eToro opinie i recenzja 2024 r.

Innowacyjny handel społecznościowy pozwalający na kopiowanie innych inwestorów, akcje rzeczywiste z prowizją 0%.

etoro opinie
Ogólna ocena: 4.7

Twój kapitał jest narażony na ryzyko. Mogą pojawić się inne opłaty. Po więcej informacji kliknij tutaj.

Naszym zdaniem

eToro to jedna z największych i najpopularniejszych firm inwestycyjnych na świecie. To zarazem, jeden z najstarszych brokerów świadczących usługi od 2007 roku[1], który przez lata działalności obsłużył 30 milionów klientów ze 150 krajów świata[2]. Intensywne kampanie reklamowe zaowocowały rejestracją kilkudziesięciu tysięcy kont w Polsce.

Firma koncentruje swoje działania na usłudze copy tradingu i udostępnieniu rynków finansowych na atrakcyjnych warunkach. eToro jest regulowanym w Unii Europejskiej brokerem, dającym gwarancję bezpiecznego handlu. Zaskakuje bardzo słaba oferta funduszy ETF, natomiast handel akcjami amerykańskimi bez prowizji częściowo rekompensuje tę lukę. Jeśli chodzi o handel społecznościowy, możliwość „podglądania” innych inwestorów, naśladowania ich ruchów, inspirowania się kompozycją aktywów – eToro nie ma sobie równych, w tym zakresie broker zostawił konkurencję daleko w tyle.

Kluczowe wnioski

 • eToro znane jest z swojego systemu CopyTrader, który pozwala kopiować ruchy innych traderów lub korzystać z gotowych portfeli inwestycyjnych
 • jeśli zechcesz, możesz przystąpić do programu Popularny Inwestor – gdy inni postanowią kopiować twoje inwestycje Ty zyskasz dodatkowy zarobek
 • eToro oferuje dostęp do wielu rynków w tym, warte uwagi są m.in. zagraniczne akcje bez prowizji, ETFy, kontrakty CFD z niskimi spreadami

Zalety i wady brokera eToro

Największą zaletą eToro jest bez wątpienia system CopyTrader. Broker nie ma też prowizji na handel akcjami, co pozwala chronić kapitał. Dużym plusem jest dobrze i szybko działająca strona internetowa i aplikacja, która pozwala inwestować nam praktycznie z każdego miejsca. Wadą jest brak rachunków w PLN czy EUR oraz brak polskich akcji.

Zalety
 • System CopyTrader
 • System CopyPortfolio
 • Akcje rzeczywiste bez prowizji
 • Szeroka oferta instrumentów
Wady
 • Ograniczony kontakt z supportem
 • Brak możliwości handlowania w oparciu o PLN (konieczne przewalutowanie na USD)
 • Akcje z polskiej giełdy nie są dostępne

Zalety – wyjaśnienie

 • System CopyTrader – daje możliwość kopiowania innych inwestorów działających na platformie eToro. Intuicyjna wyszukiwarka pozwala ci znaleźć osoby dopasowane do twoich potrzeb. Możesz filtrować listę osób według ustalonych preferencji, np. po stopie zwrotu, po ilości kopiujących czy po wskaźniku ryzyka (w skali od 1 do 7). Przed decyzją o kopiowaniu danego inwestora masz podgląd jego wyników za ostatnie 2 lata, dostęp do listy aktywów oraz komentarzy społecznościowych.
 • System CopyPortfolios – system nazywany również Portfele eToro lub Smart Portfolio daje opcję odwzorowania gotowych portfeli inwestycyjnych. Wyboru możesz dokonać według obszaru zainteresowań, tematu, rodzaju aktywów, stopnia ryzyka. Sekcja cieszy się dużą popularnością, gdyż w łatwy sposób pozwala zbudować portfel oparty o aktualne trendy. Znajdziesz tu portfele ukierunkowane na sektor technologiczny, rewolucję AI, BigTech, oparte na kryptowalutach czy stworzone przez Partnerów eToro – firmy specjalizujące się w inwestycjach.
 • Akcje rzeczywiste bez prowizji – eToro daje ci dostęp do ponad 3000 akcji z 17 giełd[3]. Ta oferta jest przyjazna dla początkujących z niewielkim kapitałem, gdyż minimalna inwestycja to zaledwie 10 dolarów amerykańskich a także pozwala ona na kupowanie akcji ułamkowych. eToro wyróżnia się na tle innych brokerów, gdyż jako jedna z niewielu firm umożliwia zakup akcji rzeczywistych bez prowizji. Mogą się pojawić inne opłaty np. za przewalutowanie.
 • Szeroka oferta – na platformie znajdziesz tysiące instrumentów do handlu w podziale na kategorie: akcje, ETFy, indeksy, surowce, waluty, kryptowaluty, NFT

Wady – wyjaśnienie

 • Ograniczony kontakt z supportem – brak możliwości kontaktu telefonicznego dla podstawowego wariantu konta, po zalogowaniu na stronie eToro dostępny jest chat w języku angielskim
 • Brak możliwości handlowania w oparciu o PLN – niezależnie jaką walutę wpłacisz na konto eToro, czy to będą złotówki czy euro, konieczne jest przewalutowanie do USD. Handel odbywa się w oparciu o dolary amerykańskie i system automatycznie przekonwertuje środki do tej waluty
 • Akcje z polskiej giełdy nie są dostępne – eToro umożliwia handel akcjami z 17 giełd, niestety nie ma wśród nich warszawskiej GPW

Opinie o eToro

eToro posiada bardzo dobre opinie w internecie. Użytkownicy cenią tę platformę głównie za system copy tradingu pozwalający kopiować innych inwestorów, gotowe portfele inwestycyjne, regulacje pozwalające na bezpieczny handel. Platforma ta nadaje się zarówno dla początkujących inwestorów (poprzez czytelny interfejs), jak i tych zaawansowanych (eToro oferuje wiele możliwości handlowych dla doświadczonych osób). Opinie o eToro obu grup są więc pozytywne.

Właściwie jedyną rzeczą, do której można się przyczepić w przypadku brokera eToro to brak dostępu do akcji z GPW i NewConnect. Przewalutowanie jest jednym ze źródeł zarobku brokera, tym samym jesteśmy zmuszeni do depozytu w innej walucie. Po prawdzie jest to koszt, który płacimy za to abyśmy mogli „podglądać” inwestycje innych osób.

W poniższej, wnikliwej recenzji opowiem ci w szczegółach jak wygląda oferta eToro, jak zacząć handel na tej platformie, jakie są opłaty i na co w szczególności zwrócić uwagę. Dowiesz się czy warto założyć konto u tego brokera.

Spis treści:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u dostawcy eToro. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

O firmie – eToro w Polsce i na świecie

eToro to międzynarodowa firma inwestycyjna z siedzibami na Cyprze, w Izraelu, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Australii. Po wejściu na rynek eToro wyróżniało się grafiką. Tak grafiką, w 2007 roku na tle innych brzydkich, czarno białych aplikacji, eToro było pełne kolorowych słupków, ładnie przedstawionych liczb i statystyk. Dzięki temu wielu inwestorów, zwróciło uwagę na tę platformę.

Dynamiczny rozwój spowodował, iż firma stała się sławna i doceniana przez inwestorów na całym świecie. Już w 2010 roku wypuściła innowacyjny system CopyTrading, który umożliwił przeglądanie, śledzenie i automatyczne kopiowanie najlepszych inwestorów z eToro.

Innowacyjne eToro przyciąga nie tylko kolejnych traderów, ale również instytucje które zasiliły brokera setkami milionów dolarów w kolejnych rundach finansowania. Środki w znacznej części przeznaczane zostały na rozwój, w tym prace badawcze nad technologią AI. Przykładowo już dzisiaj możesz inwestować w portfolio oparte na ocenie aktualnych pozytywnych lub negatywnych komentarzy z Twittera.

eToro opinie o akcjach - 0%, uwolnij się od prowizji
O% prowizji za handel akcjami to duży benefit. Źródło: etoro.com

Zerowa prowizja oznacza, że przy otwieraniu lub zamykaniu pozycji nie będzie pobierana żadna opłata brokerska nie ma zastosowania do pozycji krótkich i lewarowanych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty walutowe od depozytów w walutach innych niż USD i wypłaty. Twój kapitał jest zagrożony. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

eToro broker – oferta. Czym warto handlować

Aktualnie możesz za pośrednictwem brokera eToro możesz podążać aktualnymi trendami[4] i nabywać wiele instrumentów finansowych takich jak:

 • Akcje – mamy do dyspozycji 3000 akcji z 17 największych światowych giełd
 • Fundusze ETF – niewielki wybór, dostępnych ponad 20 pozycji z europejskiego rynku
 • Kontrakty na różnice kursowe (CFD) na indeksy, surowce, waluty, akcje, etfy

Akcje

Jedną z największych zalet eToro jest możliwość handlu akcjami bez prowizji! Zerowa prowizja dotyczy większości akcji. Ważnym aspektem jest fakt, iż nie obowiązują żadne limity dotyczące ilości akcji kupowanych z 0% prowizją. Inwestując w akcje z eToro stajesz się ich właścicielem. Jeśli posiadasz w portfolio firmy wypłacające dywidendy , otrzymasz na swoje konto wypłatę za każdym razem gdy spółka podzieli się zyskiem.

Możesz też kupować akcje w częściach. Nazywa się to inwestycją w akcje ułamkowe. Akcje ułamkowe to część akcji, która jest mniejsza niż jeden pełny udział. Akcje ułamkowe pozwalają na zakup akcji w oparciu o kwotę dolara, którą chcesz zainwestować.

Obydwa powyższe elementy kwalifikują eToro jak jednego z najlepszych brokerów do handlu akcjami.

eToro akcje
Mocna strona eToro – prowizja 0% na akcje. Źródło: etoro.com

Zerowa prowizja oznacza, że przy otwieraniu lub zamykaniu pozycji nie będzie pobierana żadna opłata brokerska nie ma zastosowania do pozycji krótkich i lewarowanych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty walutowe od depozytów w walutach innych niż USD i wypłaty. Twój kapitał jest zagrożony. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.


ETFy

Wybór ETF-ów nie jest duży. Jeśli chcesz zainwestować za pośrednictwem eToro w ETF-y z europejskiego rynku, szukaj instrumentów zawierających w nazwie skrót UCITS. To gwarantuje ci zakup jednostek funduszy zgodnych z europejską regulacją. Wśród nich znajdziesz kilka interesujących pozycji takich jak iShares Core MSCI World UCITS ETF (SWDA.L), SPDR S&P 500 UCITS ETF (SPY5.L) czy iShares Asia Pacific Dividend UCITS ETF (IAPD.L).

UWAGA. Wszystkie ETF-y z amerykańskiego rynku dostępne są do handlu tylko poprzez kontrakty CFD.

Kontrakty CFD

Fanów handlu z dźwignią czeka całkiem spory wybór. Kontrakty CFD dostępne są na surowce takie jak złoto, srebro, pallad, platyna, miedź, nikiel, ropa naftowa, gaz, pszenica, kakao, bawełna, cukier. Możesz też próbować obstawiać trendy na największych giełdach na świecie. Bezsprzecznie indeksy rynku akcji takie jak SPX500, NSDQ100, UK100, GER40, FRA40, ESP35 mogą posłużyć jako barometr gospodarki i stać się ciekawym wyzwaniem inwestycyjnym.

Pary walutowe to wciąż najpopularniejszy typ kontraktów różnicowych. Oferta CFD na waluty na eToro obejmuje 50 par. Godnym uwagi jest fakt, iż wśród nich znajdują się te pozwalające porównać wartość dolara czy euro do polskiego złotego: USDPLN oraz EURPLN.

eToro kontrakty CFD
CFD na surowce, indeksy, waluty oraz akcje. Źródło: etoro.com

Polskie akcje na eToro? Czy broker oferuje dostęp do polskiej giełdy?

Niestety na eToro nie kupisz polskich akcji. W ofercie jest wiele aktywów z europejskich giełd papierów wartościowych (Amsterdam, Bruksela, Frankfurt, Helsinki, Kopenhaga, Lizbona, Londyn, Madryt, Mediolan Oslo, Paryż, Sztokholm, Zurych) – nie znajdziesz jednak akcji notowanych na parkiecie w Warszawie. Miejmy nadzieję, że wraz ze wzrostem zainteresowania brokerem w naszym kraju oferta zostanie poszerzona o polską giełdę.

Z uwagi na brak prowizji, broker eToro przyciąga inwestorów, którzy pragną handlować aktywami z giełdy amerykańskiej (NYSE oraz NASDAQ). Bez wątpienia warto przyjrzeć się akcjom z giełdy w Hongkongu i Arabii Saudyjskiej.

Jak zacząć z eToro? Założenie konta i weryfikacja

Przygodę z eToro łatwo zacząć. Przy rejestracji tworzysz swój profil podając podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, datę urodzenia, pesel, płeć itp. Następnie czeka cię dość żmudna ankieta z pytaniami o twoje doświadczenie w inwestowaniu, stan twojej wiedzy finansowej, planowane inwestycje, strategię i cel przeprowadzania transakcji, twój stosunek do ryzyka itp.

Końcowy etap to weryfikacja. Nie ma jej co odkładać na później. Osobiście nigdy nie wpłacam pieniędzy do brokera jeśli nie mam pozytywnego wyniku weryfikacji. Wypłata środków jest zawsze możliwa tylko dla zweryfikowanych użytkowników. W procesie sprawdzania tożsamości zostaniesz poproszony o upload zdjęcia dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego adres zameldowania.

eToro - akceptowane dokumenty w procesie weryfikacji
Lista akceptowanych dokumentów w do potwierdzenia adresu. Źródło: etoro.com

W mojej ocenie weryfikacja trwa jednak zbyt długo – do 3 dni roboczych. Dziwi ten fakt, gdyż obecnie w większości instytucji odbywa się ona w sposób zautomatyzowany a wynik pojawia się natychmiastowo.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś to rozważyć czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wpłata i przewalutowanie

Platforma eToro działa w oparciu o walutę USD. Wszystkie wyceny aktywów, niezależnie od kraju pochodzenia, prezentowane są w systemie eToro w dolarach amerykańskich. USD to wiodąca waluta w rozliczeniach finansowych więc ten fakt nie dziwi.

Za wpłaty w USD eToro nie nalicza żadnej prowizji.

Możesz również zdeponować środki na koncie eToro w złotówkach. Wpłata PLN możliwa jest przelewem bankowym oraz poprzez bramkę szybkich płatności Trustly. Dużo więcej opcji znajdziesz gdy zechcesz skorzystać z waluty euro – dostępne są wtedy wszystkie popularne metody takie jak przelew, karta debetowa, portfele internetowe (skrill, paypal, neteller, klarna). eToro przyjmie również depozyt w walutach: GBP, AUD, RMB, THB, IDR, MYR, VND, PHP, SEK, DKK, NOK, CZK.

Każda z wymienionych wyżej walut zostanie przewalutowana następnie do USD i w tej walucie realizowane będą transakcje na platformie. Innymi słowy, na platformie eToro możesz mieć konto tylko w dolarach amerykańskich. Minimalna wpłata wynosi 100 USD, a poprzez przelew bankowy 500 USD.

Do wpłaty USD możesz użyć swojego konta Revolut (lub kantoru internetowego, który pozwala na tanie przewalutowanie)

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u dostawcy eToro. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Prowizje od transakcji

Od inwestycji w akcje eToro nie pobiera żadnej opłaty! Nie zapłacisz więc prowizji maklerskiej za kupno i sprzedaż akcji spółek i ETF-ów. Głównym źródłem zarobku brokera jest w tym przypadku przewalutowanie oraz spread.

Inwestowanie w kontrakty CFD wiąże się ze spreadami oraz opłatą za utrzymanie pozycji przez noc (overnight). Po dokładne dane dotyczące kosztów handlu CFD warto sięgnąć do cennika brokera znajdującego się na stronie internetowej: https://www.etoro.com/pl/trading/fees/#cfds

Wypłata

Zasady dotyczące wypłaty środków mogą czasami niemile zaskoczyć. Warto je jeszcze sprawdzić przed samą rejestracją konta. Na szczęście, w przypadku eToro warunki są przyjazne. Minimalna kwota wypłaty to tylko 30 USD. Prowizja za wypłatę nie powinna zrujnować niczyjego kapitału – każdy transfer środków od brokera obciążony zostanie kwotą 5 USD.

Inne opłaty i prowizje, o których trzeba pamiętać

Główne kategorie kosztów są zawsze takie same. Mamy opłaty za: wpłatę – transakcje – wypłatę. Dobrym zwyczajem jest jednak głębsza analiza zapisów umowy o współpracę. Trzeba zerknąć do sekcji „dodatkowe opłaty” i uświadomić sobie co tam siedzi.

W eToro mamy tylko jeden taki zapis, o którym trzeba pamiętać. W szczególności dotyczy on inwestorów długoterminowych, którzy stosują strategię „kup i zapomnij”. Jest to opłata za brak aktywności w wysokości 10 USD. Warunkiem realizacji tej kary jest brak logowania przez 12 miesięcy. Opłata z tytułu braku aktywności potrącana jest wyłącznie od dodatniego salda wolnych środków. W celu jej pokrycia nie są zamykane żadne pozycje.

Reasumując, opłaty u brokera eToro są bardzo przejrzyste. Jedyna, dodatkowa prowizja za nieaktywność nie wydaje się być groźna.

Czy warto inwestować z brokerem eToro? Czy opłaca się kopiować innych?

System kopiowania inwestycji to największy powód do dumy brokera eToro. O co w nim chodzi? Na jakiej zasadzie można wzorować się na innych?

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że są 2 odrębne systemy kopiowania:

 • CopyTrader, czyli kopiowanie innych inwestorów
 • CopyPortfolios, czyli korzystanie z gotowych strategii inwestycyjnych

Koncepcja narzędzia CopyTrader jest banalna: wybierasz inwestora (bądź inwestorów), których inwestycje chcesz kopiować oraz określasz kwotę na te działania. Po akceptacji automatycznie wszystkie ruchy wybranego inwestora będą kopiowane w czasie rzeczywistym na twoim koncie w odpowiednich proporcjach. Minimalna kwota inwestycji w jednego inwestora to 200 USD (jednocześnie możesz kopiować do różnych 100 inwestorów).

eToro kopiowanie inwestorów
Możesz kopiować inwestorów z całego świata.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Źródło: etoro.com

CopyPortfolios umożliwiają natomiast alokację środków w gotowe portfele inwestycyjne. W tym przypadku nie musisz się zastanawiać ile wydać na akcje, ile na inne instrumenty, w jakich proporcjach zainwestować w dany sektor itd. Wybierasz „gotowca” a automat kupuje aktywa według ustalonego wzorca w danym portfelu.

eToro przykłady portfolio kryptowaluty
Popularne są portfele oparte na nowych technologiach.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Źródło: etoro.com

Czy warto inwestować z systemem kopiowania w eToro? Wszystko zależy od twojego doświadczenia, akceptacji ryzyka, przyjętej strategii. Każdy musi odpowiedzieć sobie sam, czy woli działać samodzielnie czy też oprzeć się na doświadczeniu innych lub technice uczenia maszynowego.

Program Popularny Inwestor. Zarabiaj gdy inni cię kopiują.

Chciałbyś aby to ciebie kopiowano? Masz wiedzę, którą chciałbyś się podzielić? Planujesz zostać sławnym inwestorem?

Program o nazwie Popularny Inwestor daje szansę zdobycia dodatkowego wynagrodzenia i uznania innych inwestorów. Najpopularniejsi inwestorzy są obserwowani przez 2 miliony osób i kopiowani przez ponad 20 tysięcy traderów. De facto, korzystając z narzędzie CopyTrader, budują na platformie eToro swój własny biznes.

eToro Program Popularny Inwestor Przykład
Przykład inwestora z eToro, który promuje się również poza platformą. Źródło: twitch.tv

Topowi inwestorzy prześcigają się w wynikach, gdyż zależy im aby jak najwięcej osób kopiowało ich ruchy – mają z tego dodatkową prowizję wypłacaną przez eToro. Nie ilość kopiujących osób jest jednak najważniejsza. Na wysokość zarobków w programie Popularny Inwestor wpływa wartość aktywów, które inwestorzy przeznaczyli do udziału w kopiowaniu. Liczy się AUM czyli assets under management.

Obsługa klienta

eToro oferuje wsparcie dla polskiego klienta początkowo jedynie poprzez czat. Na szczęście jest to rozmowa z realną osobą, nie botem, mającą podgląd konta, więc większość spraw rozwiązać można „od ręki”. Testowałem funkcje czatu wielokrotnie i w przeciwieństwie do pozostawionych w sieci komentarzy, oceniam iż obsługa klienta działa sprawnie, połączenie nawiązuje się szybko, a uzyskiwane informacje są pomocne.

Jakość obsługi klienta i form kontaktu wzrasta tutaj wraz z poziomem zainwestowanych środków na platformie. Chodzi o to, iż klientom, których  saldo poziomu wynosi co najmniej 5 000 USD automatycznie przyznawane jest członkostwo w Klubie eToro[5]. Jest to program lojalnościowy podzielony na pięć poziomów, od Silver do Diamond, z dopasowanymi do wysokości salda nagrodami i benefitami. Przykładowo, od poziomu Gold (drugi w kolejności) uzyskujesz dostęp do dedykowanego opiekuna klienta z możliwością kontaktu z nim poprzez aplikację WhatsApp.

Zadowolenie klientów z używania platformy eToro

Jako światowy lider w handlu instrumentami finansowymi online z ponad 30 milionami użytkowników, eToro otrzymuje ogólnie pozytywne opinie od inwestorów i recenzentów w wielu serwisach internetowych.

Platforma spotyka się również z negatywnymi opiniami od obecnych i byłych użytkowników. Jedne z głównych zastrzeżeń to wolny czas realizacji wypłat oraz zbyt ogólnikowe odpowiedzi otrzymywane od supportu na czacie.

Oto kilka wyselekcjonowanych opinii o eToro[6]:

eToro opinia pozytywna
eToro opinia negatywna
źródło: trustpilot.com

W pierwszym przypadku, co podkreśla również wiele innych osób, użytkownicy zadowoleni są z przynależności do społeczności inwestorów. eToro umożliwia wymianę doświadczeń nie tylko na platformie handlowej ale również „w realu” organizując różnego rodzaju eventy i uczestnicząc w konferencjach branżowych.

W kolejnej opinii, widzimy że użytkownik jest niezadowolony z warunków oferty dla kryptowalut na platformie. Ma trochę racji – porównując eToro do platform stricte kryptowalutowych, broker wypada słabiej w zakresie prowizji, własnego portfela czy szerokości oferty niż np. Binance. Pamiętajmy jednak, że eToro nie jest giełdą kryptowalut – jest regulowanym brokerem który umożliwia handel kryptoaktywami. Przy nieznacznie wyższej prowizji otrzymujesz bezpieczeństwo, którego nie jest w stanie zapewnić żadna giełda krypto na świecie.

eToro czy XTB? Porównanie brokerów

Porównałem eToro z XTB – jednym z kluczowych na polskim rynku domów maklerskich. Obydwie firmy, przy spełnieniu określonych założeń, umożliwiają handel akcjami rzeczywistymi bez prowizji, obydwie dają też dostęp do tysięcy instrumentów pochodnych, liczba giełd jest zbliżona.

Główna różnica w ofercie dotyczy polskich akcji – eToro nie umożliwia handlu na warszawskim parkiecie, tym samym XTB lepiej wypada w tej kwestii. Niepodważalną przewagą eToro nad XTB jest handel społecznościowy, podgląd innych inwestorów, możliwość kopiowania ich ruchów.

DOSTĘP DO GIEŁD
iNSTRUMENTY
Platforma
PROWIZJA
 
eToro
xtb.com
DOSTĘP DO GIEŁD
17 giełd: 3000 akcji, kilkanaście ETF-ów
iNSTRUMENTY
3200 instrumentów: akcje rzeczywiste oraz kontrakty CFD na na waluty, indeksy, surowce, akcje, ETF
Platforma
eToro
PROWIZJA
zmienna
X-TRADE BROKERS
xtb.com
DOSTĘP DO GIEŁD
16 giełd: 3000 akcji, 300 ETF-ów
iNSTRUMENTY
6000 instrumentów: akcje rzeczywiste oraz kontrakty CFD na na waluty, indeksy, surowce, kryptowaluty, akcje, ETF
Platforma
xStation 5
PROWIZJA
0% akcje USA, europejskie, polskie (do miesięcznego obrotu 100 tys. euro)

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u dostawcy eToro

FAQ. Najczęściej zadawane pytania o eToro

Czy eToro jest darmowe?

Założenie rachunku i jego prowadzenie jest darmowe. Nie ma prowizji od handlu akcjami i ETF-ami. Kalkulując opłacalność inwestycji pod uwagę musisz wziąć koszt przewalutowania, spread oraz opłatę za wypłatę.

Jakim regulacjom podlega eToro?

eToro w Europie podlega nadzorowi Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) co gwarantuje bezpieczeństwo prowadzonych usług maklerskich. Zgodnie z prawem unijnym eToro może w pełni legalnie prowadzić działalność w Polsce i świadczyć usługi inwestorom w naszym kraju.

Czy eToro wystawia PIT?

eToro nie wystawia dokumentu PIT. Musisz sam rozliczyć się z dochodu uzyskanego poprzez tego brokera. To standardowe rozwiązanie w gdy inwestujesz na rynkach zagranicznych.

Podsumowanie opinii o eToro

Ogólna ocena: 4.7

Czy warto posiadać rachunek inwestycyjny w e Toro? Zdecydowanie tak. System CopyTrader jest unikalny. Skorzystaj z niego gdy nie masz czasu na samodzielną budowę portfela lub potraktuj go jako inspirację. Podpatrz w co inwestują inni i stwórz manualnie swoje unikalne portfolio. Wiedza, jakie stopy zwroty w danych przedziałach czasowych przynoszą poszczególne inwestycje jest naprawdę wartościowa. Oczywiście system kopiowania innych inwestorów nie zwalnia od myślenia. To ty jesteś odpowiedzialny za swoje inwestycje, czas ich zamknięcia i wszystkie decyzje.

Jak plasuje się eToro w rankingu kont maklerskich? Czy eToro może być jedynym rachunkiem maklerskim jaki się posiada? Raczej nie. Brakuje dostępu do polskiej giełdy oraz możliwości nabywania aktywów w złotówkach. Osobiście posiadam kilka rachunków maklerskich u różnych brokerów a każdy z nich służy mi do realizacji odrębnego celu. eToro jest wśród nich jednak rachunkiem bazowym, jednym z kluczowych narzędzi w procesie inwestycyjnym.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u dostawcy eToro. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Metodologia

Poradnik Inwestora dedykowany osobom pragnącym nabywać aktywa w oparciu o świadome i bezpieczne decyzje. Przed publikacją recenzji zawsze zakładamy konto, aktywnie tradujemy, wpłacamy i wypłacamy środki aby poznać wszelkie niuanse danej platformy handlowej. W większości domów maklerskich posiadamy aktywne konto inwestycyjne od wielu lat!

Przeprowadziliśmy analizę a następnie opublikowaliśmy recenzje brokerów, uwzględniając ich poziom bezpieczeństwa, opłaty, liczbę dostępnych instrumentów, pracę supportu, dostosowanie do lokalnego rynku, opinie klientów i inne aspekty. Przyjrzeliśmy się historii firmy, regulacjom, lokalizacji siedziby oraz osobom stojącym za daną platformą. Nasz zespół badawczy ocenia każdy dom maklerski na bazie 20 kryteriów przyznając jej punkty wg ustalonej hierarchii wartości.

Źródła:

[1] eToro, „Jak eToro zmieniło świat inwestycji, https://www.etoro.com/pl/news-and-analysis/etoro-updates/16-years-of-etoro/”

[2] eToro, „Dlaczego eToro?, https://www.etoro.com/pl/about/why-choose-us/”

[3] eToro, Invest in your favourites stocks, https://www.etoro.com/stocks/”

[4] Forbes, „Człowiek w centrum technologii, pozbawiony gotówki, https://www.forbes.pl/technologie/nowe-technologie-w-finansach-przyszlosc-gotowki-dzialalnosc-etoro/xm7wm08″

[5] eToro, „eToro CLUB, https://www.etoro.com/pl/about/club/”

[6] TrustPilot, „eToro review, https://pl.trustpilot.com/review/www.etoro.com”

Informacja o ryzyku

eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u dostawcy eToro. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Historia handlowa przedstawiona jest w okresie krótszym niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Usługa Kopiowanie Transakcji nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

4.7 Ocena
eToro

Do dyspozycji 2000 akcji z 17 największych światowych giełd z 0% prowizji. Unikalny system CopyTrader pozwalający na kopiowanie innych inwestorów lub gotowych portfeli inwestycyjnych.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo