Najlepsze książki o inwestowaniu w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości jest stosunkowo mało ryzykownym sposobem zarabiania pieniędzy. Nieruchomości nie są tak mocno skorelowane z rynkiem. Podczas gdy posiadacze akcji spółek drżą przy każdej gwałtownej zmianie na giełdzie, właściciele nieruchomości śpią z reguły spokojnie.

Istnieją różne sposoby na zarabianie na nieruchomościach – od wynajmu mieszkania na pokoje, przez najem dla turystów, po fundusze REIT — a każdy z nich ma swoje własne niuanse, których należy się po prostu nauczyć. Czytanie książek o inwestowaniu w nieruchomości to jeden ze sposobów na poznanie tajników tej wielkiej gałęzi biznesu.

Książki o inwestowaniu w nieruchomości – TOP 5

Jedyną pewną inwestycją jest inwestycja w siebie, a dokładniej w wiedzę. Idąc dalej tym tokiem okaże się, że najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w wiedzę o inwestowaniu. Dlatego też poniżej po krótce zreferuję ci kilka wybranych pozycji książkowych dotyczących inwestowania w nieruchomości.


1. „Zarabiaj na nieruchomościach” – Agata Danowska, Bartosz Danowski

Edukację warto rozpocząć od tytułu Agaty i Bartosza Danowskich Zarabiaj na nieruchomościach Praktyczny poradnik jak kupić, wyremontować i wynająć mieszkanie. Autorzy, bazując na własnych doświadczeniach, radzą jakie czynniki wziąć pod uwagę, rozważając lokatę kapitału w nieruchomości. Książka zawiera praktyczne porady dotyczące całego procesu inwestycyjnego, począwszy od wyszukiwania ogłoszeń na konkretnych portalach, przez wskazówki dotyczące kwestii budowlano-remontowych, aż do aspektów prawnych najmu lokali.  Niewątpliwym atutem książki są też zdjęcia konkretnych, omawianych lokali mieszkalnych.

Książka Zarabiaj na nieruchomościach. Praktyczny przewodnik
źródło:  maklerska.pl

2. „Mieszkania na wynajem” – Sławek Muturi

Drugim tytułem wartym uwagi jest książka Sławka Muturi – Mieszkania na wynajem. Moja droga do wolności finansowej. Opisuje on swoją drogę na rynku nieruchomości, drogę to tzw. wolności finansowej, zapewniającej zyski, ale też będącej drogę wyboistą. Analizuje podejmowane przez siebie decyzję, wyciąga wnioski na przyszłość. Pozycja napisana w lekkim stylu, doskonale nadaje się zarówno dla początkujących inwestorów, jak również dla „rekinów” rynku nieruchomości. 

Książka Mieszkania na wynajem. Moja droga do wolności finansowej
źródło: maklerska.pl 

3. „Real Estate Investments Trusts (REITs)” – Grzegorz Mizerski

Książka Real Estate Inwestments Trusts (REITs). Efektywne inwestowanie na rynku nieruchomości autorstwa Grzegorza Mizerskiego to absolutny unikat. Jest to książka przedstawiająca metodę inwestowania w nieruchomości za pomocą funduszy dywidendowych tzw. REITów. Pozwala zrozumieć zasady, wady i zalety ich funkcjonowania. Jest to jedna z pierwszych pozycji w języku polskim, która dotyczy tematyki REITów, znanych głównie z rynków amerykańskich lub innych zagranicznych rynków kapitałowych. Jest warta uwagi ze względu na innowacyjność na polskim rynku wydawniczym.

REITs. Efektywne inwestowanie na rynku nieruchomości
źródło: maklerska.pl

4. „Zarządzanie najmem. Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem” – Sławek Muturi

Książka Zarządzanie najmem. Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem Sławka Muturi zwraca uwagę na ryzyko inwestycyjne. To tzw. must read dla wszystkich właścicieli, chcących wynająć swoje mieszkanie. Zawiera cenne, praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania merytorycznego do najmu, weryfikacji potencjalnych nabywców i budowania z nimi właściwej relacji oraz zminimalizowania ryzyka niewłaściwego najmu. Zdecydowanie obowiązkowa publikacja dla osób chcących uniknąć błędów innych wynajmujących.

Książka Zarządzanie najmem. Poradnik.
źródło: maklerska.pl

5. „ABC. Jak inwestować w nieruchomości” – Ken McElroy

Ostatnią książką, którą chcę ci polecić jest książka, której autorem jest Ken McElroy pod tytułem ABC. Jak inwestować w nieruchomości.  Zawiera ona odpowiedź na pytania takie jak: jak intratnie lokować kapitał w nieruchomości, jak właściwie wyceniać nieruchomość i w jaki sposób znaleźć ukryty potencjał każdej nieruchomości i przekuć go w zysk. Autor bazuje na amerykańskim rynku nieruchomości, aczkolwiek większość mechanizmów rynkowych działa podobnie w każdym kraju. Zdecydowanie można polecić tę książkę wszystkim właścicielom i zarządcom nieruchomości, którzy chcą poprawić jakość swojej pracy, a przy tym zyskać finansowo.

Książka ABC Jak inwestować w nieruchomości z przedmową Roberta Kiyosaki
źródło: maklerska.pl

Książki o nieruchomościach w 2022 – jak się uczyć?

Mam nadzieję, że wskazane tytuły okażą się pomocne i pozwolą Ci na wykorzystanie zdobytej dzięki nim wiedzy w praktyce. Twoim celem jako inwestora na rynku nieruchomości, jest dokonywanie trafnych wyborów i realizowanie zyskownych inwestycji, co przełoży się na uzyskiwane dochody i gwarantowaną satysfakcję.

Najważniejsze jest abyś przekształcił wiedzę teoretyczną w praktyczną. Pójście na rynek i realizacja swojej pierwszej inwestycji da ci znacznie więcej niż niejedna książka, podcast czy artykuł w internecie. Doświadczenie możesz zdobywać małymi krokami zaczynając od REIT-ów czy małego mieszkanka. Z czasem gdy twój kapitał wzrośnie będziesz gotowy sięgnąć po większe inwestycje.

Zobacz inne artykuły:

Co to jest REIT?

Jak inwestować w REIT?

Najlepsze książki o Forex

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo