Lokaty Credit Agricole: opinie i oprocentowanie 2023

Jakie są opinie o lokatach Credit Agricole? Czy warto założyć Lokatę Mobilną na Dobry Początek? Na co trzeba uważać? Poznaj szczegóły promocyjnych depozytów, dowiedz się jak skutecznie oszczędzać.

Promocyjne lokaty w banku Credit Agricole

Credit Agricole oferuje kilka lokat różniących się oprocentowaniem, czasem trwania i możliwą do zdeponowania kwotą. Aktualnie najlepsze lokaty w banku Credit Agricole to:

  • Lokata Mobilna na Dobry Początek – oprocentowana 10% w skali roku przez okres 180 dni
  • Lokata na Nowe Pieniądze – oprocentowana 8% na 180 dni
  • Lokata na Nowe Pieniądze – oprocentowana 7% na 90 dni, 1 rok lub 2 lata
  • Lokata na Nowe Pieniądze – oprocentowana 6% na 270 dni lub 3 lata

Powyższe depozyty to lokaty promocyjne, na ponadprzeciętnych warunkach. W ofercie Credit Agricole znajdziesz również zwykłe lokaty terminowe oraz lokaty w walutach obcych. Oprocentowanie standardowych produktów jest jednak bardzo niskie i w mojej opinii nie warto brać ich pod uwagę.

Trzeba pamiętać, iż warunkiem koniecznym do założenia lokaty z najwyższym oprocentowaniem jest wcześniejsze założenie konta osobistego w Credit Agricole.

Lokata Mobilna na dobry początek – opinie

W opinii osób oszczędzających lokata Credit Agricole ma wiele zalet. Po pierwsze zawiera najwyższe na rynku dostępne oprocentowanie. Po drugie, przy okazji zakładania lokaty można zyskać wiele dodatkowych bonusów o łącznej wartości nawet 555 zł.

O co chodzi z tymi bonusami?

Bank jasno komunikuje, że najpierw konto osobiste, a potem lokata. A za założenie konta i spełnienie prostych warunków Credit Agricole nagradza premią pieniężną. Wymagania to płatności z tego nowego konta kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Są określone różne progi ilości płatności i powiązane z nimi wartości nagród. Warto więc po założeniu lokaty aktywnie korzystać z konta osobistego co zaprocentuje dodatkowym zyskiem.

Jeśli chodzi o Lokatę na Dobry Początek – zakłada się ją z poziomu aplikacji mobilnej na okres 180 dni. Uzyskasz zysk w wysokości 10% w skali roku. Wpłacasz dowolną kwotę z przedziału od 1 000 zł do 50 000 zł. Aby załapać się na promocyjne oprocentowanie Lokaty na Dobry Początek musisz ją założyć w aplikacji CA24 Mobile do 14 dni od otwarcia konta osobistego.

PORADA: Zwróć uwagę, że Lokata Mobilna Credit Agricole jest lokatą odnawialną. Oznacza to, że po upływie określonego czasu pieniądze nie wrócą na konto a staną się wkładem na kolejną lokatę (lecz tym razem nie na promocyjnych a na standardowych warunkach). Możesz to zweryfikować. Najlepiej od razu po założeniu lokaty, zmień ustawienia aby twoja lokata nie była odnawialna.

Zalety i wady lokat w banku Credit Agricole

Plusy i minusy lokat banku Credit Agricole przedstawia poniższe zestawienie. Przy tak prostych produktach jakimi są lokaty najważniejszy czynnik to oczywiście oprocentowanie. Dzięki niemu, Credit Agricole plasuje się bardzo wysoko w rankingu lokat bankowych. Warto jednak zwrócić uwagę na pozostałe warunki, które determinują wybór tego czy innego banku.

Zalety
  • Oprocentowanie na najwyższym rynkowym poziomie
  • Elastyczny przedział kwotowy – można założyć lokatę zarówno z małym jak i średniej wielkości kapitałem
  • Możliwe do zdobycia bonusy pieniężne przy zakładaniu rachunku
Wady
  • Mała różnorodność, brak wyboru – tylko jeden okres czasu dla lokaty mobilnej
  • Konieczność założenia rachunku osobistego

Podsumowanie opinii

Credit Agricole hojnie nagradza nowych klientów oferując najwyższe w Polsce oprocentowanie oraz premię pieniężną za otwarcie konta. Premia pieniężna za płatności z konta robi wrażenie. Warto spojrzeć na tę lokatę z tej perspektywy, iż zyskiem będą zarówno odsetki z lokaty jak i pieniądze odzyskane z płatności z konta.

[Total: 4 Average: 5]
10 Total Score
Lokata Mobilna na Dobry Początek

Kwota od 1 000 do 50 000 zł. Lokata 10% w skali roku - okres trwania 180 dni. Niezbędne założenie konta osobistego. Możliwa premia pieniężna do 555 zł za otwarcie konta.

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo