Lokaty Pekao: opinie i oprocentowanie 2023

Jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać promocyjne oprocentowanie? Jakie są opinie o lokatach w banku Pekao? Na co trzeba uważać? Przyjrzyjmy się szczegółom depozytów w „banku z żubrem”.

Lokaty Pekao opinie - logo banku Pekao SA

Promocyjne lokaty w banku Pekao S.A.

Do wyboru mamy kilka lokat różniących się oprocentowaniem, czasem trwania i kwotą. Aktualnie najlepsze lokaty w Pekao to:

  • Lokata na Nowe Środki – 7% w skali roku na 3 miesiące
  • Lokata z Żubrem (tylko w aplikacji PeoPay) – do wzięcia odsetki o wysokości 7% w skali roku
  • Lokata Rentierska – oprocentowana na 6% w skali roku
  • Lokata Standardowa – do 5% w skali roku

Dla osób zdecydowanych zamrozić swoje środki pieniężne na dłuższy czas ciekawą propozycją może się wydać Lokata Rentierska. Czas trwania wynosi 36 miesięcy, minimalna kwota to 5 tys., brak maksymalnej. A co bardzo ważne, odsetki wypłacane są co kwartał. Tym samym mogą dla ciebie pracować w dowolny sposób tak jak zdecydujesz.

Łatwe warunki do spełnienia ma Lokata PeoPay (Lokata z Żubrem). Lokatę możesz założyć na 6 miesiący już od 1000 zł. Maksymalna kwota lokaty wynosi 30 000 zł. PeoPay jest nieodnawialna, co jest korzystnym rozwiązaniem.

Aby założyć jakąkolwiek lokatę w banku Pekao musisz posiadać konto osobiste. Jeśli go nie masz, możesz je w szybki i wygodny sposób założyć online lub w oddziale banku.

Lokata na Nowe Środki opinie

Wyciągając na szybko wnioski z powyższego zestawienia lokat można byłoby ocenić, że najatrakcyjniejszą ofertą Pekao jest Lokata na Nowe Środki. Niestety ma ona kilka wad. Po pierwsze próg wejścia jest bardzo wysoki – minimalny wkład to aż 20 000 zł. Po drugie nie da się jej założyć online. Wizyta w oddziale jest jak dla mnie średnią przyjemnością. Jest wiele konkurencyjnych ofert lokat (Nest Bank, Inbank, Facto) o podobnym lub wyższym oprocentowaniu, które pozwalają zaoszczędzić czas. Środki do 50 000 zł ulokować możesz na 3 miesiące korzystając z oprocentowania 7% w skali roku.

Lokata Negocjowana występuje również w wersji dla firm. I tutaj nazwa lokaty znajduje zastosowanie – oprocentowanie wyniesie tylko ile wynegocjujesz, gdyż ustalane jest na indywidualnych warunkach. Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem musisz skontaktować się z doradcą banku telefonicznie lub udać się do placówki.

XTB daje za darmo akcję o wartości ponad 100 zł

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z inwestowaniem warto abyś zwrócił uwagę na nową akcję promocyjną polskiego domu maklerskiego XTB. Zasady są niezwykle proste – każdy nowy klient, który otworzy konto maklerskie i zdeponuje środki w dowolnej wysokości otrzyma gratisowo jedną akcję o wartości wyższej niż 100 zł. Zupełnie bez zobowiązań i dużego wysiłku stajesz się właścicielem aktywa, co oznacza, że przysługuje ci zarówno prawo do dywidendy jak i zysku ze sprzedaży posiadanej akcji.
Więcej na temat samej akcji: https://www.poradnik-inwestora.pl/xtb-darmowa-akcja/
Link do rejestracji w XTB: https://www.poradnik-inwestora.pl/go/xtb-darmowa-akcja/

Zalety i wady lokat w banku Pekao

Wśród wymienionych wyżej lokat najprostszą i najbardziej przyjazną dla użytkownika konstrukcję ma lokata PeoPay. I mimo to, że nie ma najwyższego oprocentowania ze wszystkich dostępnych depozytów to i tak warto wziąć ją pod rozwagę. Plusy i minusy sięgnięcia po depozyty w Pekao obrazuje poniższe zestawienie:

Zalety
  • Pewny zysk – 7% w skali roku na 3 miesiące
Wady
  • Konieczność założenia konta osobistego
  • Oferta dostępna wyłącznie w oddziale banku
  • Zerwanie lokaty przed czasem skutkuje utratą odsetek (nawet tych wypłaconych w czasie kwartalnej kapitalizacji)

Podsumowanie opinii

Podsumowując, lokaty banku Pekao mają dobre opinie, są właściwym wyborem szczególnie jeśli chodzi o oszczędzanie dużych kwot na długi okres czasu. Depozyty „Banku z Żubrem” posiadają kilka minusów, ale są one nieistotne dla zdeterminowanego inwestora, który jest zdecydowany sięgnąć po najwyższe oprocentowanie.

Warto pamiętać, że dostęp do lokat możliwy jest dopiero po założeniu konta osobistego. Przy jego zakładaniu opłaca się sięgnąć po nagrody, którymi kusi bank. Do uzyskanych odsetek z danej lokaty doliczyć można premię pieniężną uzyskaną w promocji a wynik całości będzie jeszcze bardziej okazały. Dodatkowe warunki otwarcia konta nie stanowią przeszkody, to zwykle kilka transakcji kartą, blikiem i logowanie do aplikacji mobilnej.

[Total: 5 Average: 5]
9.7 Total Score
Lokata na Nowe Środki

Kwota od 20 000 do 50 000 zł. Czas trwania 3 miesiące. Oprocentowanie 7% w skali roku. Niezbędne założenie konta osobistego.

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo