Ranking kantorów online 2024 r.

Ranking kantorów internetowych został stworzony do porównywania ofert firm wymieniających walutę poprzez transakcje online. Wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje, chcesz nadpłacić kredyt, czy kupujesz walutę aby nabyć zagraniczne akcje? W takim wypadku wybór niewłaściwego kantoru może cię kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy za każdą wymienioną złotówkę! Podczas wymiany gotówki liczą się różne czynniki – wysokość spreadu, kwota transakcji czy wreszcie zaufanie do drugiej strony. Jeśli nie chcesz przepłacać, to ranking kantorów online pomoże ci ogarnąć twoje finanse.

Kantor OpisOcena Wybierz
Walutomat opinie, recenzja 2024 – poznaj najbardziej znaną platformę wymiany walut

Walutomat

Największa platforma wymiany walut w Polsce z ok. 350 tys. klientów prywatnych i biznesowych. Korzystne warunki Bonusem dla nowych klientów jest 50% rabat na prowizję przy pierwszej wymianie.

2 InternetowyKantor.pl opinie, recenzja 2024

InternetowyKantor.pl

Jeden z liderów rynku z 450 tys. klientów. Wymiana do 6% taniej niż w bankach i kantorach stacjonarnych 24h przez 7 dni w tygodniu. Bonusem dla nowych klientów jest możliwość wymiany 1000 EUR, USD, GBP lub CHF bez spreadu.

3 Alior Kantor Walutowy – opinie, recenzja 2024 r.

Alior Kantor Walutowy

Bardzo korzystne kursy wymiany walut – spread jeden z najniższych na rynku. Bezpłatne przelewy, również zagraniczne. 0 zł za wypłaty PLN, EUR, USD, GBP w wybranych oddziałach Alior Banku

Jak działa kantor internetowy?

Kantory działające w internecie wymieniają waluty bezpośrednio z klientami – zarabiają na różnicy między ceną kupna a sprzedaży. Dużo mniejsze spready wynikają z możliwości przeprowadzania tysięcy transakcji w czasie rzeczywistym. Działa tu efekt skali – przy dużej liczbie klientów kantory mogą sobie pozwolić na dużo mniejsze prowizje niż banki lub stacjonarne punkty wymiany walut.

Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta w kantorze internetowym?

Jeśli chcesz kupić swoje pierwsze dolary, to powinieneś założyć rachunek w kantorze online. Przed zrobieniem tego kroku zwróć uwagę na kilka aspektów:

  • bezpieczeństwo – sprawdź, czy firma jest zarejestrowana w Polsce, posiada pozwolenie na działalność kantorową w NBP i nie występuje na liście ostrzeżeń KNF-u,
  • wysokość opłat i prowizji – porównaj wszystkie kursy interesującej cię waluty w kilku miejscach i zobacz, gdzie jest najtaniej,
  • wygoda – zobacz w jakim czasie otrzymasz walutę po wysłaniu przelewu, ile kroków musisz wykonać, zanim transakcja dojdzie do skutku,
  • bonusy – sprawdź, czy firma oferuje jakieś zniżki przy dokonywaniu wymian większych kwot lub przy okazji częstszych transakcji,
  • oferta – zobacz, czy kantor wymienia tylko główne waluty, czy też są dostępne rzadziej spotykane jednostki monetarne.

Jak widać występuje tu sporo kwestii, które mogą wpływać na ostateczną cenę usługi. Rozwiązaniem jest zebranie tych wszystkich informacji w jednym miejscu i wybór najlepszej oferty. Rankingi kantorów online prezentują najbardziej aktualne informacje i publikują oceny użytkowników.

Czy warto założyć konto w kantorze internetowym?

Korzystanie z kantorów internetowych może przynieść wiele korzyści użytkownikom. Jeśli wymieniasz dużo zagranicznych walut i nie chcesz za każdym razem liczyć spreadu, to jest to dla ciebie dobra propozycja. Przede wszystkim:

  • zaoszczędzisz dużo czasu bez wychodzenia z domu,
  • zaoszczędzisz na prowizjach, które zapłaciłbyś w banku lub w kantorze stacjonarnym,
  • w przypadku korzystania z indywidualnego ustalania stawki można dostać dużo lepszy kurs wymiany niż średni kurs na rynku.

Niektóre kantory nie wymagają nawet posiadania konta walutowego, aby przeprowadzić transakcję.

Jaki kantor internetowy wybrać?

Podmioty, które są najczęściej wybierane przez klientów starają się cały czas udoskonalać swoją ofertę. Kierują się zwiększaniem wartości dla osób, które korzystają z ich usług. Dzięki nim można w bezpieczny i prosty sposób płacić za granicą. Samo wybranie kantoru nie zawsze jest łatwe – dla jednej osoby bardziej liczy się wybór spośród wielu walut – np. możliwość kupna koron szwedzkich. Dla innego klienta ważniejsza będzie możliwość przeprowadzenia transakcji nocą, ponieważ przebywa w innej strefie czasowej.

Na polskim rynku od lat kluczową pozycję zajmują takie kantory online jak: Walutomat, Internetowy Kantor, Alior Kantor Walutowy czy Cinkciarz.

Ranking kantorów internetowych porządkuje informacje o rynku wymiany walut. Prezentuje oferty najbardziej konkurencyjnych pośredników finansowych. Dzięki nim można porównać wysokość spreadu, sprawdzić poziom bezpieczeństwa transakcji czy jakość oferty. Osoba korzystająca z kantorów online oszczędza czas i pieniądze. Jednocześnie wybór kantoru zależy od preferencji klienta.

Poradnik Inwestora
Logo