Binance opinie i recenzja 2023 r.

Giełda kryptowalut Binance

Giełda Binance przez społeczność kryptowalutową postrzegana jest jako platforma nr 1 na rynku. Czy słusznie? Jakie są opinie o Binance? Czy inwestowanie na giełdzie Binance jest bezpieczne?

 • Binance to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem osiąganego dziennego wolumenu transakcji handlowych
 • Po założeniu konta będziesz mieć dostęp do kilku tysięcy par tradingowych. Giełdę cechują niskie opłaty oraz spora ilość dodatkowych usług
 • Bitcoina na Binance kupisz na złotówki, ale tylko z użyciem karty kredytowej lub płatniczej. Bezpośrednie przelewy bankowe w PLN nie są możliwe

Binance: opinie o najlepszej giełdzie kryptowalut 

Opinie o Binance są wręcz nieskazitelne. Praktycznie nie spotyka się głosów,  że giełda komuś zablokowała środki, że ktoś ma problemy z weryfikacją czy poważne trudności w użytkowaniu. Platforma działa bardzo sprawnie. Binance obsługuje inwestorów z najwyższą starannością dbając o ciągły rozwój i spełnienie oczekiwań kryptowalutowej społeczności. Z pewnością nie przez przypadek Binance stała się największą i najbardziej zaufaną giełdą kryptowalut na świecie.

W poniższej recenzji Binance opowiem ci jak zacząć trading, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie są zalety giełdy ale także jakie pułapki mogą czekać na początkującego inwestora.

Spis treści:

Binance: kryptowaluty oraz usługi dostępne na platformie

Cała historia rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy Changpeng Zhao, kanadyjski przedsiębiorca chińskiego pochodzenia postanowił stworzyć miejsce wymiany cyfrowych aktywów. Dzięki olbrzymiej popularności kryptowalut w tamtym okresie firma odniosła szybko spory sukces. Obecnie Binance posiada w swoim portfolio ponad 350 unikalnych cyfrowych walut, oraz szereg dodatkowych produktów: 

 • dedykowany portfel do przechowywania zakupionych tokenów i kryptowalut 
 • kartę płatniczą, 
 • własną kryptowalutę – Binance Coin (BNB), 
 • token – umożliwiający nadanie prawa własności. 

Giełda obsługuje 90 milionów użytkowników, którzy pochodzą ze 180 krajów. 

Binance CEO - Changpeng Zhao (CZ)
źródło: binance.com. Założyciel i obecny dyrektor giełdy Changpeng Zhao (CZ)

Jak zacząć na Binance? Rejestracja oraz weryfikacja konta

Jak zacząć z Binance? To proste. Musisz założyć konto inwestycyjne, które pozwoli ci kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz NFT, zarządzać twoim kapitałem, umożliwi korzystanie z wszystkich produktów giełdy. Proces ten składa się w praktyce z 3 etapów: rejestracji (wypełnienie formularza online z danymi), weryfikacji tożsamości (przesłanie dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania) oraz wpłaty środków (lub bezpośredniej transakcji kartą płatniczą).

Jako zachętę do aktywności Binance oferuje różnego rodzaju nagrody na start. Aby otrzymać dodatkowy bonus (np. darmową kryptowalutę) musisz wykonać specjalne zadanie. Są one dość proste do wykonania – transakcja o określonej wartości, polecenie znajomego itp. – drobna nagroda jest realnie w zasięgu ręki. Ważną rzeczą na początek jest ustawienie zabezpieczeń do swojego konta. O tym jak włączyć uwierzytelnienie dwuskładnikowe Google Authenticator przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

3 kroki jak zacząć na Binance

Jak przelać pieniądze na Binance? Wpłata środków

Jak przelać pieniądze na Binance? Nie jest to takie oczywiste jakby się mogło wydawać. Binance nie akceptuje przelewów bankowych w złotówkach. Wpłata w walucie PLN jest możliwa ale z wykorzystaniem aplikacji Zen. W praktyce masz do wyboru 3 możliwości:

 • przelej pieniądze w walucie PLN – wcześniej musisz pobrać apkę Zen (konkurencja Revoluta) i ją odpowiednio zasilić. Następnie będziesz w stanie przelać środki na Binance
 • przelej pieniądze w walucie EURO lub USD – może to być zwykły przelew z twojego walutowego rachunku bankowego, a może też być przelew z Revolut lub Kantoru Internetowego Alior Banku. Po zasileniu konta kupujesz wybraną kryptowalutę lub token w parze z wybraną walutą fiat.
 • kup kryptowaluty bezpośrednio za pomocą karty bankowej. W tej wersji wygląda to tak jakbyś pomijał zasilenie konta na giełdzie, gdyż zakupione kryptowaluty od razu lądują w twoim portfelu. Taką transakcję kartą możesz uregulować w złotówkach.

Wpłaty przelewem bankowym w wyżej wymienionych walutach są darmowe lub obarczone stosunkowo niewielkimi opłatami (koszt depozytu poprzez SEPA to tylko 1 EUR). W drugiej opcji, przy zapłacie kartą, Binance pobierze prowizję transakcyjną w wysokości 1,8%. Jeśli zależy ci na czasie, to oczywiście karta jest lepszym rozwiązaniem – kryptowaluty pojawią się natychmiast na twoim koncie. Na księgowanie przelewu trzeba poczekać 1-4 dni robocze w zależności od wybranej waluty.

Więcej szczegółów dotyczących wpłat na Binance znajdziesz w osobnym artykule: https://www.poradnik-inwestora.pl/binance-wplata/

Opinie o kosztach: prowizje od transakcji

Standardowa opłata transakcyjna za handel kryptowalutami na Binance wynosi 0,1%. Nieważne czy kupujesz czy sprzedajesz krypto, prowizja jest zawsze taka sama. Taka struktura odróżnia Binance od innych giełd, które stosują różne wysokości opłat dla osób wystawiających ofertę (Maker) i korzystających z ofert w orderbooku (Taker).

Tę standardową opłatę (w powszechnej opinii i tak już bardzo niską) możesz jeszcze obniżyć na dwa sposoby. Pierwszy to wykorzystanie własnego tokena giełdy – Binance Coin (BNB) – do opłacania prowizji. Tym prostym trikiem opłatę transakcyjną obniżysz do poziomu 0,075%. Jedyne co musisz zrobić to kupić trochę BNB pod ten cel i zostawić w spokoju w portfelu giełdowym. Nie zmieniasz nic w ustawieniach, funkcja uruchomi się automatycznie.

Drugi sposób to uzyskanie niższej stawki to odpowiednio duży wolumen handlowy na przestrzeni miesiąca. Wzorem innych giełd Binance stosuje zdyskontowane opłaty w zależności od kwoty jaką inwestujesz. Ten rabat jest znacznie trudniej uzyskać, gdyż pierwsza szansa na niższe fee pojawia się dopiero przy obrocie około 1 mln USD.

Więcej szczegółów dotyczących opłat na Binance znajdziesz w osobnym artykule: https://www.poradnik-inwestora.pl/binance-prowizje/

Opłaty za prowadzenie konta, wypłatę pieniędzy oraz inne koszty korzystania z giełdy

W początkowej fazie fascynacji inwestycją nie myśli się zwykle o tym jak wypłacić pieniądze  i ile to kosztuje. Analizując całościowo daną giełdę kryptowalut czy brokera trzeba jednak wziąć pod uwagę wszystkie potencjalne koszty. Te zwykle dzielimy na dwie grupy: podstawowe (prowizje od transakcji, wpłaty i wypłaty środków) oraz dodatkowe (za prowadzenie konta, za nieaktywność, za abonament na jakąś usługę).

Jak to wygląda w przypadku omawianej giełdy? Binance nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta. System prowizji jest bardzo przejrzysty. W klasycznym handlu Spot występują jedynie prowizje od transakcji oraz opłata za wpłatę i wypłatę środków. Warto jednak pamiętać, że nie ma możliwości wypłaty PLN z giełdy Binance przelewem. Jeśli chcesz zrealizować zyski musisz zastosować jedno z następujących rozwiązań:

wypłać przelewem EUR lub USD

sprzedaj krypto na kartę w walucie PLN

prześlij wybraną kryptowalutę (np. XRP) na inną giełdę (np. Zonda Global) a następnie wypłać z niej złotówki

Koszt wypłaty przelewem SEPA z Binance jest niewielki – to tylko 1 EUR. Przelew w dolarach wychodzi znacznie drożej – to prowizja 15 USD. Przy sprzedaży kryptowaluty na kartę pobrana zostanie opłata w wysokości 1%.

Zalety i wady korzystania z giełdy kryptowalut Binance 

Jak w przypadku każdej giełdy kryptowalut, warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw danej platformie. Bezapelacyjnie warto podkreślić, że Binance zyskał uznanie wśród społeczności kryptowalutowej głównie dzięki szerokości oferty, niskim kosztom oraz ciągłemu rozwojowi. 

Zalety
 • ogromna ilość kryptowalut, dostęp do nowych unikalnych tokenów o dużym potencjale
 • niskie opłaty transakcyjne
 • niezwykle wysoka płynność instrumentów
 • wiele opcji dodatkowego zarobku (np. poprzez program Binance Earn)
 • giełda przyjazna polskiemu inwestorowi: obsługa klienta w języku polskim, możliwość zakupu krypto bezpośrednio za złotówki przy użyciu karty
Wady
 • brak możliwości wpłaty przelewem bankowym w złotówkach
 • brak par handlowych z polską walutą np. BTC/PLN, ETH/PLN
 • bardzo rozbudowany serwis internetowy, który początkowo może przytłaczać nowe osoby

Binance opinie użytkowników

W Internecie znajdziesz różnorodne opinie o Binance. Część osób jest niezadowolona, gdyż nie potrafi poradzić sobie z weryfikacją. Inni poświęcają zbyt mało czasu na research, poznanie giełdy i nie czują się komfortowo z cennikiem dotyczącym wpłat i wypłat (np. nie zdają sobie sprawy, że taniej jest wypłacić pieniądze przelewem niż na kartę).

Bezsprzecznie, pozytywnych opinii o Binance jest jednak nieporównywalnie więcej. Giełda cechuje się ogromnym zaufaniem społeczności. Liczby mówią same za siebie. Największa ilość zarejestrowanych kont, największy wolumen transakcji, najliczniejsza grupa osób w mediach społecznościowych. Inwestorzy są przede wszystkim zadowoleni z niskich opłat transakcyjnych oraz wysokiej płynności, która umożliwia im kupić i sprzedać  nawet te mniej znane kryptowaluty.

Czy giełda Binance jest bezpieczna?  

Poziom zabezpieczeń na giełdzie Binance jest oceniany bardzo wysoko. Firma posiada 3 różne stopnie weryfikacji użytkownika, które obejmują m.in.: 

 • potwierdzenie dowodu osobistego, 
 • weryfikację twarzy, 
 • potwierdzenie adresu, 

i inne rodzaje zabezpieczeń. Dla każdego poziomu przewidziano kilka limitów wpłat i wypłat. Warto jednak pamiętać, że pomimo zapewnienia doskonałych środków zabezpieczających na giełdzie, lepiej samodzielnie dbać o zgromadzone środki. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące Binance

Jak wpłacić pieniądze na Binance?

Osoby, które chcą zasilić swoje konto giełdowe na Binance mogą przesłać środki przelewem w walucie euro. Nie da się wpłacić złotówek – musisz więc wykonać klasyczny przelew SEPA. Binance pobiera opłatę za depozyt w wysokości 1 EUR. Jeśli ta forma ci nie odpowiada, możesz wpłacić złotówki na polską giełdę, tam kupić kryptowalutę (np. XRP) i przesłać ją na Binance. Tę drogę zasilenia wpłaty środków na Binance wybiera wielu użytkowników. Możesz również kupić krypto bezpośrednio na Binance używając karty płatniczej.

Jakie kryptowaluty dostępne są na Binance

Na platformie Binance dostępnych jest ponad 600 różnych kryptowalut. Binance to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc do zakupu altcoinów. Znajdziesz tu wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty, mało znane projekty zwane shitcoinami, tokeny, stablecoiny itp, Ponad 100 kryptowalut możesz kupić bezpośrednio z pomocą karty płatniczej. Pozostałe pozyskasz na przykład poprzez wymianę bitcoina.

Jak działa dźwignia na Binance

Zlecenia handlu z dźwignią na Binance rozpoznasz poprzez przedrostek „x” (np. 3x, 5x 10x). Oznacza to, że o tyle możesz zwiększyć swój kapitał inwestycyjny. Dzięki temu możesz zmaksymalizować swoje zyski, z drugiej strony dźwignia to dodatkowe ryzyko w przypadku niepowodzenia transakcji. Aby rozpocząć handel z dźwignią na Binance najedź kursorem w menu na przycisk „Handluj”, a następnie kliknij „Margin”. Alternatywnie, szukaj par z widocznym przedrostkiem „x”.

Podsumowanie

Ogólna ocena: 4.8

Binance prowadzi całodobową obsługę klientów przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Można się z nimi skontaktować wysyłając formularz przez ich stronę internetową bądź przez chat. Emaile do tej firmy mają adres zakończony na @binance.com. Kontakt bezpośredni jest prowadzony w 7 różnych językach, w tym również w języku polskim. 

4.8 Ocena
Binance

Binance to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem osiąganego dziennego wolumenu transakcji handlowych. Oferuje dostęp do kilku tysięcy par tradingowych. Giełdę cechują niskie opłaty oraz duża ilość dodatkowych usług.

4 komentarze
 1. Czy Binance w celu wypłaty środków przelewem blokuje konto żądając kolejnej wpłaty?

  • Nie słyszałem o blokowaniu konta przez Binance, z wypłatami nigdy nie ma żadnego problemu. Proszę podaj więcej szczegółów, gdyż ciężko bez nich odnieść się w pełni do tematu.

 2. Dobry wieczór, ja mam taką samą sytuację o której mówi pani Ewa, otóż dostałam następujący komunikat:
  You’ve failed deposit 0,91052 BTC for your account.
  Hello. You have received payment of $ 20,000 (0,91052 BTC) which has been sent to your
  transit wallet.
  Deposit adress : 16AmBU8UrQV5LYvavWb3umJuidB4e9pwHk
  Transaction ID
  9c2rfazh2867924a7vagsvax4fedc5c07af05dd9448f41e85wedZx4z353faf7\24fb9f7
  Visit Your Dashboard
  Since you have not yet received large cryptocurrency payments into your wallet, it cannottransactions of this size.
  The money is in your transit wallet, but this transaction cannot be verified as one
  transaction (0,91052 BTC) is already waiting to be received. To accept it, you need to
  increase the limit.
  To increase the limit, you need to have an initial transaction of 25% ($5,000.00 USD) in
  bitcoins equivalent to the block in which the transaction resides within 120 hours:
  The entire amount of $20,000.00 and your remittance of $5,000.00 will be automaticaly
  returned to your wallet number within 24 hours:
  1. Transfer $5,000.00 to your Binance account
  2. Buy bitcoins for the full amount
  3. Send bitcoin to your assigned transit wallet which we will send you after the
  confirmation of your financial rotation.
  Proszę o odpowiedź bo już nie wiem co robić, weryfikacja jest zrobiona kompletna przez mnie.
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Ania, korespondencja którą przedstawiasz NIE POCHODZI OD BINANCE. Jesteś nagabywana przez scammerów.
   Zgłoś się do suportu Binance w tej sprawie, użyj czatu na żywo: https://www.binance.com/pl/chat

   1. Wybierz temat rozmowy i poczekaj na automatyczną odpowiedź
   2. Jeżeli odpowiedź jest niewystarczająca, kliknij „Nierozwiązane” i wpisz treść wiadomości
   3. Polskojęzyczny ekspert dołączy do czatu i szybko rozwiąże Twój problem

   Polska obsługa klienta jest dostępna od 7:00 do 24:00. Możesz zostawiać wiadomości w trybie offline.

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora
Logo