DEGIRO opinie i recenzja 2022

DEGIRO to holenderska firma inwestycyjna założona w 2012 roku przez grupę byłych pracowników dużego brokera online z Holandii. Plasuje się w czołówce najlepszych brokerów w Europie ze względu na niskie prowizje, które są pobierane przy inwestowaniu w produkty finansowe.

Czy warto korzystać z DEGIRO?

Zalety

  • DEGIRO ma jedną z najbardziej korzystnych struktur prowizji wśród brokerów online.
  • Ponadto, broker ten ma szeroki zasięg rynkowy, zapewniając dostęp do najważniejszych giełd międzynarodowych, jak również niektórych lokalnych giełd europejskich.
  • Jego interfejs internetowy i mobilna platforma handlowa są dobrze zaprojektowane i łatwe w użyciu.

Wady

  • DEGIRO nie dostarcza żadnych materiałów badawczych ani edukacyjnych.
  • Narzędzia techniczne wspierające handel i działania inwestycyjne również ograniczają się do interaktywnego wykresu.
  • Polecany dla wrażliwych na zmianę ceny inwestorów długoterminowych i traderów, którzy potrzebują tylko wykonywać zlecenia.

DEGIRO – otwarcie konta

Proces otwierania konta w DEGIRO jest bardzo prosty i szybki. Dodatkowo nie musisz dokonywać minimalnego depozytu. Z drugiej strony, zmiany waluty konta inwestycyjnego można dokonać poprzez kontakt z konsultantem.

Kto może otworzyć konto w DEGIRO?

Każdy, kto ma konto bankowe  na swoje dane osobowe z jednego z poniższych krajów, może założyć konto w DEGIRO:

  • Kraje UE z wyłączeniem Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Estonii, Łotwy, Litwy, Malty i Rumunii.
  • Norwegia.
  • Szwajcaria.

Jeśli jesteś Polakiem mieszkającym w Wielkiej Brytanii, potrzebujesz konta w funtach brytyjskich GBP w jednym z brytyjskich banków. DEGIRO nie akceptuje przelewów z terytoriów zamorskich Wielkiej Brytanii lub krajów zależnych, takich jak Jersey, Guernsey, Gibraltar lub Wyspa Man.

Zaleca się skontaktowanie z obsługą klienta i sprawdzenie możliwości rejestracji, jeśli nie jesteś mieszkańcem jednego z powyższych krajów.

Minimalne wymagania dotyczące pierwszej wpłaty

Nie ma wymagań dotyczących minimalnego salda konta. To wielka zaleta DEGIRO dla tych, którzy chcą zainwestować niewielkie kwoty.

Waluty bazowe rachunków

Walutą bazową Twojego konta jest zawsze waluta Twojego kraju. Oznacza to, że jeśli zarejestrujesz się na www.degiro.co.uk i podasz obywatelstwo brytyjskie, otrzymasz fakturę w GBP. Dotyczy to również języka platformy handlowej DEGIRO: jeśli zarejestrujesz się na www.degiro.pl , Twoja platforma będzie w języku polskim.

Jeśli chcesz otworzyć rachunek inwestycyjny w innej walucie, istnieje rozwiązanie. Wystarczy zarejestrować się w wersji strony internetowej DEGIRO dla kraju, którego waluty chcesz używać. W takim przypadku musisz zasilić to konto tą samą walutą z Twojego konta bankowego.

Na przykład, jeśli otworzysz irlandzkie konto DEGIRO w EUR jako obywatel polski, będziesz musiał zasilić to konto z konta bankowego w EUR. Jednak to nie działa w każdym kraju, więc przed otwarciem konta w innym państwie, skontaktuj się z obsługą DEGIRO.

Warto wspomnieć również , że DEGIRO nie zapewnia możliwości handlu na koncie demo, ale wynika to głównie z braku minimalnego depozytu do otwarcia konta co samo w sobie jest zaletą.

Czy DEGIRO wystawia PIT?

Jako zagraniczna firma inwestycyjna nie ma obowiązku wystawiania PIT do polskich obywateli. Aby rozliczyć się z zysków giełdowych wystarczy pobrać historię konta i przesłać do biura rachunkowego, które naliczy odpowiednie podatki.

Wersja internetowa platformy DEGIRO jest prosta i łatwa w użyciu. Nawet początkujący inwestorzy giełdowi handlujący akcjami z łatwością będą mogli przeprowadzać proste transakcje, takie jak kupowanie i sprzedawanie instrumentów finansowych. Z drugiej strony nie ma funkcji powiadamiania o cenie i nawet niewielkiej personalizacji platformy handlowej.

Pamiętaj! Inwestowanie wiąże się z ryzykiem strat.

[Total: 7 Average: 4,4]
9,6 Total Score
DEGIRO

Holenderski broker, którego cechują bardzo niskie prowizje. Dostęp do 30 światowych giełd, w tym w USA, Japonii, Hongkongu czy Singapurze.

Dodaj swoją opinię

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo