Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole – opinie, warunki, recenzja 2022

Na dzień dzisiejszy to zdecydowanie jedna z lepszych na rynku ofert bankowych dla osób oszczędzających i inwestujących w bezpieczny sposób. Rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 5,03% w skali roku przebija większość konkurentów zarówno w produktach takich jak lokaty a także wszystkie typy rachunków oszczędnościowych. Oprócz rekordowo wysokiego oprocentowania jest jeszcze do zgarnięcia bonus do 555 zł za otwarcie konta i płatności.

Jeśli tylko spełniasz wymagane warunki nie powinieneś się długo zastanawiać. Credit Agricole króluje w tej chwili w ofertach promocyjnych na start.

Dla kogo promocyjny Rachunek Oszczędzam z 5,03% oprocentowaniem?

Lista ograniczeń i wymagań nie jest długa. Rachunek Oszczędzam dostępny jest dla nowych klientów oraz dla osób, które jakiś czas temu były klientami banku ale w ostatnim czasie nie korzystały już z jego usług. Innymi słowy ta promocja to zachęta dla byłych klientów aby wrócili i tych nowych, którzy nigdy nie korzystali z CA.

Jeśli jesteś rozczarowany faktem, iż promocja nie jest dla ciebie, bo aktualnie posiadasz już konto w Credit Agricole to rozejrzyj się wokół – ktoś z twoich bliskich pewnie go tam jeszcze nie ma – może jednak warto w ten sposób skorzystać z tej aktualnie rzadko spotykanej oferty promocyjnej?

Warunki Rachunku Oszczędzam w wersji specjalnej „Na start”

5,03% stałe oprocentowanie w skali roku na Rachunku Oszczędzam będzie ci przyznane:

 • dla środków finansowych od 0,01 zł do kwoty 20 000 zł;
 • przez 3 miesiące od momentu otwarcia rachunku;
 • tylko jeśli zaakceptujesz zgody marketingowe przygotowane przez bank

Z powyższych punktów obawę mogą budzić jedynie „zgody marketingowe” – co tak naprawdę one obejmują i czy bank nie zasypie cię po ich akceptacji tysiącami reklam? Nie jest tak źle, nie ma się czego obawiać. Osobiście jestem klientem tego banku, z pełną akceptacją zgód, i nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu związanego z ich działaniami reklamowymi.

Gwoli ścisłości warto jednak zrozumieć co akceptujemy. Przechodząc do szczegółów mamy napisane w regulaminie, że posiadacz konta musi wyrazić łączne zgody marketingowe na:

 • otrzymywanie ofert mailingowych Banku po wygaśnięciu umowy konta;
 • otrzymywanie ofert mailingowych Banku: elektronicznie (za pomocą e-mail i SMS) oraz telefonicznie;
 • przesyłanie przez Bank informacji dotyczących umów na podany przez posiadacza konta adres e-mail.

Premia za płatności

Rachunku Oszczędzam nie da się otworzyć niezależnie (tak jak na przykład w niektórych bankach lokaty), trzeba równocześnie złożyć wniosek o otwarcie konta osobistego. Ma to swoją zaletę, gdyż przy okazji można pozyskać dodatkowy bonus za otwarcie takiego konta korzystając z aktualnych promocji.

Jakie to promocje bankowe oferuje Credit Agricole?

Przy składaniu wniosku możesz następujące promocje:

 1. premia 55 zł za otwarcie konta ( jeśli na Twoje nowe konto wpłynie min. 300 zł)
 2. premia za płatności mobilne i płatności kartą w różnych wariantach:
 • 50 zł za płatności jeśli wykonasz miesięcznie min. 3 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Credit Agricole zwróci 3% łącznej wartości twoich płatności przez okres 6 miesięcy (maksymalnie 8,35 zł miesięcznie) lub
 • 150 zł za płatności jeśli wykonasz miesięcznie min. 5 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Credit Agricole zwróci 3% łącznej wartości twoich płatności przez okres 12 miesięcy (maksymalnie 12,50 zł miesięcznie) lub
 • 500 zł za płatności jeśli wykonasz miesięcznie min. 10 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. Credit Agricole zwróci 3% łącznej wartości twoich płatności przez okres 18 miesięcy (maksymalnie 25 zł miesięcznie) lub

Jedni preferują wersję krótszą z 50 zł gdyż nie wymaga to zbyt wiele wysiłku, inni wolą wersję z 500 zł gdyż zwrot 25 zł każdego miesiąca jest bardzo atrakcyjny.

Premia za płatności mobilne i płatności kartą wypłacana jest tylko za miesiące, w których powyższe warunki zostały spełnione, co oznacza że tak naprawdę możesz sobie zrobić „przerwę” i realizować warunki w wybranych okresach, wtedy kiedy akurat ci to pasuje – nie otrzymasz wtedy pełnej premii tylko częściową, ale zawsze i tak będzie to dodatkowy, wartościowy bonus.

[Total: 5 Average: 5]
9 Total Score
Rachunek Oszczędzam

Zakładasz podczas otwierania konta osobistego. Możesz zyskać dodatkowo do 555 zł premii za założenie konta oraz płatności mobilne przy spełnieniu prostych warunków. Tylko dla nowych klientów. Kwota inwestycji: 0 - 20 000 zł. Czas trwania: 3 mies.

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo