Zonda Crypto – jak wpłacić pieniądze na giełdę kryptowalut

Szybka wpłata pieniędzy na giełdę to jeden z warunków udanej transakcji w handlu kryptowalutami. Sytuacja na tym rynku zmienia się tak dynamicznie, że dostęp do kapitału jest kluczową kwestią. Z drugiej strony istotne znaczenie dla wyniku inwestycji mają również opłaty za wpłatę i wypłatę pieniędzy. Nie mogą być zbyt wysokie. Jak wpłacić pieniądze na Zonda? Jakie formy depozytu posiada ta polska giełda kryptowalut? Ile idzie przelew? Jak długo trzeba czekać na zaksięgowanie? W artykule postaram się udzielić odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jak wpłacić pieniądze na Zonda? Metody depozytu PLN i innych walut

Giełda kryptowalut Zonda cały czas stara poszerzać ilość metod wpłat i wypłat, tak aby inwestorzy byli zadowoleni z poziomu obsługi. Podejmuje współpracę z firmami płatniczymi oraz międzynarodowymi operatorami kart kredytowych. Dzięki temu każdy użytkownik może korzystać z różnych sposobów zarządzania kapitałem. Aktualnie, pieniądze na Zonda można wpłacić na kilka sposobów, m.in. poprzez przelew bankowy, kartę lub bramkę płatniczą Zen. Każda metoda ma zalety i wady.

Jak wpłacić złotówki na konto Zonda

Aby dokonać wpłaty PLN na Zonda musisz przejść przez rejestrację oraz weryfikację konta. Najlepiej od razu wykonać pełną weryfikację – 1. i 2. poziom – tak abyś miał 100% pewność, że wpłacone pieniądze będziesz w stanie w przyszłości wypłacić. Dobrą praktyką przed wpłatą złotówek jest też zadbanie o dodatkowe zabezpieczenie konta. Cały proces można podzielić na 3 etapy:

Krok 1zarejestruj konto na Zonda

Krok 2 – pobierz aplikację Google Authenticator i w zakładce „Bezpieczeństwo” włącz weryfikację dwustopniową

Krok 3 – wpłać złotówki wybierając jeden z trzech dostępnych sposobów

metody wpłaty na Zonda: Zen, przelew, karta płatnicza

Szczegółowe instrukcje dotyczące każdej formy wpłaty znajdziesz w zakładce

KONTO -> PORTFELE -> PLN

Po kliknięciu w wybraną metodę uzyskasz informacje objaśniające. O czym trzeba pamiętać? Oto kilka wskazówek dla każdej z metod,

Przelew ekspresowy na Zonda? Tak, szybki przelew jest możliwy ale tylko z bramką płatniczą Zen

Giełda Zonda rozwija własne usługi płatnicze, czego przykładem jest aplikacja Zen. Za pomocą tej bramki płatniczej jesteś w stanie ekspresowo wpłacić pieniądze w kilku walutach: PLN, EUR czy USD. Prowizja wynosi 1% transferowanych środków. Przed pierwszym zasileniem musisz pobrać aplikację oraz połączyć swoje konto Zen z Zonda. Nie szukaj aplikacji w Google Play i App Store. Wejdź na swoje konto Zonda, następnie do odpowiedniego portfela i stamtąd wybierz formę wpłaty Zen. Podając numer telefonu otrzymasz link do pobrania aplikacji. Ma to znaczenie, gdyż korzystając z promocji Zonda przez okres 12 miesięcy będziesz zwolniony z opłat za prowadzenie konta na Zen.

W aplikacji Zen będziesz musiał przejść weryfikację. To nic, że na Zonda posiadasz już 2. poziom weryfikacji. Ponowne potwierdzenie tożsamości na Zen jest konieczne, gdyż w praktyce jest to zupełnie inny podmiot. Na szczęście nie trwa to długo. W moim przypadku cały proces zajął dosłownie kilka minut. Na potwierdzenie otrzymałem maila o poprawnej synchronizacji kont Zonda i Zen. Fantastycznym udogodnieniem jest to, że zasilenie swojego nowego konta w Zen możesz wykonać z poziomu giełdy Zonda. Integracja tych platform znacznie przyspiesza transfer środków.

Wpłata na giełdę kryptowalut Zonda poprzez aplikację Zen

Ilość metod doładowania konta w Zen jest w ogromna. Spośród 24 metod każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób.

Formy doładowania konta w aplikacji Zen

Wpłata za pomocą Zen wydaje ci się czasochłonna i skomplikowana? Tylko za pierwszym razem. Każde kolejne zasilenie zabierze ci tylko kilka sekund. A sprowadzać się będzie do wpisania kwoty jaką chcesz wpłacić i akceptacji kodu BLIK.

Apka Zen może się przydać również wymiany walut podczas wakacyjnych podróży czy płatności w sklepach z otrzymaniem atrakcyjnego cashbacku.

Przelew bankowy na zondacrypto.com – ważne zasady

Przelew bankowy to najtańsza forma wpłaty złotówek na giełdę Zonda. Nie jest pobierana żadna opłata za księgowanie. Moim zdaniem przelew bankowy to zdecydowanie najlepsza forma zasilenia konta gdyż powala w 100% zachować kapitał jaki przeznaczamy na inwestycję w bitcoin i inne kryptowaluty.

W praktyce wygląda to tak:

  • rejestrujesz konto na Zonda
  • logujesz się na stronę giełdy zondacrypto.com
  • w lewym panelu w zakładce [Portfele] odnajdujesz walutę PLN.
  • klikasz [Wpłata] a następnie [Przelew bankowy] – pojawią ci się szczegóły konta do wpłaty
  • wchodzisz na stronę swojego banku – wpłata musi być dokonana od osoby, która jest właścicielem konta. Jeśli nadawca w banku i odbiorca na giełdzie będzie inny, wpłata nie zostanie zaakceptowana
  • przepisujesz uważnie dane do przelewu – nic nie zmieniasz, nazwa odbiorcy, tytuł przelewu muszą być takie jak widzisz. Zwróć uwagę, że odbiorcą nie jest Zonda tylko Payment Technology sp. z o.o. Jest to poprawne
  • realizujesz przelew
Dane do przelewu bankowego Zonda

Pamiętaj, że w tej formie chodzi o klasyczny przelew bankowy. Niecelowe jest wybieranie opcji „Express Elixir” w trakcie realizacji przelewu – nie przyspieszy to księgowania środków. Nieskuteczne będą też wpłaty za pośrednictwem Revolut i innych operatorów płatności.

Minimalna kwota przelewu to 10 PLN. Maksymalna jednorazowa wpłata to 499 999 PLN.

Zonda – zasilenie konta kartą płatniczą

Możliwa jest również wpłata złotówek na konto Zonda poprzez kartę kredytową czy debetową Mastercard / VISA. Wadą tego rozwiązania jest dość wysoki koszt jaki trzeba ponieść – prowizja za wpłatę kartą płatniczą wynosi 2,99% (minimum 10zł).

Zaletą jest szybkość transakcji. Wpłata kartą płatniczą możliwa jest przez 24 godziny 7 dni w tygodniu! Twoje środki pojawią się na koncie do 10 minut, nawet w weekend.

Ile czasu idzie przelew? Sesje przychodzące i godziny księgowania przelewów przez giełdę Zonda

Środki z przelewów księgowane są na Zonda w dni robocze w godzinach 11:00, 14:00 i 16:00.

To kiedy środki pojawią się na twoim koncie Zonda zależne jest w głównej mierze od sesji bankowych a nie od samej giełdy. Oprócz godzin księgowania przez Zonda musisz wziąć pod uwagę również harmonogram sesji przelewów wychodzących twojego banku. Dociekliwi muszą ustalić w jakiej sesji rozrachunkowej NBP (poranna, popołudniowa, czy wieczorna) dany przelew będzie rozliczany a następnie przyrównać to do godzin księgowań obowiązujących na giełdzie.

W praktyce oznacza to, że jeśli wypuścisz przelew rano, to jest duża szansa, że twoje konto zostanie zasilone tego samego dnia. Jeśli przelew bankowy zlecisz po południu lub wieczorem, na zasilenie konta będziesz musiał poczekać do kolejnego dnia.

Jak wpłacić euro na konto Zonda

Schemat działania przy euro jest bardzo podobny jak w przypadku PLN. Mamy tu nawet więcej metod wpłat. Oprócz zwykłego przelewu, karty płatniczej, aplikacji Zen dochodzi jeszcze tzw. wpłata instant. Przy tej ostatniej opcji musisz sprawdzić czy twój bank realizuje przelewy euro instant. Takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze gdyż są to przelewy błyskawiczne księgowane 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Wpłaty euro są darmowe, nie jest pobierana żadna prowizja. Minimalna kwota zwykłego przelewu SEPA to 10 euro.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo