Walutomat opinie, recenzja 2024 – poznaj najbardziej znaną platformę wymiany walut

Jakie są opinie klientów na temat kantoru online Walutomat.pl? Czy warto się zarejestrować i wymienić walutę na tej platformie? Wszystkie szczegóły znajdziesz w naszej niezależnej recenzji!

Walutomat to największa platforma wymiany walut w Polsce z ok. 350 tys. klientów prywatnych i biznesowych. Korzystne warunki, do 8% taniej. Bonusem dla nowych klientów jest 50% rabat na prowizję przy pierwszej wymianie.

Jak działa Walutomat.pl?

Jeżeli zdarzyło Ci się kiedykolwiek wyjechać za granicę, otrzymać przelew w obcej walucie, albo chociażby kupić jakiś gadżet na chińskiej aukcji internetowej, z pewnością zwróciłeś uwagę ile prowizji musiałeś za taką przyjemność zostawić w banku. Przewalutowanie przez bank niestety nie jest najtańszą usługą, na szczęście istnieją alternatywy, dzięki którym można zyskać czas i pieniądze. Mowa tu o niczym innym, niż kantorach internetowych, np. popularnej na rodzimym rynku platformie Walutomat.pl.

Zasada działania tej platformy jest dość ciekawa. Nie jest to typowy kantor internetowy, jakich wiele, gdzie kupuje się waluty po określonym kursie. Można powiedzieć, że Walutomat to swoista giełda, na której można znaleźć oferty kupujących i sprzedających waluty, a po wprowadzeniu twojego zamówienia system po prostu dostosowuje je do dostępnych ofert innych użytkowników. W ten sposób można więc uzyskać całkiem ciekawe oferty, na które nie masz co liczyć w najlepszym banku. System obsługuje wszystkie krajowe banki oraz kilka innych kanałów, np. BLIK.

Walutomat 11 lat

Walutomat.pl – plusy i minusy

Główne zalety platformy Walutomat to przede wszystkim czas i oszczędność – transakcja jest realizowana bardzo szybko, w ciągu kilku lub kilkunastu minut, a oszczędności na wymianie mogą sięgać nawet 8%. Z pewnością sporą zaletą, szczególnie w obecnych realiach, jest także to, że nie trzeba osobiście fatygować się do kilku różnych kantorów w celu porównania oferty, ponieważ wszystko można wykonać zdalnie, siedząc w fotelu i popijając herbatę, czy cokolwiek innego. Nie ogranicza cię też czas, ponieważ transakcje są realizowane całodobowo i – co ważne – w ramach wszystkich banków w Polsce.

Ok, wiesz już, że Walutomat to całkiem ciekawa alternatywa na wypadek gdybyś potrzebował coś zakupić od Maj Frenda z Chin, przesłać przelew potwierdzający rezerwację wakacji w Chorwacji ale czy są też jakieś ukryte wady? Jedynym minusem platformy jest chyba tylko to, że nie została do tej pory powiązana z Forexem. Z tego powodu czasami można zauważyć nieco wolniejsze dostosowywanie się aktualnie dostępnych kursów wymiany walut. 

Jak przelać pieniądze i jak je potem wypłacić? Dostępne metody płatności, opłaty i prowizje

Właściciel systemu postarał się o to, żeby każdy użytkownik znalazł odpowiednią dla siebie metodę płatności. Praktycznie wszystkie sposoby płatności są tutaj dostępne, więc z pewnością i ty znajdziesz odpowiednią dla siebie. Środki można przekazać za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego, ale jeżeli interesuje Cię jakieś szybsze rozwiązanie, to możliwe są jeszcze takie sposoby płatności jak szybki przelew za pośrednictwem Przelewy.pl, płatność BLIK, karta płatnicza (np. Visa, Mastercard), a także Google Pay oraz poprzez QR kod  aplikacji mobilnej twojego banku.

Zdecydowanie zachęcające są prowizje od wymiany walut, które należą do najniższych dostępnych obecnie na rynku. W przypadku wymiany walut do 200.000 PLN prowizja wynosi jedynie 0,2%, a im więcej wymienisz, na tym większy rabat możesz liczyć – przy niektórych transakcjach prowizja wyniesie jedynie 0,06% obrotu.

Walutomat.pl – dodatkowe usługi 

Oprócz standardowych transakcji, Walutomat oferuje także szereg usług dodatkowych takich, jak między innymi oferta specjalna dla firm, wygodna aplikacja mobilna, program punktowy, czyli specjalny program lojalnościowy dla stałych klientów, znajdzie się też oczywiście promocja na start dla nowych użytkowników.

Walutomat to usługa nowatorska i bardzo konkurencyjna w porównaniu z tradycyjnymi kantorami. Platforma jest godna uwagi, w szczególności jeśli dodatkowo skorzystamy z promocji na start, w której jako nowy użytkownik możesz liczyć na dodatkowy rabat, dzięki czemu oszczędności mogą być naprawdę znaczne.

1 Komentarz
  1. Ten kantor oszukuje, że pracuje 24h/dobę w rzeczywistości tylko inkasuje twoje pieniądze 24h/dobę ale pieniądze otrzymujesz z dużym opóźnieniem – następnego dnia roboczego. Przelew do mbanku zakup $ ok godz 20 i z mbanku na konto walutowe trwa 1 dzień, mimo że są to dni robocze i przelew wewnątrz 1 banku. Nie wiem co robią z pieniędzmi ale jak ja wysyłam na swoje konto firmowe z prywatnego i odwrotnie w mbanku to jest to natychmiast, nawet w niedzielę. Walutomat potrzebuje 1 dnia roboczego abyś zobaczył pieniądze na koncie w ramach operacji w 1 banku. Nie uprzedza o tym co jest najgorsze! minęło 14h i jest teraz 10 rano a kasy nie ma 🙁 jest to moja kolejna transakcja i poprzednio było tak samo źle, czyli to standard. Tylko na papierze daty waluty się zgadzają (wstecznie), ale klient nie dysponuje tymi pieniędzmi na czas i nie może zapłacić rachunku w USD od wczoraj.OpiConnect

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo