Lokaty Credit Agricole: opinie i oprocentowanie 2023 r.

Jakie są opinie o lokatach Credit Agricole? Czy warto założyć Lokatę na Nowe Pieniądze? Na co trzeba uważać? Poznaj szczegóły promocyjnych depozytów, dowiedz się jak skutecznie oszczędzać.

Promocyjne lokaty w banku Credit Agricole

Credit Agricole oferuje kilka lokat różniących się oprocentowaniem, czasem trwania i możliwą do zdeponowania kwotą. Aktualnie najlepsze lokaty w banku Credit Agricole to:

 • Lokata na Nowe Pieniądze – oprocentowana 6% na: 90dni, 180 dni, 270 dni, 1 rok, 2 lata lub 3 lata
 • Lokata Standardowa – oprocentowana 4,5% na 1 rok, 2 lata lub 3 lata
 • Lokata Standardowa – oprocentowana 4% na 180 dni lub 270 dni
 • Lokata Standardowa – oprocentowana 3,5% na 90 dni
 • Lokata Standardowa – oprocentowana 3% na 30 dni lub 60 dni

Powyższe depozyty to lokaty promocyjne, na ponadprzeciętnych warunkach. W ofercie Credit Agricole znajdziesz również lokaty w walutach obcych. Oprocentowanie standardowych produktów jest jednak bardzo niskie i w mojej opinii nie warto brać ich pod uwagę.

Trzeba pamiętać, iż warunkiem koniecznym do założenia lokaty z najwyższym oprocentowaniem jest wcześniejsze założenie konta osobistego w Credit Agricole.

Lokata na Nowe Pieniądze – opinie

W opinii osób oszczędzających lokata Credit Agricole ma wiele zalet. Przy okazji zakładania lokaty można zyskać wiele dodatkowych bonusów o łącznej wartości nawet 555 zł.

O co chodzi z tymi bonusami?

Bank jasno komunikuje, że najpierw konto osobiste, a potem lokata. A za założenie konta i spełnienie prostych warunków Credit Agricole nagradza premią pieniężną. Wymagania to płatności z tego nowego konta kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Są określone różne progi ilości płatności i powiązane z nimi wartości nagród. Warto więc po założeniu lokaty aktywnie korzystać z konta osobistego co zaprocentuje dodatkowym zyskiem.

Jeśli chodzi o Lokatę na Nowe Pieniądze – zakłada się ją z poziomu aplikacji mobilnej. Uzyskasz zysk w wysokości 6% w skali roku. Wpłacasz dowolną kwotę z przedziału od 1 000 zł do 100 000 zł. Sam możesz zdecydować czy chcesz ulokować pieniądze na 90 dni, 180 dni, 270 dni, 1 rok, 2 lub 3 lata.

PORADA: Zwróć uwagę, że Lokata na Nowe Pieniądze w Credit Agricole jest lokatą odnawialną. Oznacza to, że po upływie określonego czasu pieniądze nie wrócą na konto a staną się wkładem na kolejną lokatę (lecz tym razem nie na promocyjnych a na standardowych warunkach). Możesz to zweryfikować. Najlepiej od razu po założeniu lokaty, zmień ustawienia aby twoja lokata nie była odnawialna.

Zalety i wady lokat w banku Credit Agricole

Plusy i minusy lokat banku Credit Agricole przedstawia poniższe zestawienie. Przy tak prostych produktach jakimi są lokaty najważniejszy czynnik to oczywiście oprocentowanie. Warto jednak zwrócić uwagę na pozostałe warunki, które determinują wybór tego czy innego banku.

Zalety
 • Atrakcyjne oprocentowanie
 • Elastyczny przedział czasowy
 • Możliwe do zdobycia bonusy pieniężne przy zakładaniu rachunku
 • Wysoki górny próg lokaty
Wady
 • Konieczność założenia rachunku osobistego

Podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.7

Credit Agricole hojnie nagradza nowych klientów oferując dosyć wysokie oprocentowanie oraz premię pieniężną za otwarcie konta. Premia pieniężna za płatności z konta robi wrażenie. Warto spojrzeć na tę lokatę z tej perspektywy, iż zyskiem będą zarówno odsetki z lokaty jak i pieniądze odzyskane z płatności z konta.

4.7 Ocena
Lokata na Nowe Pieniądze

Kwota od 1 000 do 100 000 zł. Lokata 6% w skali roku - okres trwania 90 dni - 3 lata. Niezbędne założenie konta osobistego. Możliwa premia pieniężna do 555 zł za otwarcie konta.

1 Komentarz
 1. Trzeba brać te 10% zaraz znikną takie oferty

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora
Logo