Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole – opinie, warunki, recenzja 2021

Na dzień dzisiejszy to zdecydowanie najlepsza na rynku oferta bankowa dla osób oszczędzających i inwestujących w bezpieczny sposób. Rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 1,5% w skali roku przebija większość konkurentów zarówno w produktach takich jak lokaty a także wszystkie typy rachunków oszczędnościowych. Oprócz rekordowo wysokiego oprocentowania jest jeszcze do zgarnięcia bonus do 500 zł za otwarcie konta i płatności.

Jeśli tylko spełniasz wymagane warunki nie powinieneś się długo zastanawiać. Credit Agricole króluje w tej chwili w ofertach promocyjnych na start.

Dla kogo promocyjny Rachunek Oszczędzam z 1,5% oprocentowaniem?

Lista ograniczeń i wymagań nie jest długa. Rachunek Oszczędzam dostępny jest dla nowych klientów oraz dla osób, które jakiś czas temu były klientami banku ale w ostatnim czasie nie korzystały już z jego usług. Innymi słowy ta promocja to zachęta dla byłych klientów aby wrócili i tych nowych, którzy nigdy nie korzystali z CA.

Oficjalne stanowisko banku wygląda następująco:

Oferta nie obejmuje kont klientów, którzy po 1 kwietnia 2018 r. byli już posiadaczami kont dla osób fizycznych w banku Credit Agricole.
Z akcji specjalnej nie możesz skorzystać, jeśli korzystałeś z promocji banku polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku

Tylko tyle. No może warto jeszcze dodać, że trzeba być osobą pełnoletnią.

Jeśli jesteś rozczarowany faktem, iż promocja nie jest dla ciebie, bo aktualnie posiadasz już konto w Credit Agricole to rozejrzyj się wokół – ktoś z twoich bliskich pewnie go tam jeszcze nie ma – może jednak warto w ten sposób skorzystać z tej aktualnie rzadko spotykanej oferty promocyjnej?

Warunki Rachunku Oszczędzam w wersji specjalnej „Na start”

1,5% stałe oprocentowanie w skali roku na Rachunku Oszczędzam będzie ci przyznane:

 • dla środków finansowych od 0,01 zł do kwoty 20 000 zł;
 • przez 3 miesiące od momentu otwarcia rachunku;
 • tylko jeśli zaakceptujesz zgody marketingowe przygotowane przez bank

Z powyższych punktów obawę mogą budzić jedynie „zgody marketingowe” – co tak naprawdę one obejmują i czy bank nie zasypie cię po ich akceptacji tysiącami reklam? Nie jest tak źle, nie ma się czego obawiać. Osobiście jestem klientem tego banku, z pełną akceptacją zgód, i nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu związanego z ich działaniami reklamowymi.

Gwoli ścisłości warto jednak zrozumieć co akceptujemy. Przechodząc do szczegółów mamy napisane w regulaminie, że posiadacz konta musi wyrazić łączne zgody marketingowe na:

 • otrzymywanie ofert mailingowych Banku po wygaśnięciu umowy konta;
 • otrzymywanie ofert mailingowych Banku: elektronicznie (za pomocą e-mail i SMS) oraz telefonicznie;
 • przesyłanie przez Bank informacji dotyczących umów na podany przez posiadacza konta adres e-mail.

Premia za płatności

Rachunku Oszczędzam nie da się otworzyć niezależnie (tak jak na przykład w niektórych bankach lokaty), trzeba równocześnie złożyć wniosek o otwarcie konta osobistego. Ma to swoją zaletę, gdyż przy okazji można pozyskać dodatkowy bonus za otwarcie takiego konta korzystając z aktualnych promocji.

Jakie to promocje bankowe oferuje Credit Agricole?

Przy składaniu wniosku możesz następujące promocje:

 1. premia 50 zł za otwarcie konta ( jeśli na Twoje nowe konto wpłynie min. 300 zł)
 2. premia za płatności mobilne i płatności kartą w różnych wariantach:
 • 50 zł za płatności jeśli wykonasz miesięcznie min. 3 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Credit Agricole zwróci 3% łącznej wartości twoich płatności przez okres 6 miesięcy (maksymalnie 8,35 zł miesięcznie) lub
 • 150 zł za płatności jeśli wykonasz miesięcznie min. 5 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Credit Agricole zwróci 3% łącznej wartości twoich płatności przez okres 12 miesięcy (maksymalnie 12,50 zł miesięcznie) lub
 • 450 zł za płatności jeśli wykonasz miesięcznie min. 10 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Credit Agricole zwróci 3% łącznej wartości twoich płatności przez okres 18 miesięcy (maksymalnie 25 zł miesięcznie) lub

Jedni preferują wersję krótszą z 50 zł gdyż nie wymaga to zbyt wiele wysiłku, inni wolą wersję z 450 zł gdyż zwrot 25 zł każdego miesiąca jest bardzo atrakcyjny.

Premia za płatności mobilne i płatności kartą wypłacana jest tylko za miesiące, w których powyższe warunki zostały spełnione, co oznacza że tak naprawdę możesz sobie zrobić „przerwę” i realizować warunki w wybranych okresach, wtedy kiedy akurat ci to pasuje – nie otrzymasz wtedy pełnej premii tylko częściową, ale zawsze i tak będzie to dodatkowy, wartościowy bonus.

[Total: 5 Average: 5]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Poradnik Inwestora - jak zacząć inwestować i pomnażać swój kapitał