Jak kupić bitcoin za złotówki w Polsce? Praktyczne porady

Zonda Crypto, Binance, Egera, Kanga Exchange to giełdy kryptowalut i kantory, w których kupisz bitcoina za złotówki. W każdym przypadku zakup online będzie się wiązał z założeniem konta i przejściem procesu weryfikacji tożsamości. Najważniejsze jest aby transakcję wykonać w bezpieczny sposób i zapłacić najniższą możliwą prowizję. Spośród wielu pośredników na rynku warto wybrać firmę cieszącą się zaufaniem społeczności i oferującą przyjazne metody płatności.

W poniższym artykule przedstawię ci informacje jak i gdzie kupić bitcoin za złotówki. Dowiesz się również, które formy zakupu są najpopularniejsze.

  • Istnieje wiele metod zakupu bitcoina za złotówki: tradycyjnym przelewem bankowym, kartą płatniczą, w bitomacie, poprzez bramkę płatności itd.
  • Każda z metod ma swoje zalety i wady. Te, które wymagają czasu (przelew) są najtańsze. Szybkie płatności są obciążone wyższą prowizją
  • Fundamentalną sprawą jest decyzja z jakiego pośrednika skorzystać. Najlepiej kupić bitcoin poprzez zaufaną giełdę kryptowalut, która posiada dobre opinie użytkowników i może się poszczycić długą obecnością na rynku

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz tutaj:

Giełda OpisOcena Rejestracja
Zonda Crypto opinie i recenzja 2024 r.

Zonda Crypto

Najbardziej znana polska giełda kryptowalut. Postrzegana jako bezpieczna, ustabilizowana platforma z możliwością realizacji przelewów bankowych w PLN. Duża płynność gwarantująca najlepsze warunki do handlu BTC/PLN oraz na innych parach z polską walutą.

Zonda Crypto opinie i recenzja 2024 r.
2 Binance opinie i recenzja 2024

Binance

Binance to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem osiąganego dziennego wolumenu transakcji handlowych. Oferuje dostęp do kilku tysięcy par tradingowych. Giełdę cechują niskie opłaty oraz duża ilość dodatkowych usług.

Binance opinie i recenzja 2024
3 Coinbase opinie i recenzja 2024 r.

Coinbase

Zaufana platforma z USA z długą historią i osiągnięciami. Przy pierwszej transakcji możliwość otrzymania darmowych bitcoinów o wartości 8 euro. Idealna dla początkujących. Jedyna giełda kryptowalut na świecie, która jest spółką giełdową.

Coinbase opinie i recenzja 2024 r.

Spis treści: Bezpieczny zakupKupno BTC na giełdzieKupno BTC w aplikacjiKupno BTC w kantorzeKupno BTC w bitomaciePraktyczne porady

Jak kupić bezpiecznie bitcoin za złotówki w Polsce

Żeby kupić bitcoin za złotówki wystarczy wybrać giełdę lub kantor kryptowalut i wystawić zlecenie kupna. W teorii możesz dokonać zakupu bezpośrednio od innej osoby, w praktyce nikt tak nie robi. Zaufany pośrednik jest lepszym rozwiązaniem. Najpopularniejszym miejscem zakupu bitcoina jest tzw. giełda kryptowalut. To platforma łącząca osoby, które chcą kupić krypto z tymi, które chcą sprzedać swoje aktywa. Giełda jako podmiot nie handluje kryptowalutami, a jest jedynie pośrednikiem pobierającym ułamek prowizji od transakcji użytkowników. Bezpieczna i wiarygodna giełda to podstawa przy inwestowaniu w kryptowaluty. W Polsce powstało wiele giełd kryptowalut. Najbardziej znaną jest Zonda Crypto (wcześniej znana pod nazwą BitBay).

Giełda to nie jedyne miejsce gdzie kupisz BTC. Reasumując, trzeba powiedzieć że Bitcoina za złotówki kupisz na giełdzie kryptowalut, w kantorze lub w bitomacie. Uważaj na oszukańcze serwisy internetowe oraz fałszywych pośredników. Kupuj tylko w miejscach o sprawdzonych opiniach. Handluj tylko na platformach polecanych przez społeczność fanów kryptowalut.

Kup bitcoin za złotówki na giełdzie kryptowalut Zonda

Giełda kryptowalut Zonda Global
źródło: zondacrypto.com

Większość osób w Polsce swojego pierwszego bitcoina kupiła na giełdzie rodem z Katowic. Zonda Crypto to najchętniej wybierana platforma do handlu krypto w naszym kraju. Istnieje na rynku od 2014 roku. Swoją popularność zawdzięcza największej na rynku płynności w parach z PLN. Jest to najtańsza opcja, jeśli chcesz kupić bitcoina za złotówki. Zonda oferuje wiele przyjaznych metod wpłaty i wypłaty środków.

Aby kupić BTC musisz przejść przez proces weryfikacji tożsamości. Taka forma gwarantuje ci bezpieczny zakup. Informacje na co zwrócić uwagę szczególną uwagę znajdziesz w innych naszych artykułach:

Opinie o giełdzie Zonda

Weryfikacja tożsamości na giełdzie Zonda

Jak wpłacić pieniądze na giełdę kryptowalut

Kup bitcoin za złotówki w aplikacji Binance

Giełda kryptowalut Binance
źródło: binance.com

Bitcoina za złotówki możesz również kupić na największej giełdzie kryptowalut na świecie, czyli na Binance. To giełda z nieskazitelnymi opiniami, znana z niskich opłat tradingowych i szerokiej oferty kryptowalut. Zakup BTC za PLN jest możliwy tylko przy pomocy jednej metody płatności – karty debetowej bądź kredytowej.

Wzorcowy proces powinien przebiegać podobnie jak w przypadku Zonda. Zaczynasz od rejestracji konta, zabezpieczasz je weryfikacją dwuetapową, dokonujesz weryfikacji tożsamości i dopiero wtedy przychodzisz do zakupu bitcoina. Transakcji możesz dokonać zarówno w aplikacji mobilnej jak i w klasycznej wersji desktop.

Kup bitcoin za złotówki w kantorze kryptowalut Egera (Bitclude)

Kantor kryptowalut Egera
źródło: egera.com

Kantor kryptowalut to alternatywna do giełdy możliwość zakupu bitcoina za złotówki. Zaletą jest intuicyjność i prostota transakcji. Określasz jedynie ile PLN chcesz przeznaczyć, wybierasz metodę wpłaty i gotowe. W kantorze środki wymieniasz z operatorem a nie z innym użytkownikiem (identycznie jak w klasycznym kantorze walut). Za prostotę i szybkość trzeba jednak zapłacić. Kantory Bitcoin z reguły pobierają wyższą prowizję niż giełdy kryptowalut.

Jednym z bardziej znanych kantorów na polskim rynku jest Kantor Egera. Wymaga założenia konta oraz weryfikacji tożsamości. Oferuje możliwość wpłaty poprzez przelew bankowy lub kartę płatniczą.

Kup bitcoin w bitomacie

Kryptowaluty możesz też kupić w stacjonarnych urządzeniach, zwanych bitomatami, które są rozmieszczone w całej Polsce. Zapewne widziałeś je już niejeden raz w dużych galeriach handlowych. Aby sprawdzić, gdzie najbliżej ciebie znajduje się taka maszyna możesz skorzystać z serwisu coinatmradar.com. Ta i podobne jej strony internetowe monitorują aktywność tych urządzeń. Najlepsze pokazują nawet stan dostępnych środków, które możesz wpłacić i wypłacić. Najczęściej spotkasz się z bitomatami firm FlyingAtom i Shitcoins.club

Bitomat nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem dla początkującego użytkownika. Aby z niego skorzystać musisz już posiadać portfel kryptowalutowy, na który przetransferujesz zakupionego bitcoina. Nie jest też najtańszą opcją. W zależności od operatora, prowizja od wymiany oscyluje w granicach od ok 1,5% do 7,5%.

Kupowanie BTC za złotówki w Polsce – praktyczne porady

Ważnym aspektem przy kupowaniu bitcoina jest bezpieczeństwo i koszt zakupu. Bezsprzecznie powinieneś zwrócić uwagę na aktualny kurs BTC, opłaty za wpłatę i wypłatę środków, prowizję transakcyjną za wymianę. Dopiero gdy złożysz ze sobą te wszystkie elementy będziesz mógł w stanie stwierdzić czy twój zakup jest efektywny kosztowo.

Na zakończenie, jeszcze raz warto podkreślić, że kupienie bitcoina niezależnie od źródła, powinno składać się z następujących kroków:

  • wybierz zaufaną giełdę kryptowalut (np. Zonda, Binance) lub kantor (np. Egera)
  • załóż konto, zarejestruj się
  • zabezpiecz swoje nowe konto – pobierz aplikację Google Authenticator i włącz weryfikację dwuetapową
  • przejdź przez weryfikację tożsamości
  • dokonaj wpłaty poprzez wybraną metodę płatności
  • złóż zlecenie i kup bitcoin

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo