Lokaty Credit Agricole: opinie i oprocentowanie 2023 r.

Oszczędzanie i inwestowanie swoich środków finansowych to ważny element zdrowego zarządzania finansami osobistymi. W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych opcji, które pozwalają nam pomnażać nasze oszczędności. Jedną z popularnych form inwestycji są lokaty bankowe. W niniejszym artykule przyjrzymy się ofercie lokat w banku Credit Agricole, analizując ich rodzaje, oprocentowanie oraz korzyści, jakie można uzyskać dzięki inwestowaniu w tego rodzaju produkt finansowy.

Promocyjne lokaty w banku Credit Agricole

Credit Agricole oferuje kilka lokat różniących się oprocentowaniem, czasem trwania i możliwą do zdeponowania kwotą. Aktualnie najlepsze lokaty w banku Credit Agricole to:

  • Lokata na Nowe Pieniądze – oprocentowana 5,5% na 90dni
  • Lokaty Terminowe – z okresem trwania od 1 miesiąca do 3 lat

Oprocentowanie standardowych produktów w Credit Agricole jest niskie i w mojej opinii nie warto brać ich pod uwagę. Należy pamiętać, iż warunkiem koniecznym do założenia lokaty z najwyższym oprocentowaniem jest wcześniejsze założenie konta osobistego w Credit Agricole.

Lokata Powitalna na Dobry Początek vs Lokata na Nowe Pieniądze – opinie

W opinii osób oszczędzających lokaty Credit Agricole mają wiele zalet. Korzystając z promocji na otwarcie konta, można zyskać wiele dodatkowych bonusów o łącznej wartości nawet 400 zł.

Lokatę na Nowe Pieniądze zakłada się z poziomu aplikacji mobilnej. Uzyskasz zysk w wysokości 5,5% w skali roku. Wpłacasz dowolną kwotę z przedziału od 1.000 zł do 100.000 zł na 90 dni. W przypadku tej lokaty nie ma dodatkowych warunków.

O co chodzi z bonusami za założenie konta?

Bank jasno komunikuje, że najpierw konto osobiste, a potem lokata. A za założenie konta i spełnienie prostych warunków Credit Agricole nagradza premią pieniężną. Wymagania to płatności z tego nowego konta kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Są określone różne progi ilości płatności i powiązane z nimi wartości nagród. Warto więc po założeniu lokaty aktywnie korzystać z konta osobistego co zaprocentuje dodatkowym zyskiem.

PORADA: Zwróć uwagę, że Lokata na Nowe Pieniądze w Credit Agricole jest lokatą odnawialną. Oznacza to, że po upływie określonego czasu pieniądze nie wrócą na konto a staną się wkładem na kolejną lokatę (lecz tym razem nie na promocyjnych a na standardowych warunkach). Możesz to zweryfikować. Najlepiej od razu po założeniu lokaty, zmień ustawienia aby twoja lokata nie była odnawialna.

Zalety i wady lokat w banku Credit Agricole

Plusy i minusy lokat banku Credit Agricole przedstawia poniższe zestawienie. Przy tak prostych produktach jakimi są lokaty najważniejszy czynnik to oczywiście oprocentowanie. Warto jednak zwrócić uwagę na pozostałe warunki, które determinują wybór tego czy innego banku.

Zalety
  • Możliwe do zdobycia bonusy pieniężne przy zakładaniu rachunku
  • Wysoki górny próg lokaty
Wady
  • Konieczność założenia rachunku osobistego

Podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.7

Założenie lokaty w Credit Agricole jest atrakcyjnie jedynie w momencie gdy bank oferuje promocyjne oprocentowanie, a to nie zdarza się często. Chyba, że nastawiamy się głównie na zysk z założenia konta, a przy tzw. okazji chcemy ulokować oszczędności, wówczas Lokata na Nowe Srodki będzie dobrym pomysłem. W innym wypadku warto zajrzeć na ranking lokat bankowych i sprawdzić czy wyżej oferty konkurencji.

8.5 Ocena
Lokata na Nowe Pieniądze

Kwota od 1.000 zł. Lokata 5,5% w skali roku - okres trwania 90 dni. Niezbędne założenie konta osobistego. Możliwa premia pieniężna do 400 zł za otwarcie konta.

Ocena redakcji i użytkowników
8.5

2 komentarze
  1. Trzeba brać te 10% zaraz znikną takie oferty

  2. WOW, w końcu jakiś porządne oprocentowanie. W ostatnim czasie tylko obniżali, a tu taka niespodzianka.

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo