Aplikacja Zonda – opinie klientów i recenzja apki do handlu kryptowalutami

Aplikacja Zonda posiada większość funkcji, które obsługuje giełda. Jest bezpłatna, bezpieczna i w pełni transparentna. Występuje w niej szereg różnych typów zleceń, przez co jest odpowiednia dla większości inwestorów. Jest prosta w obsłudze i ma intuicyjny interfejs. Jedyne zastrzeżenia budzi proces weryfikacji, na który narzeka część użytkowników. Poznaj opinie o aplikacji Zonda, dowiedz się jak uniknąć problemów z weryfikacją tożsamości.

ZondaCrypto logo
 • przed pobraniem i aktywowaniem aplikacji musisz zarejestrować konto na Zonda
 • Zonda to największa polska giełda kryptowalut, na której założyło już konto prawie milion osób
 • pozytywne opinie użytkowników aplikacji dotyczą metod wpłat i wypłat, szerokiej oferty kryptowalut, płynności transakcji. Negatywne opinie usłyszysz od osób, które nie ukończyły w pełni weryfikacji

Zonda – opinie o aplikacji i najlepszej polskiej giełdzie krypotowalut

Aplikacja Zonda to produkt pierwszej giełdy kryptowalut w Polsce – BitBay, której początki datuje się na 2014 rok. Zmiana nazwy firmy jest związana z większą ekspansją na światowe rynki. Giełda nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie oraz zamknięcie konta. Utrzymuje się z prowizji i kosztów naliczanych przy wypłacie środków z konta. Jest giełdą typu krypto – fiat, co oznacza, że transakcje opierają się głównie pomiędzy walutami fiducjarnymi a kryptowalutami. Wymaga to większej transparentności a jednocześnie wiąże się z większym bezpieczeństwem niż w przypadku giełd typu krypto – krypto.

Opinie o aplikacji do handlu kryptowalutami od Zonda są w większości pozytywne. Kupno i sprzedaż bitcoina oraz wielu innych kryptowalut jest intuicyjna. Fakt, iż giełda jest nie posiada skomplikowanych narzędzi i usług takich jak dźwignia finansowa ułatwia handel początkującym.

Zonda aplikacja mobilna na iOS i Androida

Aplikacja Zonda jest do pobrania w sklepie Google Play lub App Store. Posiada większość funkcjonalności giełdy w przeglądarce internetowej, czyli:

 • możliwość wpłaty i wypłaty pieniędzy oraz kryptowalut – występują tu 4 waluty tradycyjne (PLN, USD, EUR, GPB), ponad 50 kryptowalut oraz niektóre tokeny,
 • przeglądanie i filtrowanie historii transakcji,
 • alerty i powiadomienia o zmianach kursów śledzonych aktywów,
 • różne typy zleceń

Aplikacja umożliwia podpięcie kart płatniczych, integrację z usługą płatniczą ZEN. Daje dostęp do wielu funkcji, w tym widgetów umożliwiających śledzenie rynków bez konieczności logowania.

Aplikacja do handlu kryptowalutami Zonda – opinie o weryfikacji i bezpieczeństwie

Pamiętaj o bezpieczeństwie. Zonda udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów Google Play i App Store. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nie klikaj w linki w wiadomościach sms i email od nieznanych nadawców zachęcające do pobrania lub aktualizacji aplikacji! Wejście bezpośrednio do sklepu na na stronę zondacrypto.com jest właściwą drogą.

Pozostałe kwestie dotyczące bezpiecznego handlu kryptowalutami to weryfikacja konta oraz jego zabezpieczenie za pomocą Google Authenticator. Obydwa elementy są niezwykle istotne. Przejście pełnej weryfikacji tożsamości (od razu dwóch etapów) pozwala mieć pewność co do wypłaty pieniędzy w przyszłości. Cały proces opisałem dokładnie w osobnym artykule: Weryfikacja konta na Zonda

Jak zacząć handel kryptowalutami w aplikacji Zonda? Krok-po-kroku

Założenie konta za pomocą aplikacji jest proste i wymaga przejścia procedury, składającej się z kilku kroków:

 1. Załóż bezpłatne konto na ZONDA – link znajdziesz tutaj: rejestracja na Zonda
Rejestracja na giełdzie kryptowalut Zonda

Najlepiej zacząć od rejestracji konta na giełdzie. Umożliwi to natychmiastowy handel kryptowalutami zaraz po instalacji apki.

2. Ściągnij aplikację na swojego smartfona w Google Play lub App Store.

3.Wejdź w aplikację i wybierz opcję “Zaloguj się”

Zonda aplikacja logowanie

„Przetestuj bez rejestracji” można sobie darować. Wersja demo nie nauczy cię tradingu. Lepiej jest zacząć małymi kwotami na rzeczywistym koncie.

3. Potwierdź, że posiadasz już konto na giełdzie Zonda

Aplikacja Zonda zakładanie konta

4. Opuść na chwilę aplikację. Przejdź na stronę zondacrypto.com i zaloguj się w serwisie. Następnie wróć do aplikacji i potwierdź „Jestem zalogowany”

Giełda kryptowalut Zonda - łączenie aplikacji z profilem

5. Jeszcze raz potwierdź obecność w serwisie Zonda

Zonda integracja aplikacji z kontem

6. W serwisie giełdy znajdź zakładkę „Powiązane aplikacje” a następnie kliknij „Połącz z nowym urządzeniem” i zeskanuj kod QR, który ci się pojawi

Konfiguracja aplikacji w serwisie Zonda

7. Jeśli masz ustawiony Google Authenticator zostaniesz jeszcze poproszony o wpisanie kodu aby zatwierdzić czynność. Po tym kroku aplikacja jest już gotowa do użycia!

Opinie o aplikacji Zonda – wady i zalety apki tradingowej

Przed rozpoczęciem przygody z handlem kryptowalutami warto zawsze rozważyć wszystkie za i przeciw. W przypadku giełdy Zonda występuje więcej zalet, niż wad. Oto korzyści, jakie można uzyskać z aplikacji:

 • bardzo prosty i intuicyjny interfejs, łatwy w obsłudze,
 • możliwości ustawienia alertów i indywidualnych funkcji.
 • występuje tryb demonstracyjny, jeśli bardzo chcesz możesz najpierw podejrzeć jak działa apka przed jej instalacją ,
 • dodatkowe typy zleceń
 • wiele możliwości wpłat i wypłat
 • płynność w handlu na parach z PLN

Aplikacja spotyka się też z krytyką. Pod obstrzałem są głównie problemy techniczne:

 • zawieszanie się programu,
 • uciążliwa weryfikacja, którą czasem trzeba powtórzyć kilkakrotnie,
 • niestabilna praca zakładek i trudności z anulowaniem oferty.

Można więc powiedzieć, że opinie co do funkcjonalności i zadowolenia są podzielone. Część osób preferuje handel kryptowalutami w wersji mobilnej a tym samym możliwość szybkiego reagowania na to co dzieje się na rynku, inni wolą większą przejrzystość jaką daje ekran laptopa.

Aplikacja Zonda vs. inne aplikacje do handlu kryptowalutami. Która aplikacja ma najlepsze opinie?

Głównym konkurentem apki Zonda jest przede wszystkim aplikacja Binance. Na polskim rynku nie ma produktu, który dorównywałby Zonda funkcjonalnością, bezpieczeństwem, ofertą kryptowalut. Można szukać podobnych do Zonda aplikacji na europejskim rynku. Ciekawe produkty wypuściły giełdy Exmo, Bitpanda, Bitstamp, Kriptomat. W mojej opinii, Zonda posiada jednak lepszą aplikację, lepiej dostosowaną do polskiego rynku i oczekiwań inwestorów.

Światowy lider jakim jest Binance, w swojej aplikacji oferuje dostęp do znacznie większej ilości kryptowalut. Niższe są też prowizje transakcyjne. Wiele osób ceni też dodatkowe usługi, w tym handel z dźwignią. Niedogodnością są za to metody wpłat i wypłat PLN, brak par handlowych z polską walutą czy mniej intuicyjny interfejs.

Prawda jest tak, iż jeśli zamierzasz handlować kryptowalutami na poważnie będziesz potrzebował obydwóch aplikacji: Zonda i Binance.

Oferta mobilna – rodzaje zleceń giełdowych

W aplikacji jest możliwość dokonywania różnych transakcji, które posiadają indywidualne sygnatury. Aby lepiej się w nich orientować, warto sprawdzić, co oznaczają:

 • market – to zlecenia po cenie rynkowej,
 • limit – zlecenia, w których można ustawić cenę maksymalne w opcji kupna i minimalną w sprzedaży kryptowalut,
 • stop – występuje w dwóch wariantach (stop market i stop limit) – jest to tzw. stop loss, czyli ustawienie transakcji, które jest realizowane po przekroczeniu określonego progu cenowego,
 • fill or kill – oferta limitowana, która może zostać wykonana w całości lub anulowana,
 • ioc (immediate or cancel) – działa podobnie jak poprzednia, jednocześnie w przypadku, gdy transakcja nie może być zrealizowana w całości to jest dzielona na części.

Aplikacja Zonda Opinie – podsumowanie

Współczesne inwestowanie zupełnie nie przypomina sytuacji, jaka panowała kilkadziesiąt, a nawet kilka lat temu. Kiedyś, aby móc zostać właścicielem akcji lub obligacji trzeba było mieć fizyczną gotówkę i udać się do biura maklerskiego. Papiery wartościowe również występowały w fizycznej postaci. Wraz z rozpowszechnieniem się Internetu proces handlu aktywami został uproszczony, wszystko można robić wygodnie nie ruszając się sprzed własnego fotela. Obecnie, dzięki urządzeniom mobilnym można robić to właściwie w każdym miejscu.

Dodatkowo nowy rynek kryptowalut spowodował dużo większą dynamikę dokonywania transakcji i szybsze transfery. Jedyną poważniejszą decyzję, jaką musi podjąć użytkownik jest wybór platformy do inwestowania. Aplikacja Zonda to sprawdzony produkt, dzięki któremu tysiące polskich inwestorów zarobiło spore pieniądze na kryptowalutach.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo