Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole – opinie, warunki, recenzja 2021

Na dzień dzisiejszy to zdecydowanie najlepsza na rynku oferta bankowa dla osób oszczędzających i inwestujących w bezpieczny sposób. Rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 2% w skali roku przebija wszystkich konkurentów zarówno w produktach takich jak lokaty a także wszystkie typy rachunków oszczędnościowych. Oprócz rekordowo wysokiego oprocentowania mamy jeszcze do zgarnięcia bonus 200 zł za otwarcie konta.

Jeśli tylko spełniasz wymagane warunki nie powinieneś się długo zastanawiać. Credit Agricole króluje w tej chwili w ofertach promocyjnych na start.

Dla kogo promocyjny Rachunek Oszczędzam z 2% oprocentowaniem?

Lista ograniczeń i wymagań nie jest długa. Rachunek Oszczędzam dostępny jest dla nowych klientów oraz dla osób, które jakiś czas temu były klientami banku ale w ostatnim czasie nie korzystały już z jego usług. Innymi słowy ta promocja to zachęta dla byłych klientów aby wrócili i tych nowych, którzy nigdy nie korzystali z CA.

Oficjalne stanowisko banku wygląda następująco:

Oferta nie obejmuje kont klientów, którzy po 1 kwietnia 2018 r. byli już posiadaczami kont dla osób fizycznych w banku Credit Agricole.
Z akcji specjalnej nie możesz skorzystać, jeśli korzystałeś z promocji banku polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku

Tylko tyle. No może warto jeszcze dodać, że trzeba być osobą pełnoletnią.

Jeśli jesteś rozczarowany faktem, iż promocja nie jest dla ciebie, bo aktualnie posiadasz już konto w Credit Agricole to rozejrzyj się wokół – ktoś z twoich bliskich pewnie go tam jeszcze nie ma – może jednak warto w ten sposób skorzystać z tej aktualnie rzadko spotykanej oferty promocyjnej?

Warunki Rachunku Oszczędzam w wersji specjalnej „Na start”

2% stałe oprocentowanie w skali roku na Rachunku Oszczędzam będzie ci przyznane:

 • dla środków finansowych od 0,01 zł do kwoty 20 000 zł;
 • przez 3 miesiące od momentu otwarcia rachunku;
 • tylko jeśli zaakceptujesz zgody marketingowe przygotowane przez bank

Z powyższych punktów obawę mogą budzić jedynie „zgody marketingowe” – co tak naprawdę one obejmują i czy bank nie zasypie cię po ich akceptacji tysiącami reklam? Nie jest tak źle, nie ma się czego obawiać. Osobiście jestem klientem tego banku, z pełną akceptacją zgód, i nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu związanego z ich działaniami reklamowymi.

Gwoli ścisłości warto jednak zrozumieć co akceptujemy. Przechodząc do szczegółów mamy napisane w regulaminie, że posiadacz konta musi wyrazić łączne zgody marketingowe na:

 • otrzymywanie ofert mailingowych Banku po wygaśnięciu umowy konta;
 • otrzymywanie ofert mailingowych Banku: elektronicznie (za pomocą e-mail i SMS) oraz telefonicznie;
 • przesyłanie przez Bank informacji dotyczących umów na podany przez posiadacza konta adres e-mail.

Zanim złożysz wniosek wybierz promocję! 200 zł czeka na ciebie

Rachunku Oszczędzam nie da się otworzyć niezależnie (tak jak na przykład w niektórych bankach lokaty), trzeba równocześnie złożyć wniosek o otwarcie konta osobistego. Ma to swoją zaletę, gdyż przy okazji można pozyskać dodatkowy bonus za otwarcie takiego konta korzystając z aktualnych promocji.

Jakie to promocje bankowe oferuje Credit Agricole?

Przy składaniu wniosku możesz wybrać jedną z 3 promocji w zależności co ci bardziej odpowiada. Są to:

 1. premia 200 zł za przeniesienie konta (lub 100 zł w wersji przy ograniczonych warunkach) lub
 2. premia 200 zł za płatności mobilne i płatności kartą lub
 3. premia 200 zł z CAsaver
akcje specjalne Credit Agricole

Jak widzisz wartość premii w każdej wersji jest taka sama a opinie która z nich jest najlepsza są podzielone, jedni preferują wersję (2) lub (3) gdyż wszystko można załatwić online i nie trzeba odwiedzać placówki banku, inni wolą opcję (1) gdyż wypłata jest jednorazowa a nie podzielona na miesiące. Przyjrzyjmy się szczegółom:

(1) Premia za przeniesienie konta

Aby uzyskać premię 200 zł w opcji nr 1 musisz:

 • założyć konto w CA
 • złożyć wniosek o przeniesienia twojego konta z innego banku
 • złożyć upoważnienie, które umożliwi Credit Agricole zamknięcie twojego konta w innym banku
 • przez minimum 3 kolejne miesiące zapewnić wpływy na konto – minimum 3 000 zł dla premii 200 zł lub minimum 1 000 zł dla premii 100 zł.

Założyć konto możesz online, natomiast musisz pamiętać aby wniosek i upoważnienie dostarczyć do placówki banku w ciągu 7 dni od momentu założenia tego konta. Tak czy inaczej wizyta w placówce banku jest w tym przypadku nieunikniona.

Ta opcja generalnie jest dość absorbująca. Bank domaga się w niej aby twoje wynagrodzenie było teraz przelewane na nowo założone konto w CA, dlatego we wniosku będziesz zobligowany podać nazwę i adres firmy, od której otrzymujesz wynagrodzenie. Credit Agricole wyśle do tej firmy powiadomienie o zmianie twojego rachunku bankowego.

zmiana banku - opis co bank Credit Agricole zrobi za ciebie

Wady tej opcji: wizyta w placówce, zamknięcie innego konta wraz ze zmianą przelewu wynagrodzenia, dość wysoki wpływ 3 tys. zł aby uzyskać pełną premię.

Zalety tej opcji: jednorazowa wypłata premii.

Premia zostanie wypłacone na twoje konto nie później niż na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego po tym, gdy zapewnisz trzeci miesięczny wpływ na konto.

Przykładowo:

 • założenie konta we wrześniu – wpływy na konto w październiku, listopadzie, grudniu – premia zostanie przyznana najpóźniej do końca stycznia
 • założenie konta we październiku – wpływy na konto w listopadzie, grudniu, styczniu – premia zostanie przyznana najpóźniej do końca lutego

(2) Premia za płatności mobilne i płatności kartą

Ta opcja jest znacznie przyjaźniejsza i łatwiejsza w egzekucji.

Aby uzyskać w sumie, w ciągu całego roku premię 200 zł (16,67 zł miesięcznie) w opcji nr 2 musisz:

 • zapewniać każdego miesiąca wpływ na konto w wysokości minimum 1 000 zł
 • wykonywać każdego miesiąca co najmniej 3 płatności kartą, telefonem lub zegarkiem
 • płacić na tyle dużo aby uzbierać maksymalną wartość premii miesięcznej

Premię za płatności mobilne i płatności kartą wypłacana jest tylko za miesiące, w których powyższe warunki zostały spełnione, co oznacza że tak naprawdę możesz sobie zrobić „przerwę” i realizować warunki w wybranych okresach, wtedy kiedy akurat ci to pasuje – nie otrzymasz wtedy pełnej premii tylko częściową, ale zawsze i tak będzie to dodatkowy, wartościowy bonus.

Warto jeszcze wspomnieć co bank Credit Agricole uznaje za wpływ, a właściwie jakich przelewów nie akceptuje:

Wpływ na konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Twojego konta w miesiącu kalendarzowym. Gdy sprawdzamy wpływ na konto, nie bierzemy pod uwagę przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami. Dotyczy to także przelewów z innych kont, które prowadzimy lub rachunków w innych bankach, jeżeli jesteś ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełnisz wobec nich rolę pełnomocnika. Pamiętaj, że musisz zapewnić pierwszy wpływ na konto do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego, który przypada po dniu otwarcia konta;

Wpływ na konto oznacza pojawienie się środków w historii tego konta – nie ma konieczności utrzymywania pieniędzy na koncie przez jakikolwiek określony czas.

Wykonując płatności aby uruchomić tę promocję masz do wyboru kartę wydaną do konta, płatności BLIK oraz płatności mobilne Google Pay czy Apple Pay.

Nasuwa się pytanie – czy zawsze kiedy spełnię podstawowe warunki – miesięczny przelew i 3 płatności – otrzymam maksymalny zwrot 16,67 zł do końca kolejnego miesiąca? Otóż nie – wartość premii to 5% wartości wykonanych przez Ciebie płatności mobilnych i 2% płatności kartą. Jeśli więc twoje zakupy będą niewielkie wartość premii też będzie niska. Poprzeczka nie jest jednak postawiona wysoko – aby otrzymać maksymalne 16,67 zł zwrotu musisz dokonać płatności mobilnych na kwotę 333, 40 zł. Patrząc na otaczające nas wokół ceny raczej nikt nie powinien mieć problemu z osiągnięciem tego progu.

(3) Premia za CAsaver

Co kryje się pod tajemniczym słowem CAsaver? CAsaver to tzw. oszczędzanie przy okazji codziennych zakupów, to usługa w której twoje transakcje zostają zaokrąglane według twoich ustawień a nadwyżka transferowana jest na twoje konto oszczędnościowe.

Aby uzyskać w sumie, w ciągu całego roku premię 200 zł (16,67 zł miesięcznie) w opcji nr 3 musisz:

 • otworzyć konto w CA
 • założyć Rachunek Oszczędzam
 • uruchomić program CAsaver online lub w placówce banku
 • ustawić zaokrąglenia w programie
 • zapewniać wpływ na konto w wysokości minimum 1 000 zł każdego miesiąca
 • wykonywać transakcje bezgotówkowe Twoja kartą do konta w kwocie łącznej co najmniej 200 zł każdego miesiąca
 • płacić na tyle dużo aby uzbierać maksymalną wartość premii miesięcznej

Wartość premii wynosi 50% wartości zaokrągleń przekazanych na twój Rachunek Oszczędzam poprzez usługę CAsaver i będzie to nie więcej niż 16,67 zł miesięcznie i nie więcej niż 200 zł w całym okresie korzystania z akcji specjalnej.

Przykładowo: wybrałeś zaokrąglenie do pełnych 5 zł, następnie w październiku dokonałeś transakcji kartą: na 12 zł (zaokrąglenie 3 zł), na 29 zł (zaokrąglenie 1 zł), na 56 zł (zaokrąglenie 4 zł). W sumie na twój Rachunek Oszczędzam trafi w takim scenariuszu: w październiku 8 zł z zaokrągleń a w listopadzie dodatkowo 4 zł premii od Credit Agricole.

usługa casaver - możliwości zaokrąglenia

Bierzesz jeszcze 50 zł? Opinie o Programie Poleceń Credit Agricole

Jeśli w procesie rejestracji wpiszesz kod polecenia będziesz miał szansę na dodatkowe 50 zł. Możesz wykorzystać nasz kod 5232367 lub poprosić znajomego aby wygenerował go dla ciebie. Samo wpisanie kodu nie jest jeszcze wystarczające do uzyskania premii. Trzeba spełnić dodatkowo, dość łatwe, warunki:

 • podpisać umowę w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku
 • wyrazić zgody marketingowe
 • zapewnić wpływ na konto min. 1000 zł (wyjątek to konto MOVE gdzie wystarczy min. 500 zł) w każdym z trzech następujących po sobie miesięcy od daty zawarcia umowy lub
 • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł.

Wymagania są banalne, a co najważniejsze pokrywają się w większości z wcześniej już opisanymi przy premiach specjalnych – przykładowo, jeśli wybierzesz opcję (2) – czyli premię 200 zł za płatności mobilne i kartą – i spełnisz jej warunki to nie musisz już nic więcej robić przy premii 50 zł z polecenia.

konto Credit Agricole z polecenia
Warto wpisać we wniosku Kod Polecenia

Program Poleceń w obecnej formie trwać będzie do 31 marca 2021 roku.

Jaki zysk? Kalkulator zysku na Rachunku Oszczędzam w CA

Wracając do kluczowego pytania – ile możemy zyskać na Rachunku Oszczędzam w wersji promocyjnej w Credit Agricole? Spójrzmy na poniższą analizę potencjalnego zysku w zależności od ulokowanego kapitału:

500 zł -> 3,02 zł

1 000 zł -> 6,04 zł

5 000 zł -> 30,21 zł

10 000 zł -> 60,41 zł

20 000 zł -> 120,83 zł

Powyższe kwoty to zysk netto, czyli uwzględniający już potrącenie z tytułu „podatku Belki”. Maksymalna kwota odsetek, którą można uzyskać przy w pełni dopuszczalnym depozycie wynosi 120,83 zł.

Sumarycznie, łącząc promocję Rachunku Oszczędzam z wybraną premią specjalną 200 zł i bonusem 50 zł z Programu Poleceń, możemy pozyskać aż 370,83 zł.

O czym musisz pamiętać. Porady i wskazówki na przyszłość

Kapitalizacja odsetek na Rachunku Oszczędzam nastąpi na koniec Okresu Umownego, czyli natychmiast po upływie 3 miesięcy. Wtedy będziesz cieszyć się z dodatkowego zarobku. Ale wtedy też musisz podjąć decyzję co dalej. O ile samo konto w Credit Agricole może dostarczyć ci wielu użytecznych funkcji i być przydatne w codziennym funkcjonowaniu o tyle Rachunek Oszczędzam przestanie spełniać swoją funkcję. Pamiętaj, że oprocentowanie rachunku drastycznie spadnie (aktualnie w wersji standardowej wynosi mizerne 0,10%). To będzie pora, aby ponownie przeanalizować najlepsze inwestycje na rynku i przetransferować swój kapitał.

[Total: 5 Average: 5]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply