BitClude opinie 2021: czy warto korzystać z tego kantoru i giełdy kryptowalut?

BitClude jest bardzo młodą platformą wymiany kryptowalut powstałą na początku 2019 roku. Giełda zdobyła uznanie społeczności dzięki uzyskaniu licencji płatniczej KNF umożliwiającej przyjmowanie wpłat od użytkowników (problem, z którym wiele giełd kryptowalut boryka się nagminnie). BitClude szczyci się faktem, iż dzięki temu jest najszybszą giełdą kryptowalut w Europie!

Ogólna opinia o platformie BitClude

Misją BitClude jest przybliżanie tematyki kryptowalut osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym rynkiem finansowym. Konstrukcja platformy do szybkiego zakupu bitcoina (BTC) i litecoina (LTC) jest tak prosta, że z realizacją transakcji poradzi sobie zupełny nowicjusz w kryptowalutach. Dominują opinie zadowolonych klientów, które można podsumować krótko „zakup bitcoina nie jest taki trudny jak się wydaje”.

Spis treści:

Wpłaty dostępne poprzez BLIK i 25 polskich banków

Kto jest założycielem BitClude?

Na pomysł stworzenia giełdy BitClude wpadł Jakub Wierzcholski, będący głównym udziałowcem grupy oraz pełniący aktualnie funkcję CEO. Postać ogólnie dość dobrze znana w branży krypto, wczesny propagator technologii blockchain oraz konstruktor jednej z pierwszych prywatnych kopalni bitcoin w Polsce.

Drugim ze współzałożycieli jest Tomasz Limiszewski, pełniący funkcję COO – dyrektora operacyjnego odpowiedzialnego jednocześnie za wizerunek w mediach, strategię i rozwój samej platformy.

Zespół BitClude, głównie deweloperów i specjalistów ze świata finansów, liczy obecnie blisko 20 osób i ulokowany jest w samym centrum Poznania.

Usługi i produkty BitClude

BitClude – kantor kryptowalut

Użytkownik po rejestracji konta i po przeprowadzonym procesie weryfikacji otrzymuje dostęp do dwóch produktów firmy. Pierwszym z nich, domyślnym, jest kantor BitClude. Minimalistyczny wygląd i funkcjonalność gwarantuje prosty i skuteczny handel podstawowymi kryptowalutami. Jedyne co musisz zrobić to:

  • doładować swoje konto wybraną walutą np. PLN
  • wybrać waluty do handlu np. PLN i BTC
  • wpisać kwotę jaką chcesz kupić bądź sprzedać a następnie zatwierdzić transakcję

Schemat jest zbliżony do zakupu klasycznych walut w kantorze internetowym.

BitClude PRO czyli giełda kryptowalut

BitClude Pro to w założeniu profesjonalna platforma tradingowa umożliwiająca tworzenie oraz korzystanie z ofert w oparciu o orderbook. Firma współpracuje z serwisem TradingView, poprzez który dostarcza użytkownikom narzędzia do analizy wykresów i trendów rynkowych. Z uwagi na krótki staż giełdzie brakuje jeszcze użytkowników oraz płynności w handlu na oferowanych parach, ale patrząc na konsekwencję w działaniu można wnioskować, iż ilość zainteresowanych ofertą giełdy osób będzie stale rosła.

Giełda PRO dedykowana zaawansowanym użytkownikom

Kryptowaluty, waluty FIAT, metody płatności

Na razie oferta jest dość skromna, gdyż na platformie dostępne są tylko bitcoin (BTC) oraz litecoin (LTC). Patrząc na fakty i zdając sobie sprawę, że i tak lwią część wolumenu na wszystkich innych polskich giełdach stanowi para PLN/BTC nie możemy mieć powodów do zmartwień.

Niezwykle istotne jest, że BitClude daje użytkownikom możliwość szybkiego deponowania i wypłaty środków – to wpłaty i wypłaty natychmiastowe na zdecydowaną większość polskich banków stanowią o sile tej platformy. W tej kwestii BitClude jest bezkonkurencyjny!

Prowizje od transakcji

Prowizja transakcyjna w kantorze – dla nowych użytkowników – wynosi 4.90%. Niestety prowizje w kantorach kryptowalut są wysokie. Dużo lepiej wygląda sytuacja na giełdzie Pro. Tutaj opłaty są minimalne:

  • 0.30% – Taker Fee – dla korzystających z wystawionej oferty
  • 0% – Maker Fee – dla tworzących oferty

Widać bez głębszej analizy, iż BitClude stara się ściągnąć na giełdę nowych użytkowników zapewniając im niezwykle korzystne warunki poprzez brak opłat dla osób tworzących oferty.

Opinie i obsługa klienta

Z opinii użytkowników oraz współtwórców samej giełdy wiemy, że w ponad 90% przypadków rozwiązanie problemu przez support nie zajmuje więcej niż 10 minut od momentu zgłoszenia. To wynik godny naśladowania, w szczególności przez zagraniczne giełdy gdzie po przesłaniu ticketu czas oczekiwania na odpowiedź wynosi od kilku do kilkunastu dni. Kluczem do sukcesu tego doskonale funkcjonującego systemu jest obsługa chatu 24/7 przez osoby z działu technicznego (czyli bezpośrednio osoby posiadające wiedzę i określony poziom odpowiedzialności). Takie rozwiązanie, w którym sprawy użytkownika praktycznie załatwia się od ręki, owocuje tym, że jest on w pełni usatysfakcjonowany a chat online jest wystarczającą formą kontaktu z obsługą giełdy.

BitClude vs. inne giełdy kryptowalut

BitClude czy BitBay

Jeśli chcesz kupić bitcoina lub litecoina błyskawicznie, nawet w weekend, twój wybór powinien paść na BitClude. Jeśli interesują cię również inne kryptowaluty, ponadto zamierzasz spekulować, często kupować i sprzedawać swoje walory, wtedy bez wahania rozpocznij rejestrację na BitBay. Różnice pomiędzy platformami są ogromne, faktem jest iż każda z nich ma swoje unikalne, mocne strony.

BitClude czy Coindeal

Podobne kryteria oceny możesz zastosować w porównaniu do Coindeal. Tu również zaletą BitClude będzie szybkość transakcji, natomiast CoinDeal otworzy ci okno na świat wielu kryptowalut. BitClude to handel w złotówkach, przy czym CoinDeal umożliwi ci wymianę w oparciu o wiele innych walut fiducjarnych.

BitClude czy Coinbase

BitClude i najpopularniejsza na świecie platforma do handlu kryptowalutami czyli Coinbase – to w gruncie rzeczy mocno do siebie podobne podmioty. Ich nadrzędnym celem jest dostarczenie użytkownikowi nieskomplikowanego narzędzia do zakupu bitcoina poprzez maksymalnie uproszczony interfejs jednocześnie oferując graczom dodatkowy, bardziej zaawansowany produkt w wersji Pro.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy BitClude jest bezpieczny?

Firma Tapik sp. z o.o. , która jest operatorem giełdy kryptowalut BitClude przeszła pozytywnie weryfikację Komisji Nadzoru Finansowego co zapewnia przejrzystość w zakresie depozytów walut tradycyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że BitClude jest jeszcze młodą, nieustabilizowaną rynkowo platformą handlową. Tak jak przy wszystkich innych giełdach warto stosować kluczową zasadę bezpieczeństwa i nie przechowywać kryptowalut na giełdzie – po prostu, kup i prześlij krypto na swój zewnętrzny portfel.

Czy giełda ma siedzibę w Polsce?

W BitClude pracuje zespół doświadczonych ludzi z siedzibą w Poznaniu, których pasją są kryptowaluty oraz technologia blockchain. To aktualnie jedna z niewielu (a może nawet jedyna) polska giełda kryptowalut z siedzibą w Polsce (pozostałe „polskie” giełdy ulokowane są na Malcie bądź Łotwie).

Czy weryfikacja jest konieczna?

Tak. BitClude podobnie jak inne uznane w branży marki, dokonuje weryfikacji tożsamości swoich użytkowników. Przewagą BitClude jest wprowadzenie procesu automatycznej weryfikacji przez co trwa ona znacznie krócej niż w przypadku manualnych rozwiązań. Weryfikacja automatyczna odbywa się z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i prawidłowo przeprowadzona trwa nie dłużej niż 30 sekund!

Podsumowanie – co warto zapamiętać

BitClude to rozwiązanie, które można polecić początkującym na rynku kryptowalut użytkownikom. Twórcy zadbali o to, aby interfejs kantoru i giełdy był spójny a sam proces rejestracji, weryfikacji i transakcji przechodziło się niezwykle komfortowo i szybko.

Na koniec przypomnijmy o największym pozytywnym wyróżniku platformy – szybkości wpłat i wypłat środków. Jeśli uznasz, że teraz jest właśnie najlepsza okazja na zakup bitcoina i błyskawicznie będziesz potrzebował zasilić swój portfel, przypomnij sobie wtedy o BitClude – przelewy Express Elixir księgowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

[Total: 11 Average: 4,9]
8,7 Total Score
BitClude

Najszybsza giełda kryptowalut księgująca wpłaty i wypłaty 24/7 z większości polskich banków. Możliwe również wpłaty BLIK i wypłaty z bankomatów.

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - jak zacząć inwestować i pomnażać swój kapitał
Logo