CoinDeal opinie 2023: poradnik, porównania, recenzja giełdy

CoinDeal to jedna z największych giełd krypto w Europie z ponad 40 kryptowalutami w ofercie i ponadprzeciętną ilością walut tradycyjnych co w sumie kreuje wartą uwagi platformę ze sporymi możliwościami zarobkowania. W poniższej recenzji poznasz mocne i słabe strony giełdy CoinDeal a w komentarzach przegląd opinii jej użytkowników.

Ogólna opinia o CoinDeal – czy warto założyć konto na tej giełdzie kryptowalut

Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji jaką platformę do handlu krypto wybrać albo poszukujesz alternatywy dla obecnie używanej giełdy, CoinDeal na pewno wart jest rozważenia. To ścisła czołówka wśród polskich giełd kryptowalut z nowoczesnym podejściem do klienta i ciekawą wizją odnośnie kształtu swojej oferty.

Sam osobiście korzystam z tej platformy od początku jej powstania traktując ją jako uzupełnienie i dywersyfikację posiadanych rachunków. Giełda stale zaskakuje pozytywnie nowymi pomysłami i projektami pokazując, że zależy jej na użytkownikach (np. poprzez głosowanie na kryptowaluty możesz wpływać na kształt jej oferty) oraz na rozwoju technologii blockchain i jej adaptacji w realnym świecie (np. poprzez wprowadzenie do obiegu karty do płatności krypto). W poniższym artykule przyjrzę się następującym zagadnieniom:

 • CoinDeal – co to za firma? kim są właściciele?
 • CoinDeal – jakie świadczy usługi? jakie posiada produkty?
 • Kryptowaluty i waluty fiat
 • Prowizje od wpłat i wypłat, opłaty transakcyjne
 • Opinie i obsługa klienta
 • CoinDeal vs inne giełdy kryptowalut
 • FAQ – najczęściej zadawane pytania
 • Podsumowanie

CoinDeal – co to za firma? kim są właściciele?

Za sukcesem CoinDeal stoi zespół profesjonalnych managerów, których ambicją jest stworzenie jednej z najlepszych na świecie giełd kryptowalut. Wrocławianie – Kajetan Maćkowiak, Adam Bicz i Alex Strześniewski – wspólnie stworzyli projekt, który spektakularnie zaistniał na rynku w 2018 roku błyskawicznie wkradając się na wysokie pozycje rankingów giełd kryptowalut jednocześnie budząc szacunek i uznanie fanów bitcoina.

Co ważne, CoinDeal przywiązuje dużą wagę do przejrzystości i transparentności swoich działań – wiemy kto jest właścicielem, gdzie jest ulokowana firma, jakie środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone – to wszystko buduje duży poziom zaufania pomiędzy giełdą a jej użytkownikami.

Aktualnie firma ulokowana jest na Malcie i podlega organowi prawnemu Malta Digital Innovation Authority, spełniając przy tym wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i zachowując kompletne procedury legislacyjne. Firma zdobyła duży rozgłos, w szczególności na Wyspach, dzięki globalnemu partnerstwu z piłkarskim zespołem angielskiej Premier League – Wolverhampton Wanderers.

Giełda kryptowalut Coindeal
CoinDeal jest dumny ze swojej współpracy z Wilkami

CoinDeal – jakie świadczy usługi? jakie posiada produkty?

Giełda kryptowalut CoinDeal

Tempo rozwoju jest niewiarygodne, giełda szturmem wdarła się na rynek europejski i jako jedna z niewielu ma odwagę podbijać USA. Handluje się na niej bardzo przyjemnie dzięki prostemu, czytelnemu interfejsowi, środki księgowane są tu sprawnie, wypłaty realizowane bez zarzutu, koszty na akceptowalnym poziomie.

CoinDeal Token (CDL)

Wspaniałym wyróżnikiem CoinDeal jest jej wprowadzony na rynek własny token o nazwie CoinDeal Token (CDL). To praktyka stosowana przez najlepsze giełdy kryptowalut w celu zbudowania lojalności klientów oraz zapewnienia im dodatkowych benefitów, które są unikatowate tylko dla danej platformy i niemożliwe wprost do skopiowania przez konkurencję. Dla przykładu, giełda Binance ma swój Binance Coin (BNB), giełda Exmo wyemitowała swój Exmo Coin (EXM).

CoinDeal Token z jednej strony umożliwia dodatkowe zarabianie na różnicach kursowych, z drugiej strony jego posiadanie w odpowiedniej ilości przyczynia się do obniżenia opłat za korzystanie z giełdy.

Karta Płatnicza CoinDeal

CoinDeal zamierza wprowadzić darmową kartę płatniczą! Aktualnie projekt jest na etapie zbierania zamówień a produkcja i dystrybucja rozpocznie się po osiągnięciu progu 50 000 sztuk. Taka karta umożliwi płatności kryptowalutami bez konieczności ich wymiany oraz zapewni dostęp do gotówki poprzez wypłatę z bankomatów.

Sam projekt jest interesujący, warto byłoby mieć taką krypto kartę, pytanie tylko gdzie nią płacić? Liczba punktów handlowo-usługowych akceptujących płatności w walutach cyfrowych niestety na razie nadal jest bardzo niska.

Kryptowaluty i waluty FIAT w ofercie giełdy

Na CoinDeal handlować możemy ponad 40 kryptowalutami, wśród nich między innymi:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Lisk (LSK)
 • Litecoin (LTC)
 • Verge (XVG)
 • Bytecoin (BCN)
 • Football Coin (XFC)
 • Dogecoin (DOGE)
 • Tether (USDT) i wiele innych

Mocną stroną CoinDeal są waluty FIAT, mamy tu wyjątkowo szeroki zestaw tradycyjnych pieniędzy, z którymi stworzone są interesujące pary do tradingu

 • polski złoty (PLN)
 • euro (EUR)
 • dolar (USD)
 • funt brytyjski (GBP)
 • frank szwajcarski (CHF)
 • rubel (RUB)
 • koreański won (KRW)

Metody wpłat i wypłat w PLN

To co z reguły nas najbardziej interesuje to oczywiście handel w parach z PLN. CoinDeal poradził sobie z kwestią wpłat i wypłat w rodzimej walucie (co nie jest takie oczywiste w przypadku giełd kryptowalut) i oferuje przyjazne formy lokowania środków oraz ich wypłacania.

Przechodząc do szczegółów, na CoinDeal mamy następujące warunki:

Wpłata PLN:

 • przelew bankowy – bezpłatnie
 • Skrill – 3%
 • Neteller – bezpłatnie

Wypłata PLN:

 • przelew bankowy – 9 zł
 • Skrill – 9 zł

Wpłaty kryptowalut są bezpłatne, natomiast wypłaty podlegają opłatom a każda z walut ma swoją dedykowaną stawkę np. wypłata ethereum to koszt 0,02 ETH, wypłata Ripple to koszt 1 XRP itd.

Prowizja transakcyjna na CoinDeal

Każda transakcja kupna lub sprzedaży dokonana na giełdzie obciążana jest niewielką opłatą.

Składający ofertę kupna lub sprzedaży (Maker) zapłaci niższą prowizję niż realizujący transakcję (Taker). Różnice nie są znaczące, gdyż w bazowej (bez żadnych zniżek) wersji Maker Fee wynosi 0,29% a Taker Fee 0,39%. Istnieje kilka sposobów na obniżenie przedstawionej opłaty od transakcji, lecz wiąże się to z dodatkową inwestycją w tokeny CoinDeal lub opłatą za specjalne konto Premium lub VIP.

Opinie i obsługa klienta

Trzeba uczciwie przyznać, że obsługa klienta w CoinDeal jest na najwyższym poziomie, zespół pomocy dostępny jest praktycznie przez cały czas 24/7 i odpowiada na pytania dość sprawnie.

Jeśli chciałbyś poczuć się wyróżniony lub potrzebujesz bliższego kontaktu z giełdą ze względu na wartość twoich inwestycji możesz przejść na wersję Premium. Taka opcja da ci gwarancję pierwszeństwa kontaktu z supportem oraz przyspieszy proces weryfikacji. Szczególnie cenne może okazać się posiadanie dostępu do prywatnego chatu, skrzynki mailowej, kanału na Telegramie a co zatem idzie uzyskanie odpowiedzi na każde twoje pytanie w ciągu zaledwie kilku minut. W opinii wielu warto skorzystać też z niższych prowizji (Maker Fee 0.25% zamiast 0.29 % oraz Taker Fee 0.35% zamiast 0.39%) i dostępu do marketu Over-The-Counter.

Oprócz klasycznych form kontaktu typu formularz, możesz również nawiązać relacje z giełdą w jednym z wielu kanałów w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/CoinDealOfficial/
Twitter: https://twitter.com/CoinDeal Instagram: https://www.instagram.com/coindeal_com/ LinkedIn:https://www.linkedin.com/company/coindeal/
Telegram: https://t.me/coindeal_comt _
Medium: https://medium.com/@CoinDeal

CoinDeal vs. inne giełdy kryptowalut

Mimo krótkiego stażu i sporej konkurencji w branży kryptowalut CoinDeal szybko odnalazł swoje miejsce na rynku, dorównując liderom a nawet w niektórych aspektach ich wyprzedzając.

CoinDeal czy Zonda

CoinDeal i Zonda to giełdy na bardzo zbliżonym poziomie, obydwie posiadają wysoki poziom zabezpieczeń, dobrą jakość obsługi klienta, szeroką ofertę kryptowalut, możliwość handlu w parach z PLN. Często o wyborze którą z nich wybrać do regularnego tradingu decydują już upodobania użytkowników jaki interfejs lepiej mi pasuje, w której platformie łatwiej zarządza mi się portfelami itp.

Na korzyść CoinDeal przemawia posiadanie własnego tokena, większa liczba walut tradycyjnych, ciekawe projekty i promocje. Zaletą BitBay jest natomiast większa płynność transakcji, lepsze dostosowania do polskiego rynku, dodatkowe opcje dla profesjonalnych graczy.

CoinDeal czy Egera

CoinDeal i Egera to zupełnie inne typy platform. CoinDeal o światowym zasięgu, posiada nowoczesny spójny wizerunek, koncentruje się na wzmocnieniu swojej pozycji poprzez niestandardowe działania. BitClude celuje w polskiego klienta, skupiając się na wprowadzaniu rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą handel polską walutą i zakup najbardziej uznanych na rynku kryptowalut.

CoinDeal czy Coinbase

Coinbase uznawana jest za jedną z najbardziej zaufanych giełd kryptowalut na świecie, przyciąga miliony użytkowników premią w postaci 10 USD (akcja podobna do naszych polskich promocji bankowych), którą faktycznie warto wykorzystać na sam początek zabawy z kryptowalutami. Posiada alternatywną platformę Coinbase PRO, na którą zdecydowanie warto się „przesiąść” jeśli chce się handlować na Coinbase regularnie, dzięki czemu można uzyskać niższe opłaty. CoinDeal jest bliższy polskiemu użytkownikowi, ma więcej opcji takich jak handel OTC, głosowanie na kryptowaluty a także innych unikalnych zalet opisanych powyżej. CoinDeal próbuje podbić amerykański rynek, na którym od lat rządzi właśnie Coinbase.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy CoinDeal jest bezpieczny?

CoinDeal restrykcyjnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, różnicę widać w codziennym użytkowaniu gdzie logowanie z 2FA jest obowiązkowe (na innych giełdach opcjonalne), potwierdzenia wypłat trzeba potwierdzać e-mailowo, sygnał alarmowy dociera do nas przy każdej próbie logowania się do konta z innego IP niż zazwyczaj.

Czy weryfikacja jest konieczna?

Zgodnie z procedurami KYC i AML każda osoba pragnąca realizować handel kryptowalutami na giełdzie CoinDeal musi przejść przez proces weryfikacji. W tym przypadku, weryfikacja składa się z 3 etapów a przechodząc każdy z nich z osobna odblokowujesz i rozszerzasz zakres możliwości handlowych na platformie.

Czy warto kupić CoinDeal Token?

CoinDeal przygotował wiele możliwości dla posiadaczy tokenów CDL – możesz otrzymać określoną ich pulę za darmo w jednej z akcji specjalnych, możesz nimi tradować generując zyski z udanych transakcji, możesz dzięki nim obniżać opłaty transakcyjne, możesz je również stakować (staking oznacza przechowywanie kryptowalut poprzez zamrożenie ich w portfelu w celu uzyskania odsetek) i zarobić nawet do 11% rocznie.

Podsumowanie – subiektywna opinia autora

Ciekawy jestem niezmiernie dalszego rozwoju CoinDeal. Jak dotąd, giełda rozpędzona w swoim rozwoju mija kolejnych rywali na rynku inwestycyjnym zadziwiając co chwilę entuzjastów bitcoina.

Szacunek budzi fakt, iż jako jedna z niewielu prowadzi obsługę adresów Segwit i w przeciwieństwie do innych platform pozwala na wpłaty na adresy Bech32 (przyczynia się w ten sposób do przyspieszenia sieci Bitcoin przez co transakcje użytkowników są znacznie szybsze).

CoinDeal próbuje zbudować społeczność wokół swojej platformy a także robi szczególny ukłon w stronę przedsiębiorców dostosowując profil do ich potrzeb. Można się oczywiście czepiać i szukać mankamentów (a te się zawsze znajdą, nikt nie jest przecież doskonały), ogólnie cieszy jednak niezmiernie, iż kolejna polska giełda kryptowalut tak dobrze radzi sobie na europejskim rynku.

[Total: 8 Average: 5]
9 Total Score
CoinDeal

Mierząca globalnie, odnosząca duże sukcesy i stawiająca potrzeby użytkownika zawsze na pierwszym miejscu. Oferuje możliwość tradingu z wykorzystaniem wielu walut tradycyjnych.

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo