Jak i gdzie kupić akcje Netflixa?

Netflix logotyp
  • akcje Netflixa notowane są pod symbolem NFLX
  • jeśli chcesz kupić akcje firmy Netflix, musisz posiadać rachunek inwestycyjny w domu maklerskim lub u brokera, który da ci dostęp do amerykańskiej giełdy NASDAQ
  • od każdego zakupu i sprzedaży akcji Netflixa zapłacisz prowizję – wybierając brokera, zwróć uwagę aby ta opłata była jak najniższa (zdarza się, że niektóre firmy w ramach promocji nie pobierają w ogóle prowizji – takie rozwiązanie jest oczywiście najlepsze)

Choć Netflix, zwykle kojarzy nam się z niezwykle świeżym i innowacyjnym start-upem, mało kto wie, że firma ta funkcjonuje na rynku już od 23 lat. W tym czasie ogromny nacisk położyła na rozwój i budowanie solidnej bazy klientów. Chyba nie ma w naszym kraju, która nie zna Netflixa i szerokiej oferty filmowej jaką oferuje, za niewielką opłata. Czy wiesz jednak, że początkowo Netflix był tylko zwykłą, wysyłkową wypożyczalnią płyt DVD? Jednak ciężka praca popłaca, Netflix stał się potęgą a inwestorzy, którzy w niego uwierzyli sporo zarobili. Dziś nie jedna osoba zastanawia się jak i gdzie kupić akcje Netflixa. Przychodzimy więc z odpowiedzią na nurtujące pytania.

Gdzie można kupić akcje Netflixa (NFLX) w Polsce?

Akcje Netflixa na korzystnych warunkach kupisz w naszym kraju m.in. u brokerów:

Firma OpisOcena Rejestracja
XTB opinie i recenzja 2024 r.

XTB

Polski dom maklerski z dostępem do 3000 akcji z 16 największych giełd z całego świata. Bez prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro.

XTB opinie i recenzja 2024 r.
2 Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.

Oanda TMS Brokers

Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji rzeczywistych z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ. Daje dostęp do ponad 1800 akcji. Brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu).

Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.
3 Exante opinie i recenzja 2024 r.

EXANTE

Broker oferujący dostęp do amerykańskich ETF-ów. Do handlu otrzymujemy 300 000 produktów z 50 rynków z poziomu jednego konta.

Exante opinie i recenzja 2024 r.

Wbrew pozorom, akcje tego światowego potentata w dziedzinie rozrywki, można nabyć bardzo łatwo, korzystając z pomocy brokerów i domów maklerskich. Jedyne co musisz zrobić to założyć konto inwestycyjne, dokonać wpłaty środków (w wybranej walucie: PLN, EUR lub USD), złożyć zlecenie kupna określając ilość i cenę akcji.

Istotnym elementem są tutaj koszty. Brokerzy z reguły nie pobierają opłat za wpłatę środków. Przy wypłacie pieniędzy po sprzedaży akcji może pojawić się koszt ale nie musi. Wszystko zależy od brokera i współpracujących z nim banków. Podstawowym kryterium, jakim kierują się inwestorzy szukający najlepszego rachunku maklerskiego, są jednak prowizje od transakcji. Ten czynnik jest szczególnie ważny dla osób, które planują często zawierać transakcje kupna/sprzedaży akcji.

Obecnie akcje Netflixa wyjątkowo korzystnie możesz kupić za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego XTB (X-Trade Brokers nie pobiera prowizji za handel akcjami do wysokości miesięcznego obrotu 100 tysięcy euro, niezależnie czy są to akcje polskie, amerykańskie, europejskie) oraz brytyjskiego brokera EXANTE (opłata za każdą nabytą akcję na rynku amerykańskim to tylko 0,02 USD).

Rachunek w XTB, Exante czy Degiro może się okazać dla wielu osób bardzo opłacalny. Oferty tych firm są bardzo tanie. Pozwalają uniknąć minimalnych prowizji (np. 19 PLN) stosowanych przez innych pośredników.

Czym zajmuje się Netflix?

Netflixa chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Popularny serwis filmowy, od wielu lat zajmuje się streamowaniem najlepszych filmów i seriali na zasadzie abonamentu. Dzięki temu, jego użytkownicy mają dostęp do bazy wideo, w każdym miejscu na świecie, a niezbędne jest jedynie urządzenie z dostępem do Internetu. Jest to jedna z największych na świecie platform VOD – Video on Demand, czyli tłumacząc na nasz ojczysty język- wideo na żądanie. Netflix wyróżnia się także innowacyjną filozofią firmy, która opiera się na następujących filarach:

zatrudniaj najlepszych – wolność i odpowiedzialność – minimum biurokracji

To właśnie funkcjonowanie, na wyżej wymienionych zasadach, pozwoliło firmie osiągnąć tak spektakularny sukces, w stosunkowo krótkim okresie czasu.

Czy warto kupić akcje Netflixa?

By rozpocząć swoja przygodę z inwestycją w Netflixa, mamy od wyboru kilka możliwości. Pierwsza z nich jest tradycyjnym, sprawdzonym i często wykorzystywanym sposobem. Mowa tutaj o niczym innym, jak o kupie akcji na giełdzie. Jednak należy wiedzieć, że w tym celu należy wejść na giełdę amerykańską, albo skorzystać z pomocy domu maklerskiego. Sposób ten może być idealnym rozwiązaniem, dla początkujących inwestorów.

Czy warto inwestować w akcje Netflixa? Spójrzmy na wyceny i przykładowe stopy zwrotu z inwestycji w poprzednich latach:

  • wrzesień 2021: Apple Inc. (AAPL)- 592,39 USD
  • wrzesień 2020: Apple Inc. (AAPL) – 473,08 USD
  • wrzesień 2016: Apple Inc. (AAPL) – 94,56 USD
  • wrzesień 2011: Apple Inc. (AAPL) – 18,48 USD

Zysk w ciągu roku – 25%. Patrząc na dłuższą perspektywę, w okresie 5 lat stopa zwrotu wyniosła 526%, a w ciągu 10 lat jest to 3105%. Fantastyczny wynik.

Jak inwestować w Netflixa? Akcje, ETF-y, kontrakty CFD

By rozpocząć swoja przygodę z inwestycją w Netflixa, mamy od wyboru kilka możliwości. Pierwsza z nich jest tradycyjnym, sprawdzonym i często wykorzystywanym sposobem. Mowa tutaj o niczym innym, jak o kupie akcji na giełdzie. Jednak należy wiedzieć, że nie jest to jedyna metoda. Tanie fundusze ETF pozwalają na częściową ekspozycję na tę firmę, handel kontraktami CFD pozwala przyspieszyć proces inwestycyjny dzięki zastosowaniu dźwigni finansowej. Za pomocą CFD możesz też grać na spadki cen akcji Netflixa.

Kupno akcji Netflixa

Inwestowanie w akcje uznaje się za inwestycje stosunkowo bezpieczne i mało ryzykowne w porównaniu z inwestycjami w inne aktywa. Zaletą inwestycji w gigantów technologicznych takich jak Netflix jest wysoka płynność rynku, która umożliwia kupowanie lub sprzedawanie udziałów praktycznie w dowolnym momencie.

Kupno jednostek funduszu ETF z ekspozycją na akcje Netflixa

Kolejną z metod jest inwestycja w Netflixa za pomocą ETF-ów. ETF może zawierać w swoim składzie zarówno spółki rozrywkowe jak i medialne. Warto zwrócić uwagę na ETF na FAANG. Jego nazwa to pierwsze litery, popularnych spółek takich jak: Facebook, Amazon, Apple, Netflix czy Google. Największy udział procentowy, we wspomnianym już ETF ma właśnie pożądany przez ciebie Netflix. 

Przykłady ETF-ów z częściową ekspozycją na Netflixa:

  • Invesco Dynamic Media ETF (PBS)
  • SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY)
  • iShares Core S&P 500 ETF (IVV)
  • Vanguard S&P 500 ETF (VOO)

Kontrakty CFD na akcje Netflixa

Kolejnym sposobem, są kontrakty CFD. Pewnie zastanawiasz się, co to w ogóle oznacza? Otóż kontrakt CFD jest zawierany na różnicę kursową. Z angielskiego skrót CFD to Contract for Difference – czyli kontrakt na wspomnianą już różnicę. Jest to także swoista umowa pomiędzy dwoma podmiotami, które zobowiązują się do rozliczenia kwoty, która jednocześnie jest różnicą, pomiędzy ceną otwarcia i zamknięcia.

Kontrakty CFD na akcje Netflixa kupisz przykładowo w domu maklerskim XTB.

Handel kontraktami CFD wymaga więcej uwagi i zagłębienia się w temat niż „zwykły” handel akcjami. Po pierwsze trzeba pamiętać, iż pomimo wykonywanej akcji „kup” lub „sprzedaj” inwestor nie staje się faktycznym posiadaczem akcji. Tu handluje się kontraktami a nie rzeczywistymi aktywami. Kliknięcie polecenia „kup” oznacza otwarcie na instrumencie pozycji długiej (chęć zarobku na wzroście kursu akcji). Natomiast kliknięcie polecenia „sprzedaj” oznacza otwarcie pozycji krótkiej (chęć zarobku na spadku notowań akcji).

Handlując kontraktami CFD na akcje trzeba posiadać wyższą tolerancję na ryzyko i rozumieć, że dźwignia może zwiększyć zarówno zysk, jak i stratę.

Akcje CFD Netflix
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Na obrazku znajdują się ceny ilustracyjne.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo