Lokaty Nest Banku – opinie 2024 r.

Wysoko oprocentowane depozyty Nest Banku od dłuższego już czasu pojawiają się w czołówce rankingów lokat. Nest Bank konsekwentnie realizuje swoją strategię pozyskiwania nowych, aktywnych klientów przy wsparciu nowoczesnych rozwiązań dla bankowości internetowej i mobilnej. Lokata Witaj cieszy się od lat dobrymi opiniami użytkowników z uwagi na jej okazyjne oprocentowanie i możliwość wybrania elastycznego okresu depozytu.

Nest Bank logo

Lokaty Nest Bank – rodzaje i ich charakterystyka

Lokaty sprzedawane przez Nest Bank wyróżniają się dużą różnorodnością i są skierowane do wielu grup odbiorców. To co je wyróżnia na rynku to fakt, iż Nest Bank, oprócz depozytów dla klientów indywidualnych posiada atrakcyjną ofertę lokat dla firm. Najkorzystniejsze lokaty to:

 • Nest Lokata Witaj – oferuje 7,1% w skali roku dla lokaty na 6 miesięcy oraz 5,25% dla 3-miesięcznych depozytów. Limit kwotowy dla tej lokaty wynosi od 1 tysiąca do 25 tysięcy złotych. Skierowana jest do nowych klientów banku.
 • Nest Lokata Na Nowe Środki – oprocentowanie maksymalnie 4,75% w skali roku. Wysokość oprocentowania zależy od długości czasu trwania lokaty, którą możesz zawrzeć od 3 do 24 miesięcy. Kwota od 1 tys. do 2 mln. zł. Możesz ją założyć tylko dla nowych środków przesłanych na rachunek w Nest Banku.
 • Nest Lokata Lojalna – z możliwością uzyskania odsetek 4,5% w skali roku. Propozycja dla stałych klientów na środki, które już posiadają na koncie. Limity tej lokaty dokładnie takie same jak przy poprzednim depozycie
 • BIZnest Lokata – daje szansę na 3,25% w skali roku na 6 lub 9 miesięcy. Inne oprocentowania dostępne są na okres od 7 dni do 36 miesięcy, a kwota od 1 tys. do 2 mln. zł. Jedna z lepszych ofert dla przedsiębiorców, którzy dbają o firmowe finanse i pragną je pomnażać swoje finanse.

Warto pamiętać, że w przypadku lokat o różnych terminach występuje kilka stawek oprocentowania. Z reguły im dłuższy okres lokaty tym wyższe oprocentowanie. Ważna kwestia – warunkiem założenia lokaty w Nest jest posiadanie lub założenie konta bankowego.

Opinie o lokatach w Nest Banku. Dla kogo są przeznaczone depozyty.

Lokaty Nest Banku mają na pewno wiele zalet, jak wysokie oprocentowanie, wygoda założenia czy dobra obsługa klienta. Zdecydowanie na plus zaliczyć trzeba strukturę depozytów.

Najlepsze opinie lokaty Nest Banku zbierają za to, iż jest to oferta dla każdego. Jesteś już klientem tego banku – zakładasz Lokatę Lojalną. Jesteś klientem i wpłacasz dodatkowe środki – zostajesz nagrodzony wyższym oprocentowaniem i zakładasz Lokatę na Nowe Środki. Nie jesteś jeszcze klientem – bank docenia twój wysiłek z założeniem nowego konta, otrzymujesz najwyższe możliwe oprocentowanie na Lokacie Witaj.

Lokaty są przeznaczone dla przyszłych i obecnych klientów w Nest Banku. We wszystkich przypadkach musisz posiadać co najmniej tysiąc złotych. Lokatę możesz założyć w ciągu 30 dni od otwarcia bezpłatnego konta. Dodatkowym warunkiem skorzystania z promocyjnych lokat Nest Banku jest zgoda na odbieranie treści marketingowych od banku. 

W ofercie Nest Banku nie znajdziesz lokat strukturyzowanych. Dla osób z zamiłowaniem do lekkiego ryzyka może to być wadą.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo twoich środków pieniężnych (wraz z odsetkami) zgromadzonych w każdym banku, w tym w Nest Banku, do równowartości 100 tys. euro w złotych.

Nest Lokata Witaj – oprocentowanie 7,1%. To aktualnie jedna z najwyżej oprocentowanych lokat w Polsce

Jak sama nazwa wskazuje, lokata Witaj skierowana jest tylko i wyłącznie do nowych klientów banku.

Warunkiem koniecznym jest założenie konta (nie można skorzystać z tej aktualnie najlepszej lokaty, nie posiadając podstawowego produktu jakim jest konto osobiste – w przypadku tego banku jest to Nest Konto) oraz udzielenie i utrzymanie zgody marketingowej na kontakt wszystkimi kanałami. Następnie, Lokatę Witaj, na promocyjnych warunkach możesz założyć w ciągu 30 dni od założenia konta.

Możliwe są różne formy lokaty:

 • 3-miesięczna – oprocentowanie 5,25%
 • 6-miesięczna – oprocentowanie 7,1%

Jeśli decydujesz się na tę drugą, dłuższą opcję musisz pamiętać o dodatkowych warunkach. Są nimi:

 • wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w wysokości nie mniejszej niż 2 000 zł
 • wykonanie 3 dowolnych transakcji spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową lub przelew do innego banku.

Powyższe warunki musisz spełniać każdego miesiąca. W przypadku gdy nie dopilnujesz tematu oprocentowanie Lokaty zostanie obniżone do stawki 0,1% w skali roku. Doprecyzowując – przelew na Nest Konto musi zostać wysłany z konta firmowego, aby bank zaakceptował spełnienie warunku wpływu wynagrodzenia.

Dlaczego warto zaufać Nest Bank?

Ogólna ocena: 4.8

Nest Bank jest obecny na polskim rynku od kilku dekad. Został założony w 1995 roku i od tego czasu z powodzeniem obsługuje klientów indywidualnych oraz firmy. Założycielem banku jest brytyjski fundusz private equity AnaCap Financial Partners.

Nest Bank ma uniwersalny charakter i posiada w asortymencie wiele rodzajów usług:

 • depozyty
 • kredyty
 • konta złotówkowe i walutowe
 • otwarte fundusze inwestycyjne
 • faktoring

Największą korzyścią związaną z depozytem w Nest Banku jest wysokie oprocentowanie lokaty Nest Lokata Witaj – jedne najwyższych spośród wszystkich ofert w rankingu lokat bankowych. To oprocentowanie najczęściej przewyższa nawet stopę depozytową NBP. Dużą zaletą tego banku jest fakt, iż oferta dla oszczędzających jest dobrze skonstruowana. Nie jest tak, że skorzystasz z Lokaty Witaj a zaraz potem musisz się oglądać za nowym bankiem. Lokata Na Nowe Środki oraz Lokata Lojalna spełnia również oczekiwania stałych klientów.

4.8 Ocena
Lokata Witaj

Kwota inwestycji: 1.000 - 25.000 zł. Możliwe różne formy lokaty: 6-mies. (7,1%) oraz 3-mies. (5,25%). Niezbędne założenie konta osobistego. Tylko dla nowych klientów.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo