Binance – jak wpłacić pieniądze na największą giełdę kryptowalut

Każdy z nas chciałby błyskawicznie zasilić swoje konto giełdowe i przystąpić do handlu kryptowalutami. Szybka wpłata pociąga jednak za sobą wyższą prowizję. Ponadto nie każdą walutę da się wpłacić na Binance. Czy bardziej opłaca się zasilić konto kartą (szybciej) czy przelewem (taniej)? Jak wpłacić złotówki (PLN) na giełdę? Sprawdźmy.

Jak wpłacić złotówki (PLN) na giełdę Binance?

Wpłaty PLN na giełdę Binance możesz dokonać jedynie za pośrednictwem aplikacji Zen. Giełdy kryptowalut niejednokrotnie napotykają na problemy we współpracy z bankami. Pośrednik w postaci operatora płatności jakim jest np. Zen jest doskonałym rozwiązaniem gdyż pozwala szybko i bezpiecznie zasilić konto inwestycyjne na Binance. Zen to fintech konkurujący z Revolutem. Zaletą rejestracji w tej apce jest nie tylko możliwość bezpośredniego zasilania kont na Binance czy Zonda ale również tania wymiana walut tradycyjnych. Karta Zen przyda ci się na zagranicznych wyjazdach.

Jeśli nie posiadasz konta na Zen.com musisz je najpierw założyć. Jeśli jesteś już użytkownikiem apki, na stronie Binance dokonasz w prosty sposób integracji obydwóch kont podając swój numer telefonu.

Wpłata złotówek na giełdę Binance

W rezultacie, masz cztery możliwości aby zacząć handel na Binance:

 1. Kupujesz kryptowaluty za PLN (bezpośrednio, bez klasycznego sposobu z zasileniem konta) za pomocą karty kredytowej / debetowej
 2. Zasilasz swoje konto tradycyjnym przelewem na Binance w obcej walucie (EUR, GBP lub USD) a następnie wymieniasz na kryptowalutę
 3. Wpłacasz złotówki tradycyjnym przelewem na inną giełdę (np. Zonda Global), wymieniasz je na kryptowalutę z niską opłatą za transfer (XRP lub XLM) i przesyłasz na Binance
 4. Wpłacasz złotówki najpierw do aplikacji Zen a następnie przesyłasz je na Binance.

Wpłata PLN z aplikacji Zen na Binance nic nie kosztuje. Jednak czy cały proces będzie bezpłatny zależy od tego jaki plan subskrypcji wybierzesz na Zen. Są tam dostępne 3 plany: Free, Gold, Platinum i odpowiadające im cenniki usług.

Jak widzisz, kupienie bitcoina za złotówki na Binance, nie jest takie oczywiste. Niezależnie od sposobu warto zacząć proces od rejestracji konta na Binance. Weryfikacja ułatwi późniejszy trading i wypłatę środków.

Jak wpłacić euro (EUR) na giełdę Binance?

Wpłata w euro na Binance to rozsądna decyzja. Do wyboru mamy przelew bankowy SEPA, kartę bankową, usługę P2P i Advcash.

Wpłata na Binance w euro

Użycie przelewu bankowego SEPA jest świetnym pomysłem pod warunkiem, że pamiętasz o kilku szczegółach:

 • minimalna wartość wpłaty to więcej niż 3 EUR. Kwoty poniżej tej wartości przepadną, giełda lojalnie informuje, że nie zamierza ich ani księgować, ani zwracać
 • przelewy z konta wspólnego nie są akceptowane – to musi być tylko i wyłącznie twoje indywidualne konto bankowe
 • imię i nazwisko z konta bankowego z którego wyjdzie przelew musi być identyczne jak dane na twoim koncie Binance

Za wpłatę w euro przelewem SEPA Binance pobiera prowizję w wysokości 1 EUR! To stała opłata niezależnie od tego czy wpłacasz 10 euro czy 10 000 euro.

Jak wpłacić funty (GBP) na giełdę Binance?

Chcąc wpłacić funty brytyjskie na Binance możesz skorzystać z karty bankowej (przelewy są tymczasowo zawieszone). Operacja zostanie obciążona 1,8% prowizją, środki pojawią się natomiast na twoim koncie natychmiastowo. Jest to wielka zaleta tego rozwiązania, gdyż pozwala w ciągu krótkiej chwili rozpocząć trading na giełdzie.

Wpłata na Binance funty brytyjskie (GBP)

Jak wpłacić dolary (USD) na giełdę Binance?

Zaskakująco korzystnie wychodzi wpłata na Binance dolarów amerykańskich. Za przelew SWIFT nie ma żadnej prowizji. Wszystkie metody, które pozwalają w całości oszczędzić kapitał są warte rozważenia.

Wpłata na Binance dolary amerykańskie (USD)

Przelew SWIFT nie jest jednak tak przyjazny jak SEPA. Decydując się na SWIFT musisz liczyć się z tym, ze mogą wystąpić dodatkowe opłaty banku pośredniczącego. Opłaty te mogą zostać pokryte bezpośrednio przez ciebie a mogą zostać potrącone przez giełdę z twojego kapitału. Wszystko zależy jaki kod wybierzesz SHA, OUR czy BEN. Jeśli chcesz zobaczyć na koncie Binance pełną kwotę z realizowanego przelewu wybierz tryb OUR. Opcja OUR oznacza, że to ty pokrywasz wszystkie ewentualne opłaty za przelew SWIFT, a Binance otrzymuje całą płatność.

Czas księgowania wpłaconych środków

Jeśli zlecisz wpłatę przelewem bankowym SEPA to orientacyjny czas realizacji wyniesie to 1-2 kolejne dni robocze. Pamiętaj, że płatności SEPA nie działają w weekendy. Trochę dłużej może zająć księgowanie środków w USD – realizacja przelewu w tej walucie może wynieść nawet 4 dni robocze.

W przypadku karty kredytowej / karty debetowej środki pojawiają się w portfelu od razu.

Minimalna wpłata na Binance

Jaka jest minimalna kwota jaką mogę zasilić konto? To pytanie początkującego inwestora jest jak najbardziej uzasadnione. Często przed dużym przelewem środków warto przetestować nową giełdę czy brokera z niewielkimi pieniędzmi upewniając się, że wszystko działa jak należy.

W przypadku Binance, minimalna wpłata przelewem wynosi 3 EUR. Dla osób preferujących dolary amerykańskie, najniższa możliwa do wpłacenia kwota to 50 USD. Jeśli zdecydujesz się kupić kryptowaluty przy użyciu karty debetowej lub kredytowej, minimum jakie będziesz musiał przeznaczyć na ten cel to 100 PLN. Osoby, które wybiorą transfer poprzez aplikację Zen mogą dokonywać wpłat już od 10 zł.

Jak wpłacić fiat na Binance? Którą walutę najlepiej wybrać? Która z metod jest godna polecenia?

Wybór waluty i metody zależy przede wszystkim od preferencji użytkownika. Jeśli chcesz uniknąć opłaty za zasilenie konta kartą, wybierzesz przelew w EUR, USD bądź transfer poprzez giełdę pośredniczącą. Jeśli widzisz nadążającą się okazję, nie czekaj aż pociąg odjedzie, zasil swoje konto za pomocą karty i handluj.

Spora część inwestorów skupia się jedynie na cenie kupna i sprzedaży kryptowaluty. Twoja uwaga powinna być skupiona na każdym aspekcie. Warto być cierpliwym, chronić kapitał i unikać zbędnych prowizji na Binance jak tylko to możliwe.

31 komentarzy
 1. cześć,

  Brakuje mi tu jeszcze 1 informacji, albo nie potrafię do niej dotrzeć. Jak wpłacam np. USD i klikam „kontynuuj” pojawia się okno z informacją o transakcji, tj. kwota, kod transakcji, dane odbiorcy ale nie ma dalszego kroku do zatwierdzenia. Nie widzę tego, że „coś zatwierdzam”, a tym samym że fundusze „schodzą” z konta. Czy mam rację? Co na to mogę poradzić? Jakaś podpowiedź, pls

  • cześć Andrzej, w przypadku wpłaty dolarów amerykańskich aktywny przycisk „kontynuuj” pojawia się dopiero po wpisaniu kwoty 50 USD lub wyższej

   • A jak jest z tą kartą debetową to jak będę chciał przelać PLN na binance to opłata jest 1.8 niezależnie od ilości ale min 100zł i czy mogę przelać PLN pieniądze na giełdę i kupić krypto. czy mogę zrobić zamówienie kupna kryptowaluty podając nr karty debetowej odrazu i wtedy kupić . I przy wypłacie czy też sprzedając kryptowalute podając nr karty debetowej odrazu przy sprzedaży pójdą pieniądze PLN na moją kartę debetową i też opłata jest 1.8 proc czy najpierw muszę sprzedać kryptowalute do PLN i puzniej przelać PLN na kartę debetową i czy odrazu pieniądze trafiają na konto czy muszę czekać kilka dni

    • Arkadiusz Jędrysiak 20 czerwca, 2022 at 6:36 pm

     Jeśli używasz karty to bezpośrednio kupujesz kryptowaluty (bez przesyłania PLN). Przy sprzedaży, w odwrotną stronę, działa to tak samo.

 2. Dzień dobry! A jak zrobić wpłatę za pomocą Revoluta? Binance każe wpisać nazwę i numer konta bankowego. Co tam podać? Pozdrawiam

  • Hej! Dla przykładu. Po zalogowaniu do Binance wybierasz Portfel SPOT -> Wpłata -> Waluta EUR -> Przelew bankowy SEPA. Wpisujesz kwotę jaką chcesz wpłacić i klikasz „Kontynuuj”. Otrzymujesz wszystkie dane do przelewu, które następnie wprowadzasz w aplikacji Revolut (nazwa banku, numer konta itp.)

 3. 1. Jeśli kupię np. BUSD za EURO to po jakimś czasie chcąc wycofać pieniądze na konto będę mógł BUDS sprzedać do USD czy muszę sprzedać do waluty w której kupiłem czyli w tym przypadku EURO?

  2. Czy jak kupię za BUDS crypto np. BTC to czy mogę sprzedać BTC do innego stablecoin np. USDT?

  • Hej! Czy artykuł jest aby na pewno aktualny? Probuję od kilku miesięcy dowidzieć się, jak wpłacić USD na Binance i w ogóle nie jest to dostępne. A wyswietla mi się, że artykuł jest z 8 grudnia 2023

   • Artykuł jest aktualny. Binance informuje na swojej stronie o chwilowym zawieszeniu wpłat USD. Miejmy nadzieję, że wkrótce uda im się przywrócić tę formę zasilania konta.

  • cześć Tomek,
   1. jeśli kupisz BUSD za EURO to po jakimś czasie możesz swoje BUSD wymienić na dowolną inną walutę fiat obsługiwaną przez Binance (np. GBP, AUD itd.). Obecnie nie ma jednak opcji wymiany na tej giełdzie BUSD na USD.
   2. tak, w kolejnej transakcji możesz sprzedać BTC do dowolnego stablecoina

 4. Fajny poradnik, dobrze byłoby napisać teraz o wypłatach.

 5. Witam mam pytanko wybrałem wpłatę w euro lecz popełniłem lub nie błąd, chciałem wpłacić w Euro lecz nie zmieniłem konta z pln na euro i pociągnęło mi z konta PLN i przewalutowało na euro czy popełniłem błąd czy to niczego nie zmienia ?

  • W zasadzie wszystko jest ok, choć oczywiście lepiej jest dokonywać wpłat w euro bezpośrednio z konta walutowego.

   • Ale wpłata w PLN jest normalnie chonorowana? Nie ma żadnych zastrzerzeń żeby wpłacić w PLN?

    • Arkadiusz Jędrysiak 1 września, 2022 at 7:30 am

     Wpłacić możesz EUR. Nie ma opcji wpłaty przelewem PLN – możesz za to bezpośrednio kupić kryptowaluty za pomocą karty debetowej / kredytowej w walucie PLN.

 6. Hej,
  jestem poczatkujacy i probowalem kupic BTC na binance za pomoca karty debetowej i pojawil mi sie komunikat ze jest problem z moim bankiem czyli z Pekao SA. Czy za pomoca tego banku nie da sie kupic krypto czy to moze byc problem z karta?

  Pozdrawiam

  • Hej Alex. Spróbuj alternatywnej metody wpłaty (przelew w walucie euro) lub
   karty innego banku. Warto mieć konta w kilku bankach i tym samym móc szybko rozwiązywać tego typu problemy. Jest wiele banków, które oferują konta zupełnie za darmo, a wręcz płacą na początku kilka stówek za samo założenie:) Pozdrawiam.

 7. Cześć
  Ma pytanie chce zasilić konto Binance USD wszystko jet Ok tylko Revolut żąda podania dłuższego nr konta i numeru banku , może ktoś wie jak to zrobić ?

  • Mam taki problem jedna z platform wpacila mi 0,385267 BTC kasa nie przyszła na portfel mój dostałem taką informację na pocztę. Aby zwiększyć limit, musisz mieć początkową trazakcje w wysokości 35%(3482,50USD)w bitcoinach,co odpowiada blokowi w którym znajduję się transakcja w ciągu 120 godzin .Całą kwotę 3482,50$i twój przekaz (0,385267BTC)zostanie automatycznie zwrócona na mój portfel w ciągu 24 godzin.Prosze o pomoc co mam robić

  • W przypadku wpłaty w USD poprzez Revolut jako kraj banku odbiorcy trzeba podać Seszele oraz zaznaczyć, że to rachunek firmy, nie os. fizycznej. U mnie działa bez zarzutu.

   • Mam taki problem ze moje wpłaty w EUR wracają z powrotem. Wpłaciłem 2 Euro i to jest zaksięgowane na koncie binance. Potem kilka razy próbowałem 1000 EUR z tego samego konta i za każdym razem wraca. Za duża kwota?

    • Arkadiusz Jędrysiak 26 września, 2022 at 6:36 am

     Na pewno nie za duża. Skontaktuj się z supportem giełdy, zapewne pomogą rozwiązać ten problem.

 8. Witam. Co w przypadku kiedy próbuję wpłacić funty i wyskakuje komunikat: Usługa niedostępna (Zgodnie z naszą polityką wewnętrzną ta usługa jest niedostępna na twoim koncie. Aby kontynuować, wybierz inną walutę lub metodę płatności). Wygląda na to że mogę wpłacać tylko złotówki a tego nie chcę.

  • Binance obecnie jest w trakcie zmiany pośrednika transakcji w GBP i wpłaty w tej walucie są chwilowo niedostępne. Jak wprowadzą usługę na nowo poinformują mailowo wszystkich użytkowników. Jeśli nie chcesz PLN, możesz wpłacić euro lub usd – wpłata tych walut funkcjonuje normalnie.

 9. Witam, czy ktos jeszcze ma problemy z wplata EUR do Binance? Ja wlasnie probowalem 2 razy wplacic 100 eur z MBanku i za kazdym razem mam informacje ze transakcja jest fail. Obsluga Binance nic nie pomaga, jedynie to sugeruja wplacic nizsza kwote!! lub skorzystac z innej formy. Ciekaw jestem czy ktos odkryl zaleznosc kiedy EUR przechodzi a koedy jest blokowane przez Bank w Lux. Pozdrawiam

 10. Dobry wieczór,
  Nie nogę sobie poradzić z dodaniem karty kredytowej do płatności Binance. Jest to dlanie ważne, mogę prosić o pomoc

  • Cześć Ela, jeśli z menu głównego wybierzesz „Kup kryptowaluty” a następnie „Karta” pojawi się standardowy formularz gdzie będzie można dodać kartę kredytową do płatności. Jeśli nie masz takiej opcji być może jest to kwestia niepełnej rejestracji – przejdź wtedy do końca cały proces weryfikacji tożsamości.

 11. Bardzo cenne informacje

 12. Wypłacałam zwykle EUR na kartę debetową. Jeszcze 2 miesiące temu to działało. Dziś nie mam opcji wyboru karty przy wypłacie. Tylko rachunek bankowy. Dlaczego? coś się zmieniła na Binance? Myślałam, ze może to wymiana karty, ale zrobiłam przelew z niej na Binance i weszło, ale do wypłaty karty nadal nie ma w opcjach.

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo