Lokaty w Idea Bank: opinie, porady, opis korzyści

UWAGA! Oferta Idea Bank nie jest już dostępna, Idea Bank został przejęty przez Bank Pekao.

Idea Bank ze swoimi lokatami to od wielu już lat lider rankingów prezentujących najlepiej oprocentowane depozyty w naszym kraju. Niezależnie od aktualnej sytuacji rynkowej i oferty konkurencyjnych banków lokata Happy cieszy się uznaniem i dobrymi opiniami użytkowników. To co ją wyróżnia pozytywnie na tle innych lokat to możliwość zerwania bez utraty odsetek oraz możliwość ulokowania środków bez zakładania konta.

Ponadto, od czasu do czasu, w ofercie banku pojawia się dodatkowa, promocyjna oferta, która zaskakuje konkurencję i cieszy oszczędzających wysokością oprocentowania. Aktualnie, takim hitem jest Lokata na Nowe Środki Plus dostępna w kilku wersjach czasu trwania i wysokości odsetek.

Przyjrzyjmy się najpierw korzyściom Lokaty na Nowe Środki Plus a następnie dokładnie przeanalizujemy Lokatę Happy.

Dla kogo Lokata na Nowe Środki Plus?

Produkt ten dedykowany jest posiadaczom konta osobistego w Idea Bank – to główna różnica pomiędzy Lokatą Na Nowe Środki Plus a Lokatą Happy. W zamian za trochę wyższe oprocentowanie bank wymaga od ciebie związania się z nim poprzez konto osobiste (na szczęście Konto Idealne prowadzone jest za darmo). Oferta dostępna dla osób posiadających konto a także dla tych, które je dopiero założą.

Jak sama nazwa lokaty wskazuje, oferta odnosi się tylko dla nowych wpływów do Idea Bank – nawet jeśli posiadasz już konto ze środkami nie możesz ich użyć do założenia tej lokaty.

Jakie są warunki Lokaty na Nowe Środki Plus?

Okres Lokaty wynosi 1, 2 lub 3 miesiące i zaczyna się z dniem jej założenia. Długość okresu Lokaty na wpływ na wysokość oprocentowania – im czas jest dłuższy tym warunki są lepsze. W szczegółach wysokość oprocentowania wynosi:

  • 1,20% w skali roku dla nowych środków na 1 miesiąc
  • 1,50% w skali roku dla nowych środków na 2 miesiące
  • 1,60% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące

Minimalna kwota Lokaty na Nowe Środki to 500 zł, maksymalna to aż 1 000 000 zł. Zwróć uwagę, iż Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni twoje oszczędności tylko do równowartości kwoty 100 000 euro, co oznacza, że w przypadku dużej lokaty podejmujesz spore ryzyko.

Lokata na charakter nieodnawialny w wyniku czego zaraz po zakończeniu okresu umownego środki wraz z odsetkami pomniejszonymi o podatek trafią na twoje konto w Idea Banku.

Musisz też pamiętać, środki na Lokatę muszę „przejść” przez twój rachunek w Idea Bank – nie możesz przelać ich bezpośrednio z innego banku na Lokatę.

Dla kogo Lokata Happy?

Lokata Happy przeznaczona jest tylko dla nowych klientów Idea Banku, co oznacza w praktyce, że możesz ją, na swoje dane, założyć tylko jeden jedyny raz. Nie działa, to tak jak w innych bankach, że po jakimś czasie po rezygnacji z usług banku możesz wrócić, podpisać ponownie umowę i będziesz traktowany jako nowy klient.

Oprocentowanie jest jednak na tyle atrakcyjne, że warto skorzystać chociażby ten jeden raz i przygarnąć możliwe do zdobycia odsetki. W szczególności to bardzo dobra oferta dla osób, które obawiają się braku swobodnego dostępu do swoich środków – Lokatę Happy możesz zerwać w każdej chwili nie tracąc należnych odsetek (to rzadko spotykane rozwiązanie, z reguły, w przypadku zerwania lokaty, do użytkownika wraca wyłącznie zainwestowany kapitał).

Ilość lokat z wysokim oprocentowaniem na rynku nie jest zbyt duża. Stąd opinie doświadczonych osób są takie, iż z Lokaty Happy warto skorzystać maksymalną ilość razy. Jak to możliwe? Warto zaangażować innych członków rodziny – zawsze znajdzie się ktoś kto jeszcze nie był klientem Idea Banku.

Zwróć też tylko uwagę na ten zapis:

…Lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea Banku, czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego złożenie dyspozycji założenia Lokaty Happy nigdy:
nie zawarli z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem umowy o produkt finansowy
– nie złożyli wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lion’s Banku…

To istotne obostrzenie.

Aby spełnić warunki, nie można było wcześniej nawet złożyć wniosku i to nie tylko o lokatę ale jakikolwiek inny produkt w Idea Banku czy Lion’s Banku (Lion’s Bank to oddział Idea Banku, który ofertę prywatnej bankowości kieruje do zamożnych klientów).

Jak założyć Lokatę Happy?

Oprocentowanie Lokaty Happy wynosi 2,9% w skali roku. Jeszcze kilka miesięcy temu cennik wyglądał dużo atrakcyjniej i mogliśmy zarobić więcej, ale cięcie stóp procentowych, tak jak w innych instytucjach, przełożyło się na spadek oprocentowania lokat również w Idea Banku.

Pieniądze, w kwocie od 500 zł do 20 000 zł, możemy ulokować tutaj na okres 3 miesięcy.

Sam proces założenia lokaty jest bardzo prosty. W formularzu dostępnym na stronie Idea Bank wypełniasz podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres email oraz kwotę lokaty

Formularz lokaty Happy w Idea Bank

w kolejnych krokach uzupełniając wniosek o bardziej precyzyjne informacje (m.in. pesel, dane dowodu osobistego, miejsce urodzenia) niezbędne do przygotowania Umowy.

W celu weryfikacji będziesz musiał też załączyć skan dowodu osobistego.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymasz potwierdzenie email wraz z numerem konta na jaki musisz zrobić przelew. Ważne, aby przelew zrealizowany był z konta, którego jesteś właścicielem – dane osoby wysyłającej środki oraz zakładającej lokatę muszą być takie same.

Kalkulator zysku z lokaty Happy

Ile możesz zyskać na Lokacie Happy w Idea Banku? Spójrzmy na poniższą analizę potencjalnego zysku w zależności od ulokowanego kapitału:

500 zł -> 1,82 zł

1 000 zł -> 3,64 zł

5 000 zł -> 18,22 zł

10 000 zł -> 36,45 zł

20 000 zł -> 72,90 zł

Powyższe kwoty to zysk netto, czyli uwzględniający już potrącenie z tytułu „podatku Belki”. Maksymalna kwota odsetek, którą można uzyskać przy w pełni dopuszczalnym depozycie wynosi 72,90 zł.

O czym musisz pamiętać przy Lokacie Happy

Kapitalizacja odsetek nastąpi na koniec Okresu Umownego, czyli zaraz po upływie 3 miesięcy.

Pamiętaj, że Lokata Happy ma charakter odnawialny, co oznacza, iż jeśli nie podejmiesz żadnych działań Lokata Happy po 3 miesiącach zamieni się w Lokatę Standardową z oprocentowaniem w wysokości … 0,20%.

Lokata HAPPY jest automatycznie odnawiana na analogiczny do pierwotnego okresu (3 miesiące) na warunkach określonych w dostępnej na Stronie Internetowej Tabeli Oprocentowania dla Lokaty STANDARDOWEJ o Okresie Umownym wynoszącym 3 miesiące.

Najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy w trakcie trwania lokaty zadzwonisz na Infolinię Idea Banku (lub udasz się do Oddziału) i złożysz dyspozycję zmiany charakteru lokaty na wariant nieodnawialny. Po takiej korekcie, kapitał wraz z należnymi odsetkami wróci na podane przez ciebie konto.

Podsumowanie i opinie klientów dotyczące lokat w Idea Bank

Lokata na Nowe Środki sprawdzi się w przypadku osób posiadających już konto w Idea Banku – proces będzie niezwykle szybki i nie będzie wymagał wielu formalności. To też wspaniała propozycja dla osób, które dysponują naprawdę dużą gotówką i potrzebują ją przetrzymać przez 1, 2 czy 3 miesiące. To absolutnie wyjątkowa, bezpieczna i bezkonkurencyjna okazja dla osób dysponujących kwotą z przedziału od 20 000 do 400 000 zł.

Lokata Happy to atrakcyjna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają oszczędzanie i inwestowanie. To dobry, przejrzysty produkt bez konieczności akceptacji całej serii zgód marketingowych i innych skomplikowanych warunków, o których w trakcie trwania okresu promocyjnego trzeba pamiętać.

Opinie użytkowników są w zdecydowanej większości pozytywne. Prawdą jest, iż zamiast trzymać środki na „zwykłym koncie” lepiej ulokować je np. na Lokacie Happy, z której w każdej chwili można je wyciągnąć powiększone o odsetki.

[Total: 3 Average: 5]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Poradnik Inwestora - jak zacząć inwestować i pomnażać swój kapitał