Egera opinie 2024: czy warto korzystać z tego kantoru i giełdy kryptowalut?

Kantor Egera logo

Najszybszy kantor kryptowalut księgujący wpłaty i wypłaty 24/7 z większości polskich banków. Możliwe również wpłaty BLIK i wypłaty z bankomatów.

Kantor kryptowalut Egera jest platformą wymiany kryptowalut powstałą na początku 2019 roku. Firma zdobyła uznanie społeczności dzięki uzyskaniu licencji płatniczej KNF umożliwiającej przyjmowanie wpłat od użytkowników (problem, z którym wiele giełd kryptowalut boryka się nagminnie). Egera szczyci się faktem, iż dzięki temu jest najszybszą platformą wymiany kryptowalut w Europie!

Ogólna opinia o kantorze Egera

Misją Egera jest przybliżanie tematyki kryptowalut osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym rynkiem finansowym. Konstrukcja platformy do szybkiego zakupu bitcoina (BTC) i litecoina (LTC) jest tak prosta, że z realizacją transakcji poradzi sobie zupełny nowicjusz w kryptowalutach. Dominują opinie zadowolonych klientów, które można podsumować krótko „zakup bitcoina nie jest taki trudny jak się wydaje”.

Spis treści:

Kantor Egera
Wpłaty dostępne poprzez BLIK i 25 polskich banków

Kto jest założycielem egera.com?

Na pomysł stworzenia giełdy i kantoru Egera wpadł Jakub Wierzcholski, będący głównym udziałowcem grupy oraz pełniący aktualnie funkcję CEO. Postać ogólnie dość dobrze znana w branży krypto, wczesny propagator technologii blockchain oraz konstruktor jednej z pierwszych prywatnych kopalni bitcoin w Polsce.

Drugim ze współzałożycieli jest Tomasz Limiszewski, pełniący funkcję COO – dyrektora operacyjnego odpowiedzialnego jednocześnie za wizerunek w mediach, strategię i rozwój samej platformy.

Zespół Egera, głównie deweloperów i specjalistów ze świata finansów, liczy obecnie blisko 20 osób i ulokowany jest w samym centrum Poznania.

Usługi i produkty Egera

Egera – kantor kryptowalut

Użytkownik po rejestracji konta i po przeprowadzonym procesie weryfikacji otrzymuje dostęp do dwóch produktów firmy. Pierwszym z nich, domyślnym, jest kantor Egera. Minimalistyczny wygląd i funkcjonalność gwarantuje prosty i skuteczny handel podstawowymi kryptowalutami. Jedyne co musisz zrobić to:

  • doładować swoje konto wybraną walutą np. PLN
  • wybrać waluty do handlu np. PLN i BTC
  • wpisać kwotę jaką chcesz kupić bądź sprzedać a następnie zatwierdzić transakcję

Schemat jest zbliżony do zakupu klasycznych walut w kantorze internetowym.

Egera PRO czyli giełda kryptowalut

Egera Pro to w założeniu profesjonalna platforma tradingowa umożliwiająca tworzenie oraz korzystanie z ofert w oparciu o orderbook. Firma współpracuje z serwisem TradingView, poprzez który dostarcza użytkownikom narzędzia do analizy wykresów i trendów rynkowych. Z uwagi na krótki staż giełdzie brakuje jeszcze użytkowników oraz płynności w handlu na oferowanych parach, ale patrząc na konsekwencję w działaniu można wnioskować, iż ilość zainteresowanych ofertą giełdy osób będzie stale rosła.

Giełda Egera
Giełda PRO dedykowana zaawansowanym użytkownikom

Kryptowaluty, waluty FIAT, metody płatności

Na razie oferta jest dość skromna, gdyż na platformie dostępne są tylko bitcoin (BTC) oraz litecoin (LTC). Patrząc na fakty i zdając sobie sprawę, że i tak lwią część wolumenu na wszystkich innych polskich giełdach stanowi para PLN/BTC nie możemy mieć powodów do zmartwień.

Niezwykle istotne jest, że Egera daje użytkownikom możliwość szybkiego deponowania i wypłaty środków – to wpłaty i wypłaty natychmiastowe na zdecydowaną większość polskich banków stanowią o sile tej platformy. W tej kwestii kantor Egera jest bezkonkurencyjny!

Prowizje od transakcji

Prowizja transakcyjna w kantorze – dla nowych użytkowników – wynosi 2.8%. Niestety prowizje w kantorach kryptowalut są wysokie. Dużo lepiej wygląda sytuacja na giełdzie Pro. Tutaj opłaty są minimalne:

  • 0.50% – Taker Fee – dla korzystających z wystawionej oferty
  • 0.30% – Maker Fee – dla tworzących oferty

Widać bez głębszej analizy, iż Egera stara się ściągnąć na giełdę nowych użytkowników zapewniając im niezwykle korzystne warunki poprzez brak opłat dla osób tworzących oferty.

Opinie i obsługa klienta

Z opinii użytkowników oraz współtwórców samej giełdy wiemy, że w ponad 90% przypadków rozwiązanie problemu przez support nie zajmuje więcej niż 10 minut od momentu zgłoszenia. To wynik godny naśladowania, w szczególności przez zagraniczne giełdy gdzie po przesłaniu ticketu czas oczekiwania na odpowiedź wynosi od kilku do kilkunastu dni. Kluczem do sukcesu tego doskonale funkcjonującego systemu jest obsługa chatu 24/7 przez osoby z działu technicznego (czyli bezpośrednio osoby posiadające wiedzę i określony poziom odpowiedzialności). Takie rozwiązanie, w którym sprawy użytkownika praktycznie załatwia się od ręki, owocuje tym, że jest on w pełni usatysfakcjonowany a chat online jest wystarczającą formą kontaktu z obsługą giełdy.

Egera nie jest anonimową giełdą. Jeśli chcesz posłuchać co do powiedzenia mają założyciele – Tomasz Limiszewski i Jakub Wierzcholski – wejdź na Spotify i znajdź podcast „EGERA On Air”. Z serii ciekawych nagrań dowiesz się o nowościach w Egerze i na całym rynku kryptowalut.

Egera vs. inne giełdy kryptowalut

Egera.com czy ZondaCrypto

Jeśli chcesz kupić bitcoina lub litecoina błyskawicznie, nawet w weekend, twój wybór powinien paść na Egera. Jeśli interesują cię również inne kryptowaluty, ponadto zamierzasz spekulować, często kupować i sprzedawać swoje walory, wtedy bez wahania rozpocznij rejestrację na Zonda. Różnice pomiędzy platformami są ogromne, faktem jest iż każda z nich ma swoje unikalne, mocne strony.

Egera.com czy Kanga Exchange

Podobne kryteria oceny możesz zastosować w porównaniu do giełdy Kanga Exchange. Tu również zaletą Egera będzie szybkość transakcji, natomiast Kanga otworzy ci okno na świat wielu kryptowalut. Egera to handel w złotówkach, przy czym CoinDeal umożliwi ci wymianę w wielu partnerskich, stacjonarnych kantorach kryptowalut.

Egera.com czy Coinbase

Egera i najpopularniejsza na świecie platforma do handlu kryptowalutami czyli Coinbase – to w gruncie rzeczy mocno do siebie podobne podmioty. Ich nadrzędnym celem jest dostarczenie użytkownikowi nieskomplikowanego narzędzia do zakupu bitcoina poprzez maksymalnie uproszczony interfejs jednocześnie oferując graczom dodatkowy, bardziej zaawansowany produkt w wersji Pro.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy kantor Egera jest bezpieczny?

Firma Tapik sp. z o.o. , która jest operatorem giełdy kryptowalut Egera przeszła pozytywnie weryfikację Komisji Nadzoru Finansowego co zapewnia przejrzystość w zakresie depozytów walut tradycyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że Egera jest jeszcze młodą, nieustabilizowaną rynkowo platformą handlową. Tak jak przy wszystkich innych giełdach warto stosować kluczową zasadę bezpieczeństwa i nie przechowywać kryptowalut na giełdzie – po prostu, kup i prześlij krypto na swój zewnętrzny portfel.

Czy Egera ma siedzibę w Polsce?

W Egera pracuje zespół doświadczonych ludzi z siedzibą w Poznaniu, których pasją są kryptowaluty oraz technologia blockchain. To aktualnie jedna z niewielu (a może nawet jedyna) polska giełda kryptowalut z siedzibą w Polsce (pozostałe „polskie” giełdy ulokowane są w Estonii).

Czy weryfikacja jest konieczna?

Tak. Egera podobnie jak inne uznane w branży marki, dokonuje weryfikacji tożsamości swoich użytkowników. Przewagą kantoru Egera jest wprowadzenie procesu automatycznej weryfikacji przez co trwa ona znacznie krócej niż w przypadku manualnych rozwiązań. Weryfikacja automatyczna odbywa się z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i prawidłowo przeprowadzona trwa nie dłużej niż 30 sekund!

Egera.com – podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.6

Egera to rozwiązanie, które można polecić początkującym na rynku kryptowalut użytkownikom. Twórcy zadbali o to, aby interfejs kantoru i giełdy był spójny a sam proces rejestracji, weryfikacji i transakcji przechodziło się niezwykle komfortowo i szybko.

Na koniec przypomnijmy o największym pozytywnym wyróżniku platformy – szybkości wpłat i wypłat środków. Jeśli uznasz, że teraz jest właśnie najlepsza okazja na zakup bitcoina i błyskawicznie będziesz potrzebował zasilić swój portfel, przypomnij sobie wtedy o Egera – przelewy Express Elixir księgowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Metodologia

Poradnik Inwestora powstał z myślą aby ułatwić osobom zainteresowanym inwestowaniem w kryptowaluty podejmowanie świadomych i bezpiecznych decyzji. Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom bezstronnych recenzji i opinii o najważniejszych giełdach kryptowalut.

Przed publikacją recenzji zawsze zakładamy konto, aktywnie tradujemy, wpłacamy i wypłacamy środki aby poznać wszelkie niuanse danej platformy handlowej. Na większości znanych giełd kryptowalut posiadamy aktywne konto inwestycyjne od wielu lat! Przeprowadziliśmy analizę a następnie opublikowaliśmy recenzje wielu giełd kryptowalut, uwzględniając ich poziom bezpieczeństwa, opłaty, liczbę dostępnych kryptowalut, pracę supportu, dostosowanie do lokalnego rynku, opinie klientów i inne aspekty. Przyjrzeliśmy się historii giełdy, regulacjom, lokalizacji siedziby oraz osobom stojącym za daną platformą. Nasz zespół badawczy ocenia każdą giełdę na bazie 23 kryteriów przyznając jej punkty wg ustalonej hierarchii wartości. Zapoznaj się z naszą metodologią opiniowania giełd kryptowalut zawierającą cały proces oceny oraz wagę poszczególnych punktów.

4.6 Ocena
Egera

Najszybszy kantor kryptowalut księgujący wpłaty i wypłaty 24/7 z większości polskich banków. Możliwe również wpłaty BLIK i wypłaty z bankomatów.

1 Komentarz
  1. Zaufana giełda, polecam.

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo