Lokata mobilna Santander – opinie i recenzja 2023 r.

Lokata mobilna Santander Banku daje możliwość ugrania 5% w skali roku. Santander dodatkowo pozwala skorzystać jeszcze z innych promocji bankowych i zwiększyć w ten sposób zysk. Ile w sumie można zarobić? Jakie warunki trzeba spełnić? Jakie są opinie o lokacie mobilnej Santander? Sprawdźmy!

Spis treści: OprocentowanieWarunkiZyskPremiaPodsumowanie

5% oprocentowanie – dla kogo lokata?

Lokata mobilna Santander oprocentowana 5% dostępna jest dla każdego – zarówno dla posiadających już konto jak i dla osób, które dopiero je założą. Jest to przyjazne rozwiązanie, gdyż w większości promocje bankowe i najlepsze oferty targetowane są tylko na nowych użytkowników. Brawo dla Santandera!

Jak wynika z powyższego, warunkiem koniecznym do spełnienia jest założenie lub posiadanie konta (nie da się założyć lokaty, nie posiadając podstawowego produktu jakim jest konto osobiste – w przypadku Santander Banku jest to Konto Jakie Chcę). To pierwszy krok, od tego trzeba zacząć a realizując go warto pamiętać o wpisaniu Kodu Polecenia, gdyż zaowocuje to dodatkową nagrodą. Skorzystaj z naszego Kodu FC3Y6A lub poproś znajomego, który ma konto w tym banku aby przekazał ci taki kod. Prowadzenie konta oraz karta są darmowe, pod warunkiem że co miesiąc zasilisz konto kwotą min. 500 zł i przynajmniej raz dokonasz płatności kartą lub BLIKIEM. Uwaga! Aktualnie trwa promocja, w której za założenie konta Santander przyznaje dodatkowo 300 zł premii w gotówce oraz 100 zł na zakupy.

Jak założyć lokatę? Warunki, które trzeba znać

Bank przypisze ci promocyjne oprocentowanie tylko pod warunkiem, iż lokata zostanie założona w aplikacji mobilnej Santander. Po założeniu konta osobistego, pobierz aplikację o nazwie „Santander Mobile” a następnie, po zalogowaniu, odnajdź zakładki „Lokaty” ->  “Otwórz lokatę”.

Aplikacja Santander Mobile w Google Play

Depozyt możesz założyć na kwotę od 1.000 do 20.000 zł.

Santander umożliwia ci otwarcie tylko jednej, nieodnawialnej, lokaty mobilnej z promocyjnym oprocentowaniem. Odsetki zostaną wypłacone na koniec czasu trwania lokaty. Zrywając lokatę przed końcem 4-miesięcznego okresu umownego, nie dostaniesz żadnych odsetek.

Warto przypomnieć, że środki ulokowane w Santander Banku, w tym na omawianej lokacie, są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 tysięcy euro w złotych.

Jaki Zysk z Lokaty?

Kapitalizacja odsetek odbędzie się w momencie wygaśnięcia depozytu. W przypadku ulokowania kapitału w maksymalnie dopuszczalnej kwocie, czyli 20 000 zł, zysk po 4 miesiącach z takiej inwestycji wyniesie 416,66 zł przed opodatkowaniem (po odjęciu podatku Belki zysk z lokaty to 337,50 zł).

Wysokość zysku cię nie satysfakcjonuje?

Na szczęście z tej oferty możesz wycisnąć więcej. Jednym ze sposobów dobudowania zysku jest tutaj skorzystanie z dodatkowych promocji bankowych i zgarnięcie innych nagród, które sumarycznie powiększą wynik końcowy. Czas więc przyjrzeć się dodatkowym bonusom.

Premia od Santander za założenie konta

Z reguły dostępnych jest kilka niezależnych od siebie promocji do wyboru (premia pieniężna na start, program poleceń, zwrot za rachunki), które można ze sobą łączyć – możesz skorzystać tylko z wybranej a możesz ze wszystkich jednocześnie.

Aktualnie trwa promocja za założenie konta, w której po spełnieniu prostych warunków możesz zdobyć nawet 500 zł. To już kolejna edycja tej promocji, która wróciła po przerwie. Miejmy nadzieję, że Santander przywrócił tę atrakcyjną ofertę na stałe. Premia w tej wysokości zmienia zupełnie spojrzenie na wysokość oprocentowania lokaty. W opinii użytkowników łącząc odsetki z tym bonusem pieniężnym sięgasz obecnie po zdecydowanie jedną z najlepszych ofert na rynku.

80 zł za polecenie (zyskaj do 500 zł dodatkowo)

Warto zainteresować się też Programem Poleceń Santander Banku gdzie można „dorobić kilka stówek”. Nagroda to karta podarunkowa do wybranych sklepów (Zalando, Biedronka, Decathlon, RTV EURO AGD) o wartości 80 zł lub 4 bilety do kina. Bonus przynależy się zarówno osobie Polecającej jak i Poleconej pod warunkiem dopilnowania odpowiednich szczegółów.

Aby otrzymać dodatkowe 80 zł podczas otwierania konta musisz spełnić m.in. poniższe warunki:

1. Zaloguj się do serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej Santander i podaj kod polecenia (np. nasz FC3Y6A) – masz na to 30 dni od momentu otwarcia konta

2. Zapłać kartą debetową za zakupy na łączną kwotę min. 300 zł – masz na to czas do końca następnego miesiąca po otwarciu konta

3. Wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną, na elektroniczną formę przekazywania korespondencji (EKK), na na ujawnienie tajemnicy bankowej

Łatwo zapomnieć o tej nagrodzie, gdyż wymaga ona aktywności już po otwarciu konta. Jeśli zakładasz lokatę, możesz podejść do tego, iż ta kwota stanowi kolejne pieniądze dobudowujące zysk na oszczędzaniu. Sumarycznie ze wszystkich ofert możesz złożyć taki zestaw:

odsetki z lokaty (do 1 687,50 zł) + premia za otwarcie konta (300 zł) + premia za kod polecenia (80 zł) + voucher na zakupy (100 zł)

A i to jeszcze nie wszystko. Sam możesz polecać „Konto Jakie Chcę” innym osobom. Miesięcznie maksymalnie uzyskasz premię za 5 osób (e-karty o wartości 400 zł). Ciekawą promocją jest też cashback za rachunki opłacane z konta. Po założeniu lokaty warto na spokojnie przeanalizować z czego skorzystać a z czego nie.

Podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.5

Wymagania jak widzisz nie są zbytnio skomplikowane i trudne do spełnienia. Lokata Mobilna Santander ma dobre opinie użytkowników, jest to korzystna opcja dla większości, gdyż depozyt ten ma dość szeroki zakres.

Aby uzyskać satysfakcjonujący wynik najlepiej jest założyć lokatę oraz skorzystać z dodatkowych promocji Santandera. Najlepiej podążać krok po kroku według poniższego planu:

  1. Załóż Konto Jakie Chcę
  2. Pobierz aplikację Santander
  3. Załóż Lokatę
  4. Wróć do serwisu internetowego Santander i uzupełnij Kod Polecenia (np. nasz FC3Y6A)
  5. Uruchom zwroty za płatności (jeśli opłacasz rachunki z tego konta)
  6. Przystąp do Programu Poleceń i przekazuj kod innym zainteresowanym
4.5 Ocena
Lokata Mobilna

Kwota inwestycji: 1.000 - 100.000 zł. Czas trwania: 4 mies. Niezbędne założenie konta osobistego oraz aplikacji mobilnej Santander (lokatę zakłada się z poziomu aplikacji).

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo