Książki o giełdzie – TOP 5 najlepszych pozycji na 2023

Najważniejszym narzędziem inwestora nie jest wcale pulpit komputera. Nie są nim też wykresy, statystyki czy publikacje dotyczące rynków finansowych. Kluczowy jest umysł, który umożliwia podejmowanie trafionych decyzji inwestycyjnych. Aby pracował dla Ciebie na najwyższych obrotach i pomagał Ci w osiąganiu zysków, trzeba dbać o dostęp do najlepszej wiedzy. Dopiero dzięki solidnej edukacji i oparciu się na strategiach skutecznych inwestorów możesz zacząć podbijać Wall Street! Najlepsze książki o giełdzie z całego świata są w zasięgu ręki.

Książki o giełdzie, które umożliwiają wejście na wyższy poziom gry  

Poniżej przedstawiono listę pozycji, które pozwalają zaznajomić się ze wskazówkami wyjątkowych inwestorów, których podziwia świat. Jeśli chcesz wzbogacić swój warsztat inwestycyjny, to śmiało sięgnij po którąś z nich. To pozwoli ci spojrzeć na świat rynków z innej perspektywy i nabrać do niego dystansu.  


1. „Zawód Inwestor giełdowy” – Alexander Elder 

Nie każdy ma możliwość przyjrzenia się grze na giełdzie od strony psychologicznej. Alexander Elder robi to w bardzo przystępny sposób, nie męcząc swoich czytelników zawiłymi terminami, które nic nie wnoszą. To dobry wstęp dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z parkietem. Mogą w ten sposób w prosty sposób poznać psychologię tłumów i przyjrzeć się logice przeciętnego gracza giełdowego. Książka przedstawia najbardziej istotne narzędzia analizy technicznej i uczy, jak należy z nich korzystać. Jest to bardzo praktyczny poradnik, który przyda się zarówno bywalcom giełd kryptowalut, jak i tradycjonalistom, wolącym spekulację na giełdach akcji. 

książka i ebook Zawód inwestor giełdowy
źródło:  maklerska.pl

2. „Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie” – Nicolas Darvas 

Jest to historia zawodowego tancerza, który nie mając zupełnie pojęcia o giełdzie, postanowił zaryzykować. Efektem jego działań było zarobienie tytułowych 2 milionów i ta książka. Historię czyta się jednym tchem – pokazuje, że nie trzeba być ekonomistą, aby odnieść sukces na parkiecie. Darvas świetnie pokazuje, że konsekwentna nauka może przynieść olbrzymie profity. Nawet początkowe porażki nie powstrzymały autora przed zdobyciem upragnionej fortuny. Dzieło przedstawia ciekawe metody z obozu analizy technicznej – teorię ramek, wykorzystanie stop lossa w strategii czy nawet metody pozwalające na opanowanie emocji. 

Książka Jak zarobiłem 2 miliony dolarów na giełdzie
źródło: maklerska.pl

3. „Jak straciłem na giełdzie milion dolarów” – Jim Paul

Ciekawa historia człowieka, który nauczył się grać na giełdzie. Ta lekcja kosztowała go bardzo drogo. Ale dzięki temu zyskał doświadczenie, które pozwoliło mu zostać lepszym inwestorem. Za kulisami można zapoznać się z konkretnym procesem inwestycyjnym, który pozwala zarabiać. Autor jest zdania, że kluczową koncepcją w inwestowaniu jest kierunek myślenia. Zamiast bać się mniejszych zysków, należy oczekiwać większych. Jeśli pojawiły się straty, to również mogą się pogłębić. Najwięcej z tej książki skorzystają osoby, które chcą nauczyć się zarządzania pieniędzmi i korzystania ze zleceń typu stop loss. Dużo miejsca poświęcono błędom poznawczym. 

Książka Jak straciłem na giełdzie milion dolarów
źródło: maklerska.pl

4. „Giełda papierów wartościowych dla bystrzaków” – Tobiasz Maliński 

Książka napisana w stylu poradnikowym. W prosty sposób przedstawia funkcjonowanie giełdy papierów wartościowych, rynków finansowych i różnych instrumentów. Merytoryka stoi tu na wysokim poziomie, jednocześnie książka jest napisana językiem przystępnym dla laików. Autor przedstawia w zwięzły sposób najważniejsze koncepcje i strategie inwestycyjne, nie uciekając od pobocznych tematów, które mówią wiele o rynku. Zawarte tu wskazówki można wykorzystać w praktyczny sposób na rynku giełdowym. Opisane mechanizmy pochodzą z życia i przydadzą się zwłaszcza początkującym. Znalezione w książce przykłady pokazują, jakich sytuacji powinno się wystrzegać i czego należy unikać za wszelką cenę. 

Książka Giełda Papierów Wartościowych dla Bystrzaków
źródło: maklerska.pl

5. „Wspomnienia gracza giełdowego” – Edwin Lefevre 

Dzieło amerykańskiego dziennikarza opowiada o perypetiach spekulanta żyjącego na przełomie XIX i XX wieku – Jesse`go Livermore`a. Dzięki niej można lepiej poznać klimat ery przemysłowej i dynamicznego rozwoju nowożytnego systemu finansowego. Zasady, które przyświecały ówczesnym inwestorom dalej się sprawdzają. Chciwość, strach, euforia, panika – rynki nie zmieniły się aż tak bardzo od tamtej pory. Dzięki świadectwu dziennikarza finansowego Lefevre`a można lepiej zrozumieć, czym tak naprawdę jest esencja spekulacji. Książka oddaje ducha czasu, w wiarygodny sposób pokazuje dynamiczne zmiany na przełomie wieków i stanowi obowiązkową lekturę każdego szanującego się tradera. 

Książka Wspomnienia gracza giełdowego z przedmową i komentarzem
źródło: maklerska.pl

Książki o giełdzie w 2022 – jak się uczyć?

Podczas wędrówki po parkiecie można spotkać wiele różnych sposobów na osiągnięcie sukcesu. Warto uczyć się od najlepszych, za którymi przemawiają wyniki i którzy poświęcili swoje życie na doskonalenie procesu inwestowania lub spekulacji. Dobre książki nie wyręczą cię jednak w działaniu. Najlepiej zdobywa się wiedzę poprzez doświadczenie. Warto jednocześnie zacząć działać (założyć konto maklerskie, kupić pierwsze akcje) oraz stale rozwijać się poprzez lekturę.

Zobacz inne artykuły:

Najlepsze książki o inwestowaniu w nieruchomości

Dobre książki o inwestowaniu na rynku Forex

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo