Binance opinie i recenzja 2024

Niskie opłaty, szeroki wybór kryptowalut, spora ilość dodatkowych usług, lecz w sporze z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych SEC.

Ogólna ocena: 4.8

Naszym zdaniem

Giełda Binance przez społeczność kryptowalutową postrzegana jest jako platforma nr 1 na rynku. W mojej ocenie, nie jest jednak łatwo zacząć handlować na niej zupełnie początkującej osobie z uwagi na rozbudowaną platformę i niezliczoną ilość oferowanych usług. W założeniu giełda przeznaczona jest dla doświadczonych inwestorów. I chociaż niskie prowizje i dostęp do unikatowych kryptowalut jest kuszący, warto abyś rozważył wszystkie za i przeciw handlowaniu na Binance.

W poniższej recenzji poznasz opinie o Binance, dowiesz się czy inwestowanie na giełdzie kryptowalut jest bezpieczne oraz jakie są wady i zalety tej platformy.

5 czerwca 2023 roku, komisja SEC wniosła pozew przeciwko spółce Binance Holdings Ltd., BAM Trading Services Inc. oraz jej założycielowi Changpeng Zhao za naruszenie amerykańskiego prawa papierów wartościowych. SEC złożyła do sądu 13 zarzutów[1], w których twierdzi, że Binance wprowadza inwestorów w błąd co do kontroli ryzyka, ukrywa przed klientami ważne informacje, a także przekazuje aktywa klientów innym firmom oraz manipuluje rynkiem.
Binance odpowiedziała oświadczeniem: „Wszystkie aktywa użytkowników na Binance oraz powiązanych platformach Binance, w tym Binance.US, są bezpieczne, a my zdecydowanie będziemy bronić się przed wszelkimi zarzutami.”
Nie jest to pierwsza historia gdzie SEC stawia zarzuty firmom z branży kryptowalut. Wcześniejsze, głośne spory dotyczyły Coinbase oraz Ripple.
Będziemy bacznie obserwować rozwój wydarzeń i informować na łamach Poradnika Inwestora o wpływie rozprawy na rynek kryptowalut.

Kluczowe wnioski

 • Binance to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem osiąganego dziennego wolumenu transakcji handlowych[2]
 • Po założeniu konta będziesz mieć dostęp do 350 kryptowalut oraz kilku tysięcy par tradingowych.
 • Bitcoina kupisz na złotówki na Binance, ale tylko z użyciem karty kredytowej lub płatniczej. Bezpośrednie przelewy bankowe w PLN nie są możliwe

Zalety i wady korzystania z giełdy kryptowalut Binance 

Jak w przypadku każdej giełdy kryptowalut, warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw danej platformie. Bezapelacyjnie warto podkreślić, że Binance zyskał uznanie wśród społeczności kryptowalutowej głównie dzięki szerokości oferty, niskim kosztom oraz wielu opcjom tradowania i typów zleceń. 

Zalety
 • ponad 350 kryptowalut dostępnych dla użytkowników z Polski
 • niskie opłaty transakcyjne
 • wysoka płynność instrumentów
 • opcje dodatkowego zarobku
 • giełda przyjazna polskiemu inwestorowi
Wady
 • brak możliwości wpłaty przelewem bankowym w złotówkach
 • zbyt rozbudowany serwis internetowy, który początkowo może przytłaczać nowych inwestorów
 • problemy z regulatorami w kilku państwach

Zalety – szersze wyjaśnienie

 • Ponad 350 dostępnych do handlu kryptowalut dla klientów z Polski[3]: Binance oferuje polskim inwestorom ponad 350 kryptowalut i tokenów dostępnych do handlu. Daje to naprawdę wiele możliwości zarabiania. Porównując do oferty dla obywateli USA jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji – klienci ze Stanów Zjednoczonych mają dostęp „tylko” do 150 kryptowalut. Porównując do innych ważnych na rynku giełd – ilość dostępnych do handlu kryptowalut jest wyjątkowa – Binance miażdży rywali, konkurencyjne platformy rzadko kiedy przekraczają 100 coinów.
 • Niskie opłaty: Binance cechują niskie opłaty od transakcji w wysokości 0,1% lub mniej, co oznacza, że traderzy mogą zachować więcej kapitału i zysków.
 • Wysoka płynność instrumentów: Duża ilość osób handlujących na giełdzie gwarantuje wysoką płynność, co oznacza, że wystawiona przez ciebie oferta znajdzie chętnego dużo szybciej niż na innych platformach
 • Opcje dodatkowego zarobku: Binance daje ci kilka możliwości na zarabianie pieniędzy bez konieczności tradowania. Wśród popularnych metod znajdują się takie programy jak Binance Simple Earn, Staking, Liquid Swap czy Farming.
 • Giełda przyjazna polskiemu inwestorowi: Giełda obsługuje klientów w języku polskim i daje możliwość zakupu kryptowalut bezpośrednio za złotówki przy użyciu karty płatniczej lub systemów Google Pay / Apple Pay. Możesz również wpłacić złotówki na giełdę poprzez aplikację zen.com a następnie handlować w parach BTC/PLN, ETH/PLN, BUSD/PLN, USDT/PLN.
 • Szeroki wybór opcji handlowych i typów zleceń: Binance oferuje kilka opcji handlowania kryptowalutami w tym spot trading (klasyczna wersja), margin trading (handel z dźwignią) oraz peer-to-peer trading (bezpośrednie transakcje z innymi osobami). Giełda oferuje także wiele typów zleceń, w tym zlecenie limit, zlecenie market, zlecenie stop-limit, zlecenie trailing stop oraz OCO. Niektóre z tych opcji, jak wykorzystanie lewara w handlu, zalecam jedynie doświadczonym użytkownikom.

Wady – szersze objaśnienie

 • brak możliwości wpłaty przelewem bankowym w złotówkach: to chyba największa niedogodność klientów Binance. Inwestorzy przyzwyczajeni do darmowych wpłat PLN na jakiekolwiek inne konto inwestycyjne tradycyjnym przelewem bankowym niedowierzają, że Binance nie oferuje takiej usługi. Wpłata możliwa jest jedynie za pomocą pośredniczącej platformy zen.com co generuje niepotrzebny koszt (opłata za wpłatę w wysokości 1%) jak i stratę czasu (konieczność pobrania aplikacji i zasilenia jej portfela). Alternatywnie można kupić kryptowaluty za pomocą karty płatniczej, bez zasilenia konta, ale ta wersja będzie jeszcze droższa. Na pocieszenie, warto podkreślić, że koszt poniesiony przy wpłacie jest częściowo rekompensowany bardzo niskimi prowizjami od transakcji, które są jedynymi z najatrakcyjniejszych na rynku. Moje doświadczenia z używania tej giełdy pokazują, że warto wpłacić na Binance środki transferując je z innej giełdy. Przykładowo, zasilam za darmo moje konto na giełdzie ZondaCrypto przelewem bankowym, zamieniam złotówki na tanią w transferze kryptowalutę (najczęściej ripple) i ją przesyłam na Binance. Następnie wymieniam lub wykorzystuję do zakupu interesujących mnie kryptowalut.
 • zbyt rozbudowany serwis internetowy: żadna inna giełda kryptowalut nie ma tylu dostępnych opcji. Po dłuższym czasie używania stopniowo docenia się te możliwości, ale każdy początkujący trader zaraz po rejestracji czuje się trochę przytłoczony. I chociaż ja sam używam tej giełdy już dobrych kilka lat ciągle nie znam jeszcze wszystkich jej funkcji:) Na szczęście nie trzeba znać „każdego zakamarka Binance” aby móc realizować zyski z handlu i dodatkowych programów.
 • problemy z regulatorami w kilku państwach: Binance, jako największa giełda na świecie jest na celowniku kluczowych regulatorów. Nie można mieć za złe SEC i innym komisjom, że starają się dociec szczegółów funkcjonowania Binance. Dla nas, klientów giełd krypto, najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć pewność, że nasze środki są w 100% bezpieczne i podlegają prawnej ochronie. Być może, trwające spory w końcowym rozrachunku doprowadzą do tego, iż zwiększy się poziom bezpieczeństwa całego rynku krypto? Tak czy inaczej, przyglądamy się bacznie sprawie. Jeśli korzystasz lub planujesz korzystać z Binance, po dokonanej transakcji wypłać środki na zewnętrzny portfel. Nie przechowuj ich na giełdzie.

Binance: opinie z rynku kryptowalut 

Opinie o Binance są wręcz nieskazitelne. Praktycznie nie spotyka się głosów,  że giełda komuś zablokowała środki, że ktoś ma problemy z weryfikacją czy poważne trudności w użytkowaniu. Platforma działa bardzo sprawnie. Binance obsługuje inwestorów z najwyższą starannością dbając o ciągły rozwój i spełnienie oczekiwań kryptowalutowej społeczności. Z pewnością nie przez przypadek Binance stała się największą i najbardziej zaufaną giełdą kryptowalut na świecie. Chociaż platforma ta oferuje szeroką gamę możliwości, jej obsługa jest nieco skomplikowana. Osoby inwestujące na Binance mogą poczuć pewne trudności w zrozumieniu wszystkich jej funkcji, szczególnie jeśli nie mają wcześniejszych doświadczeń w inwestowaniu w aktywa.

W poniższej recenzji Binance opowiem ci jak zacząć trading, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie są zalety giełdy ale także jakie pułapki mogą czekać na początkującego inwestora.

Co to jest Binance?

Cała historia rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy Changpeng Zhao, kanadyjski przedsiębiorca chińskiego pochodzenia postanowił stworzyć miejsce wymiany cyfrowych aktywów. Dzięki olbrzymiej popularności kryptowalut w tamtym okresie firma odniosła szybko spory sukces. Obecnie Binance posiada w swoim portfolio ponad 350 unikalnych cyfrowych walut, oraz szereg dodatkowych produktów: 

 • dedykowany portfel do przechowywania zakupionych tokenów i kryptowalut 
 • kartę płatniczą, 
 • własną kryptowalutę – Binance Coin (BNB), 
 • token – umożliwiający nadanie prawa własności. 

Giełda obsługuje 90 milionów użytkowników, którzy pochodzą ze 180 krajów. 

Binance CEO - Changpeng Zhao (CZ)
źródło: binance.com. Założyciel i obecny dyrektor giełdy Changpeng Zhao (CZ)

Binance: kryptowaluty oraz usługi dostępne na platformie

Binance oferuje na swojej giełdzie kilkaset kryptowalut i tokenów. Wśród nich znajdziemy „klasyki” jak:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Ripple (XRP)
 • Cardano (ADA)
 • Solana (SOL)
 • Dash (DASH)
 • Tron (TRX)

ale również robiące furorę „stare” i nowe meme coiny: dogecoin (DOGE), shiba inu (SHIB), pepe coin (PEPE). W zależności od twojej lokalizacji masz dostęp do wpłat i możliwości handlu w oparciu o waluty tradycyjne jak PLN, USD, EUR, AUD, GBP, HKD oraz INR.

Jednym z najważniejszych aktywów dostępnych do handlu na Binance jest token użytkowy giełdy Binance Coin (BNB), którego posiadanie w odpowiedniej ilości skutkuje zniżkami w opłatach i innymi przywilejami. Jako aktywny trader docenisz też dostęp do wielu stablecoinów spośród, których prym wiodą Tether (USDT), USD Coin (USDC) oraz Binance USD (USDC). Jeśli jesteś entuzjastą sportu możesz sięgnąć po jeden z Fan Tokenów S.S. Lazio czy FC Porto[4]. Niestety ta grupa tokenów jest na razie bardzo nieliczna, ale warto „mieć na nią oko”. Tokeny użytkowe powiązane z klubem, drużyną lub marką, gwarantują posiadaczom specjalne przywileje, których nie znajdziesz przy „zwykłych” kryptowalutach np. możliwość głosowania w ważnych dla klubu sprawach takich jak wybór nowego stroju, hasła lub projektu koszulki.

Jak zacząć na Binance? Rejestracja oraz weryfikacja konta

Jak zacząć z Binance? To proste. Musisz założyć konto inwestycyjne, które pozwoli ci kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz NFT, zarządzać twoim kapitałem, umożliwi korzystanie z wszystkich produktów giełdy. Proces ten składa się w praktyce z 5 etapów:

 • krok 1: rejestracja. Odwiedź stronę Binance.com, kliknij „Zarejestruj się” a następnie wypełnij formularz online podając swoje dane
 • krok 2: weryfikacja tożsamości. Prześlij skan dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania
 • krok 3: aktywacja zabezpieczenia 2FA
 • krok 4: wybór metody płatności: Możesz wpłacić złotówki za pomocą aplikacji zen.com lub dokonać bezpośredniej transakcji kartą płatniczą
 • krok 5: wybór metody handlowania: Zdecyduj w jaki sposób kupisz kryptowaluty. Możesz wybrać najprostszy sposób (metoda Convert), klasyczną wersję handlu na giełdzie kryptowalut (Spot) lub zaawansowany trading (Margin)

Jako zachętę do aktywności Binance oferuje różnego rodzaju nagrody na start. Aby otrzymać dodatkowy bonus (np. darmową kryptowalutę) musisz wykonać specjalne zadanie. Są one dość proste do wykonania – transakcja o określonej wartości, polecenie znajomego itp. – drobna nagroda jest realnie w zasięgu ręki. Ważną rzeczą na początek jest ustawienie zabezpieczeń do swojego konta. O tym jak włączyć uwierzytelnienie dwuskładnikowe Google Authenticator przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

3 kroki jak zacząć na Binance

Jak przelać pieniądze na Binance? Wpłata środków

Jak przelać pieniądze na Binance? Nie jest to takie oczywiste jakby się mogło wydawać. Binance nie akceptuje przelewów bankowych w złotówkach. Wpłata w walucie PLN jest możliwa ale z wykorzystaniem aplikacji Zen. W praktyce masz do wyboru 3 możliwości:

 • przelej pieniądze w walucie PLN – wcześniej musisz pobrać apkę Zen (Zen to konkurencja Revoluta) i ją odpowiednio zasilić. Następnie będziesz w stanie przelać środki na Binance
 • przelej pieniądze w walucie EURO lub USD – może to być zwykły przelew z twojego walutowego rachunku bankowego, a może też być przelew z Revolut lub Kantoru Internetowego Alior Banku. Po zasileniu konta kupujesz wybraną kryptowalutę lub token w parze z wybraną walutą fiat.
 • kup kryptowaluty bezpośrednio za pomocą karty bankowej. W tej wersji wygląda to tak jakbyś pomijał zasilenie konta na giełdzie, gdyż zakupione kryptowaluty od razu lądują w twoim portfelu. Taką transakcję kartą możesz uregulować w złotówkach. Całkiem niedawno Binance udoskonalił ten proces umożliwiając skorzystanie z Google Pay i Apple Pay

Wpłaty przelewem bankowym w wyżej wymienionych walutach są darmowe lub obarczone stosunkowo niewielkimi opłatami (koszt depozytu poprzez SEPA to tylko 1 EUR). W drugiej opcji, przy zapłacie kartą, Binance pobierze prowizję transakcyjną w wysokości 1,8%. Jeśli zależy ci na czasie, to oczywiście karta jest lepszym rozwiązaniem – kryptowaluty pojawią się natychmiast na twoim koncie. Na księgowanie przelewu trzeba poczekać 1-4 dni robocze w zależności od wybranej waluty.

Więcej szczegółów dotyczących wpłat na Binance znajdziesz w osobnym artykule: https://www.poradnik-inwestora.pl/binance-wplata/

Opinie o kosztach: prowizje od transakcji

Standardowa opłata transakcyjna za handel kryptowalutami na Binance wynosi 0,1%. Nieważne czy kupujesz czy sprzedajesz krypto, prowizja jest zawsze taka sama. Taka struktura odróżnia Binance od innych giełd, które stosują różne wysokości opłat dla osób wystawiających ofertę (Maker) i korzystających z ofert w orderbooku (Taker).

Tę standardową opłatę (w powszechnej opinii i tak już bardzo niską) możesz jeszcze obniżyć na dwa sposoby. Pierwszy to wykorzystanie własnego tokena giełdy – Binance Coin (BNB) – do opłacania prowizji. Tym prostym trikiem opłatę transakcyjną obniżysz do poziomu 0,075%. Jedyne co musisz zrobić to kupić trochę BNB pod ten cel i zostawić w spokoju w portfelu giełdowym. Nie zmieniasz nic w ustawieniach, funkcja uruchomi się automatycznie.

Drugi sposób to uzyskanie niższej stawki to odpowiednio duży wolumen handlowy na przestrzeni miesiąca. Wzorem innych giełd Binance stosuje zdyskontowane opłaty w zależności od kwoty jaką inwestujesz. Ten rabat jest znacznie trudniej uzyskać, gdyż pierwsza szansa na niższe fee pojawia się dopiero przy obrocie około 1 mln USD.

Więcej szczegółów dotyczących opłat na Binance znajdziesz w osobnym artykule: https://www.poradnik-inwestora.pl/binance-prowizje/

Opłaty za prowadzenie konta, wypłatę pieniędzy oraz inne koszty korzystania z giełdy

W początkowej fazie fascynacji inwestycją nie myśli się zwykle o tym jak wypłacić pieniądze  i ile to kosztuje. Analizując całościowo daną giełdę kryptowalut czy brokera trzeba jednak wziąć pod uwagę wszystkie potencjalne koszty. Te zwykle dzielimy na dwie grupy: podstawowe (prowizje od transakcji, wpłaty i wypłaty środków) oraz dodatkowe (za prowadzenie konta, za nieaktywność, za abonament na jakąś usługę).

Jak to wygląda w przypadku omawianej giełdy? Binance nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta. System prowizji jest bardzo przejrzysty. W klasycznym handlu Spot występują jedynie prowizje od transakcji oraz opłata za wpłatę i wypłatę środków. Warto jednak pamiętać, że nie ma możliwości wypłaty PLN z giełdy Binance przelewem. Jeśli chcesz zrealizować zyski musisz zastosować jedno z następujących rozwiązań:

wypłać przelewem EUR lub USD

sprzedaj krypto na kartę w walucie PLN

prześlij wybraną kryptowalutę (np. XRP) na inną giełdę (np. ZondaCrypto) a następnie wypłać z niej złotówki

Koszt wypłaty przelewem SEPA z Binance jest niewielki – to tylko 1 EUR. Przelew w dolarach wychodzi znacznie drożej – to prowizja 15 USD. Przy sprzedaży kryptowaluty na kartę pobrana zostanie opłata w wysokości 1%.

Jak używać giełdy Binance – zarządzanie kontem

Dostęp do swojego panelu na giełdzie Binance uzyskasz poprzez przeglądarkę internetową na komputerze stacjonarnym czy laptopie lub przez dedykowaną aplikację mobilną, którą pobierzesz z App Store i Google Play. Interfejs Binance oferuje szereg funkcji niezbędnych dla traderów kryptowalut. Możesz analizować wykresy, monitorować trendy rynkowe, zarządzać swoim portfelem kryptowalut oraz sprawdzać historię wykonanych operacji handlowych.

Jak kupić kryptowalutę na Binance?

Aby kupić kryptowalutę na Binance kliknij „Handluj” po zalogowaniu. W rozwijanym menu pokażą ci się wszystkie metody w tym dwie najpopularniejsze: Spot oraz Convert. Jeśli jesteś zupełnie początkującym traderem zacznij od metody Convert, czyli najprostszej formy transakcji w której w oknie zlecenia podajesz jedynie jaką kryptowalutę chcesz kupić i za jakie środki. Metoda Convert przypomina trochę transakcję w kantorze internetowym gdzie cena danej „monety” jest nieznacznie wyższa od tej rynkowej.

kupno kryptowaluty na Binance

Jeśli czujesz się na siłach, wybierz metodę Spot czyli transakcję na klasycznej giełdzie kryptowalut, w której zobaczysz tzw. orderbook ze wszystkimi wystawionymi ofertami kupna i sprzedaży. Pozwoli ci to lepiej ocenić rynek i podjąć decyzję po jakiej cenie w danym momencie warto zawrzeć transakcję.

Moja rada: Decydując się na metodę Convert zmień typ zlecenia z „Market” na „Limit”. W ten sposób będziesz mógł podać cenę konwersji, co skutkować będzie tym, iż mniej zapłacisz za daną kryptowalutę.

Binance opinie użytkowników

W Internecie znajdziesz różnorodne opinie o Binance. Część osób jest niezadowolona, gdyż nie potrafi poradzić sobie z weryfikacją. Inni poświęcają zbyt mało czasu na research, poznanie giełdy i nie czują się komfortowo z cennikiem dotyczącym wpłat i wypłat (np. nie zdają sobie sprawy, że taniej jest wypłacić pieniądze przelewem na inną giełdę, zen niż na kartę).

Bezsprzecznie, pozytywnych opinii o Binance jest jednak nieporównywalnie więcej. Giełda cechuje się ogromnym zaufaniem społeczności. Liczby mówią same za siebie. Największa ilość zarejestrowanych kont, największy wolumen transakcji, najliczniejsza grupa osób w mediach społecznościowych. Inwestorzy są przede wszystkim zadowoleni z niskich opłat transakcyjnych oraz wysokiej płynności, która umożliwia im kupić i sprzedać  nawet te mniej znane kryptowaluty.

Czy giełda Binance jest bezpieczna?  

Poziom zabezpieczeń na giełdzie Binance jest oceniany bardzo wysoko. Firma posiada 3 różne stopnie weryfikacji użytkownika, które obejmują m.in.: 

 • potwierdzenie dowodu osobistego, 
 • weryfikację twarzy, 
 • potwierdzenie adresu, 

i inne rodzaje zabezpieczeń. Dla każdego poziomu przewidziano kilka limitów wpłat i wypłat. Warto jednak pamiętać, że pomimo zapewnienia doskonałych środków zabezpieczających na giełdzie, lepiej samodzielnie dbać o zgromadzone środki. 

Obsługa klienta

Najskuteczniejszą formą kontaktu z Binance jest dedykowany czat uruchamiany w prawym dolnym rogu ekranu. Zawsze możesz próbować nawiązać kontakt z przedstawicielem giełdy poprzez jeden z kanałów mediów społecznościowych – Twitter, Facebook, Instagram, TikTok – na których Binance jest obecna, jednak moje doświadczenia pokazują, że poprzez czat rozwiążesz swój problem szybko i sprawnie uzyskując satysfakcjonującą odpowiedź.

Czat obsługiwany jest przez support w języku polskim w godz. 7.00 – 24.00. Możesz też zostawić wiadomość offline – w godzinach pracy obsługi, powinna pojawić się odpowiedź zwrotna. Konwersację musisz rozpocząć z botem Binance a gdy nie będzie ci „on” w stanie odpowiedzieć dopiero wtedy porozmawiasz z konsultantem.

Moja rada: Jeśli chcesz porozmawiać z konsultantem, a nie z botem postępuj według poniższych wskazówek, które mi pozwalają na szybki bezpośredni kontakt:
1. Wybierz temat rozmowy
2. Zadaj botowi pytanie i uzyskaj automatyczną odpowiedź
2. Następnie kliknij „Nierozwiązane” i opisz twój problem
3. Poczekaj, że polskojęzyczny ekspert dołączy do czatu

Zadowolenie klientów z używania giełdy

Binance uzyskał średnio tylko dwie gwiazdki na pięć w prawie 5000 recenzjach na Trustpilot[5]. Bardzo mnie to zdziwiło, dlatego postanowiłem się bliżej przyjrzeć tym opiniom, w szczególności tym negatywnym. Sam korzystam z Binance od samego początku powstania giełdy, dokonuję transakcji każdego miesiąca, wypłacam środki i nigdy nie napotkałem kompletnie żadnych problemów.

Z czym inni mają trudności? Skąd takie słabe wyniki na Trustpilot?

Okazuje się, że wiele osób pada ofiarą scammerów lub jest przez nich nagabywana. Osoby te nie są świadome, że są atakowane przez oszustów i myślą, że to Binance się z nimi kontaktuje. Następnie chcą ostrzec innych lub pochwalić się, że nie dały się wciągnąć i piszą negatywny komentarz, który de facto jest krzywdzący dla giełdy. Oto przykład takiej mylnie wystawionej opinii:

Binance opinie nieadekwatne
źródło: trustpilot.com

Pracownicy Binance nigdy nie dzwonią do klientów, o tym trzeba wiedzieć. Osoba, która nigdy nie korzystała z giełdy wystawia jej opinię „1” na podstawie tego, że ktoś podszywał się pod Binance. Nie jest dziwne zatem, że średnia ocen jest taka niska.

Binance opinie pozytywne
źródło: trustpilot.com

Wiele osób korzystających z Binance podkreśla zadowolenie z dość płynnego korzystania z platformy. Najwyższych ocen „5” znajdziemy na szczęście dość sporo.

Pamiętaj! Próbując zebrać opinie na temat danej giełdy kryptowalut nie sugeruj się jedynie średnim wynikiem. Może on być zniekształcony przez konkurencję, niedoświadczonych użytkowników, osoby które zostały wprowadzone w błąd itd. Przeczytaj pojedyncze wpisy i postaraj się zrozumieć czego dotyczą zarówno słabe jak i dobre oceny.

Jak Binance wypada w porównaniu do innych giełd kryptowalut

Czy w rzeczywistości największa oznacza najlepsza? Może tak być ale nie musi. Duża ilość osób korzystających z danej giełdy generuje dobrą płynność, transakcje szybciej są realizowane a ceny niejednokrotnie są niższe. Zalet założenia konta na platformie z czołówki rankingu giełd kryptowalut jest naprawdę sporo. Nie oznacza to jednak, że nie należy analizować ofert innych firm. Może okazać się, przykładowo że największa polska giełda kryptowalut jest lepiej dopasowana do lokalnego rynku niż światowy potentat. Dlatego warto to sprawdzić.

Jednym z głównych konkurentów Binance w walce o polskiego klienta jest giełda ZondaCrypto, stąd dobrze jest zerknąć na kluczowe aspekty obu platform.

Binance czy ZondaCrypto?

Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie, ZondaCrypto jest największą giełdą kryptowalut w Polsce. Oto wynik porównania tych obu popularnych platform:

KRAJ POCHODZENIA
iLOŚĆ KRYPTOWALUT
METODY WPŁAT
PROWIZJA
 
Giełda Binance
binance.com
KRAJ POCHODZENIA
założona w Chinach / główna siedziba Kajmany / oddział w Polsce
iLOŚĆ KRYPTOWALUT
ok. 350
METODY WPŁAT
zen, karta płatnicza
PROWIZJA
od 0,01% do 0,1%
Giełda ZondaCrypto
zondacrypto.com
KRAJ POCHODZENIA
założona w Polsce, aktualna siedziba w Estonii
iLOŚĆ KRYPTOWALUT
ok. 80
METODY WPŁAT
zen, karta płatnicza, przelew bankowy
PROWIZJA
od 0,01% do 0,45%

Obydwie platformy, Binance i ZondaCrypto, oferują bardzo dobre warunki do handlu kryptowalutami. Omawiane firmy mają ugruntowaną pozycję rynku i spore grupy entuzjastów od lat korzystających z ich usług. Dokonując szczegółowej analizy dojść można do następujących wniosków:

 • Binance ma znacznie większą ilość kryptowalut, choć różnica nie jest już tak znacząca jak kiedyś
 • Przyjaźniejsze metody wpłat i wypłat użytkownicy z Polski mają poprzez platformę ZondaCrypto, różnica wynika głównie z możliwości realizacji zwykłych przelewów bankowych
 • Binance jest znane z niskich prowizji. I choć ZondaCrypto wprowadziła niezwykle atrakcyjną stawkę dla makera w wysokości 0,01% to obowiązuje ona tylko do wolumenu 100 EUR miesięcznie. Binance lepiej wypada całościowo w kwestii prowizji z podstawową stawką 0,1% od każdej transakcji, którą jeszcze można obniżyć poprzez posiadanie tokenu BNB.
 • ZondaCrypto jest lepszym wyborem dla zupełnie początkującego użytkownika ze względu na bardziej czytelny interfejs i mniejszą ilość funkcji, natomiast Binance spełni oczekiwania zaawansowanych traderów szukających zaawansowanych form handlu
 • Binance zachęca do korzystania z ich własnego portfela mobilnego o nazwie Trust Wallet, podczas gdy ZondaCrypto nie posiada własnego narzędzia do przechowywania kryptowalut. Należy pamiętać, iż optymalnym rozwiązaniem jest transfer zakupionych na giełdzie aktywów do zupełnie niezależnego od platformy portfela.

Finalne podsumowanie

Ogólna ocena: 4.8

Chociaż Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie, firma zmaga się z pewnymi problemami. Czy trwająca w USA rozprawa może być powodem do niepokoju? Pamiętajmy, że spór dotyczy amerykańskiego oddziału – marki Binance US – i nawet w przypadku niepomyślnego dla Binance rozwiązania sytuacja nie powinna zburzyć stabilnej pozycji Binance na rynku globalnym. Klienci z Europy, powinni oczywiście z uwagą śledzić rozwój wydarzeń za Oceanem, lecz na ten moment mogą „spać spokojnie” i korzystać z unikatowych funkcji oferowanych przez giełdę.

Warto abyś zadbał samemu o wyższy poziom bezpieczeństwa, aktywować 2FA w ustawieniach w panelu, nie trzymać zakupionych kryptowalut na giełdzie tylko wysłać je na swój pozagiełdowy portfel, działać z rozwagą w zleceniach z dźwignią.

Skalkuluj też dobrze koszty. Jedną z ważniejszych decyzji po założeniu konta jest wybór metody płatności. Pomyśl o tym. Szybko (przy użyciu karty) będzie oznaczało trochę drożej. Wpłata za pośrednictwem zen lub innej giełdy kryptowalut zajmie ci więcej czasu ale pozwoli oszczędzić kapitał.

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące Binance

Jak wpłacić pieniądze na Binance?

Osoby, które chcą zasilić swoje konto giełdowe na Binance mogą przesłać środki przelewem w walucie euro. Nie da się wpłacić złotówek – musisz więc wykonać klasyczny przelew SEPA. Binance pobiera opłatę za depozyt w wysokości 1 EUR. Jeśli ta forma ci nie odpowiada, możesz wpłacić złotówki na polską giełdę, tam kupić kryptowalutę (np. XRP) i przesłać ją na Binance. Tę drogę zasilenia wpłaty środków na Binance wybiera wielu użytkowników. Możesz również kupić krypto bezpośrednio na Binance używając karty płatniczej.

Jakie kryptowaluty dostępne są na Binance

Na platformie Binance dostępnych jest ponad 600 różnych kryptowalut. Binance to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc do zakupu altcoinów. Znajdziesz tu wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty, mało znane projekty zwane shitcoinami, tokeny, stablecoiny itp, Ponad 100 kryptowalut możesz kupić bezpośrednio z pomocą karty płatniczej. Pozostałe pozyskasz na przykład poprzez wymianę bitcoina.

Jak działa dźwignia na Binance

Zlecenia handlu z dźwignią na Binance rozpoznasz poprzez przedrostek „x” (np. 3x, 5x 10x). Oznacza to, że o tyle możesz zwiększyć swój kapitał inwestycyjny. Dzięki temu możesz zmaksymalizować swoje zyski, z drugiej strony dźwignia to dodatkowe ryzyko w przypadku niepowodzenia transakcji. Aby rozpocząć handel z dźwignią na Binance najedź kursorem w menu na przycisk „Handluj”, a następnie kliknij „Margin”. Alternatywnie, szukaj par z widocznym przedrostkiem „x”.

Metodologia

Poradnik Inwestora powstał z myślą aby ułatwić osobom zainteresowanym inwestowaniem w kryptowaluty podejmowanie świadomych i bezpiecznych decyzji. Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom bezstronnych recenzji i opinii o najważniejszych giełdach kryptowalut.

Przed publikacją recenzji zawsze zakładamy konto, aktywnie tradujemy, wpłacamy i wypłacamy środki aby poznać wszelkie niuanse danej platformy handlowej. Na większości znanych giełd kryptowalut posiadamy aktywne konto inwestycyjne od wielu lat! Przeprowadziliśmy analizę a następnie opublikowaliśmy recenzje wielu giełd kryptowalut, uwzględniając ich poziom bezpieczeństwa, opłaty, liczbę dostępnych kryptowalut, pracę supportu, dostosowanie do lokalnego rynku, opinie klientów i inne aspekty. Przyjrzeliśmy się historii giełdy, regulacjom, lokalizacji siedziby oraz osobom stojącym za daną platformą. Nasz zespół badawczy ocenia każdą giełdę na bazie 23 kryteriów przyznając jej punkty wg ustalonej hierarchii wartości. Zapoznaj się z naszą metodologią opiniowania giełd kryptowalut zawierającą cały proces oceny oraz wagę poszczególnych punktów.

Źródła:

Aby rzetelnie przedstawić fakty i poprzeć swoje twierdzenia korzystamy z wiarygodnych źródeł online i offline. Należą do nich konferencje branżowe, serwisy korporacyjne, strony rządowe, oryginalne raporty, publikacje oraz wywiady z ekspertami. Odnosimy się również do oryginalnych badań pochodzących od innych renomowanych wydawców stron internetowych.

[1] SEC. „SEC Files 13 Charges Against Binance Entities and Founder Changpeng Zhao” https://www.sec.gov/news/press-release/2023-101

[2] Coinmarketcap. Top Cryptocurrency Spot Exchanges. https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/

[3] Binance. Przegląd rynków. https://www.binance.com/pl/markets/overview

[4] FC Porto. FC Porto and Binance launch Porto Fan Token. https://www.fcporto.pt/en/news/20211105-en-fc-porto-and-binance-launch-porto-fan-token

[5] Trust Pilot. Binance. https://www.trustpilot.com/review/binance.com

4.8 Ocena
Binance

Binance to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem osiąganego dziennego wolumenu transakcji handlowych. Oferuje dostęp do kilku tysięcy par tradingowych. Giełdę cechują niskie opłaty oraz duża ilość dodatkowych usług.

8 komentarzy
 1. Czy Binance w celu wypłaty środków przelewem blokuje konto żądając kolejnej wpłaty?

  • Nie słyszałem o blokowaniu konta przez Binance, z wypłatami nigdy nie ma żadnego problemu. Proszę podaj więcej szczegółów, gdyż ciężko bez nich odnieść się w pełni do tematu.

 2. Dobry wieczór, ja mam taką samą sytuację o której mówi pani Ewa, otóż dostałam następujący komunikat:
  You’ve failed deposit 0,91052 BTC for your account.
  Hello. You have received payment of $ 20,000 (0,91052 BTC) which has been sent to your
  transit wallet.
  Deposit adress : 16AmBU8UrQV5LYvavWb3umJuidB4e9pwHk
  Transaction ID
  9c2rfazh2867924a7vagsvax4fedc5c07af05dd9448f41e85wedZx4z353faf7\24fb9f7
  Visit Your Dashboard
  Since you have not yet received large cryptocurrency payments into your wallet, it cannottransactions of this size.
  The money is in your transit wallet, but this transaction cannot be verified as one
  transaction (0,91052 BTC) is already waiting to be received. To accept it, you need to
  increase the limit.
  To increase the limit, you need to have an initial transaction of 25% ($5,000.00 USD) in
  bitcoins equivalent to the block in which the transaction resides within 120 hours:
  The entire amount of $20,000.00 and your remittance of $5,000.00 will be automaticaly
  returned to your wallet number within 24 hours:
  1. Transfer $5,000.00 to your Binance account
  2. Buy bitcoins for the full amount
  3. Send bitcoin to your assigned transit wallet which we will send you after the
  confirmation of your financial rotation.
  Proszę o odpowiedź bo już nie wiem co robić, weryfikacja jest zrobiona kompletna przez mnie.
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Ania, korespondencja którą przedstawiasz NIE POCHODZI OD BINANCE. Jesteś nagabywana przez scammerów.
   Zgłoś się do suportu Binance w tej sprawie, użyj czatu na żywo: https://www.binance.com/pl/chat

   1. Wybierz temat rozmowy i poczekaj na automatyczną odpowiedź
   2. Jeżeli odpowiedź jest niewystarczająca, kliknij „Nierozwiązane” i wpisz treść wiadomości
   3. Polskojęzyczny ekspert dołączy do czatu i szybko rozwiąże Twój problem

   Polska obsługa klienta jest dostępna od 7:00 do 24:00. Możesz zostawiać wiadomości w trybie offline.

   • A jak wygląda wypłata pieniędzy z Binance? Czy da się wypłacić złotówki na rachunek bankowy bez prowizji?

    • Arkadiusz Jędrysiak 6 września, 2023 at 6:39 am

     Wypłata na rachunek bankowy w PLN bezpośrednio z Binance jest niemożliwa. Złotówki wypłacisz bez prowizji na Zen, a stamtąd dopiero prześlesz je na swój rachunek bankowy.

 3. A czy przy pierwszej wypłacie środków z Binance trzeba wpłacić gotuwke na konto Binance.Aby potwierdzić tożsamość?Mimo że jest zweryfikowana?

  • Cześć Ula, jeśli twoje konto jest w pełni zweryfikowane nie musisz dokonywać wpłat w walucie PLN czy EUR przed dokonaniem wypłaty środków. Możesz przecież przelać kryptowalutę z innej giełdy na Binance a następnie ją sprzedać i dokonać wypłaty w walucie fiducjarnej na swoje konto. Upewnij się, że to „żądanie wpłaty” rzeczywiście pochodzi od Binance a nie jest to jakiś scam. W razie wątpliwości skontaktuj się bezpośrednio z supportem giełdy.

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo