Karta Binance opinie – czy warto płacić krypto?

Karta kryptowalutowa to zjawisko równie świeże co same waluty cyfrowe. Została zaprojektowana, aby jeszcze łatwiej było dokonywać szybkich płatności z użyciem krypto. Z jednej strony umożliwia korzystanie z cyfrowych zasobów i jednocześnie służy upowszechnieniu się kryptowalut wśród jak największej ilości użytkowników. Jakie są opinie o karcie Binance? Czy opłaty za użytkowanie karty są wysokie? Sprawdźmy czy warto posiadać kartę płatniczą wydawaną przez najbardziej znaną na świecie giełdę kryptowalut.

Karta Binance opinie i recenzja

W jaki sposób działa karta Binance?

Karta Binance działa bardzo podobnie jak współczesne karty debetowe wydawane przez banki. Z tą różnicą, iż zasobami płatniczymi są twoje kryptowaluty, które posiadasz w portfelu giełdowym. Choć może bardziej właściwym porównaniem byłaby karta Revolut, gdyż w procesie bierze udział spora ilość różnych walut. Mechanizm skonstruowany jest w ten sposób iż Karta Binance obsługuje konwersję kryptowalut na waluty fiat w czasie rzeczywistym. Tym samym umożliwia to użytkownikom dokonywanie płatności wszędzie tam gdzie możliwa jest płatność „zwykłą kartą bankową”.

Innymi słowy na wejściu do transakcji, jako bazę masz krypto i fiaty z portfela giełdowego. Na wyjściu transakcji, już tylko przekonwertowaną walutę tradycyjną. Sprzedawca nie musi być więc przygotowany do odbioru płatności w kryptowalutach.

I teraz trzy bardzo ważne rzeczy, które musisz wiedzieć:

#1 Karta Binance jest denominowana w EURO

Oznacza to, iż twoje kryptowaluty najpierw konwertowane są na walutę EUR, a jeśli płacisz w złotówkach, to pojawia się kolejna konwersja z EUR na PLN. Ma to zastosowanie również przy wypłatach z bankomatu. Binance przelicza kwotę transakcji na EUR po kursie ustalonym przez Visa w dniu przetwarzania transakcji. 

#2 Karta Binance obsługuje tylko wybrane kryptowaluty

Skutkuje to tym, iż w portfelu giełdowym musisz posiadać walutę fiat lub jedną z obsługiwanych kryptowalut. Aktualna lista obejmuje 14 coinów, w tym m.in. ADA, AVAX, BNB, BTC, BUSD, DOT, ETH, LAZIO, PORTO, SANTOS, SHIB, SXP, USDT oraz XRP. Dla aktywnych traderów, często otwierających i zamykających pozycję, przeskakujących na inne kryptowaluty, jest to w pewnym sensie niedogodność gdyż muszą zawsze pamiętać o stanie portfela aby płatność była możliwa w realizacji.

#3 Możesz zmieniać ustawienia w zakresie salda dostępnego salda

Kiedy używasz Karty, podstawowym saldem dostępnym do wydawania środków jest saldo Portfela Finansowania. Ponadto, domyślnie ustawione masz również zapasowe źródła finansowania transakcji, którym jest twój portfel Spot. Jeśli chcesz mieć wyodrębnione środki na handel od tych do płatności kartą po prostu zmień ustawienia w panelu Karty.

Karta Binance opłaty. Jakie są koszty i limity użytkowania karty?

Karta Binance ma pewne limity i ograniczenia kwotowe:

 • 870 EUR – wirtualna karta
 • 8700 EUR – fizyczna karta
 • 290 EUR – wypłaty z bankomatu
 • 50 EUR – transakcja zbliżeniowa
 • 150 EUR – dzienna skumulowana wartość płatności zbliżeniowych

Wartości dzienne wydają się być odpowiednie, może poza kwotą wypłaty z bankomatu – ta zdecydowanie mogłaby być wyższa!

I teraz kluczowa informacja – opłata kartą Binance od każdej zrealizowanej transakcji wynosi 0,9%. Dotyczy to zarówno zakupów jak i wypłat z bankomatów. Jest to wysoka prowizja w porównaniu do płatności wszystkimi innymi kartami debetowymi. Jedynym uzasadnieniem ponoszenia takiej opłaty jest traktowanie jej jako kosztu wypłaty środków z giełdy kryptowalut. Zamiast dokonywać przelewu bankowego, płacimy zarobionymi środkami w sklepie. Jeśli podejdziemy do tego w ten sposób, koszt ten będzie bardziej akceptowalny.

W pozostałym zakresie karta Binance jest darmowa – nie ma opłat za wydanie karty, nic nie zapłacisz za brak aktywności,

Skoro już jesteśmy przy kosztach pamiętaj, iż płatności kartą Binance nie zwalniają cię z obowiązków podatkowych. Jeśli wydajesz zarobione pieniądze powinieneś je również ująć w corocznym PIT.

Abyś lepiej zrozumiał prowizję karty – te 0,9% to jest opłata za konwersję krypto na fiat. Jeśli sam wymienisz na giełdzie swoje kryptowaluty na euro, znacznie zredukujesz ten koszt.

Opinie użytkowników na temat karty Visa Binance

Opinie na temat karty Binance są bardzo pozytywne. Karta Binance działa dokładnie tak, jak każda inna karta debetowa. Jest to karta przedpłacona, co oznacza, że najpierw musimy posiadać środki na giełdzie kryptowalut Binance, a dopiero potem możemy wydawać je płacąc kartą. Jej działanie jest niezawodne – wynika to z faktu, że partnerem Binance w emisji kart krypto jest Visa. Jest to wyjątkowa karta pozwalająca używać bezpośrednio do płatności kryptowalut w realnych sklepach.

Kartę Binance możesz również podłączyć do Google Pay i Samsung Pay.

W opinii praktyków w łatwy sposób obniżysz koszt używania karty. Domyślna kolejność aktywów w systemie karty jest następująca: BNB, BUSD, BTC, SXP, ETH, EUR, ADA, DOT, LAZIO, PORTO, SANTOS i USDT. Jeśli w Portfelu Finansowania nie posiadasz BNB, BUSD, BTC, SXP, ETH a jest w nim EUR to system skorzysta z tej waluty. Do euro możesz wyjść dużo taniej handlując samemu na giełdzie spot. Wymaga to trochę zaangażowania, ale oszczędności na opłatach są możliwe.

Jak zamówić kartę Binance

Jeśli chcesz uzyskać możliwość płatności krypto musisz wypełnić wniosek o kartę Binance. Nawigacja w panelu jest następująca:

1. Zaloguj się na swoje konto Binance

2. Kliknij [Finanse] a następnie [Binance Card] w górnym pasku nawigacyjnym

3. Wypełnij wniosek, wybierz w jaki sposób Twoje nazwisko pojawi się na karcie.

4. Ustal PIN do swojej karty fizycznej

Karta Visa Binance

Zalety i wady Karty Binance

Jedną z największych zalet korzystania z karty Binance jest możliwość otrzymania cashbacku z zakupów. Jest to maksymalnie 8%, które jest realizowane za pomocą kryptowaluty BNB. Poziom cashbacku jest uzależniony od średniego miesięcznego salda twoich środków w portfelu kryptowaluty BNB. Podstawowy poziom zaczyna się od 0,1% i stopniowo rośnie wraz ze wzrostem twojego portfela.

Zalety
 • Użyteczność – płatności w sklepach, zakupy online, wypłaty z bankomatów
 • Cashback w BNB
 • Obsługiwane przez Google Pay i Samsung Pay
 • Brak opłat za wydanie, korzystanie, nieaktywność
Wady
 • Wysoka prowizja 0,9% od każdej transakcji przy konwersji z krypto na fiat
 • Konwersja do płatności tylko wybranych kryptowalut
 • Aby uzyskać naprawdę wysoki cashback musisz „zamrozić” na Binance sporą sumkę

Karta płatnicza Binance – podsumowanie

Karta Binance to wygodne narzędzie do wykonywania płatności z użyciem posiadanych kryptowalut. Do działania karty wystarczy zweryfikowane konto na Binance na poziomie drugim KYC oraz złożony wniosek online. Kartą można płacić w wielu miejscach a jednocześnie wypłacać gotówkę z bankomatów.

Dzięki kracie Binance możesz w bardzo prosty sposób wymieniać zarobione bitcoiny, ethereum czy dogecoiny na dowolne towary lub usługi. Opłata, choć z pozoru wysoka, może być w praktyce w pełni zniesiona przez otrzymywany cashback lub samodzielną konwersję na giełdzie do waluty euro.

Sumarycznie jest to produkt godny polecenia, nowatorski w swojej dziedzinie i przyjemny w użytkowaniu.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo