Najlepszy rachunek maklerski dla studenta – marzec 2024 r.

Rozpoczęcie inwestowania już na studiach to doskonały pomysł. Nawet jeśli masz niewielką ilość gotówki, możesz zacząć budować długoterminowy portfel. Czy instytucje finansowe traktują w sposób wyjątkowy studentów? Czy przygotowały specjalną ofertę dla osób poniżej 26 lat? Jaki jest najlepszy rachunek maklerski dla studenta? Sprawdźmy.

inwestowanie na giełdzie przez studentów

Konto maklerskie dla studenta – przegląd ofert

Ofert przygotowanych dla studentów w obszarze inwestycyjnym jest sporo. Należy zwrócić uwagę, że promocje obowiązują po okazaniu legitymacji studenckiej, a czasami wymagają okazywania jej co rok. W przypadku zaniechania dom maklerski naliczy dodatkowe opłaty, gdyż konto przejdzie w tryb pozbawiony promocji. Stanie się tak również po ukończeniu przez użytkownika 26 lat. Przyjrzyjmy się dokładnie czym charakteryzują się rachunki maklerskie dla studentów.


Pakiet Student – rachunek maklerski w Banku Millennium

Millennium DM oferuje usługi skierowane dla studentów, charakteryzujące się bezpłatną aktywacją i prowadzeniem rachunku. Prowizja za handel akcjami wynosi 0,53% (w internetowym serwisie transakcyjnym 0,33%). Przechowywanie zakupionych papierów wartościowych jest darmowe. Pakiet student w Banku Millenium umożliwia nam gratisowo podejrzenie jednej oferty notowań. Jeśli chcemy więcej, przykładowo 5 ofert z GPW lub cały karnet, musimy odpowiednio zapłacić zgodnie z cennikiem domu maklerskiego.


Rachunek studencki w mBanku

Oferta biura maklerskiego mBanku wygląda odmiennie niż omawiana wyżej propozycja Millennium. Mbank różnicuje opłaty w zależności czy dotyczą akcji z GPW czy rynków zagranicznych. Prowizja wynosi:

  • dla polskich akcji – 0,35% (ale nie mniej niż 5 zł)
  • dla polskich zagranicznych – 0,29% (ale nie mniej niż 19 zł lub 5 EUR/USD/GBP)

Młodzi inwestorzy otrzymują bezpłatny dostęp do notowań w czasie rzeczywistym dla 1 oferty. Rachunek maklerski dla studenta zostanie otwarty i poprowadzony bezpłatnie. Warunki promocji obowiązują do osób w wieku 18 – 26 lat. Rachunek studencki w domu maklerskim mBanku możesz bezpłatnie zasilić z wewnętrznego rachunku banku – za wypłatę na rachunek mBanku również nic zapłacisz.


Oferta specjalna dla młodych inwestorów w Alior Banku

Prześwietlając kolejną ofertę trafiamy do Alior Banku. Panowie w kapeluszach przygotowali ofertę specjalną rachunku brokerskiego dla studentów. Dla młodych inwestorów giełdowych jest ona najkorzystniejsza. Prowizja od zleceń na akcje wynosi 0,21% (ale nie mniej niż 3 zł). Usługa skierowana do początkujących traderów zachowuje wszelkie parametry zwykłego konta maklerskiego oraz możliwość aktywowania dodatkowych usług. Konto dostępne dla uczących się w wieku poniżej 26 lat. Aby rozpocząć inwestowanie z Aliorem trzeba wcześniej założyć konto w bankowości internetowej.

Podobnych ofert, z obniżoną prowizją dla studentów jest więcej. Warto w tym zestawieniu jeszcze wspomnieć o rachunku maklerskim dla ucznia i studenta w PKO Bank Polski.


Jakie korzyści daje studenckie konto maklerskie? Ranking nie-studenckich rachunków inwestycyjnych

Łatwo można odczytać wynik powyższej analizy studenckich kont maklerskich. Głównym benefitem oferowanym młodym osobom jest obniżenie prowizji od handlu akcjami na giełdzie.

Student, przykładowo zamiast 0,29% zapłaci 0,21% prowizji w danym biurze maklerskim. W kolejnym, stawka idzie w dół z 0,38% na 0,35% za każde zlecenie.

Pytanie jest jednak następujące – czy warto korzystać z tych studenckich promocji, skoro na rynku są oferty domów maklerskich i brokerów oferujących darmowe konta maklerskie (i student może z nich skorzystać)? Przykładowo, w XTB, TMS czy w eToro akcje i ETF-y w promocji możesz kupować i sprzedawać zupełnie bez opłat! W DEGIRO handel akcjami amerykańskimi jest bezprowizyjny a polskimi obciążony opłatą 1 PLN. Zwykła oferta tych domów maklerskich przebija w zakresie prowizji ofertę studencką.

Reasumując, akcje spółek z całego świata – na bardziej korzystnych warunkach – kupisz m.in. tutaj:

Firma OpisOcena Rejestracja
XTB opinie i recenzja 2024 r.

XTB

Polski dom maklerski z dostępem do 3000 akcji z 16 największych giełd z całego świata. Bez prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro.

XTB opinie i recenzja 2024 r.
2 Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.

Oanda TMS Brokers

Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji rzeczywistych z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ. Daje dostęp do ponad 1800 akcji. Brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu).

Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.
3 Exante opinie i recenzja 2024 r.

EXANTE

Broker oferujący dostęp do amerykańskich ETF-ów. Do handlu otrzymujemy 300 000 produktów z 50 rynków z poziomu jednego konta.

Exante opinie i recenzja 2024 r.

Obecnie aby zacząć inwestować spore zasoby gotówki nie są wymagane. Z reguły wystarczy kilkadziesiąt złotych aby zacząć przygodę z giełdą. Aby uzyskać dostęp do giełdy i móc obracać papierami wartościowymi niezbędne jest założenie konta maklerskiego. Wybór odpowiedniego pośrednika giełdowego jest bardzo ważny. Zadbaj o to, aby płacić jak najniższe prowizje transakcyjne. Ranking kont maklerskich (taki jak powyższy) pomoże ci podjąć właściwą decyzję.

Przeczytaj również:

Darmowe konta maklerskie

Rachunek maklerski dla dziecka

Najważniejsze spółki uranowe

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo