Lokaty mBank – opinie i recenzja 2024 r.

Jeśli rozważasz ulokowanie swoich środków na lokacie w mBanku, warto przyjrzeć się, co ma on do zaoferowania. Przefiltrujmy zatem ofertę lokat mBanku, ich rodzaje, warunki oraz korzyści, jakie można osiągnąć dzięki tym produktom finansowym.

mBank lokaty opinie - logo mBanku

Llokaty w mBanku

W kwestii lokat mBank nie rozpieszcza jeśli chodzi o ich różnorodność. W ofercie znajdują się tradycyjne lokaty terminowe oraz Lokata na Nowe Środki z promocyjnym oprocentowaniem. Ta druga jest dostępna w dwóch wersjach:

  • Lokata na Nowe Środki – z oprocentowaniem 5% w skali roku na 3 miesiące dla tych co założą lub posiadają mKonto Intensive. Kwota od 1 tys. do 200 tys. zł
  • Lokata na Nowe Środki – z oprocentowaniem 4,8% w skali roku na 3 miesiące dla tych co założą lub posiadają inne konto (np. eKonto). Kwota od 1 tys. do 200 tys. zł
  • Lokata Terminowa – dostępna jest w wersji na 3 miesiące lub 6 miesięcy. Nie ma maksymalnego limitu wpłaty, wystarczy już 1.000 zł. Jednak oprocentowanie standardowe to jedynie 0,5%.
  • Lokata Walutowa – dostępna już od 500 EUR, USD lub GBP na 3 lub 6 miesięcy z oprocentowaniem 0,01%.

Główną różnicą warunkującą wysokość oprocentowania jest rodzaj konta osobistego. Posiadanie lub założenie konta w mBanku jest obligatoryjne aby uzyskać dostęp do lokaty. Nieznacznie lepsze warunki otrzymają ci którzy zdecydują się na korzystanie z mKonto Intensive. Klasyczne eKonto posiada przybliżone kryteria, więc i ta wersja jest akceptowalna.

Pozostałe warunki Lokaty na Nowe Środki

Maksymalna kwota wszystkich lokat, które możesz założyć w ramach promocji to 200 tys. zł. W ramach promocji możesz założyć tyle lokat, ile chcesz, o ile nie przekroczysz powyższej kwoty maksymalnej. Istotne jest jedynie, że środki które chcesz przeznaczyć na założenie lokaty muszą być tzw. „nowymi środkami”, obliczonymi jako różnica między sumą Twoich środków w dniu, w którym zakładasz lokatę a sumą Twoich środków w dniu 5.10.2023 r.
Warto również wiedzieć, ze lokata jest odnawialna, co oznacza, że po zakończeniu okresu promocyjnego odnowi się na kolejne 3 miesiące, oczywiście na warunkach jakie będą wtedy obowiązywały.

Opinie o lokatach w mBanku

Mbank oferuje kilka lokat dla obecnych i nowych klientów. Jednak ich oprocentowanie jest atrakcyjne jedynie w momencie promocji. A ta najczęściej zdarza się przy Lokacie na Nowe Środki. Dla zupełnie nowych klientów sytuacja jest klarowna – wszystkie wpłacone środki są nowymi środkami. Osoby posiadające już konto w mBanku muszą spełnić warunek karencji, która na szczęście nie jest duża. Warto jednak wiedzieć, że do wyliczenia nowych środków bank bierze wszystkie pieniądze jakie posiadasz w tej instytucji zarówno na koncie standardowym, oszczędnościowym jak i na innych lokatach.

Czy warto skorzystać z lokaty na Nowe Środki? Oferta będzie atrakcyjna tylko w okresie promocyjnym i najlepiej dla osób, które do tej pory nie mają konta w mBanku. Oprócz atrakcyjnego oprocentowania lokaty, czekają na nich również bonusy na start za założenie konta.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo twoich środków pieniężnych (wraz z odsetkami) zgromadzonych w każdym banku, w tym w mBanku, do równowartości 100 tys. euro w złotych.

Zalety i wady lokat terminowych w mBanku

Zalety
  • Niska kwota potrzebna do założenia lokaty
  • Oferta dla każdego – z promocyjnych warunków mogą skorzystać obecni i nowi klienci
  • Można założyć dowolną liczbę lokat
  • Krótki okres karencji dla nowych środków
Wady
  • Tylko na nowe środki
  • Powiązanie lokaty z koniecznością posiadania konta osobistego

Przeczytaj również: eMakler – opinie o rachunku maklerskim w mBanku

Podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.7

Lokaty mBanku nie przebijają konkurencji, nawet gdy są oprocentowanie jest promocyjnym, jednak w połączeniu z premią za otwarcie konta mogą stanowić całkiem ciekawą ofertę. Jednak tylko pod warunkiem posiadania nowych środków. Jeśli więc jesteś fanem oszczędzania to nie pozostaje ci nic innego jak przenosić co jakiś czas pieniądze pomiędzy instytucjami finansowymi (aby spełniać warunki lokat na nowe środki).

Nie powinieneś również zapominać, że choć z pozoru promocyjne oprocentowanie wydaje się wysokie to i tak może nie wystarczyć do pokonania inflacji. Rozważ zbudowanie długoterminowej strategii oszczędzania i inwestowania. Dobrze zdywersyfikowany portfel zawierający np. obligacje, akcje, nieruchomości, kryptowaluty da ci szansę na wynik wyższy niż sama lokaty terminowe.

4.7 Ocena
Lokata na Nowe Środki

Kwota od 1.000 zł. Oprocentowanie 5% w skali roku. Okres 3 miesięcy. Konieczne posiadanie konta osobistego.

Ocena redakcji i użytkowników
8.5

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo