Coinbase opinie i recenzja 2024 r.

Giełda kryptowalut Coinbase to jedna z najbezpieczniejszych platform do tradingu krypto na świecie. To idealne miejsce na zakup swojego pierwszego bitcoina. Czy nadaje się jednak do regularnego tradingu? Jakie są opinie o Coinbase? Czy warto tu zainwestować większe pieniądze?

  • Coinbase to wielka marka – giełda kryptowalut jest znakomicie znana w USA i na całym świecie. To firma notowana na amerykańskiej giełdzie NASDAQ
  • Wpłaty i wypłaty środków realizowane są w euro przelewem SEPA
  • Giełda obdaruje cię darmowymi bitcoinami (o wartości ok. 8 euro) jeśli dokonasz pierwszej transakcji w wysokości wyższej niż 88 euro (szczegóły poniżej)
logo giełdy kryptowalut Coinbase

Opinie za założeniem konta na Coinbase

Coinbase to giełda pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, której celem było zaoferowanie użytkownikom możliwie jak najprostszego dostępu do bitcoinów, które powstały w 2008 po wielkim kryzysie. Była to odpowiedź i alternatywa na chaotyczny system finansowy panujący na świecie. Na skutek spadku zaufania społecznego do tradycyjnego pieniądza znajdującego się w rękach banków centralnych ludzie zaczęli coraz chętniej interesować się światem pieniądza wirtualnego. Cztery lata później gdy BTC zyskał na sile, twórcy Coinbase postanowili stworzyć specjalną platformę online.

Ta działająca od 2012 roku giełda kryptowalut funkcjonuje z dużym powodzeniem i obecnie daje możliwość kupowania i sprzedawania znacznie szerszego spektrum walut cyfrowych, co umożliwi ci dywersyfikacje portfela inwestycyjnego. Mówiąc w skrócie możesz w jednym miejscu, w krótkim czasie kupować i sprzedawać wiele kryptowalut, takich jak bitcoin, etherum, cardano, solana, polkadot, dogecoin i wiele, wiele innych, również takich, o których jeszcze nawet niewiele słychać w świecie kryptowalut.

Firma dumna i znana jest z propagowania wirtualnego pieniądza jako klarowniejszego i bardziej zrozumiałego systemu walutowego. Coinbase funkcjonuje obecnie w ponad 100 krajach: w Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, części Azji oraz w Europie a w tym i w Polsce. Giełda cieszy się zaufaniem milionów użytkowników na całym świecie, dzięki swej solidności, systemom zabezpieczeń oraz bardzo szerokiej dostępności kryptowalut. To pierwsza na świecie giełda kryptowalut notowana na giełdzie papierów wartościowych. Jej akcje notowane są na nowojorskiej giełdzie NASDAQ pod tickerem COIN.

Zalety Coinbase

Niewątpliwą zaletą tej giełdy jest możliwość wzbogacenia swojego portfela o kryptowaluty za samo rozpoczęcie używania giełdy. W szczegółach wygląda to tak, iż jeśli zarejestrujesz się poprzez link afiliacyjny (np. taki jak TUTAJ) i dokonasz pierwszej transakcji (kupisz lub sprzedasz kryptowaluty) o wartości przynajmniej 88 euro to otrzymasz darmowe bitcoiny o wartości 8 euro.

Coinbase program afiliacyjny
Darmowe bitcoiny przy pierwszej transakcji? Czemu nie.

To nie jedyne gratisy, które możesz otrzymać od tej giełdy. Coinbase prowadzi bardzo lubiany program edukacyjny pod nazwą „Learn and Earn”, w którym za obejrzenie filmików i rozwiązanie quizu otrzymujesz darmowe kryptowaluty (do maksymalnej wartości 16$).

Coinbase Program Earn
Darmowe kryptowaluty za naukę? Chętnie.

Tak naprawdę największą zaletą Coinbase nie są darmowe coiny. To co wyróżnia tę giełdę to dostosowanie do potrzeb początkującego użytkownika. Nigdzie nie jest tak łatwo kupić bitcoina jak właśnie na Coinbase. Interfejs jest bardzo przyjazny, procedury uproszczone, transfery środków działają bez zarzutu.

Spora grupa wybiera Coinbase jako swoją pierwszą giełdę kryptowalut, a dopiero gdy oswoi się z całym tym ekosystemem przenosi się na bardziej zaawansowaną platformę taką jak Binance czy Kucoin czy Coinbase Pro.

Jak działa Coinbase?

Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie Internetowej Coinbase oraz weryfikacja danych osobowych. Jest to konieczne i wymagane przez procedury bezpieczeństwa. Gdy kwestie formalne masz już za sobą, nadszedł czas na dokonanie depozytu. Coinbase nie obsługuje waluty PLN. Pieniądze wpłacisz przelewem SEPA w walucie euro. Transfer zostanie zaksięgowany w ciągu 1-3 dni roboczych.

Po tym jak euro pojawi się na twoim koncie, możesz przystąpić do transakcji. W ofercie Coinbase jest kilkaset kryptowalut. Za oferowane usługi pośrednictwa handlu kryptowalutami Coinbase pobiera prowizję. Jaką? I to jest największa wada tej giełdy. Brak przejrzystości. Coinbase nie posiada prostego cennika tak jak inne giełdy. Firma oblicza prowizję wg następującego klucza:

Opłaty są obliczane w momencie składania zamówienia i są określane przez kombinację czynników, w tym wybraną metodę płatności, wielkość zamówienia oraz warunki rynkowe, takie jak zmienność i płynność

W praktyce opłaty transakcyjne wynoszą od 0% to 0.50% co nie jest dużo. Trzeba wiedzieć dodatkowo, że Coinbase zawiera spread w cenie jeśli używasz konwertujesz jedną kryptowalutę na drugą.

Bezpieczeństwo i nadzór

Ogólna ocena: 4.7

Platforma wymaga od ciebie potwierdzenia tożsamości. Jest to obecnie standardowy proces. W praktyce nie jesteś w stanie znaleźć zaufanej giełdy kryptowalut bez weryfikacji. Regulacje KYC i AML weszły na już stałe do wszystkich giełd krypto-fiat. Musisz przygotować wyraźne zdjęcie lub skan dowodu osobistego, prawa jazdy czy paszportu. W kolejnym kroku, podczas pobytu na stronie, po prostu je przesłać. Jeśli proces okaże się zakończony niepowodzeniem, należy go powtórzyć.

Coinbase oferuje aż 3 metody zabezpieczenia konta. Najpopularniejsza jest weryfikacja dwuskładnikowa – podczas logowania i ważniejszych operacji będziesz musiał wpisać specjalny kod, umożliwiający weryfikacje konta. Proces takiego dodatkowego kodu, którego będziesz używał przy wpisywaniu loginu i hasła dotyczy każdego urządzenia z którego masz zamiar tutaj korzystać.

Giełda kryptowalut Coinbase
3 metody zabezpieczenia konta – Ty wybierasz, którą chcesz używać

Ponadto istnieją też zabezpieczenia, których nie zobaczysz. Pracownicy Coinbase obligatoryjnie szyfrują dane na dyskach twardych oraz używają skomplikowanych haseł. Firma sprawdza również swoich pracowników pod kątem kolizji z prawem. Ważnym atutem jest również przechowywanie kopii danych na komputerach będących offline.

Opinie użytkowników o Coinbase

Czy warto tutaj zainwestować swoje pieniądze? Jakie są opinie użytkowników giełdy? To zależy od priorytetów, które przed sobą stawiasz. Jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze i jesteś w stanie tradować w walucie euro – to tak, jest to platforma dla ciebie. Jednak jeśli zależy ci głównie na handlu w złotówkach – warto, abyś się poważnie zastanowił nad inną giełdą, np. taką jak Zonda Global.

Moja osobista opinia jest taka, że jest to dobra giełda na start. Początkujący w świecie kryptowalut przekona się, że w handlu krypto na podstawowym poziomie nie ma nic skomplikowanego. Wiele osób ceni Coinbase za ugruntowaną pozycję na rynku. Jako spółka giełdowa musi prowadzić przejrzyste działania i poddawać się audytom. Inwestorzy z dużym kapitałem wybierają Coinbase z uwagi na jej reputację. To lepsza strategia niż transfer ogromnych pieniędzy na giełdę, która nawet nie informuje użytkowników gdzie posiada swoją siedzibę.

Metodologia

Poradnik Inwestora powstał z myślą aby ułatwić osobom zainteresowanym inwestowaniem w kryptowaluty podejmowanie świadomych i bezpiecznych decyzji. Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom bezstronnych recenzji i opinii o najważniejszych giełdach kryptowalut.

Przed publikacją recenzji zawsze zakładamy konto, aktywnie tradujemy, wpłacamy i wypłacamy środki aby poznać wszelkie niuanse danej platformy handlowej. Na większości znanych giełd kryptowalut posiadamy aktywne konto inwestycyjne od wielu lat! Przeprowadziliśmy analizę a następnie opublikowaliśmy recenzje wielu giełd kryptowalut, uwzględniając ich poziom bezpieczeństwa, opłaty, liczbę dostępnych kryptowalut, pracę supportu, dostosowanie do lokalnego rynku, opinie klientów i inne aspekty. Przyjrzeliśmy się historii giełdy, regulacjom, lokalizacji siedziby oraz osobom stojącym za daną platformą. Nasz zespół badawczy ocenia każdą giełdę na bazie 23 kryteriów przyznając jej punkty wg ustalonej hierarchii wartości. Zapoznaj się z naszą metodologią opiniowania giełd kryptowalut zawierającą cały proces oceny oraz wagę poszczególnych punktów.

4.7 Ocena
Coinbase

Zaufana platforma z USA z długą historią i osiągnięciami. Przy pierwszej transakcji możliwość otrzymania darmowych bitcoinów o wartości 8 euro. Idealna dla początkujących. Jedyna giełda kryptowalut na świecie, która jest spółką giełdową.

PROS
  • Bezpieczeństwo
  • Intuicyjna platforma
  • Możliwość cyklicznych zakupów
  • Darmowe kryptowaluty
CONS
  • Nieczytelny system prowizji
  • Brak wsparcia dla waluty PLN

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo