eToro opinie i recenzja 2023

eToro to obecnie najpopularniejsza społecznościowa platforma inwestycyjna na rynku. Firma koncentruje swoje działania na usłudze copy tradingu i udostępnieniu rynków finansowych na bardzo atrakcyjnych warunkach. Jakie są zalety i wady tej platformy? Czy warto założyć konto u tego brokera? Poznaj opinie o eToro w naszej wnikliwej recenzji.

 • eToro znane jest z swojego systemu CopyTrader, który pozwala za darmo kopiować ruchy innych traderów lub korzystać z gotowych portfeli inwestycyjnych
 • jeśli zechcesz, możesz przystąpić do programu Popularny Inwestor – gdy inni postanowią kopiować twoje inwestycje Ty zyskasz dodatkowy zarobek
 • eToro oferuje dostęp do wielu rynków w tym, warte uwagi są m.in. zagraniczne akcje bez prowizji, prawdziwe kryptowaluty, kontrakty CFD z niskimi spreadami

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 79% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Opinie o eToro

Opinie o eToro są jednoznaczne – najlepszy system copy tradingu, wielu aktywnych inwestorów na których można się wzorować, gotowe portfele inwestycyjne do odwzorowania. Każdy z nas zastanawia: się w co inwestować? jaki zysk daje taki dobór aktywów? jak duże jest ryzyko? To wszystko możesz sobie podpatrzeć w eToro filtrując daną kategorię według wybranego okresu czasu. Topowi inwestorzy prześcigają się w wynikach, gdyż zależy im aby jak najwięcej osób kopiowało ich ruchy – mają z tego dodatkową prowizję wypłacaną przez eToro.

W poniższej recenzji opowiem jak wygląda oferta eToro, jak zacząć handel na tej platformie, jakie są opłaty i na co w szczególności zwrócić uwagę.

Spis treści:

eToro w Polsce i na świecie

eToro to międzynarodowa firma inwestycyjna z siedzibami na Cyprze, w Izraelu, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Australii. Po wejściu na rynek eToro wyróżniało się grafiką. Tak grafiką, w 2007 roku na tle innych brzydkich, czarno białych aplikacji, eToro było pełne kolorowych słupków, ładnie przedstawionych liczb i statystyk. Dzięki temu wielu inwestorów, zwróciło uwagę na tę platformę.

Dynamiczny rozwój spowodował, iż firma stała się sławna i doceniana przez inwestorów na całym świecie. Już w 2010 roku wypuściła innowacyjny system CopyTrading, który umożliwił przeglądanie, śledzenie i automatyczne kopiowanie najlepszych inwestorów z eToro. Od 2017 firma skupia się na technologii blockchain. To aktualnie jeden z niewielu brokerów na świecie, który umożliwia handel prawdziwymi kryptowalutami wraz z przesłaniem ich na zewnętrzny portfel.

Innowacyjne eToro przyciąga nie tylko kolejnych traderów, ale również instytucje które zasiliły brokera setkami milionów dolarów w kolejnych rundach finansowania. Środki w znacznej części przeznaczane zostały na rozwój, w tym prace badawcze nad technologią AI. Przykładowo już dzisiaj możesz inwestować w portfolio oparte na ocenie aktualnych pozytywnych lub negatywnych komentarzy z Twittera dotyczących kryptowalut.

Z usług eToro korzysta obecnie 24 milionów użytkowników w ponad 140 krajach. Intensywne kampanie reklamowe zaowocowały rejestracją kilkudziesięciu tysięcy kont w Polsce.

eToro opinie o akcjach - 0%, uwolnij się od prowizji
O% prowizji za handel akcjami to duży benefit. Źródło: etoro.com

eToro broker – oferta. Czym warto handlować

Aktualnie możesz za pośrednictwem brokera eToro nabyć wiele instrumentów finansowych takich jak:

 • Akcje – mamy do dyspozycji 2000 akcji z 17 największych światowych giełd
 • Fundusze ETF – niewielki wybór, dostępnych ponad 20 pozycji z europejskiego rynku
 • Kryptowaluty – bitcoin i ponad 50 altcoinów; ich liczba ciągle rośnie na eToro
 • Kontrakty na różnice kursowe (CFD) na indeksy, surowce, waluty, akcje, etfy oraz kryptowaluty

Akcje

Jedną z największych zalet eToro jest możliwość handlu akcjami bez prowizji! Zerowa prowizja dotyczy większości akcji. Ważnym aspektem jest fakt, iż nie obowiązują żadne limity dotyczące ilości akcji kupowanych z 0% prowizją. Inwestując w akcje z eToro stajesz się ich właścicielem. Jeśli posiadasz w portfolio firmy wypłacające dywidendy , otrzymasz na swoje konto wypłatę za każdym razem gdy spółka podzieli się zyskiem.

Możesz też kupować akcje w częściach. Nazywa się to inwestycją w akcje ułamkowe. Akcje ułamkowe to część akcji, która jest mniejsza niż jeden pełny udział. Akcje ułamkowe pozwalają na zakup akcji w oparciu o kwotę dolara, którą chcesz zainwestować.

Obydwa powyższe elementy kwalifikują eToro jak jednego z najlepszych brokerów do handlu akcjami.

eToro akcje
Mocna strona eToro – prowizja 0% na akcje. Źródło: etoro.com

ETFy

Wybór ETF-ów nie jest duży. Jeśli chcesz zainwestować za pośrednictwem eToro w ETF-y z europejskiego rynku, szukaj instrumentów zawierających w nazwie skrót UCITS. To gwarantuje ci zakup jednostek funduszy zgodnych z europejską regulacją. Wśród nich znajdziesz kilka interesujących pozycji takich jak iShares Core MSCI World UCITS ETF (SWDA.L), SPDR S&P 500 UCITS ETF (SPY5.L) czy iShares Asia Pacific Dividend UCITS ETF (IAPD.L).

UWAGA. Wszystkie ETF-y z amerykańskiego rynku dostępne są do handlu tylko poprzez kontrakty CFD.

Kryptowaluty

W powszechnym rozumieniu kryptowaluty kupuje się na giełdzie kryptowalut, a brokerzy oferują jedynie kontrakty CFD na waluty cyfrowe. eToro całkowicie zmienia wyobrażenie o kryptowalutach. Traktuje je na równi z innymi aktywami -takimi jak akcje, etfy itp. – i umożliwia inwestowanie w prawdziwe krypto a nie tylko w instrumenty pochodne. Na eToro kupisz bitcoina i kilkadziesiąt altcoinów a potem bezproblemowo wymienisz je na waluty fiducjarne czy inne kryptowaluty.

Całość oferty krypto robi wrażenie. Trzy dedykowane produkty – prosta platforma inwestycyjna, zaawansowana giełda kryptowalut, portfel wielowalutowy – tworzą unikalny ekosystem niespotykany w żadnym innym domu maklerskim i brokerskim. eToro pozwala również na stakowanie wybranych kryptowalut czyli zarabianie na odsetkach (podobnie jak na lokacie bankowej) za samo ich posiadanie.

Może i opłaty transakcyjne są na eToro wyższe niż na najlepszych giełdach kryptowalut – Binance, Coinbase, Zonda – lecz bezpieczeństwo, które zapewnia globalny gracz na rynku finansowym jest absolutnie nieporównywalne. W mojej opinii warte swojej ceny.

eToro kryptowaluty
Innowacyjne podejście do kryptowalut – warte rozważenia. Źródło: etoro.com

Kontrakty CFD

Fanów handlu z dźwignią czeka całkiem spory wybór. Kontrakty CFD dostępne są na surowce takie jak złoto, srebro, pallad, platyna, miedź, nikiel, ropa naftowa, gaz, pszenica, kakao, bawełna, cukier. Możesz też próbować obstawiać trendy na największych giełdach na świecie. Bezsprzecznie indeksy rynku akcji takie jak SPX500, NSDQ100, UK100, GER40, FRA40, ESP35 mogą posłużyć jako barometr gospodarki i stać się ciekawym wyzwaniem inwestycyjnym.

Pary walutowe to wciąż najpopularniejszy typ kontraktów różnicowych. Oferta CFD na waluty na eToro obejmuje 50 par. Godnym uwagi jest fakt, iż wśród nich znajdują się te pozwalające porównać wartość dolara czy euro do polskiego złotego: USDPLN oraz EURPLN.

eToro kontrakty CFD
CFD na surowce, indeksy, waluty, krypto oraz akcje. Źródło: etoro.com

Polskie akcje na eToro? Czy broker oferuje dostęp do polskiej giełdy?

Niestety na eToro nie kupisz polskich akcji. W ofercie jest wiele aktywów z europejskich giełd papierów wartościowych (Amsterdam, Bruksela, Frankfurt, Helsinki, Kopenhaga, Lizbona, Londyn, Madryt, Mediolan Oslo, Paryż, Sztokholm, Zurych) – nie znajdziesz jednak akcji notowanych na parkiecie w Warszawie. Miejmy nadzieję, że wraz ze wzrostem zainteresowania brokerem w naszym kraju oferta zostanie poszerzona o polską giełdę.

Z uwagi na brak prowizji, broker eToro przyciąga inwestorów, którzy pragną handlować aktywami z giełdy amerykańskiej (NYSE oraz NASDAQ). Bez wątpienia warto przyjrzeć się akcjom z giełdy w Hongkongu i Arabii Saudyjskiej.

Jak zacząć z eToro? Założenie konta i weryfikacja

Przygodę z eToro łatwo zacząć. Przy rejestracji tworzysz swój profil podając podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, datę urodzenia, pesel, płeć itp. Następnie czeka cię dość żmudna ankieta z pytaniami o twoje doświadczenie w inwestowaniu, stan twojej wiedzy finansowej, planowane inwestycje, strategię i cel przeprowadzania transakcji, twój stosunek do ryzyka itp.

Końcowy etap to weryfikacja. Nie ma jej co odkładać na później. Osobiście nigdy nie wpłacam pieniędzy do brokera jeśli nie mam pozytywnego wyniku weryfikacji. Wypłata środków jest zawsze możliwa tylko dla zweryfikowanych użytkowników. W procesie sprawdzania tożsamości zostaniesz poproszony o upload zdjęcia dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego adres zameldowania.

eToro - akceptowane dokumenty w procesie weryfikacji
Lista akceptowanych dokumentów w do potwierdzenia adresu. Źródło: etoro.com

W mojej ocenie weryfikacja trwa jednak zbyt długo – do 3 dni roboczych. Dziwi ten fakt, gdyż obecnie w większości instytucji odbywa się ona w sposób zautomatyzowany a wynik pojawia się natychmiastowo.

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 79% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wpłata i przewalutowanie

Platforma eToro działa w oparciu o walutę USD. Wszystkie wyceny aktywów, niezależnie od kraju pochodzenia, prezentowane są w systemie eToro w dolarach amerykańskich. USD to wiodąca waluta w rozliczeniach finansowych więc ten fakt nie dziwi.

Za wpłaty w USD eToro nie nalicza żadnej prowizji.

Możesz również zdeponować środki na koncie eToro w złotówkach. Wpłata PLN możliwa jest jedynie poprzez bramkę szybkich płatności Trustly. Dużo więcej opcji znajdziesz gdy zechcesz skorzystać z waluty euro – dostępne są wtedy wszystkie popularne metody takie jak przelew, karta debetowa, portfele internetowe (skrill, paypal, neteller, klarna). eToro przyjmie również depozyt w walutach: GBP, AUD, RMB, THB, IDR, MYR, VND, PHP, SEK, DKK, NOK, CZK.

Każda z wymienionych wyżej walut zostanie przewalutowana następnie do USD i w tej walucie realizowane będą transakcje na platformie. Innymi słowy, na platformie eToro możesz mieć konto tylko w dolarach amerykańskich. Minimalna wpłata wynosi 50 USD, a poprzez przelew bankowy 500 USD.

Do wpłaty USD możesz użyć swojego konta Revolut (lub kantoru internetowego, który pozwala na tanie przewalutowanie)

Prowizje od transakcji

Od inwestycji w akcje eToro nie pobiera żadnej opłaty! Nie zapłacisz więc prowizji maklerskiej za kupno i sprzedaż akcji spółek i ETF-ów. Głównym źródłem zarobku brokera jest w tym przypadku przewalutowanie oraz spread.

Za kupno lub sprzedaż kryptowalut na eToro naliczy opłatę w wysokości 1%. Ten koszt zawarty jest już w cenie, którą widzisz na platformie transakcyjnej.

Inwestowanie w kontrakty CFD wiąże się ze spreadami oraz opłatą za utrzymanie pozycji przez noc (overnight). Po dokładne dane dotyczące kosztów handlu CFD warto sięgnąć do cennika brokera znajdującego się na stronie internetowej: https://www.etoro.com/pl/trading/fees/#cfds

Wypłata

Zasady dotyczące wypłaty środków mogą czasami niemile zaskoczyć. Warto je jeszcze sprawdzić przed samą rejestracją konta. Na szczęście, w przypadku eToro warunki są przyjazne. Minimalna kwota wypłaty to tylko 30 USD. Prowizja za wypłatę nie powinna zrujnować niczyjego kapitału – każdy transfer środków od brokera obciążony zostanie kwotą 5 USD.

Inne opłaty i prowizje, o których trzeba pamiętać

Główne kategorie kosztów są zawsze takie same. Mamy opłaty za: wpłatę – transakcje – wypłatę. Dobrym zwyczajem jest jednak głębsza analiza zapisów umowy o współpracę. Trzeba zerknąć do sekcji „dodatkowe opłaty” i uświadomić sobie co tam siedzi.

W eToro mamy tylko jeden taki zapis, o którym trzeba pamiętać. W szczególności dotyczy on inwestorów długoterminowych, którzy stosują strategię „kup i zapomnij”. Jest to opłata za brak aktywności w wysokości 10 USD. Warunkiem realizacji tej kary jest brak logowania przez 12 miesięcy. Opłata z tytułu braku aktywności potrącana jest wyłącznie od dodatniego salda wolnych środków. W celu jej pokrycia nie są zamykane żadne pozycje.

Reasumując, opłaty u brokera eToro są bardzo przejrzyste. Jedyna, dodatkowa prowizja za nieaktywność nie wydaje się być groźna.

Czy warto inwestować z brokerem eToro? Czy opłaca się kopiować innych?

System kopiowania inwestycji to największy powód do dumy brokera eToro. O co w nim chodzi? Na jakiej zasadzie można wzorować się na innych?

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że są 2 odrębne systemy kopiowania:

 • CopyTrader, czyli kopiowanie innych inwestorów
 • CopyPortfolios, czyli korzystanie z gotowych strategii inwestycyjnych

Koncepcja narzędzia CopyTrader jest banalna: wybierasz inwestora (bądź inwestorów), których inwestycje chcesz kopiować oraz określasz kwotę na te działania. Po akceptacji automatycznie wszystkie ruchy wybranego inwestora będą kopiowane w czasie rzeczywistym na twoim koncie w odpowiednich proporcjach. Minimalna kwota inwestycji w jednego inwestora to 200 USD (jednocześnie możesz kopiować do różnych 100 inwestorów).

eToro kopiowanie inwestorów
Możesz kopiować inwestorów z całego świata.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Źródło: etoro.com

CopyPortfolios umożliwiają natomiast alokację środków w gotowe portfele inwestycyjne. W tym przypadku nie musisz się zastanawiać ile wydać na akcje, ile na kryptowaluty, w jakich proporcjach zainwestować w dany sektor itd. Wybierasz „gotowca” a automat kupuje aktywa według ustalonego wzorca w danym portfelu.

eToro przykłady portfolio kryptowaluty
Popularne są portfele oparte na kryptowalutach.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Źródło: etoro.com

Czy warto inwestować z systemem kopiowania w eToro? Wszystko zależy od twojego doświadczenia, akceptacji ryzyka, przyjętej strategii. Każdy musi odpowiedzieć sobie sam, czy woli działać samodzielnie czy też oprzeć się na doświadczeniu innych lub technice uczenia maszynowego.

Program Popularny Inwestor. Zarabiaj gdy inni cię kopiują.

Chciałbyś aby to ciebie kopiowano? Masz wiedzę, którą chciałbyś się podzielić? Planujesz zostać sławnym inwestorem?

Program o nazwie Popularny Inwestor daje szansę zdobycia dodatkowego wynagrodzenia i uznania innych inwestorów. Najpopularniejsi inwestorzy są obserwowani przez 2 miliony osób i kopiowani przez ponad 20 tysięcy traderów. De facto, korzystając z narzędzie CopyTrader, budują na platformie eToro swój własny biznes.

eToro Program Popularny Inwestor Przykład
Przykład inwestora z eToro, który promuje się również poza platformą. Źródło: twitch.tv

Nie ilość kopiujących cię osób jest jednak najważniejsza. Na wysokość zarobków w programie Popularny Inwestor wpływa wartość aktywów, które inwestorzy przeznaczyli do udziału w kopiowaniu. Liczy się AUM czyli assets under management.

Zalety i wady brokera eToro

Największą zaletą eToro jest bez wątpienia system CopyTrader. Broker nie ma też prowizji na handel akcjami, co pozwala chronić kapitał. Dużym plusem jest dobrze i szybko działająca strona internetowa i aplikacja, która pozwala nam z każdego miejsca inwestować i zarabiać pieniądze. Wadą może być dla niektórych brak rachunków w PLN czy EUR.

Zalety
 • Akcje rzeczywiste bez prowizji
 • Handel prawdziwymi kryptowalutami
 • Możliwość kopiowania najlepszych inwestorów
 • Możliwość odwzorowania gotowych portfeli inwestycyjnych
Wady
 • Ograniczony kontakt z supportem
 • Brak możliwości handlowania w oparciu o PLN (konieczne przewalutowanie na USD)
 • Akcje z polskiej giełdy nie są dostępne
 • Długi czas oczekiwania na wynik weryfikacji

FAQ. Najczęściej zadawane pytania o eToro

Czy eToro jest darmowe?

Założenie rachunku i jego prowadzenie jest darmowe. Nie ma prowizji od handlu akcjami i ETF-ami. Kalkulując opłacalność inwestycji pod uwagę musisz wziąć koszt przewalutowania, spread oraz opłatę za wypłatę.

Jakim regulacjom podlega eToro?

eToro w Europie podlega nadzorowi Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) co gwarantuje bezpieczeństwo prowadzonych usług maklerskich. Zgodnie z prawem unijnym eToro może w pełni legalnie prowadzić działalność w Polsce i świadczyć usługi inwestorom w naszym kraju.

Czy eToro wystawia PIT?

eToro nie wystawia dokumentu PIT. Musisz sam rozliczyć się z dochodu uzyskanego poprzez tego brokera. To standardowe rozwiązanie w gdy inwestujesz w akcje zagraniczne i kryptowaluty.

Podsumowanie opinii o eToro

Czy warto posiadać rachunek inwestycyjny w e Toro? Zdecydowanie tak. System CopyTrader jest unikalny. Skorzystaj z niego gdy nie masz czasu na samodzielną budowę portfela lub potraktuj go jako inspirację. Podpatrz w co inwestują inni i stwórz manualnie swoje unikalne portfolio. Wiedza, jakie stopy zwroty w danych przedziałach czasowych przynoszą poszczególne inwestycje jest naprawdę wartościowa. Oczywiście system kopiowania innych inwestorów nie zwalnia od myślenia. To ty jesteś odpowiedzialny za swoje inwestycje, czas ich zamknięcia i wszystkie decyzje.

Jak plasuje się eToro w rankingu kont maklerskich? Czy eToro może być jedynym rachunkiem maklerskim jaki się posiada? Raczej nie. Brakuje dostępu do polskiej giełdy oraz możliwości nabywania aktywów w złotówkach. Osobiście posiadam kilka rachunków maklerskich u różnych brokerów a każdy z nich służy mi do realizacji odrębnego celu. eToro jest wśród nich jednak rachunkiem bazowym, jednym z kluczowych narzędzi w moim procesie inwestycyjnym.

eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Historia handlowa przedstawiona jest w okresie krótszym niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.
Inwestowanie w kryptoaktywa pozostaje nieuregulowane w niektórych krajach UE i Wielkiej Brytanii. Brakuje ochrony konsumenta, a Twój kapitał jest zagrożony.

[Total: 6 Average: 5]
9.6 Total Score
eToro

Do dyspozycji 2000 akcji z 17 największych światowych giełd z 0% prowizji. Unikalny system CopyTrader pozwalający na kopiowanie innych inwestorów lub gotowych portfeli inwestycyjnych.

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - Kryptowaluty, Akcje, ETFy, REITy
Logo