DEGIRO opinie i recenzja 2024 r.

DEGIRO to holenderska firma inwestycyjna założona w 2013 roku. Plasuje się w czołówce najlepszych brokerów w Europie ze względu na bardzo niskie prowizje, szeroką ofertę i dobrą renomę. Czy warto tu posiadać konto? Jakie opinie ma DEGIRO wśród polskich inwestorów? Jakie są przewagi konkurencyjne w porównaniu do polskich domów maklerskich?

 • DEGIRO daje dostęp do 30 światowych giełd, w tym w USA, Japonii, Hongkongu czy Singapurze
 • Broker cechuje się niesamowicie niskimi opłatami. Wybrane ETF-y kupisz bez prowizji a akcje amerykańskie po bardzo konkurencyjnych stawkach.
 • DEGIRO jest jednym z największych europejskich podmiotów zajmujących się pośrednictwem w handlu akcjami. Firmie zaufało już ponad 2 mln osób.

Opinie o DEGIRO

Brokera Degiro można polecić każdej osobie, która chce bardzo tanio, szybko i bezpiecznie zainwestować w amerykańskie akcje oraz europejskie fundusze ETF. Wśród różnych opinii dominują te podkreślające przewagę Degiro właśnie w zakresie atrakcyjności opłat. Prowizje są nieporównywalnie niższe niż te, które jesteśmy zmuszeni uiszczać w polskich domach maklerskich. Kolejnym wyróżnikiem jest dostęp do azjatyckich giełd w Hong Kongu, Singapurze czy Tokio.

W poniższym artykule wyjaśnię dokładnie jakie instrumenty są dostępne w Degiro, jak założyć konto, na co uważać podczas korzystania z platformy i co trzeba wiedzieć aby nie dać się zaskoczyć w ogólnym rozrachunku.

Spis treści:

Oferta Degiro: akcje, darmowe ETF, obligacje, opcje, kontrakty terminowe itd.

Degiro to przede wszystkim handel akcjami i ETF-ami. Firma daje nam dostęp do 50 giełd w 30 krajach. Jeśli szukasz okazji na dalekich rynkach jak Hong Kong, Japonia, Australia to DEGIRO jest właśnie dla ciebie. Zaintrygowały cię REIT-y z Singapuru? – dobrze trafiłeś. Myślisz aby okazyjnie kupić amerykańskie akcje – jesteś we właściwym miejscu! DEGIRO jest dedykowane ambitniejszym inwestorom, którzy nie chcą ograniczać się tylko do spółek z GPW. Reasumując kupić możesz:

 • akcje amerykańskie i kanadyjskie – z giełd w USA takich jak NYSE, NYSE MKT (AMEX), NYSE Arca, NASDAQ, Currenex. Do tego dochodzą parkiety Toronto Stock Exchange i Toronto Ventures Exchange.
 • akcje polskie – wybrane walory z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
 • akcje i ETF-y europejskie – wszystkie ważne a także mniej znane giełdy. Akcje spółek brytyjskich, niemieckich, hiszpańskich, portugalskich, włoskich, duńskich, austriackich, szwedzkich, czeskich itd.
 • akcje japońskie – giełda Tokyo Stock Exchange
 • akcje chińskie – giełda Hong Kong Stock Exchange
 • akcje i ETF-y z Singapuru – giełda Singapore Exchange
 • akcje australijskie – giełda Australian Securities Exchange

DEGIRO specjalizuje się w pośrednictwie ETF-ami i akcjami giełdowymi. Ale nie oznacza to, że nie kupisz na ich platformie innych instrumentów. Wśród innych ciekawych produktów inwestycyjnych znajdują się obligacje, opcje, kontrakty terminowe, warranty, fundusze inwestycyjne, produkty z mechanizmem dźwigni finansowej. Spory wybór.

Degiro opinie
źródło: degiro.pl

DEGIRO – jak otworzyć konto?

Proces otwierania konta w DEGIRO jest prosty ale musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości. 

Początek wygląda niegroźnie – wystarczy podać tylko adres email, wymyślić nazwę użytkownika i utworzyć hasło. W kolejnym kroku potwierdzasz decyzję klikając w odpowiedni przycisk w wiadomości mailowej i dokonujesz pierwszego logowania. Następnie musisz zmierzyć się z formularzem na stronie internetowej.

W trakcie rejestracji zostaniesz poproszony o pobranie aplikacji mobilnej DEGIRO i dokończenie procesu z wykorzystaniem smartfonu. Chodzi o to abyś sfotografował swój dowód osobisty i wykonał selfie, które broker będzie mógł porównać ze zdjęciem na załączonym dokumencie. To tak zwana weryfikacja tożsamości, której nikt z nas nie lubi ale w praktyce nie ma innej drogi do otwarcia konta.

Teraz musisz chwilę poczekać – akceptacja twojego zgłoszenia może to potrwać od kilku minut do kilku dni (!).

Po pozytywnej weryfikacji tożsamości powrócasz do formularza rejestracyjnego. Składa się on z kilku części: uzupełnienie danych osobowych, szczegóły dotyczące rezydencji podatkowej, umowa i podanie rachunku bankowego.

Degiro opinie - formularz rejestracyjny
źródło: degiro.pl

W trakcie całego procesu znów nastąpi krótka przerwa – DEGIRO wystąpi w twoim imieniu z wnioskiem o założenie konta w banku flatexDEGIRO Bang AG. Spowodowane jest to przepisami, które obowiązują w Holandii – firma inwestycyjna nie może przechowywać środków pieniężnych w imieniu swoich klientów, muszą się one znajdować w odrębnej firmie. Na szczęście nie trwa to długo, po kilku minutach ujrzysz powiadomienie mailowe i możesz dalej kontynuować rejestrację.

Na koniec czeka cię podanie twojego numeru konta bankowego oraz test wiedzy – 6 prostych pytań z zakresu inwestowania w akcje, ETF-y i obligacje.

W8BEN DEGIRO – obniżony podatek od amerykańskich inwestycji – warto wypełnić deklarację od razu

Osobiście jestem zwolennikiem, aby przy rejestracji konta zawsze od razu dokonywać wszystkich możliwych ulepszeń, ustawień, zabezpieczeń itp.

Czasami, w trakcie procesu, widzisz pewne opcjonalne funkcjonalności, które opatrzone są przyciskiem „POMIŃ”. Tylko kto potem pamięta aby do nich wrócić?

Tak jest właśnie w DEGIRO. W trakcie rejestracji zostaniesz zapytany czy chcesz ubiegać się o obniżoną stawkę podatku od amerykańskich inwestycji. Możesz dokończyć ten krok później a możesz od razu przejść do działania. Zrób to. Trzy kliknięcia więcej pomogą ci w przyszłości uniknąć podwójnego opodatkowania pomiędzy krajem rezydencji (Polską) a Stanami Zjednoczonymi. To tak zwane oświadczenie W8BEN – bardzo pomocny dokument, który zwiększy efektywność twoich inwestycji w akcje amerykańskie.

Oświadczenie W8BEN DEGIRO
źródło: degiro.pl

DEGIRO – jak wpłacić pieniądze? jak kupić akcje?

W przedostatnim kroku rejestracji zostaniesz poproszony o podanie nr konta bankowego. Do wyboru masz PLN i EUR.

Które wybrać?

Odpowiedź jest dość prosta. Wpłaty na rachunek maklerski możesz dokonać z konta PLN i EUR. Ale wypłatę zrealizujesz tylko na konto bankowe w PLN, tym samym zdecydowanie lepszym pomysłem jest podanie konta złotówkowego już na początku.

Zanim ruszy twoja machina inwestycyjna musisz uaktywnić swoje nowe konto inwestycyjne w DEGIRO. Aby się to zadziało konieczna jest pierwsza wpłata – może to być nawet śmiesznie niska kwota 0,05 PLN – ważne aby tego również nie odkładać na dalszy plan. Oczywiście sensowniejsza jest od razu większa wpłata – taka, która pozwoli na pierwszy zakup akcji.

Nie ma wymagań dotyczących minimalnego salda konta czy minimalnej wartości transakcji. To wielka zaleta DEGIRO dla tych, którzy chcą zainwestować niewielkie kwoty. Po tym jak twoje konto inwestycyjne zostanie zasilone odpowiednią kwotą możesz przystąpić do kupna akcji i jednostek funduszy ETF. Wystarczy odnaleźć w wyszukiwarce odpowiednią nazwę lub symbol danego aktywa i otworzyć zlecenie. W mojej opinii DEGIRO ma jedną z najlepiej zaprojektowanych platform transakcyjnych – system filtrowania jest genialnie przygotowany, możesz przeszukiwać bazę po produkcie, giełdzie, emitencie, regionie, prowizji itp.

Degiro kupno akcji i ETF
źródło: degiro.pl

DEGIRO prowizje. Akcje i ETFy na promocyjnych warunkach

DEGIRO stosuje ciekawy – i przyjazny dla klienta – system prowizji od transakcji. Broker nie pobiera klasycznej prowizji w ujęciu procentowym a jedynie niską opłatę manipulacyjną. Przy akcjach amerykańskich wspomniana opłata wynosi 1 euro od zlecenia. Wybrane ETF-y (bardzo duża ilość) są zupełnie zwolnione z opłat i prowizji. Akcje polskie mają stawkę 1 PLN (prowizja) + 10 PLN (opłata manipulacyjna). Prowizje DEGIRO obrazuje poniższy cennik:

DEGIRO prowizje od transakcji
źródło: degiro.pl

Inne opłaty – co warto o nich wiedzieć

DEGIRO stosuje zupełnie odmienną strategię dotyczącą opłat niż wszystkie inne domy maklerskie. W zestawieniach porównawczych zaliczany jest do darmowych kont maklerskich. Tam gdzie u innych pojawiają się prowizje w DEGIRO widnieje brak opłat lub są one na dużo niższym poziomie.

Dla przykładu, u większości brokerów za dostęp do notowań w czasie rzeczywistym trzeba zapłacić, a w DEGIRO nie. Opłata za nieaktywność to podstawa każdego cennika biura maklerskiego – w DEGIRO nikt cię nie będzie obciążał takim kosztem. Przewalutowanie z reguły kształtuje się na poziomie 0,5%, w DEGIRO mamy 0,25% więc o połowę mniej. I tak dalej.

DEGIRO pozostałe prowizje
źródło: degiro.pl

Z podstawowych kosztów, jedyne co zwraca uwagę to opłata za dostęp do giełdy. Za handel na giełdzie pierwszego wyboru (lokalna giełda danego kraju) nie ma prowizji. Jeśli natomiast zdecydujesz się korzystać z innych rynków, zostanie pobrana tzw. opłata za podłączenie do giełdy. Stawka jest symboliczna – 2,50 za poszczególną giełdę za rok czasu – trzeba jednak mieć świadomość, że taki koszt istnieje. Opłata będzie pobrana tylko w przypadku gdy dokonasz transakcji lub utrzymasz pozycję na danej giełdzie.

Firma DEGIRO zapowiedziała ostatnio, iż z dniem 15 maja 2023 r. wprowadzi nowy cennik opłat i prowizji.
W założeniu ujednolicone zostać mają opłaty za wychodzące transfery portfela (wszystkie przychodzące transfery są bezpłatne) oraz notowania w czasie rzeczywistym na niektórych giełdach. W ramach tymczasowej promocji DEGIRO nie będzie pobierać opłat za notowania w czasie rzeczywistym dla warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
Z nowymi opłatami można się już zapoznać w Tabeli Opłat i Prowizji. Inwestorzy posiadający konto Custody mają osobny cennik dostępny w Tabeli Opłat i Prowizji dla profilu Custody.

Ustawienia inwestycyjne

Inwestowanie z DEGIRO zaczynasz z tzw. profilem Basic. W każdej chwili możesz wybrać bardziej zaawansowane rozwiązanie Profil Active, Trader lub Day Trader.

Degiro profile i ustawienia inwestycyjne

Cenię DEGIRO za ten schemat. Inni brokerzy mają całą ofertę dostępną natychmiast w jednym miejscu. Powoduje to, że poczatkujący inwestor często jest zagubiony a niejednokrotnie traci niepotrzebnie kapitał myląc instrumenty rzeczywiste z pochodnymi. W DEGIRO jest to przemyślane – zaczynasz z bardzo niskim ryzykiem a jeśli czujesz się na siłach świadomie zmieniasz profil uzyskując dostęp do bardziej ryzykownych instrumentów jak krótka sprzedaż czy kontrakty terminowe. Otrzymać też możesz środki debetowe.

Czy warto korzystać z DEGIRO? Zalety i wady brokera

Platforma transakcyjna DEGIRO jest przyjazna dla użytkownika i przyjemnie się na niej handluje. Bez końca rozwodzić się można jednak nad niskimi kosztami obsługi – to zdecydowanie główna zaleta. DEGIRO określane jest często dyskontem wśród domów maklerskich.

Zalety
 • jeden z najtańszych brokerów online
 • szeroki zasięg rynkowy, zapewniając dostęp do najważniejszych giełd międzynarodowych, jak również niektórych lokalnych giełd europejskich
 • interfejs internetowy i mobilna platforma handlowa są dobrze zaprojektowane i łatwe w użyciu
 • Dobre opinie użytkowników
Wady
 • Niewielka ilość materiałów edukacyjnych, brak informacji rynkowych
 • Narzędzia techniczne wspierające handel i działania inwestycyjne ograniczają się tylko do interaktywnego wykresu

Nasza opinia o DEGIRO. Czy warto inwestować z tym brokerem?

Plusem DEGIRO jest specjalizacja w handlu akcjami i funduszami ETF. Dzięki dostępowi do aż 50 międzynarodowych giełd oferta brokera zaspokaja nawet najbardziej ambitnych inwestorów. Unikatowa struktura kosztów pozwala natomiast na maksymalne wykorzystanie dostępnego kapitału.

Podsumowując, DEGIRO to godny polecenia partner dla twoich inwestycji. Firma uznawana jest za jedną z najbardziej bezpiecznych na rynku, posiada w ramach grupy własną licencję bankową, regulują ją w Europie najwyższe organy finansowe. Z kolei, sporym minusem dla zaawansowanych traderów jest brak dostępu do instrumentów pochodnych typu CFD oraz Forex.

Największym zainteresowaniem inwestorów na Degiro cieszą ETF-y. Do najczęściej kupowanych na platformie należą:
iShares MSCI World UCITS ETF (IE00B4L5Y983)
Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (IE00B3RBWM25)
iShares Global Clean Energy UCITS ETF (IE00B1XNHC34)
Vanguard S&P 500 UCITS ETF (IE00B3XXRP09)

Kontakt z DEGIRO

DEGIRO zapewnia polską obsługę klienta. Co prawda kontakt w ojczystym języku możliwy jest wyłącznie poprzez e-mail jednakże odpowiedzi na pytania wracają szybko i są kompletne (przetestowane!). Jeśli koniecznie chciałbyś porozmawiać z przedstawicielem DEGIRO jest to możliwe telefonicznie w języku angielskim. Wsparcie znajdziesz oczywiście również w sekcji FAQ dostępnej na stronie internetowej brokera.

Jak każdy broker DEGIRO posiada ofertę edukacyjną. Materiały obejmują kilkanaście filmów przybliżających tematykę inwestycyjną, typy zleceń oraz zasady dokonywania wypłat i wpłat. Materiał jest w języku angielskim, ale posiada polskie tłumaczenie.

Podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.9

Wersja internetowa platformy DEGIRO jest prosta i łatwa w użyciu. Nawet początkujący inwestorzy giełdowi handlujący akcjami z łatwością będą mogli przeprowadzać proste transakcje, takie jak kupowanie i sprzedawanie instrumentów finansowych. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem konta u zagranicznego brokera DEGIRO jest prawdopodobnie najtańszą opcją. Wysoko oceniane są również aspekty bezpieczeństwa – ta holendersko-niemiecka firma jest darzona większym zaufaniem niż podmioty posiadające siedzibę na Cyprze.

Pamiętaj! Inwestowanie wiąże się z ryzykiem strat.

Metodologia

Poradnik Inwestora dedykowany osobom pragnącym nabywać aktywa w oparciu o świadome i bezpieczne decyzje. Przed publikacją recenzji zawsze zakładamy konto, aktywnie tradujemy, wpłacamy i wypłacamy środki aby poznać wszelkie niuanse danej platformy handlowej. W większości domów maklerskich posiadamy aktywne konto inwestycyjne od wielu lat!

Przeprowadziliśmy analizę a następnie opublikowaliśmy recenzje brokerów, uwzględniając ich poziom bezpieczeństwa, opłaty, liczbę dostępnych instrumentów, pracę supportu, dostosowanie do lokalnego rynku, opinie klientów i inne aspekty. Przyjrzeliśmy się historii firmy, regulacjom, lokalizacji siedziby oraz osobom stojącym za daną platformą. Nasz zespół badawczy ocenia każdy dom maklerski na bazie 20 kryteriów przyznając jej punkty wg ustalonej hierarchii wartości.

4.9 Ocena
DEGIRO

Holenderski broker, którego cechują bardzo niskie prowizje. Dostęp do 30 światowych giełd, w tym w USA, Japonii, Hongkongu czy Singapurze.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo