Alior Kantor Walutowy – opinie, recenzja 2024 r.

W telegraficznym skrócie – poza wymianą walut i sprawdzaniem kursów, w kantorze walutowym Alior Banku, możesz w prosty i szybki sposób wykonywać również przelewy. A wszystko to całkiem za darmo! Do tego rachunki poprowadzić możesz w aż 23 walutach, a z możliwością posiadania Karty Wielowalutowej Mastercard rozliczysz transakcje w blisko 160 walutach świata.

Jakie są opinie klientów na temat kantoru online Alior? Czy warto się zarejestrować i wymienić walutę na tej platformie? Szczegóły znajdziesz w naszej niezależnej recenzji!

Kantor walutowy Alior Bank

Jak założyć konto w Kantorze Walutowym Alior Banku

Jeśli chcesz korzystać z Kantoru Walutowego Alior Banku wcale nie musisz posiadać konta bankowego. To zupełnie odrębne platformy złączone wspólną nazwą ale nie scalone w jeden system.

Założenie konta w Kantorze Walutowym Alior Banku nie wymaga wychodzenia z domu, ani zbędnych wizyt w banku. Wystarczy, że zrobisz to przez Internet. Jeżeli jesteś już klientem Alior Banku i masz dostęp do bankowości internetowej otrzymasz możliwość rejestracji uproszczonej gdzie poprzez funkcję potwierdzenia umowy poprzez SMS błyskawicznie otworzysz konto w Kantorze.

Jeśli nie jesteś klientem Alior Banku, musisz wypełnić krótki formularz i wysłać wniosek online, całość nie zajmie ci więcej niż 5 minut. Do decyzji pozostaje jak chcesz potwierdzić chęć zawarcia umowy kurierem czy poprzez przelew bankowy.

Jak działa Kantor Walutowy Alior Banku. Wpłaty i wypłaty środków

Już na początku rejestracji wybierzesz też waluty, w których prowadzić chcesz swój rachunek. Jeśli chcesz w pełni skorzystać z benefitów oferowanych przez Alior bank, po zakończonej rejestracji możesz też pobrać i aktywować aplikację mobilną na smartfona. Apka pod nazwą „Kantor Walutowy Alior Banku” dostępna jest na wszystkie urządzenia z systemem iOS oraz Android. Jest bezpieczna, bo zalogujesz się do niej za pomocą biometrii lub kodu PIN. Ze względu na przejrzysty i prosty w obsłudze panel nie powinieneś mieć problemów ze swobodnym korzystaniem z niej.

Kolejnym krokiem w procesie przygotowań będzie wpłata środków. Rachunek w Kantorze Walutowym możesz zasilić za pomocą szybkiego przelewu lub odwiedzając placówkę Alior Banku. Za zasilenie konta nie zapłacisz ani złotówki. Podobnie jest z wypłatami, są one również darmowe. Wypłacić od ręki można do 25 000 zł (lub 3000 EUR, 2000 USD/GBP). Natomiast kwoty wyższe będą wymagać wcześniejszego awizowania po zalogowaniu w Kantorze Walutowym.

Zalety i wady Kantoru Walutowego Alior Banku

Największymi plusami Kantoru Walutowego Alior Banku są na pewno:

  • wymiana walut 24h/ 7 dni w tygodniu po bardzo konkurencyjnych kursach
  • bezpłatne prowadzenie konta w 23 walutach
  • darmowe przelewy SEPA
  • darmowa karta wielowalutowa pozwalająca na realizację transakcji w blisko 160 walutach
  • przejrzysta i prosta w obsłudze aplikacja mobilna
  • darmowa pierwsza w miesiącu wypłata z bankomatów krajowych i zagranicznych
  • szybka i uproszczona procedura zawierania umowy dla klientów Alior Bank,

Do minusów Kantoru Walutowego należą:

  • za kolejną w miesiącu wypłatę z bankomatów obcych sieci zapłacisz 9 zł
  • każda kolejna wypłata z zagranicznych bankomatów będzie Cię kosztowała 9 zł
  • opłata 15 zł za wydanie karty, jeśli nie skorzystasz z niej ani razu przez pierwsze 6 miesięcy od wydania.

Opłaty i prowizje

Ile kosztuje korzystanie z serwisu Kantor Walutowy?

Wymiana walut oraz prowadzenie rachunków są w Alior Banku absolutnie bezpłatne. Nie zapłacisz też za korzystanie z karty wielowalutowej. 

Tak naprawdę możesz korzystać z Kantoru Alior od czasu do czasu (np. tylko w trakcie wyjazdów wakacyjnych za granicę) i nie zapłacisz za to nic. Nie musisz regularnie zasilać swoich rachunków, nie musisz regularnie używać swojej karty a i tak żadne opłaty nie pojawią się w twojej historii konta. To bardzo duża zaleta – w jednym miejscu masz rachunki bankowe w wielu walutach oraz kantor wymiany walut – wszystko najwyższej jakości bez konieczności pamiętania o spełnianiu jakichkolwiek warunków aby nie ponosić opłat.

Bezpieczeństwo, dodatkowe usługi

Kantory wymiany walut online co do zasady nie podlegają regulacjom prawa bankowego. Kantor Alior jest jednak wyjątkiem! Jest inicjatywą wydzieloną w strukturach banku, tym samym środki Klientów są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. To duża przewaga Kantoru Alior nad największymi konkurentami na rynku wymiany walut online takimi jak Walutomat czy Internetowy Kantor.

Korzystając z kantoru walutowego Alior Banku warto sprawdzać aktualne promocje. Alior często oferuje wiele dodatkowych benefitów przy współpracy z takimi firmami jak Allegro czy Circle K – nagrodzeni zostają z reguły najaktywniejsi lub osoby które uzbierają określoną ilość punktów za płatność kartą.

9.6 Ocena
Alior Kantor Walutowy

Bardzo korzystne kursy wymiany walut – spread jeden z najniższych na rynku. Bezpłatne przelewy, również zagraniczne. 0 zł za wypłaty PLN, EUR, USD, GBP w wybranych oddziałach Alior Banku

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo