Binance – jak wpłacić pieniądze na największą giełdę kryptowalut

Każdy z nas chciałby błyskawicznie zasilić swoje konto giełdowe i przystąpić do handlu kryptowalutami. Szybka wpłata pociąga jednak za sobą wyższą prowizję. Ponadto nie każdą walutę da się wpłacić na Binance. Czy bardziej opłaca się zasilić konto kartą (szybciej) czy przelewem (taniej)? Jak wpłacić złotówki (PLN) na giełdę? Sprawdźmy.

Jak wpłacić złotówki (PLN) na giełdę Binance?

Niestety. Wpłaty PLN na giełdę Binance są zawieszone. To nie pierwsza sytuacja, gdy giełda kryptowalut głośno reklamuje możliwość zasilenia konta inwestycyjnego w złotówkach, po czym, po pewnym czasie rezygnuje z tej usługi. Giełdy krypto napotykają na problemy we współpracy z bankami i operatorami płatności. „Portfel PLN” na Binance ciągle funkcjonuje w interfejsie giełdy ale przyciski „Wpłata”, „Wypłata” prowadzą do takich walut jak EUR, USD, GPB itd.

Portfel PLN na Binance

W rezultacie, masz trzy możliwości aby zacząć handel na Binance:

  1. Kupujesz kryptowaluty za PLN (bezpośrednio, bez klasycznego sposobu z zasileniem konta) za pomocą karty kredytowej / debetowej
  2. Zasilasz swoje konto na Binance w obcej walucie (EUR, GBP lub USD) a następnie wymieniasz na kryptowalutę
  3. Wpłacasz złotówki tradycyjnym przelewem na inną giełdę (np. Zonda Global), wymieniasz je na kryptowalutę z niską opłatą za transfer (XRP lub XLM) i przesyłasz na Binance

Jak widzisz, kupienie bitcoina za złotówki na Binance, nie jest takie oczywiste. Niezależnie od sposobu warto zacząć proces od rejestracji konta na Binance. Weryfikacja ułatwi późniejszy trading i wypłatę środków.

Jak wpłacić euro (EUR) na giełdę Binance?

Wpłata w euro na Binance to rozsądna decyzja. Do wyboru mamy przelew bankowy SEPA, kartę bankową, usługę P2P i Advcash.

Wpłata na Binance w euro

Użycie przelewu bankowego SEPA jest świetnym pomysłem pod warunkiem, że pamiętasz o kilku szczegółach:

  • minimalna wartość wpłaty to więcej niż 3 EUR. Kwoty poniżej tej wartości przepadną, giełda lojalnie informuje, że nie zamierza ich ani księgować, ani zwracać
  • przelewy z konta wspólnego nie są akceptowane – to musi być tylko i wyłącznie twoje indywidualne konto bankowe
  • imię i nazwisko z konta bankowego z którego wyjdzie przelew musi być identyczne jak dane na twoim koncie Binance

Za wpłatę w euro przelewem SEPA Binance pobiera prowizję w wysokości 1 EUR! To stała opłata niezależnie od tego czy wpłacasz 10 euro czy 10 000 euro.

Jak wpłacić funty (GBP) na giełdę Binance?

Chcąc wpłacić funty brytyjskie na Binance możesz skorzystać z karty bankowej (przelewy są tymczasowo zawieszone). Operacja zostanie obciążona 1,8% prowizją, środki pojawią się natomiast na twoim koncie natychmiastowo. Jest to wielka zaleta tego rozwiązania, gdyż pozwala w ciągu krótkiej chwili rozpocząć trading na giełdzie.

Wpłata na Binance funty brytyjskie (GBP)

Jak wpłacić dolary (USD) na giełdę Binance?

Zaskakująco korzystnie wychodzi wpłata na Binance dolarów amerykańskich. Za przelew SWIFT nie ma żadnej prowizji. Wszystkie metody, które pozwalają w całości oszczędzić kapitał są warte rozważenia.

Wpłata na Binance dolary amerykańskie (USD)

Przelew SWIFT nie jest jednak tak przyjazny jak SEPA. Decydując się na SWIFT musisz liczyć się z tym, ze mogą wystąpić dodatkowe opłaty banku pośredniczącego. Opłaty te mogą zostać pokryte bezpośrednio przez ciebie a mogą zostać potrącone przez giełdę z twojego kapitału. Wszystko zależy jaki kod wybierzesz SHA, OUR czy BEN. Jeśli chcesz zobaczyć na koncie Binance pełną kwotę z realizowanego przelewu wybierz tryb OUR. Opcja OUR oznacza, że to ty pokrywasz wszystkie ewentualne opłaty za przelew SWIFT, a Binance otrzymuje całą płatność.

Czas księgowania wpłaconych środków

Jeśli zlecisz wpłatę przelewem bankowym SEPA to orientacyjny czas realizacji wyniesie to 1-2 kolejne dni robocze. Pamiętaj, że płatności SEPA nie działają w weekendy. Trochę dłużej może zająć księgowanie środków w USD – realizacja przelewu w tej walucie może wynieść nawet 4 dni robocze.

W przypadku karty kredytowej / karty debetowej środki pojawiają się w portfelu od razu.

Minimalna wpłata na Binance

Jaka jest minimalna kwota jaką mogę zasilić konto? To pytanie początkującego inwestora jest jak najbardziej uzasadnione. Często przed dużym przelewem środków warto przetestować nową giełdę czy brokera z niewielkimi pieniędzmi upewniając się, że wszystko działa jak należy.

W przypadku Binance, minimalna wpłata wynosi 3 EUR. Dla osób preferujących dolary amerykańskie, najniższa możliwa do wpłacenia kwota to 50 USD. Jeśli zdecydujesz się kupić kryptowaluty przy użyciu karty debetowej lub kredytowej, minimum jakie będziesz musiał przeznaczyć na ten cel to 100 PLN.

Którą walutę najlepiej wpłacić? Która z metod jest godna polecenia?

Wybór waluty i metody zależy przede wszystkim od preferencji użytkownika. Jeśli chcesz uniknąć opłaty za zasilenie konta kartą, wybierzesz przelew w EUR, USD bądź transfer poprzez giełdę pośredniczącą. Jeśli widzisz nadążającą się okazję, nie czekaj aż pociąg odjedzie, zasil swoje konto za pomocą karty i handluj.

Spora część inwestorów skupia się jedynie na cenie kupna i sprzedaży kryptowaluty. Twoja uwaga powinna być skupiona na każdym aspekcie. Warto być cierpliwym, chronić kapitał i unikać zbędnych prowizji na Binance jak tylko to możliwe.

[Total: 1 Average: 5]

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo