Ranking brokerów ETF – kwiecień 2024 r.

Przy inwestowaniu w ETF wybór odpowiedniego brokera jest kluczowy. Oferty firm różnią się w tym zakresie znacznie. Polskie domy maklerskie mają dość wąską ofertę, a żaden z nich nie oferuje amerykańskich ETF-ów. Przewaga funduszy z USA nad europejskimi odpowiednikami jest niepodważalna. Warto poszukać więc brokera, który umożliwia handel tymi papierami wartościowymi. Nasz ranking brokerów ETF pomoże ci szybko i sprawnie przejrzeć oferty firm i wybrać odpowiedni rachunek inwestycyjny.

Aktualny ranking brokerów ETF na 2024 rok:

Firma OpisOcena Rejestracja
XTB opinie i recenzja 2024 r.

XTB

Polski dom maklerski z dostępem do 3000 akcji z 16 największych giełd z całego świata. Bez prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro.

XTB opinie i recenzja 2024 r.
2 DEGIRO opinie i recenzja 2024 r.

DEGIRO

Holenderski broker, którego cechują bardzo niskie prowizje. Dostęp do 30 światowych giełd, w tym w USA, Japonii, Hongkongu czy Singapurze.

DEGIRO opinie i recenzja 2024 r.
3 Exante opinie i recenzja 2024 r.

EXANTE

Broker oferujący dostęp do amerykańskich ETF-ów. Do handlu otrzymujemy 300 000 produktów z 50 rynków z poziomu jednego konta.

Exante opinie i recenzja 2024 r.

Jaki broker ETF?

Wybór konta do inwestowania w ETF nie jest łatwy. Brokerzy skupiają się na ofercie akcji i CFD, marketingowo pobieżnie traktując ETF-y. Na pierwszy rzut oka widać, że dana firma oferuje fundusze pasywne, nie widać natomiast ile i jakie. Nie znajdziesz również wyraźnych informacji czy są to amerykańskie ETF-y czy europejskie. Co gorsza, często wydawać ci się może, że zainwestujesz w dany ETF z USA a w rzeczywistości broker oferuje tylko CFD na ten ETF. Konieczne jest żmudne przebijanie się przez ofertę.

Na tym tle pozytywnie wybija się dwóch europejskich brokerów: portugalski DIF Broker oraz broker EXANTE z siedzibą na Cyprze. Te dwie firmy oferują nam tysiące amerykańskich ETF-ów. Do tego warunki współpracy są niezwykle atrakcyjne, niskie prowizje oraz transparentne opłaty.

Gdy szukasz europejskich ETF-ów, warto zajrzeć na platformę Degiro, XTB czy biura maklerskiego mBanku. Oceniając całościowo danego brokera musisz wziąć pod uwagę również szereg czynników, takich jak wysokość wszystkich opłat, obsługę klienta i bezpieczeństwo.

Który broker ETF jest najlepszy?

Fundusze ETF (Exchange-traded funds) są jedynie opakowaniem na daną klasę aktywów. Jednostki funduszy ETF notowane są na giełdach papierów wartościowych, podobnie jak akcje. Na polskiej GPW znajdziesz dosłownie kilka ETF-ów. Oferta z naszego lokalnego rynku jest bardzo uboga. Sytuacja na europejskich giełdach wygląda już znacznie lepiej, ETF-ów jest tam sporo. Europejskie fundusze zawierają w nazwie symbol UCITS – po tym je rozpoznasz. Są one jednak w większości konstruowane jako zamienniki ETF-ów z USA. Amerykańskie ETF-y są bezapelacyjnie wzorem. Są najtańsze na rynku, mają najlepiej zbudowane portfolio, największą płynność i wiele innych wartych uwagi zalet.

W ostatnich czasie inwestorzy szukają europejskich brokerów, którzy umożliwiają handel amerykańskimi ETF-ami. W odczuciu wielu traderów broker z niskimi prowizjami i ofertą z giełd amerykańskich ma przewagę nad lokalnie skrojoną ofertą.

Poradnik Inwestora
Logo