BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Lokaty w Idea Bank: opinie, porady, opis korzyści

Idea Banku ze swoimi lokatami to od wielu już lat lider rankingów prezentujących najlepiej oprocentowane depozyty w naszym kraju. Niezależnie od aktualnej sytuacji rynkowej i oferty konkurencyjnych banków lokata Happy cieszy się uznaniem i dobrymi opiniami użytkowników. To co ją wyróżnia pozytywnie na tle innych lokat to możliwość zerwania bez utraty odsetek oraz możliwość ulokowania środków bez zakładania konta.

Ponadto, od czasu do czasu, w ofercie banku pojawia się dodatkowa, promocyjna oferta, która zaskakuje konkurencję i cieszy oszczędzających wysokością oprocentowania. Aktualnie, takim hitem jest Lokata na Nowe Środki Plus dostępna w kilku wersjach czasu trwania i wysokości odsetek.

Przyjrzyjmy się najpierw korzyściom Lokaty na Nowe Środki Plus a następnie dokładnie przeanalizujemy Lokatę Happy.

Dla kogo Lokata na Nowe Środki Plus?

Produkt ten dedykowany jest posiadaczom konta osobistego w Idea Bank – to główna różnica pomiędzy Lokatą Na Nowe Środki Plus a Lokatą Happy. W zamian za trochę wyższe oprocentowanie bank wymaga od ciebie związania się z nim poprzez konto osobiste (na szczęście Konto Idealne prowadzone jest za darmo). Oferta dostępna dla osób posiadających konto a także dla tych, które je dopiero założą.

Jak sama nazwa lokaty wskazuje, oferta odnosi się tylko dla nowych wpływów do Idea Bank – nawet jeśli posiadasz już konto ze środkami nie możesz ich użyć do założenia tej lokaty.

Jakie są warunki Lokaty na Nowe Środki Plus?

Okres Lokaty wynosi 1, 2 lub 3 miesiące i zaczyna się z dniem jej założenia. Długość okresu Lokaty na wpływ na wysokość oprocentowania – im czas jest dłuższy tym warunki są słabsze. W szczegółach wysokość oprocentowania wynosi:

  • 2,20% w skali roku dla nowych środków na 1 miesiąc
  • 2,10% w skali roku dla nowych środków na 2 miesiące
  • 2,00% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące

Minimalna kwota Lokaty na Nowe Środki to 500 zł, maksymalna to aż 1 000 000 zł. Zwróć uwagę, iż Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni twoje oszczędności tylko do równowartości kwoty 100 000 euro, co oznacza, że w przypadku dużej lokaty podejmujesz spore ryzyko.

Lokata na charakter nieodnawialny w wyniku czego zaraz po zakończeniu okresu umownego środki wraz z odsetkami pomniejszonymi o podatek trafią na twoje konto w Idea Banku.

Musisz też pamiętać, środki na Lokatę muszę „przejść” przez twój rachunek w Idea Bank – nie możesz przelać ich bezpośrednio z innego banku na Lokatę.

Dla kogo Lokata Happy?

Lokata Happy przeznaczona jest tylko dla nowych klientów Idea Banku, co oznacza w praktyce, że możesz ją, na swoje dane, założyć tylko jeden jedyny raz. Nie działa, to tak jak w innych bankach, że po jakimś czasie po rezygnacji z usług banku możesz wrócić, podpisać ponownie umowę i będziesz traktowany jako nowy klient.

Oprocentowanie jest jednak na tyle atrakcyjne, że warto skorzystać chociażby ten jeden raz i przygarnąć możliwe do zdobycia odsetki. W szczególności to bardzo dobra oferta dla osób, które obawiają się braku swobodnego dostępu do swoich środków – Lokatę Happy możesz zerwać w każdej chwili nie tracąc należnych odsetek (to rzadko spotykane rozwiązanie, z reguły, w przypadku zerwania lokaty, do użytkownika wraca wyłącznie zainwestowany kapitał).

Ilość lokat z wysokim oprocentowaniem na rynku nie jest zbyt duża. Stąd opinie doświadczonych osób są takie, iż z Lokaty Happy warto skorzystać maksymalną ilość razy. Jak to możliwe? Warto zaangażować innych członków rodziny – zawsze znajdzie się ktoś kto jeszcze nie był klientem Idea Banku.

Zwróć też tylko uwagę na ten zapis:

…Lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea Banku, czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego złożenie dyspozycji założenia Lokaty Happy nigdy:
nie zawarli z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem umowy o produkt finansowy
– nie złożyli wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lion’s Banku…

To istotne obostrzenie.

Aby spełnić warunki, nie można było wcześniej nawet złożyć wniosku i to nie tylko o lokatę ale jakikolwiek inny produkt w Idea Banku czy Lion’s Banku (Lion’s Bank to oddział Idea Banku, który ofertę prywatnej bankowości kieruje do zamożnych klientów).

Jak założyć Lokatę Happy?

Oprocentowanie Lokaty Happy wynosi 1,8% w skali roku. Jeszcze kilka miesięcy temu cennik wyglądał dużo atrakcyjniej i mogliśmy zarobić więcej, ale cięcie stóp procentowych, tak jak w innych instytucjach, przełożyło się na spadek oprocentowania lokat również w Idea Banku.

Pieniądze, w kwocie od 500 zł do 20 000 zł, możemy ulokować tutaj na okres 3 miesięcy.

Sam proces założenia lokaty jest bardzo prosty. W formularzu dostępnym na stronie Idea Bank wypełniasz podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres email oraz kwotę lokaty

Formularz lokaty Happy w Idea Bank

w kolejnych krokach uzupełniając wniosek o bardziej precyzyjne informacje (m.in. pesel, dane dowodu osobistego, miejsce urodzenia) niezbędne do przygotowania Umowy.

W celu weryfikacji będziesz musiał też załączyć skan dowodu osobistego.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymasz potwierdzenie email wraz z numerem konta na jaki musisz zrobić przelew. Ważne, aby przelew zrealizowany był z konta, którego jesteś właścicielem – dane osoby wysyłającej środki oraz zakładającej lokatę muszą być takie same.

Kalkulator zysku z lokaty Happy

Ile możesz zyskać na Lokacie Happy w Idea Banku? Spójrzmy na poniższą analizę potencjalnego zysku w zależności od ulokowanego kapitału:

500 zł -> 1,82 zł

1 000 zł -> 3,64 zł

5 000 zł -> 18,22 zł

10 000 zł -> 36,45 zł

20 000 zł -> 72,90 zł

Powyższe kwoty to zysk netto, czyli uwzględniający już potrącenie z tytułu „podatku Belki”. Maksymalna kwota odsetek, którą można uzyskać przy w pełni dopuszczalnym depozycie wynosi 72,90 zł.

O czym musisz pamiętać przy Lokacie Happy

Kapitalizacja odsetek nastąpi na koniec Okresu Umownego, czyli zaraz po upływie 3 miesięcy.

Pamiętaj, że Lokata Happy ma charakter odnawialny, co oznacza, iż jeśli nie podejmiesz żadnych działań Lokata Happy po 3 miesiącach zamieni się w Lokatę Standardową z oprocentowaniem w wysokości … 0,20%.

Lokata HAPPY jest automatycznie odnawiana na analogiczny do pierwotnego okresu (3 miesiące) na warunkach określonych w dostępnej na Stronie Internetowej Tabeli Oprocentowania dla Lokaty STANDARDOWEJ o Okresie Umownym wynoszącym 3 miesiące.

Najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy w trakcie trwania lokaty zadzwonisz na Infolinię Idea Banku (lub udasz się do Oddziału) i złożysz dyspozycję zmiany charakteru lokaty na wariant nieodnawialny. Po takiej korekcie, kapitał wraz z należnymi odsetkami wróci na podane przez ciebie konto.

Podsumowanie i opinie klientów dotyczące lokat w Idea Bank

Lokata na Nowe Środki sprawdzi się w przypadku osób posiadających już konto w Idea Banku – proces będzie niezwykle szybki i nie będzie wymagał wielu formalności. To też wspaniała propozycja dla osób, które dysponują naprawdę dużą gotówką i potrzebują ją przetrzymać przez 1, 2 czy 3 miesiące. To absolutnie wyjątkowa, bezpieczna i bezkonkurencyjna okazja dla osób dysponujących kwotą z przedziału od 20 000 do 400 000 zł.

Lokata Happy to atrakcyjna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają oszczędzanie i inwestowanie. To dobry, przejrzysty produkt bez konieczności akceptacji całej serii zgód marketingowych i innych skomplikowanych warunków, o których w trakcie trwania okresu promocyjnego trzeba pamiętać.

Opinie użytkowników są w zdecydowanej większości pozytywne. Prawdą jest, iż zamiast trzymać środki na „zwykłym koncie” lepiej ulokować je np. na Lokacie Happy, z której w każdej chwili można je wyciągnąć powiększone o odsetki.

[Total: 3 Average: 5]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply