Ranking kont maklerskich – czerwiec 2024 r.

Jeśli zastanawiasz się nad efektywnym inwestowaniem na giełdzie, musisz założyć rachunek maklerski. Wybór konta maklerskiego nie jest łatwy. Gdy szukasz opłacalnej inwestycji, musisz wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak wysokość prowizji, dostęp do rynków i bezpieczeństwo. Ranking kont maklerskich pomoże Ci szybko i sprawnie przejrzeć oferty domów maklerskich i wybrać odpowiedni rachunek.

Ranking kont maklerskich w 2024 roku:

Firma OpisOcena Rejestracja
XTB opinie i recenzja 2024 r.

XTB

Polski dom maklerski z dostępem do 3000 akcji z 16 największych giełd z całego świata. Bez prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro.

XTB opinie i recenzja 2024 r.
2 Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.

Oanda TMS Brokers

Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji rzeczywistych z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ. Daje dostęp do ponad 1800 akcji. Brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu).

Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.
3 Exante opinie i recenzja 2024 r.

EXANTE

Broker oferujący dostęp do amerykańskich ETF-ów. Do handlu otrzymujemy 300 000 produktów z 50 rynków z poziomu jednego konta.

Exante opinie i recenzja 2024 r.

Jak działa konto maklerskie?

Konto maklerskie możesz założyć w wyspecjalizowanym domu maklerskim, u brokera lub w swoim banku. Formalności wypełnisz przez Internet. Warunki prowadzenia mogą się różnić, więc zanim założysz rachunek, sprawdź, czy są one odpowiednie dla ciebie.

Przede wszystkim zwróć uwagę na koszty związane z kontem. Najczęściej opłata za prowadzenie rachunku nie jest pobierana, jednak mogą pojawić się opłaty dodatkowe. Standardowo od każdej transakcji naliczana jest prowizja i to jej wysokość ma największe znaczenie na początku. Prowizję łatwo porównasz analizując ranking kont maklerskich.

Na co zwrócić uwagę w rankingu kont maklerskich

Najprostszą odpowiedzią jest koszt obsługi rachunku maklerskiego. Jednak nie jest to jedyne kryterium. Dla niedoświadczonych inwestorów istotnym czynnikiem może być pomoc merytoryczna pracowników. Bardziej doświadczeni użytkownicy docenią dostęp do nietypowych rynków lub zaawansowaną analitykę. Dla każdego ważne będzie bezpieczeństwo transakcji oraz niezawodność platformy transakcyjnej.

Biura maklerskie, cieszące się najlepszą opinią na rynku to m.in. eToro, X-Trade Brokers (XTB), DEGIRO, EXANTE, DIF Broker, Biuro Maklerskie mBanku, Dom Maklerski Bossa.

Czy warto założyć konto maklerskie?

Nad kontem maklerskim warto się zastanowić, gdy dysponujesz środkami przeznaczonymi na inwestycje. Jeśli jednak są one zbyt małe, to Twoje zyski zostaną skonsumowane przez prowizje i opłaty. Dlatego często spotykana jest minimalna kwota, która jest wymagana do otwarcia rachunku. Gdy zdecydowałeś się grać na giełdzie, to posiadanie konta maklerskiego jest niezbędne, bo tylko tutaj możesz faktycznie kupować i sprzedawać papiery wartościowe w czasie rzeczywistym.

Do czego służy konto maklerskie?

Posiadacz konta maklerskiego może kupować i sprzedawać akcje. Zysk uzyskuje się ze sprzedaży po cenie wyższej niż cena kupna oraz z wypłaty dywidend. Część przedsiębiorstw raz w roku przeznacza na ich wypłaty pewien procent ze swoich zysków. Oprócz akcji możesz zakupić jednostki funduszu ETF. Exchange Traded Fund to otwarty fundusz inwestycyjny notowany na giełdzie. Z uwagi na fakt, iż należy on do funduszy zarządzanych pasywnie, koszty operacyjne są niższe, niż w przypadku funduszy TFI, które starają się podbić rynek.

Celem powyższego rankingu kont maklerskich jest to aby był on użyteczny dla użytkowników. Dzięki niemu nie tylko wybierzesz konto idealne dla Ciebie, ale też sprawdzisz, czy aktualnie posiadany rachunek oferuje ci najlepsze parametry inwestycji. Zarówno inwestor początkujący, jak i zaawansowany powinien być zainteresowany zapoznaniem się z ofertą dostępnych kont. Dla zyskownej inwestycji istotny jest szeroki pakiet możliwości i łatwy dostęp do wiedzy.

Poradnik Inwestora
Logo