Jak i gdzie kupić akcje Apple?

Apple logotyp
 • akcje Apple notowane są pod tickerem AAPL
 • jeśli chcesz kupić akcje firmy Apple, musisz znaleźć brokera lub dom maklerski, który da ci dostęp do amerykańskiej giełdy NASDAQ
 • od każdej transakcji kupna lub sprzedaży akcji Apple zapłacisz prowizję – wybierając brokera, zwróć uwagę aby opłata ta była jak najniższa (zdarza się, że niektórzy brokerzy w ramach promocji nie pobierają prowizji – takie rozwiązanie jest oczywiście najlepsze)

Apple, pod względem przychodów, jest największą firmą technologiczną na świecie. To jeden z gigantów amerykańskiej giełdy, którego pozycja wydaje się być aktualnie niezagrożona. Istnieje kilka opcji inwestowania w Apple: zakup akcji spółki, nabycie jednostek funduszu ETF, który daje znaczącą ekspozycję na tę firmę lub handel kontraktami CFD z wykorzystaniem dźwigni finansowej.

Gdzie można kupić akcje Apple (AAPL)?

Akcje Apple kupisz w Polsce w wielu domach maklerskich i u brokerów, m.in:

Firma OpisOcena Rejestracja
XTB opinie i recenzja 2024 r.

XTB

Polski dom maklerski z dostępem do 3000 akcji z 16 największych giełd z całego świata. Bez prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro.

XTB opinie i recenzja 2024 r.
2 Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.

Oanda TMS Brokers

Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji rzeczywistych z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ. Daje dostęp do ponad 1800 akcji. Brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu).

Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.
3 Exante opinie i recenzja 2024 r.

EXANTE

Broker oferujący dostęp do amerykańskich ETF-ów. Do handlu otrzymujemy 300 000 produktów z 50 rynków z poziomu jednego konta.

Exante opinie i recenzja 2024 r.

Apple Inc. jest spółką giełdową, notowaną na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Jej akcje można znaleźć pod symbolem AAPL. Dostęp do giełd w USA daje wiele polskich domów maklerskich (m.in. XTBmBankBossa) oraz europejskich brokerów (m.in. DEGIROExanteDIF Broker).

Jak kupić akcje Apple?

Aby kupić akcje Apple musisz założyć konto maklerskie, wpłacić depozyt i określić ile akcji i po jakiej cenie chciałbyś kupić. Najlepiej jest wybrać brokera, który nie pobiera prowizji od handlu akcjami amerykańskimi, wtedy transakcja wyjdzie najkorzystniej.

Rejestracja w firmie brokerskiej polega na wypełnieniu formularza w którym zazwyczaj podajesz swoje imię, nazwisko, obywatelstwo, rezydencję podatkową, pesel, numer telefonu, adres zameldowania i zamieszkania, walutę rachunku, wykonywany zawód, wykształcenie, źródło dochodów, plany inwestycyjne, ryzyko inwestycyjne itp. Poproszony zostaniesz również o upload dowodu osobistego celem weryfikacji tożsamości.

Kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze brokera jest poziom opłat za usługę kupna i sprzedaży akcji. Na szczęście w ostatnim czasie występuje w tym segmencie wysoka konkurencja, przez co poszczególni brokerzy muszą prześcigać się w jak najbardziej atrakcyjnych ofertach. Dzięki temu możemy kupować akcje płacąc naprawdę niskie prowizje (broker EXANTE przy akcjach na rynku amerykańskim ma opłatę tylko 0,02 USD) lub korzystać z promocji, w których handel akcjami odbywa się zupełnie za darmo (obecnie dom maklerski XTB nie pobiera prowizji za handel akcjami do wysokości miesięcznego obrotu 100 tysięcy euro). Zdecydowanie opłaca się założyć nowe konto brokerskie i uniknąć wysokich opłat, które uszczuplają nasz kapitał. Dzięki brokerom możemy również inwestować w fundusze ETF i inne instrumenty z całego świata.

Czym zajmuje się Apple

Firmy Apple nie trzeba nikomu przedstawiać – słynne jabłko cieszy się renomą na całym świecie od ponad 40 lat. Produkty takie jak iPhoneiPad, MacBook. Apple Watch, Apple TV całkowicie odmieniły oblicze sprzętów elektronicznych, łącząc w sobie najwyższą jakość, jak i niepowtarzalny, estetyczny design.

Amerykańska firma, stworzona przez Steve’a Jobsa i Steve’a Wozniaka wciąż wyznacza trendy w produkcji komputerów, smartfonów i asortymentu sprzedawanego pod własną marką. Urządzenia firmy Apple działają na autorskim oprogramowaniu opartym na systemach iOS i MacOs. Flagowym platformami marki są App Store i iTunes, a sama firma ma na swoim koncie kilka technologicznych rewolucji.

Apple jest spółką giełdową, dzięki czemu nabywając akcje każdy może się stać współwłaścicielem tej fenomenalnej firmy.

Czy warto kupić akcje Apple?

Spoglądając na historyczny wykres notowań spółki wydaje się, że akcje Apple zyskują na wartości praktycznie non stop od początku ich emisji. Oczywiście zdarzały się spadki cen, ale jest to nieunikniony element gry na giełdzie. Są osoby, które uważają, że akcje Apple (tak jak cała amerykańska giełda) są przewartościowane. Inni bezgranicznie wierzą, że spółka ma przed sobą ogromny potencjał do wzrostów.

Czy warto inwestować w akcje Apple? Spójrzmy na wyceny i przykładowe stopy zwrotu z inwestycji w poprzednich latach:

 • kwiecień 2022: Apple Inc. (AAPL) – 178,44 USD
 • kwiecień 2021: Apple Inc. (AAPL) – 134,50 USD
 • kwiecień 2020: Apple Inc. (AAPL) – 71,11 USD
 • kwiecień 2016: Apple Inc. (AAPL) – 27,46 USD
 • kwiecień 2011: Apple Inc. (AAPL) – 11,69 USD

Zysk w sprzyjających warunkach w ciągu jednego roku – 89%. Patrząc na dłuższą perspektywę, w okresie 5 lat stopa zwrotu wyniosła 389%, a w ciągu 10 lat jest to 1050%. Doskonały wynik.

Inwestycje w akcje Apple, tak jak i w inne firmy, nie gwarantują jednak zysku inwestorom. Ewentualna bessa na rynkach może popsuć szyki inwestorom szukającym szybkiego zarobku, stąd najlepszym rozwiązaniem jest rozpatrywać inwestowanie w akcje w długim horyzoncie czasowym. Z drugiej strony, korekta to zwykle dobry okres aby nabyć walory po okazyjnej cenie.

Warto pamiętać, że Apple od wielu lat dzieli się częścią zysku z akcjonariuszami – otrzymywana dywidenda jest miłym dodatkiem dla każdego posiadacza akcji Apple.

Jak inwestować w Apple? Alternatywne metody

Istnieje kilka opcji inwestowania w spółkę Apple. Najbardziej powszechnym jest bezpośredni zakup akcji na giełdzie NASDAQ poprzez konto brokerskie. Inną, równie popularną opcją inwestycji w akcje firmy Apple jest zakup Exchange Traded Fund czyli potocznie tak zwanych ETF-ów zawierających w swoim portfolio tę właśnie spółkę. Ogromny rynek ETF-ów i silna pozycja Apple owocują, że do wyboru mamy kilkaset ETF-ów zawierających w swoim portfelu akcje AAPL.

Przykłady ETF-ów dających dość dużą ekspozycję na Apple:

 • Technology Select Sector SPDR Fund ETF (XLK)
 • Vanguard Information Technology ETF (VGT)
 • iShares U.S. Technology ETF (IYW)

Inwestowanie w technologicznego giganta możemy zrealizować również poprzez handel kontraktami CFD. Instrumenty te kilkoma kliknięciami pozwalają kupować zarówno długie pozycje (jeśli wierzymy, że cena wzrośnie) jak i krótkie (jeśli wycena danej spółki ma w najbliższym czasie spaść). W tym przypadku należy jednak pozostać w trybie najwyższej czujności – kontrakty CFD, dzięki mechanizmowi dźwigni finansowej mogą przyczynić się do zwiększonych zysków, ale również dotkliwych, bo zwielokrotnionych strat dla inwestora. Wykorzystując dźwignię (lewar), w handlu kontraktami CFD obracamy większymi kwotami nie posiadając w rzeczywistości takiego kapitału.

Przykładowo w XTB możesz handlować instrumentem CFD, którego wartość bazuje na cenie rynkowej akcji Apple (AAPL).

Kontrakt CFD na akcje Apple w domu maklerskim XTB
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Podejmując decyzje inwestycyjne, powinieneś kierować się własnym osądem.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo