujesz w bankowości elektronicznej.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo twoich środków pieniężnych (wraz z odsetkami) zgromadzonych w każdym banku, w tym w Alior Banku, do równowartości 100 tys. euro w złotych.

Wady i zalety depozytów Aliora

Wiele banków oferuje lokatę na nowe środki. Patrząc na inne instytucje – Nest Bank, mBank, PKO, Pekao – można wyciągnąć wnioski, ze jest to najpopularniejsza forma lokaty terminowej. Alior, ze swoim depozytem plasuje się pośrodku rankingu lokat bankowych.

Zalety
  • Niski próg wejścia
  • Wybór czasu trwania lokaty
  • Możliwość założenia całkowicie online
Wady
  • Konieczność założenia konta osobistego
  • Niskie oprocentowanie lokaty po odnowieniu (trzeba pamiętać o dokonaniu zmiany)

Podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.6

Lokatę na Nowe Środki w Alior Banku założysz online. Pierwszym krokiem będzie założenie konta osobistego a dopiero z jego poziomu, po zalogowaniu się do platformy Alior Online lub Alior Mobile, złożenie wniosku o lokatę. Nie ma się co obawiać zakładania nowego konta bankowego. Po pierwsze warto sprawdzić jakie bonusy Alior oferuje za tę czynność – może się okazać, że premia pieniężna za założenie konta osobistego wynosi kilkaset złotych co znacznie podniesie atrakcyjność samej lokaty. Po drugie, jeśli po zakończeniu lokaty dojdziesz do wniosku, że konto nie jest ci potrzebne możesz wypowiedzieć umowę.

Wracając do lokat Alior Banku, zbierają one bardzo dobre opinie. Nawet obecni klienci są zaskoczeni szczodrością banku, który do tej pory był powściągliwy w walce o oszczędzających. Podsumowując, niezależnie czy planujesz zyskać na lokacie jednorazowo czy też „przeskakujesz z lokaty na lokatę” warto abyś wziął pod rozwagę ich ofertę. To obecnie jedna z najwyżej oprocentowanych lokat terminowych na rynku.

4.6 Ocena
Lokata Mobilna

Kwota do 50.000 zł, czas trwania 100 dni. Oprocentowanie 5,5% w skali roku. Niezbędne założenie konta osobistego.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo