Lokaty Inbank opinie i recenzja 2023 r.

Na skutek mniejszej dostępności pieniędzy na rynku, spowodowanej wyższymi stopami procentowymi, banki zaczęły konkurować o klientów posiadającymi oszczędności. Obecnie najlepsze lokaty bankowe znajdziemy nie tylko w bankach z siedzibą w Polsce ale również w zagranicznych podmiotach. Banki prześcigają się nie tylko w przypadku wyższej kwoty odsetek. Oferują także swoim klientom liczne udogodnienia, a także możliwości lokowania kapitału na preferencyjnych warunkach. Tak jest w przypadku estońskiego Inbanku, który znajduje się w czołówce najbardziej aktywnych podmiotów.

Inbank logo

Lokaty terminowe Inbank – która najlepsza?

Inbank stawia na prostotę. Jego oferta nie zawiera wielu lokat, które trzeba by było dogłębnie analizować. Jest to skromna oferta, za to z oprocentowaniem, które stawia tą instytucję w czołówce rankingów lokat bankowych. Inbank oferuje lokaty o stałym oprocentowaniu, które zależą przede wszystkim od okresu jej funkcjonowania: Inbank oferuje lokaty o stałym oprocentowaniu. Do wyboru mamy:

  • Lokata na Start – z oprocentowaniem 8% w skali roku na 3 miesiące. Kwota od 1 000 do 50 000 zł.
  • Lokata Standardowa – oprocentowana od 3,50% do 7,5% w zależności od wybranego czasu jej trwania. Wachlarz terminów jest bardzo szeroki: 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy, rok, 2 lata, 3 lata, 4 lata lub nawet 5 lat. Kwota taka sama – od 1 000 do 50 000 zł.

Możesz założyć kilka lokat jednak na sumę nie większą niż 1 000 000 zł. Tak jak w przypadku każdej innej lokaty terminowej, tak samo w Inbanku, środki mogą być wypłacone w czasie trwania lokaty, ale trzeba się liczyć z utratą odsetek.

Opinie o lokatach Inbank. Jak wygląda bezpieczeństwo lokat?

Największą obawą odnośnie Inbanku jest bezpieczeństwo. Czy to jest pewna instytucja? Czy moje pieniądze są bezpieczne? Prawda jest taka, że lokaty Inbank są tak samo bezpieczne jak w polskich bankach. Różnica polega na tym kto obejmuje ochroną dany depozyt. I tak, w polskich bankach nadzór pełni to KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), a w przypadku Inbank gwarancję zapewnia estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. W obydwóch przypadkach gwarancją objęte są lokaty wraz z odsetkami, maksymalnie do 100 000 euro w stosunku do pojedynczego deponenta. Jest to odgórnie regulowane przez dyrektywy Unii Europejskiej. Jesteśmy prawnie zabezpieczeni.

Oczywiście warto wiedzieć komu powierzamy nasze pieniądze.

Inbank działa w naszym kraju od 2017 r. na podstawie zasady jednolitej licencji bankowej. Prowadzi działalność jeszcze w 7 innych europejskich krajach. Na rynku krajowym ma mocną pozycję w segmencie consumer finance. Specjalizuje się w oferowaniu finansowania zakupu dóbr i usług dla klientów w branży e-commerce, w sektorze ubezpieczeniowym oraz medycznym. Prowadzi także usługi bankowe dla indywidualnych klientów – jest bankiem stricte internetowym. Aby skorzystać z kredytów lub lokat Inbanku, nie trzeba mieć nawet konta w tym banku – wystarczy rejestracja przez Internet.

Estoński Fundusz Gwarancyjny Tagatisfond zapewnia bezpieczeństwo twoich środków pieniężnych (wraz z odsetkami) zgromadzonych w Inbanku do równowartości 100 tys. euro w złotych.

Kto może założyć lokatę w Inbanku?

Lokatę może założyć każda osoba fizyczna, która ma dostęp do Internetu i dysponuje kwotą co najmniej tysiąca złotych. Należy podać swoje dane osobowe i po pozytywnej weryfikacji tożsamości, można podpisać umowę z Inbankiem. Nie wymaga to zakładania konta ani żadnej innej aktywności. Po podpisaniu umowy z Inbankiem można wykonać przelew i cieszyć się z wysokich odsetek.

Warto porównać ofertę Inbanku z innymi lokatami z czołówki rankingów – dobre promocje dla oszczędzających mają również Santander z lokatą mobilną, Bank Millennium z dużą ilością różnych lokat czy Getin Bank.

Zalety i wady korzystania z lokat w Inbanku

Największą zaletą jest wysokie oprocentowanie Lokaty Lojalnej. Dużą wygodą tego rozwiązania jest brak konieczności otwierania rachunku (podobnie jak w przypadku lokaty Facto) i korzystania z innych produktów bankowych. Korzystasz jedynie z lokaty i jest to duże uproszczenie w stosunku do oferty innych banków.

Lokaty Inbank to oferta skierowana do osób, które nie potrzebują osobistego kontaktu z personelem placówki. Wszystkie formalności załatwiane są przez internet.

Inbank nie oferuje swoim klientom lokat strukturyzowanych – produktów bankowych, którymi coraz chętniej się interesujemy.

Zalety
  • Wysokie oprocentowanie
  • Brak konieczności spełniania dodatkowych warunków
  • Prostota oferty. Możliwość założenia lokaty bez zakładania konta osobistego.
  • Możliwość założeniu wielu lokat
Wady
  • Zerwanie jednej lokaty może skutkować obniżeniem oprocentowania innych depozytów
  • Brak lokat strukturyzowanych w ofercie

Podsumowanie opinii o lokatach Inbank

Ogólna ocena: 5

Inbank to estoński bank, który oferuje lokaty i inne produkty bankowe mieszkańcom Polski. Daje możliwość lokowania własnych środków na różne terminy. Czy warto z niego korzystać? Jeśli jesteś zainteresowany prostym rozwiązaniem, wysokooprocentowaną lokatą bez zakładania konta osobistego to na pewno inBank jest godny uwagi. Jeśli jednak dysponujesz dużą gotówką, powyżej 50 000 zł, to temat wymaga głębszego zastanowienia z uwagi na konieczność zakładania wielu lokat i powiązań pomiędzy nimi.

5 Ocena
Lokata na Start

Kwota inwestycji: 1 000 - 50 000 zł. Oprocentowanie 8% obejmuje okres 3-mies. Bez konta osobistego.

2 komentarze
  1. Od 24 sierpnia nie mogę założyć lokaty, nie wiem o co chodzi. Od wczoraj nie mogę połączyć się z nr 801805805

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo