Lokaty mBank – opinie i recenzja 2023 r.

Aktualnie mBank oferuje jedynie lokatę na 6 miesięcy z oprocentowaniem 0,7% w skali roku lub na 3 miesiące z oprocentowaniem 0,5% w skali roku. Brak oferty promocyjnej w mBanku nie skłania obecnie do lokowania pieniędzy na lokacie. Czy warto skorzystać z promocyjnego depozytu? Jakie są opinie o lokatach mBanku? Na co uważać? Sprawdźmy.

mBank lokaty opinie - logo mBanku

Promocyjne lokaty w mBanku – OFERTA NIEAKTUALNA

Mbank przygotował ciekawe rozwiązanie dla oszczędzających – Lokatę na Nowe Środki. Jest ona dostępna w kilku wersjach:

  • Lokata na Nowe Środki – z oprocentowaniem 7,5% w skali roku na 3 miesiące dla tych co założą lub posiadają mKonto Intensive. Kwota od 1 tys. do 300 tys. Przy innym okresie oprocentowanie jest niższe: 7% na czas 6 miesięcy oraz 6,5% na 12 miesięcy.
  • Lokata na Nowe Środki – z oprocentowaniem 7% w skali roku na 3 miesiące dla tych co założą lub posiadają inne konto (np. eKonto). Kwota od 1 tys. do 300 tys. Przy innym okresie oprocentowanie jest niższe: 6,5% na czas 6 miesięcy oraz 6% na 12 miesięcy.

Główną różnicą warunkującą wysokość oprocentowania jest rodzaj konta osobistego. Posiadanie lub założenie konta w mBanku jest obligatoryjne aby uzyskać dostęp do lokaty. Nieznacznie lepsze warunki otrzymają ci którzy zdecydują się na korzystanie z mKonto Intensive. Klasyczne eKonto posiada przybliżone kryteria, więc i ta wersja jest akceptowalna. Drugim elementem wpływającym na oprocentowanie jest czas trwania lokaty – najkorzystniej wychodzi lokata 3 miesięczna.

Opinie o lokatach w mBanku

Mbank oferuje wiele lokat dla obecnych i nowych klientów. Wśród popularnych depozytów znajduje się klasyczna lokata terminowa, lokata walutowa oraz lokata dla nowych klientów. W opinii osób szukających najwyższego oprocentowania najlepszą okazją jest jednak Lokata na Nowe Środki. Dla zupełnie nowych klientów sytuacja jest klarowna – wszystkie wpłacone środki są nowymi środkami. Osoby posiadające już konto w mBanku muszą zagłębić się w detale jak bank wylicza saldo ich środków.

Czym są nowe środki dla mBanku? Do ich wyliczenia bank bierze wszystkie pieniądze jakie posiadasz w tej instytucji zarówno na koncie standardowym, oszczędnościowym jak i na innych lokatach. Sprawdza ich stan w tzw. dniu wyliczania salda do lokaty a następnie przyrównuje do dnia składania wniosku. Różnica pomiędzy tymi dwiema wartościami to nowe środki.

Czy warto skorzystać z lokaty na Nowe Środki? Oferta w szczególności jest atrakcyjna dla osób, które do tej pory nie mają konta w mBanku. Oprócz wysokiego oprocentowania czekają na nich również bonusy na start za założenie konta.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo twoich środków pieniężnych (wraz z odsetkami) zgromadzonych w każdym banku, w tym w mBanku, do równowartości 100 tys. euro w złotych.

Zalety i wady lokat terminowych w mBanku

Mbank po raz kolejny podniósł oprocentowanie lokat i rachunków oszczędnościowych. Wysokość oprocentowania nie jest jedyną cechą, na którą musisz zwracać uwagę przy wyborze lokaty. Bardzo ważne jest czy bank aktualnie ma jakieś inne promocje bankowe. Jeśli tak, warto z nich skorzystać – uzyskane „przy okazji” kilkaset złotych wpłynie na całościowy wynik i de facto podniesie rentowność inwestycji. Plusy i minusy lokat w mBanku opisuje następujące zestawienie:

Zalety
  • Niska kwota potrzebna do założenia lokaty
  • Oferta dla każdego – z promocyjnych warunków mogą skorzystać obecni i nowi klienci
  • Wszechstronność – różne konta, różne okresy trwania
Wady
  • Brak możliwości skorzystania z promocji jeśli wszystkie swoje wolne środki trzymasz właśnie w mBanku
  • Powiązanie lokaty z koniecznością posiadania konta osobistego

Przeczytaj również: eMakler – opinie o rachunku maklerskim w mBanku

Podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.7

Opinie o lokatach mBanku są klarowne – choć depozyty nie przebijają konkurencji to i tak należą do ścisłej czołówki najwyżej oprocentowanych lokat w Polsce. Jeśli jesteś fanem oszczędzania to nie pozostaje ci nic innego jak przenosić co jakiś czas pieniądze pomiędzy instytucjami finansowymi (aby spełniać warunki lokat na nowe środki). Mbank nie jest jedyną firmą, która docenia klientów transferujących pieniądze z banku do banku. Podobne promocje znajdziesz w Nest Bank, inBank czy PKO BP. I choć z pozoru takie przenoszenie pieniędzy wydaje się kłopotliwe, gdyż czasami trzeba zamknąć konto, które wcześniej „otworzyło się tylko dla lokaty”, to dodatkowe benefity i premie pieniężne skutecznie rekompensują ten wysiłek.

Nie powinieneś również zapominać, że choć z pozoru promocyjne oprocentowanie wydaje się wysokie to i tak może nie wystarczyć do pokonania inflacji. Rozważ zbudowanie długoterminowej strategii oszczędzania i inwestowania. Dobrze zdywersyfikowany portfel zawierający np. obligacje, akcje, nieruchomości, kryptowaluty da ci szansę na wynik wyższy niż sama lokaty terminowe.

4.7 Ocena
Lokata na Nowe Środki

Kwota od 1 000. Oprocentowanie 0,7% w skali roku. Okres 6 miesięcy. Konieczne posiadanie konta osobistego.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo