Darmowe konto maklerskie – 0% prowizji za zakup akcji

To niesamowite, ale w obecnych czasach możemy kupić akcje wybranej spółki nie płacąc za to ani grosza prowizji. Darmowe konta maklerskie dotarły również do Polski zyskując pełną aprobatę inwestorów. Warto założyć konto w firmie, która pozwala handlować akcjami zupełnie bez opłat transakcyjnych.

Darmowe konto maklerskie znajdziesz m.in.:

Firma OpisOcena Rejestracja
XTB opinie i recenzja 2024 r.

XTB

Polski dom maklerski z dostępem do 3000 akcji z 16 największych giełd z całego świata. Bez prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro.

XTB opinie i recenzja 2024 r.
2 Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.

Oanda TMS Brokers

Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji rzeczywistych z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ. Daje dostęp do ponad 1800 akcji. Brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu).

Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.
3 Exante opinie i recenzja 2024 r.

EXANTE

Broker oferujący dostęp do amerykańskich ETF-ów. Do handlu otrzymujemy 300 000 produktów z 50 rynków z poziomu jednego konta.

Exante opinie i recenzja 2024 r.

Domy maklerskie oferujące handel akcjami bez prowizji

Na rynku istnieje kilka domów maklerskich umożliwiających handel akcjami i jednostkami funduszy ETF z prowizją 0%. Warto dokładnie zapoznać się z proponowanymi przez nie warunkami, aby zrozumieć jakiego dokładnie zakresu dotyczy brak opłat.


#1 – XTB dom maklerski: ETFy i akcje bez prowizji

Polski Dom Maklerski XTB oferuje możliwość zakupu i sprzedaży akcji oraz funduszy ETF zupełnie bez prowizji do wysokości obrotu 100 000 EUR miesięcznie. To bardzo wysoki limit. Początkującym inwestorom w zupełności wystarcza taki zakres. W ofercie znajdziesz ponad 3000 akcji z 16 giełd z całego świata.

 • założenie i obsługa konta – brak opłat
 • wpłata i wypłata w walucie PLN – brak opłat
 • handel akcjami polskimi – 0%
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – 0%

Firma zapewnia bardzo przyjazne warunki osobom stawiającym swoje pierwsze kroki na giełdzie. Minimalna wartość zlecenia wynosi jedynie 10 PLN (dla GPW), 10 EUR (dla parkietów europejskich) oraz 10 USD (dla giełd z USA).

XTB (pełna nazwa to X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.) istnieje na rynku od 2004 roku. Podlega nadzorowi KNF, jest bezpiecznym i cenionym domem maklerskim. Główna siedziba znajduje się w Warszawie. Spółka posiada również oddziały w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Cypr, Chile, RPA.


#2 – TMS dom maklerski: amerykańskie akcje bez prowizji

Polski Dom Maklerski TMS Brokers umożliwia zakup i sprzedaż amerykańskich akcji bez prowizji. Nie ma limitu kwotowego, natomiast warunkiem koniecznym jest aby transakcja zrealizowana została z konta PLN lub EUR. TMS oferuje możliwość prowadzenia kilku kont maklerskich w różnych walutach. W przypadku gdy kupisz akcje amerykańskie poprzez konto USD pobrana zostanie prowizja. Nie jest to jakieś specjalne ograniczenie. I tak w większości przypadków inwestorzy zasilają konto maklerskie w złotówkach i z niego dokonują obrotu akcjami różnych krajów. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

 • założenie i obsługa konta – brak opłat
 • wpłata i wypłata w walucie PLN – brak opłat
 • handel akcjami polskimi – prowizja 0,19% (min 5 zł)
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – brak w ofercie, wkrótce zostaną wprowadzone

Możesz wpłacić na konto TMS dowolną kwotę. Minimum dotyczy pojedynczej transakcji. Przykładowo, najmniejsza wartość zakupu akcji amerykańskich to 100 USD. Oferta z USA jest olbrzymia – dostępnych jest ponad 1600 akcji z giełd NYSE i NASDAQ.

TMS Brokers to jeden z najdłużej działających na polskim rynku domów maklerskich (również pod nadzorem KNF). To firma z wieloletnią tradycją, która obsługuje inwestorów już ponad 20 lat! Od niedawna jest częścią Oanda Global Corporation – światowego lidera rynku handlu walutami.


#3 – eToro: akcje z całego świata bez prowizji

eToro była pierwszą firmą, która zaproponowała zniesienie prowizji od obrotu akcjami. Aktualnie w ofercie jest 2000 akcji z 17 największych światowych giełd, którymi obracać możesz z 0% opłatą. Nie ma limitu kwotowego. Platforma działa w oparciu o walutę USD – z tego konta odbywają się wszystkie transakcje kupna i sprzedaży aktywów. Wpłaty na swoje konto możesz dokonać również w innej walucie, po czym zostanie ona automatycznie przewalutowana do USD.

 • założenie i obsługa konta – brak opłat
 • wpłata i wypłata w walucie USD – brak opłat za wpłatę (może pojawić się opłata za konwersję waluty), prowizja 5$ za wypłatę
 • handel akcjami polskimi – brak w ofercie
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – 0%

eToro cechuje absolutnie nowatorskie podejście do inwestowania. I nie chodzi tu wcale o inwestowanie w akcje bez prowizji (choć jest to bezcenna inicjatywa). Głównym wyróżnikiem firmy jest handel społecznościowy poprzez usługi copy tradingu i copy portfolio. Mówiąc wprost, na platformie eToro możesz odnaleźć skutecznych inwestorów i kopiować ich zachowania. Możesz powielać ruchy wybranych osób lub zdecydować się na skorzystanie jednego z wielu gotowych portfeli inwestycyjnych.

Od strony prawnej eToro nadzorowane jest przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) oraz organ regulacyjny z Wielkiej Brytanii (FCA). Z usług brokera korzysta obecnie 24 milionów użytkowników w ponad 140 krajach.

Zero prowizji oznacza, że nie będzie pobierana opłata brokerska podczas otwierania ani zamykania pozycji i nie dotyczy pozycji krótkich ani dźwigni finansowej. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty walutowe za depozyty i wypłaty w innych walutach niż USD. Twój kapitał jest narażony na ryzyko. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.


#4 – DEGIRO – europejskie ETF-y bez prowizji

DEGIRO zachęca do inwestowania w europejskie ETF-y. W ofercie holenderskiego brokera znajdziesz ogromną ilość funduszy, które w większości przypadków są zwolnione z prowizji transakcyjnej. Za handel akcjami amerykańskimi DEGIRO pobiera niewielką prowizję od transakcji w wysokości 1EUR oraz opłatę manipulacyjną przy każdym zleceniu również w wysokości 1 EUR. Przy dużych zleceniach, można stwierdzić, iż jest ona śladowa i nie wpływa znacząco na wynik.

 • założenie i obsługa konta – brak opłat
 • wpłata i wypłata w walucie PLN – brak opłat
 • handel akcjami polskimi – prowizja 1 PLN + opłata manipulacyjna 10 PLN
 • handel akcjami amerykańskimi – prowizja 1 EUR + opłata manipulacyjna 1 EUR
 • handel ETF-ami – wybrane fundusze: 0 EUR + opłata manipulacyjna 1 EUR, pozostałe, globalne, spoza listy: 2 EUR + opłata manipulacyjna 1 EUR,

Warunek aby twoje Konto Maklerskie było DARMOWE

W większości przypadków istnieje jeden warunek, który musisz spełnić aby twoje konto maklerskie było darmowe.

Jaki?

Musisz go używać!

I nie chodzi tu o jakąś super aktywność. Wystarczy, abyś dokonał dowolnej transakcji w ciągu określonego czasu (najczęściej roku), aby twoje konto maklerskie było zupełnie darmowe. W przeciwnym wypadku może zostać naliczona tzw. opłata za nieaktywność.

Przykładowo, XTB definiuje tę kwestię w następujący sposób:

W przypadku braku otwarcia lub zamknięcia pozycji na rachunku Klienta w ciągu ostatnich 365 dni oraz braku depozytu na rachunku w ciągu ostatnich 90dni naliczana jest co miesiąc opłata w wysokości 10 EUR.

Przesłanie TMS jest dość podobne:

Co do zasady otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Jedyna opłata za rachunek może pojawić się przypadku gdy na rachunku nie będzie żadnej aktywności przez 12 kolejnych miesięcy. Wtedy opłata za prowadzenie rachunku wynosić będzie 9 PLN miesięcznie.

Co oczywiste, opłaty za nieaktywność można bardzo łatwo uniknąć. W praktyce jest ona stosowana w sporadycznych przypadkach. Najlepsze domy maklerskie naprawdę oferują darmowe konta i nie ma w tym żadnych haczyków.

Na czym zarabiają domy maklerskie?

Nasuwa się więc pytanie – na czym zarabiają domy maklerskie skoro oferują klientom darmowe konta?

Pierwsze źródło – przewalutowanie.

Przykładowo, posiadasz konto maklerskie w walucie PLN i z niego dokonujesz zakupu akcji amerykańskich, które notowane są w USD. Broker zarabia w takim przypadku na wymianie waluty. Niejednokrotnie możesz nawet i tej opłaty uniknąć wymieniając walutę w swoim banku czy kantorze internetowym, ale po pierwsze tam przecież też uiszczasz opłatę za wymianę, a po drugie warunki oferowane przez domy maklerskie są naprawdę dobre (prowizja od 0,25% do 0,5%), więc szkoda czasu na działanie poza platformą

Drugie źródło – dodatkowe produkty i usługi

Zapoznając się z ofertą domów maklerskich natychmiast dostrzeżesz, że rzeczywiste akcje i ETF-y to nie wszystko. Istnieją tysiące instrument ów finansowych, które mogą stanowić przedmiot handlu. Dominują wśród nich instrumenty pochodne. Pozwalają one inwestować w wiele aktywów, których nie jesteś w stanie kupić w formie fizycznej. Są wśród nich surowce energetyczne takie jak ropa, gaz, surowce rolne pszenica, kukurydza, indeksy giełdowe itp. Ta dodatkowa oferta podlega zupełnie odmiennym zasadom i cennikowi. Możesz z niej korzystać ale nie musisz.

W zdecydowanej większości przypadków rejestracji konta maklerskiego dokonasz online. TMS Brokers przekonuje, że cała rejestracja trwa tylko 8 minut. Po tym czasie będziesz w stanie zasilić konto i kupić swoje pierwsze akcje.

Zestawienie kont maklerskich – porównanie

Mogłoby się wydawać, że darmowe konta maklerskie stały się już standardem. Niestety tak nie jest. Wiele banków w ramach usług bankowości inwestycyjnej prowadzi przyległe biura maklerskie, które nie wdrożyły takiego podejścia do klienta. Tam, za każde zlecenie kupna czy sprzedaży zostanie pobrana prowizja wg. cennika. Poniższa tabela obrazuje z jakimi stawkami należy się liczyć w poszczególnych instytucjach:

DOM MAKLERSKIOPŁATA ZA KONTOAKCJE POLSKIEAKCJE USA
XTB0 zł0% 0%
TMS 0 zł 0,19% (min 5 zł) 0%
eToro0 złnd.0%
DEGIRO0 zł1 zł + 10 zł1 EUR + 1 EUR
mBank (eMakler)0 zł / 50 zł0,39% (min. 5 zł)0,29% (min 19 zł)
BOŚ Bank (Bossa) 0 zł0,38% (min. 5 zł) 0,29% (min 19 zł)
ING Biuro Maklerskie0 zł 0,3% (min. 5 zł) nd.
Alior Biuro Maklerskie0 zł 0,38% (min. 3 zł) 0,29% (min. 0,02 USD za każdą akcję)
Opracowanie własne

Darmowe konto maklerskie – ranking

Powyższy ranking darmowych kont maklerskich pozwoli ci wybrać właściwą platformę aby twoje inwestowanie było jak najbardziej efektywne. Niezwykle ważne jest dopasowanie do swoich potrzeb jak również pełna ochrona kapitału.

Szczegółowe recenzje poszczególnych domów maklerskich znajdziesz w naszym serwisie w osobnych artykułach. Dowiesz się z nich jak założyć konto maklerskie, jaki jest minimalny depozyt, jakie są wady i zalety poszczególnych firm, jaka jest ich historia.

XTB – opinie i recenzja

TMS Brokers Oanda – opinie i recenzja

eToro – opinie i recenzja

DEGIRO – opinie i recenzja

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo