Lokata mobilna Santander – opinie i recenzja 2022

Lokata mobilna Santander Banku, to perełka na rynku. Daje możliwość ugrania 3% w skali roku. Santander dodatkowo pozwala skorzystać jeszcze z innych promocji bankowych i dobudować zysk poprzez polecenia znajomym. Czy to się w ogóle opłaca? Jakie warunki trzeba spełnić? Jakie są opinie o lokacie mobilnej Santander? Sprawdźmy!

3% oprocentowanie – dla kogo lokata?

Lokata mobilna Santander oprocentowana 2,5% dostępna jest dla każdego – zarówno dla posiadających już konto jak i dla osób, które dopiero je założą. Jest to przyjazne rozwiązanie, gdyż w większości promocje bankowe i najlepsze oferty targetowane są tylko na nowych użytkowników. Brawo dla Santandera!

Jak wynika z powyższego, warunkiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie konta (nie da się założyć lokaty, nie posiadając podstawowego produktu jakim jest konto osobiste – w przypadku Santander Banku jest to Konto Jakie Chcę). To pierwszy krok, od tego trzeba zacząć a realizując go warto pamiętać o wpisaniu Kodu Polecenia, gdyż zaowocuje to dodatkową nagrodą. Skorzystaj z naszego Kodu FC3Y6A lub poproś znajomego, który ma konto w tym banku aby przekazał ci taki kod.

Jak założyć lokatę? Warunki, które trzeba znać

Bank przypisze ci promocyjne oprocentowanie tylko pod warunkiem, iż lokata zostanie założona w aplikacji mobilnej Santander. Pobierasz aplikację o nazwie „Santander Mobile” a następnie, po zalogowaniu, odnajdujesz zakładki „Lokaty” ->  “Otwórz lokatę”.

Aplikacja Santander Mobile w Google Play

Depozyt możesz założyć na kwotę od 1 000 do 20 000 zł.

Santander umożliwia ci otwarcie tylko jednej, nieodnawialnej, lokaty mobilnej z promocyjnym oprocentowaniem. Odsetki zostaną wypłacone na koniec czasu trwania lokaty. Zrywając lokatę przed końcem 4-miesięcznego okresu umownego, nie dostaniesz żadnych odsetek.

Warto przypomnieć, że środki ulokowane w Santander Banku, w tym na omawianej lokacie, są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jaki Zysk z Lokaty?

Kapitalizacja odsetek odbędzie się w momencie wygaśnięcia depozytu. W przypadku ulokowania kapitału w maksymalnie dopuszczalnej kwocie, czyli 20 000 zł, zysk po 4 miesiącach z takiej inwestycji wyniesie 200 zł przed opodatkowaniem (po odjęciu podatku Belki zysk z lokaty to 162 zł).

Wysokość zysku cię nie satysfakcjonuje?

Na szczęście z tej oferty możesz wycisnąć więcej. Jednym ze sposobów dobudowania zysku jest tutaj skorzystanie z dodatkowych promocji bankowych i zgarnięcie innych nagród, które sumarycznie powiększą wynik końcowy. Czas więc przyjrzeć się dodatkowym bonusom.

Premia od Santander za założenie konta

Z reguły dostępnych jest kilka niezależnych od siebie promocji do wyboru (premia pieniężna na start, program poleceń, zwrot za rachunki), które można ze sobą łączyć – możesz skorzystać tylko z wybranej a możesz ze wszystkich jednocześnie.

Aktualnie trwa promocja za założenie konta, w której możesz po spełnieniu prostych warunków zdobyć nawet 300 zł. To już kolejna edycja tej promocji, która wróciła po przerwie. Miejmy nadzieję, że Santander przywrócił tę atrakcyjną ofertę na stałe.

50 zł za każde polecenie (zyskaj do 500 zł dodatkowo)

Warto zainteresować się też Programem Poleceń Santander Banku gdzie można „dorobić kilka stówek”. Nagroda za polecenie wynosi 50 zł. Maksymalnie możesz polecić konto 10 osobom, co w prostym rozrachunku skutkowałoby kwotą 500 zł.

Twój Znajomy również zostanie nagrodzony – wartość benefitu jest podobna, również wynosi 50 zł, lecz przybiera inną formę. Jest to Kod Bezcenne Chwile o wartości pięćdziesięciu zł do wykorzystania w programie Mastercard Priceless Specials.  

Osoba polecona przez ciebie podczas otwierania konta musi spełnić m.in. poniższe warunki:

1. do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia swojego konta:

  • zalogować się do aplikacji Santander
  • zapłacić za zakupy kartą Dopasowaną MasterCard wydaną do konta oraz minimum jeden raz aplikacją BLIK na łączną kwotę minimum 300 zł

2. wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną, wyrazić zgodę na elektroniczną formę przekazywania korespondencji (EKK), wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej

3. podać numer telefonu komórkowego oraz adres mailowy

4. nie mieć złożonego sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych.

5. nie posiadać konta osobistego od 1 lipca 2019 r.

Osoba polecająca (czyli Ty) musi pamiętać:

1. aby mieć wyrażoną zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną oraz zgodę na elektroniczną formę przekazywania korespondencji (EKK)

2. mieć podany numer telefonu komórkowego oraz adres mailowy

3. nie mieć złożonego sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych

Aby rozpocząć działanie, po otwarciu „Konta Jakie Chcę”, odnajdujesz zakładkę „Polecaj Bank” i generujesz Kod Polecającego.

Podsumowanie

Wymagania jak widzisz nie są zbytnio skomplikowane i trudne do spełnienia. Lokata Mobilna Santander ma dobre opinie użytkowników, jest to korzystna opcja dla większości, gdyż depozyt ten ma dość szeroki zakres.

Aby uzyskać satysfakcjonujący wynik najlepiej jest założyć lokatę oraz skorzystać z dodatkowych promocji Santandera. Najlepiej podążać krok po kroku według poniższego planu:

  1. Załóż Konto Jakie Chcę (wpisując Kod Polecenia np. nasz FC3Y6A)
  2. Pobierz aplikację Santander
  3. Załóż Lokatę
  4. Polecaj Konto znajomym
  5. Uruchom zwroty za płatności (jeśli opłacasz rachunki z tego konta)
[Total: 10 Average: 4,1]
9,4 Total Score
Lokata Mobilna

Do założenia tylko w aplikacji mobilnej Santander. Możliwe dodatkowe bonusy do zdobycia: 300 zł za założenie konta z kartą debetową, do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie dla posiadaczy konta, 50 zł za każde polecenie. Kwota inwestycji: 1 000 - 20 000 zł. Czas trwania: 4 mies.

Dodaj swoją opinię

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo