Jak i gdzie kupić akcje Microsoftu?

Microsoft logotyp
 • akcje Microsoft notowane są pod tickerem MSFT
 • jeśli chcesz kupić akcje firmy Microsoft, musisz znaleźć brokera lub dom maklerski, który da ci dostęp do amerykańskiej giełdy NASDAQ
 • od każdej transakcji kupna lub sprzedaży akcji Microsoft zapłacisz prowizję – wybierając brokera, zwróć uwagę aby opłata ta była jak najniższa (zdarza się, że niektórzy brokerzy w ramach promocji nie pobierają prowizji – takie rozwiązanie jest oczywiście najlepsze)

Coraz częściej naszą aktywność finansową przenosimy do internetu. Jedni kopią bitcoiny oraz pozostałe kryptowaluty, a drudzy uwielbiają handel „starymi, dobrymi” akcjami. Wydaje się, że nie ma człowieka na Ziemi, który nie zna Microsoftu, a przynajmniej choć raz nie słyszał o systemie operacyjnym Windows czy Billu Gatesie. Jak i gdzie kupić akcje Microsoftu? Czy warto inwestować w Microsoft Corporation? Na te oraz inne pytania odpowiemy sobie w poniższym artykule.

Gdzie można kupić akcje Microsoft (MSFT)?

Akcje Microsoft kupisz w Polsce za pośrednictwem domów maklerskich i brokerów takich jak:

Firma OpisOcena Rejestracja
XTB opinie i recenzja 2024 r.

XTB

Polski dom maklerski z dostępem do 3000 akcji z 16 największych giełd z całego świata. Bez prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro.

XTB opinie i recenzja 2024 r.
2 Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.

Oanda TMS Brokers

Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji rzeczywistych z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ. Daje dostęp do ponad 1800 akcji. Brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu).

Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.
3 Exante opinie i recenzja 2024 r.

EXANTE

Broker oferujący dostęp do amerykańskich ETF-ów. Do handlu otrzymujemy 300 000 produktów z 50 rynków z poziomu jednego konta.

Exante opinie i recenzja 2024 r.

Na rynku jest wiele metod, dzięki którym możesz kupić akcje Microsoftu. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na polski dom maklerski XTB, dzięki któremu możesz zainwestować w rynki zagraniczne. Konto możesz założyć od ręki, a największą jego zaletą jest brak prowizji za handel akcjami i funduszami ETF do wysokości poniżej 100 tysięcy euro. To świetne miejsce dla tych, którzy pragną zdobyć wiedzę o rynkach finansowych. Warto powiedzieć, że XTB oferuje swoim klientom kursy inwestowania prowadzone przez takie osoby jak Trader 21 czy Albert Rokicki. Co ważne, kursy te są ZA DARMO. Polecamy je szczególnie tym, którzy chcą zabawić się w inwestora średnio, bądź długoterminowego.

Kolejnym miejscem, w którym kupisz korzystnie akcje amerykańskie, w tym Microsoft, jest EXANTE. Jest to broker z bardzo szeroką ofertą. Warto założyć tu konto, jeśli oprócz akcji planujesz inwestować w ETF-y. EXANTE jako jedna z niewielu europejskich firm oferuje dostęp do amerykańskich ETF-ów. Zakup akcji Microsoft zostanie obciążony minimalną prowizją 0,02 USD za każdą akcję. EXANTE ma wiele zalet, ale dostęp do platformy jest utrudniony dla użytkowników z niewielkim budżetem. Minimalny depozyt wynosi 10 000 euro. Profesjonalni inwestorzy cenią sobie w EXANTE dostęp do ogromnej ilości rynków i instrumentów.

Miejscem, w którym warto nabyć akcje Microsoft po bardzo niskich kosztach, jest również DEGIRO. Jest to broker, którego charakteryzują niskie opłaty oraz łatwość obsługi – otwarcie konta zajmuje dosłownie parę minut. DEGIRO zgarnął już kilkadziesiąt nagród jako najlepsza i najtańsza opcja inwestowania on-line. Broker jest niezwykle popularny w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji. W Polsce ilość inwestorów, która przekonuje się do DEGIRO również stale rośnie.

Jak kupić akcje Microsoft (MSFT)?

Zanim zakupisz akcje, pamiętaj o jednej rzeczy – sprawdź jaką prowizję zapłacisz w danym domu maklerskim czy u danego brokera. Inwestowanie to sztuka, w której musisz brać wiele czynników pod uwagę. Nie wystarczy wybrać firmy, w którą chce się zainwestować. Trzeba przeanalizować wszystkie opłaty, które mogą uszczuplić twój kapitał. Kluczowa jest wysokość opłaty transakcyjnej od każdego zakupu i sprzedaży akcji jaką zwykle pobiera dom maklerski/broker. Musisz też przed zakupem podjąć decyzję gdzie dokonujesz przewalutowania. Masz dwie opcje:

 • u wybranego brokera otwierasz konto w USD, następnie kupujesz walutę w jakimś kantorze internetowym i przelewasz środki na konto inwestycyjne.
 • u wybranego brokera otwierasz konto złotówkowe i z niego kupujesz akcje Microsoft. Przewalutowanie następuje po stronie brokera

Pierwsza opcja ma tę zaletę, że zwykle przewalutowanie zewnętrzne wychodzi taniej. Doo pełnej oceny potrzeba jednak dodać koszt wypłaty USD na twoje konto po sprzedaży akcji. Druga opcja, jest mniej czasochłonna i często wybierana przez inwestorów.

Czy warto kupić akcje Microsoftu?

Microsoft to firma zajmująca się sprzedażą systemów operacyjnych Windows, systemów oprogramowania biurowego Microsoft Office, jak również sprzętu komputerowego i konsol Microsoft Xbox. Istnieje na rynku już od 1975 roku, a jej pierwszym sukcesem było stworzenie systemu DOS. Na dzień dzisiejszy jest zdecydowanym liderem jeżeli chodzi o systemy operacyjne pozostawiając konkurencję daleko z tyłu.

Jeżeli chcesz zainwestować z myślą szybkiego zarobku, to jest o to bardzo trudno kupując rzeczywiste akcje. Wydaje się, że lepszą formą jest inwestowanie długoterminowe, gdzie w perspektywie kilku lat rzeczywiście możesz osiągnąć spore zyski. Microsoft ma bardzo mocną pozycję na rynku, która nie słabnie od dziesięcioleci.

Czy warto inwestować w akcje Microsoft? Spójrzmy na wyceny i przykładowe stopy zwrotu z inwestycji w poprzednich latach:

 • październik 2021: Microsoft Corporation (MSFT) – 294 USD
 • październik 2020: Microsoft Corporation (MSFT) – 215 USD
 • październik 2016: Microsoft Corporation (MSFT) –  57 USD
 • październik 2011: Microsoft Corporation (MSFT) –  27 USD

Zysk w przeciągu jednego roku – 36%. Patrząc na dłuższą perspektywę, w okresie 5 lat stopa zwrotu wyniosła 414%, a w ciągu 10 lat jest to 989%. Fantastyczny wynik.

Microsoft to firma posiadająca zdrowo rozdysponowany budżet i ciągłe inwestycje w sztuczną inteligencję sprawiają, że marka ma szansę wzmocnić swoją pozycję na rynku., Aczkolwiek trzeba też obiektywnie powiedzieć, że rynek komputerowy jest wrażliwy na recesję i okres spadków na giełdach może również odbić się negatywnie na wycenie Microsoft. Reasumując, krótkoterminowo inwestowanie w akcje Microsoft jest dość ryzykowne, długoterminowo taka inwestycja ma duże szanse powodzenia!

Inwestowanie w Microsoft – metody

Kupno akcji Microsoft Corporation (MSFT)

Najbardziej popularną metodą inwestycji w Microsoft jest zakup akcji.

Firma na giełdzie jest już od wielu lat i jej notowania możemy śledzić poprzez giełdę NASDAQ. Inwestycja w akcje Microsoftu to świetna opcja jeżeli chodzi o działanie długofalowe – spółka jest bardzo stabilna, cały czas wprowadza nowe produkty. Przy ulokowaniu swoich środków warto jednak też obserwować obecną sytuację na rynku, ponieważ sytuacja jest dynamiczna i lekkie wahania akcji sprawiają, że możemy osiągnąć większy zysk, bądź też możemy być stratni. 

ETF z ekspozycją na akcje Microsoft

ETF (Exchange Traded Fund) to fundusz, który częściowo umożliwia inwestowanie w akcje Microsoftu. Jest to przejrzysta strategia inwestycyjna, której celem jest jak najwierniejsze imitowanie zmian indeksów. Nie jest to zbyt popularny w Polsce system inwestowania, natomiast jest to bardzo przyszłościowa strategia. ETF’y działają niskokosztowo i prawie automatycznie. Jest to wygodna forma budowania globalnego portfela inwestycyjnego.

Przykłady ETF-ów dających dość dużą ekspozycję na Apple:

 • Technology Select Sector SPDR Fund ETF (XLK)
 • Vanguard Information Technology ETF (VGT)
 • iShares U.S. Technology ETF (IYW)

Dlaczego taki ETF daje tylko częściową ekspozycję na Microsoft? Fundusz kupuje akcje wielu przedsiębiorstw z danego sektora. Przykładowo kupując jednostki ETF funduszu o nazwie Technology Select Sector SPDR Fund (XLK) inwestujesz jednocześnie w wiele firm z sektora technologicznego np. Apple (22%), Microsoft (21%), NVIDIA (5%), Visa (4%), PayPal (3%) itd. Innymi słowy, nie jest to jednolita inwestycja w Microsoft, ale zdywersyfikowana inwestycja w akcje obejmująca między innymi spółkę Microsoft. Jednostki ETF, kupujesz podobnie jak akcje za pośrednictwem wybranego brokera lub domu maklerskiego.

Kontrakt CFD na akcje Microsoft

Kontrakty CFD (Contract for difference) to bardzo prosta forma zawierania kontraktu – to swego rodzaju zakład pomiędzy stronami polegający na tym czy w danym dniu zamknięcia pozycji będzie spadek czy wzrost. Największą zaletą takiej formy jest dostęp do ogromnej ilości rynków finansowych przy niewielkim koszcie obsługi. Naszym zyskiem jest różnica w momencie wejścia i wyjścia z inwestycji. Brokerzy dysponują dostępem do największych marek jak Microsoft, Amazon czy Google. Trzeba też jednak powiedzieć, że inwestowanie w kontrakty CFD wiąże się z naprawdę dużym ryzykiem. Dzieje się tak dzięki zastosowanemu mechanizmowi dźwigni finansowej. Lewar, którego używasz w takiej inwestycji może zwielokrotnić twoje zyski, ale może również pogłębić stratę. Potrzeba sporej rozwagi w inwestowaniu w kontrakty CFD. Są one przeznaczone dla inwestorów krótkoterminowych.

Instrumenty CFD na akcje znajdziesz u wielu brokerów. Przykładowo, w XTB zainwestujesz w instrument CFD, którego wartość bazuje na cenie rynkowej akcji Microsoft.

Akcje CFD Microsoft
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Na obrazku znajdują się ceny ilustracyjne.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo