Lokaty Pekao: opinie i oprocentowanie 2022

Jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać promocyjne oprocentowanie? Jakie są opinie o lokatach w banku Pekao? Na co trzeba uważać? Przyjrzyjmy się szczegółom depozytów w „banku z żubrem”.

Lokaty Pekao opinie - logo banku Pekao SA

Promocyjne lokaty w banku Pekao S.A.

Do wyboru mamy kilka lokat różniących się oprocentowaniem, czasem trwania i kwotą. Aktualnie najlepsze lokaty w Pekao to:

 • Lokata negocjowana na nowe środki – dostępna w kilku wersjach: 8% w skali roku na 12 miesięcy, 7% w skali roku na 6 miesięcy, 6% w skali roku na 3 miesięcy.
 • Lokata Rentierska – oprocentowana na 6% w skali roku
 • Lokata z Żubrem (tylko w aplikacji PeoPay) – do wzięcia odsetki o wysokości 6% w skali roku
 • Lokata Standardowa – do 4% w skali roku

Dla osób zdecydowanych zamrozić swoje środki pieniężne na dłuższy czas ciekawą propozycją może się wydać Lokata Rentierska. Czas trwania wynosi 36 miesięcy, minimalna kwota to 5 tys., brak maksymalnej. A co bardzo ważne, odsetki wypłacane są co kwartał. Tym samym mogą dla ciebie pracować w dowolny sposób tak jak zdecydujesz.

Łatwe warunki do spełnienia ma Lokata PeoPay (Lokata z Żubrem). Lokatę możesz założyć na 6 miesiący już od 1000 zł. Maksymalna kwota lokaty wynosi 30 000 zł. PeoPay jest nieodnawialna, co jest korzystnym rozwiązaniem.

Aby założyć jakąkolwiek lokatę w banku Pekao musisz posiadać konto osobiste. Jeśli go nie masz, możesz je w szybki i wygodny sposób założyć online lub w oddziale banku.

Lokata Negocjowana opinie

Wyciągając na szybko wnioski z powyższego zestawienia lokat można byłoby ocenić, że najatrakcyjniejszą ofertą Pekao jest Lokata Negocjowana na Nowe Środki. Niestety ma ona kilka wad. Po pierwsze próg wejścia jest bardzo wysoki – minimalny wkład to aż 20 000 zł. Po drugie nie da się jej założyć online. Wizyta w oddziale jest jak dla mnie średnią przyjemnością. Jest wiele konkurencyjnych ofert lokat (Nest Bank, Getin Bank, Inbank, Facto) o podobnym lub wyższym oprocentowaniu, które pozwalają zaoszczędzić czas. Zaletą tej propozycji jest kwota maksymalna – wynosi ona aż 1 mln zł. Najkorzystniej ulokować możesz środki na 12 miesięcy (8% w skali roku). Pozostałe możliwości to 6 miesięcy (7% w skali roku) oraz 3 miesiące (6% w skali roku).

Lokata Negocjowana występuje również w wersji dla firm. I tutaj nazwa lokaty znajduje zastosowanie – oprocentowanie wyniesie tylko ile wynegocjujesz, gdyż ustalane jest na indywidualnych warunkach. Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem musisz skontaktować się z doradcą banku telefonicznie lub udać się do placówki.

Zalety i wady lokat w banku Pekao

Wśród wymienionych wyżej lokat najprostszą i najbardziej przyjazną dla użytkownika konstrukcję ma lokata PeoPay. I mimo to, że nie ma najwyższego oprocentowania ze wszystkich dostępnych depozytów to i tak warto wziąć ją pod rozwagę. Plusy i minusy sięgnięcia po depozyty w Pekao obrazuje poniższe zestawienie:

Zalety
 • Różnorodna oferta
 • Możliwość zdeponowania dużych środków
 • Elastyczność w zakresie wyboru czasu lokaty
 • Jedne z najwyżej oprocentowanych lokat na rynku
Wady
 • Konieczność założenia konta osobistego
 • Najwyżej oprocentowane lokaty mają trudne warunki do spełnienia
 • Zerwanie lokaty przed czasem skutkuje utratą odsetek (nawet tych wypłaconych w czasie kwartalnej kapitalizacji)

Podsumowanie opinii

Podsumowując, lokaty banku Pekao mają dobre opinie, są właściwym wyborem szczególnie jeśli chodzi o oszczędzanie dużych kwot na długi okres czasu. Depozyty „Banku z Żubrem” posiadają kilka minusów, ale są one nieistotne dla zdeterminowanego inwestora, który jest zdecydowany sięgnąć po najwyższe oprocentowanie.

Warto pamiętać, że dostęp do lokat możliwy jest dopiero po założeniu konta osobistego. Przy jego zakładaniu opłaca się sięgnąć po nagrody, którymi kusi bank. Do uzyskanych odsetek z danej lokaty doliczyć można premię pieniężną uzyskaną w promocji a wynik całości będzie jeszcze bardziej okazały. Dodatkowe warunki otwarcia konta nie stanowią przeszkody, to zwykle kilka transakcji kartą, blikiem i logowanie do aplikacji mobilnej.

[Total: 3 Average: 5]
9.9 Total Score
Lokata Negocjowana na Nowe Środki

Kwota od 1 000 do 300 000 zł. Różne wersje: 12-mies. (8%), 6-mies. (7%), 3-mies. (6%). Konieczne założenie konta osobistego.

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo