Czy weryfikacja tożsamości na Binance jest bezpieczna?

Giełda kryptowalut Binance
 • Handel na Binance bez weryfikacji nie jest już możliwy. Zarówno obecni jak i nowi użytkownicy muszą poddać się obowiązkowemu procesowi w zakresie Know Your Customer (KYC).
 • W procesie weryfikacji tożsamości giełda kryptowalut Binance wymaga m.in. przesłania dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego adres
 • Binance cieszy się dużym zaufaniem wśród krypto entuzjastów. Stosowane przez giełdę systemy zabezpieczeń pozwalają na wyciągnięcie wniosków, iż jest to jedna z najbezpieczniejszych platform do inwestowania w bitcoin i altcoiny

Wśród podmiotów, które oferują możliwości wymiany kryptowalut jest wiele różnych firm. Stosują różne rodzaje zabezpieczeń i sposoby na weryfikację swoich użytkowników. Wiele z nich jest tylko prowizoryczna i obejmuje hasło, login i podstawowe metody sprawdzania swoich klientów. Dużo zależy od jakości prawa, które obowiązuje dane giełdy kryptowalut. Jeśli regulacje obejmują tylko prawo krajowe, to ten stopień może być niski.

W przypadku, gdy giełda działa międzynarodowo ta kwestia jest obwarowana dużo ostrzejszymi regulacjami, ponieważ giełda musi spełnić standardy w większej ilości jurysdykcji prawnych. Takim podmiotem jest właśnie Binance – obecnie najpopularniejsza giełda kryptowalut na świecie. Zakładając tam konto warto zapoznać się chociaż z podstawowymi zasadami, na jakich ta firma dopuszcza do handlu nowych użytkowników. Warto zastanowić się przede wszystkim, czy weryfikacja tożsamości na Binance jest bezpieczna.

Na czym polega weryfikacja tożsamości na giełdzie Binance?

Weryfikacja konta to zabieg, który umożliwia skorzystanie ze wszystkich funkcjonalności serwisu, który kojarzy kupujących i sprzedających kryptowaluty. Jeśli giełda chce uczestniczyć w obrocie finansowym, to musi przeprowadzać dokładnie takie same operacje sprawdzające, jakie są przewidziane dla innych instytucji o charakterze finansowym – banków, kantorów internetowych czy tradycyjnych giełd papierów wartościowych. Wymusza to na nich regulator usług finansowych .

Sama weryfikacja to nic innego, jak sprawdzenie tożsamości użytkownika, jego możliwości legalnego przeprowadzania operacji finansowych i powiązania go z określonym obszarem geograficznym. Weryfikacja na giełdzie Binance składa się z kilku etapów:

 • Rejestracja konta,
 • Weryfikacja e-maila,
 • Podanie danych osobowych,
 • Wybór dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) i wysłanie jego zdjęcia
 • Przesłanie dokumentu potwierdzającego adres
 • Wykonanie selfie twarzy,
 • Weryfikacja twarzy poprzez zrobienie kilku gestów.

Dopiero zarejestrowane i w pełni sprawdzone konto daje użytkownikowi możliwość korzystania ze wszystkich funkcji giełdy.

Ile czasu trwa sama weryfikacja użytkownika?

Wykonanie czynności niezbędnych do weryfikacji zajmuje niespełna 5 minut. Natomiast sama weryfikacja wykonywana przez pracowników giełdy może potrwać nawet do kilku dni.

Przeczytaj również artykuł: Binance opinie

Najczęstsze problemy z weryfikacją na Binance

Weryfikacja nie powiodła się? Tak, jest to bardzo irytujące. W szczególności gdy dokonujesz tzw. re-weryfikacji, czyli już jakiś czas temu przesyłałeś dokumenty, wypełniałeś formularze a tu nagle okazuje się, że Binance ponownie wzywa cię do weryfikacji i tym razem nie wszystko działa. Źródeł problemów z weryfikacją może być kilka:

 • niezgodność zdjęcia użytkownika ze zdjęciem z dokumentu – np. z dowodu osobistego lub paszportu,
 • zdjęcie jest edytowane
 • niewyraźne zdjęcie twarzy
 • pomniejsze błędy związane ze zmianą adresu, nazwiska lub innymi danymi.

Jeśli weryfikacja tożsamości się nie powiodła spróbuj jeszcze raz zanim napiszesz do supportu. Użyj lepszej kamery, wykonaj te same działania na smartfonie zamiast na laptopie itp. Aby uniknąć problemów z weryfikacją twarzy na Binance zrób zdjęcie przy dobrym oświetleniu, gdyż zbyt ciemne lub niewyraźne zdjęcie może zostać odrzucone. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie selfie przy świetle dziennym.

Czy weryfikacja na Binance jest bezpieczna?

Binance jest zabezpieczoną platformą, która działa zgodnie z procedurami KYC i AML, które służą do weryfikacji użytkowników. Oznacza to, że łatwiej jest giełdzie zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom i umożliwić im wykonywanie międzynarodowych operacji finansowych.

O ile weryfikacja na Binance jest względnie bezpieczna, o tyle nie można zapominać, że sam handel kryptowalutami jest ryzykowny. Każda giełda kryptowalut, w tym również Binance, jest narażona na ataki hakerskie. To co wyróżnia Binance na plus w stosunku do innych giełd to wewnętrzne zasady i rozporządzenia, które mają na celu zapewnić maksymalne bezpieczeństwo środków użytkowników. Jednym z takich unikatowych działań jest prowadzony przez giełdę specjalny fundusz ubezpieczeniowy SAFU (Secure Asset Fund for Users). Trafia do niego 10% wszystkich prowizji od transakcji giełdowych na Binance. Jego celem jest zgromadzenie kapitału na wypadek jakiejś komplikacji typu złamanie zabezpieczeń giełdy. Te środki przeznaczone były na ewentualną wypłatę odszkodowań.

Podsumowanie

Weryfikacja konta to szereg działań, które pozwalają na sprawdzenie tożsamości i podstawowych danych użytkowników. Trwa 5 minut, ale sama weryfikacja może zakończyć się po kilku dniach. Błędy w weryfikacji mogą wynikać z niezgodności zdjęć z danymi z innych dokumentów lub rozbieżności w danych personalnych. Warto dokonać weryfikacji tożsamości, aby mieć dostęp do wszystkich usług oferowanych na giełdzie.

8 komentarzy
 1. Czy przy weryfikacji potrzebna jest licencją….
  A co zrobić, gdy mam tylko jeden dzień na jej weryfikację a jej nie posiadam….
  Proszę o jak najszybszą odpowiedź….

  • Nie, nie jest wymagana żadna licencja do weryfikacji konta na Binance.

   • Na ile percent mozna liczyc ze sie zarobi jakies piniadze cY nie jest tak ze wyjde na minus?

    • Arkadiusz Jędrysiak 26 lipca, 2023 at 1:48 pm

     Sebastian, inwestowanie wiąże się z ryzykiem i to niezależnie od tego jakie aktywa kupujesz. Nikt nie zna przyszłości i nie jest w stanie procentowo określić wyniku danej inwestycji. To czy wyjdziesz na plus czy na minus zależy od bardzo wielu czynników – od tego jakie kryptowaluty kupisz, czy będziesz hodlerem i będziesz trzymał je na długi termin czy też aktywnie będziesz dokonywał wielu transakcji w krótkim czasie itd. Bitcoin cieszy się ogromną popularnością gdyż wiele osób, które czują rynek i są cierpliwe zarobiły spore pieniądze na handlu BTC.

 2. Witam proszę mi przedstawić jak wygląda u was procedura wypłaty kryptowaluty na konto bankowe?

 3. Jak wylogować się ze swojego konta?

 4. Wie ktoś może czy w weryfikacji wysyła się zdjęcie dowodu osobistego z obu stron?

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo