BitBay Opinie 2021: recenzja, porównania, wskazówki

Jeśli chcesz mieć możliwość kupienia bitcoina za złotówki przelewem musisz skorzystać z polskiej giełdy kryptowalut. Czy BitBay to dobry wybór? Jakie opinie o BitBay mają inwestorzy? Sprawdźmy.

 • BitBay to najlepsza i największa giełda kryptowalut stworzona przez Polaków
 • Platforma jest odpowiednia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników
 • Najwięcej dyskusji toczy się wokół weryfikacji – niektórym użytkownikom sprawia ona trudność

Opinie – czy warto założyć konto na BitBay i na co zwrócić szczególną uwagę

To tutaj, większość polskich inwestorów kupiła swój pierwszy „kawałek bitcoina”, po czym została na dłużej regularnymi traderami na tej platformie. Bezdyskusyjnie, BitBay od wielu lat to nr 1 w Polsce.

Opinie użytkowników giełdy są jednoznaczne – jeśli chcesz kupić kryptowaluty za złotówki, ta platforma będzie dla ciebie najlepszym wyborem. Przyjazne formy wpłat i wypłat, duża płynność ofert, wysoki poziom bezpieczeństwa – te argumenty przemawiają na korzyść tej giełdy i stanowią o jej przewadze nad takimi konkurentami jak CoinDeal i BitClude.

W tej recenzji opowiem ci jakie kryptowaluty oferuje BitBay, jak zacząć trading, jak wpłacić i wypłacić pieniądze – znajdziesz tutaj między innymi:

Historia BitBay

BitBay narodził się w Polsce w 2014 roku a na wyżyny wzniósł go charyzmatyczny lider, Sylwester Suszek, który sam będąc traderem inwestującym w bitcoin doskonale rozumiał potrzeby użytkowników. Firma, z małego start-up’u, w ciagu kilku lat przekształciła się w dobrze zarządzaną międzynarodową organizację, potrafiącą uporać się z nieprzychylną w kraju legislacją. Najpierw zmieniła swoją siedzibę na Maltę, następnie lokując się na stałe w Estonii pozyskując wymagane prawem audyty i licencje.

BitBay stale się rozwija, rozszerzając grupę swoich odbiorców oraz oferując coraz to nowsze usługi i produkty. Dużą wartością dla użytkowników jest, że firma stale pracuje nad selekcją dostępnych kryptowalut – usuwa z listy słabe waluty bez płynności a dodaje nowe obiecujące projekty.

Usługi i produkty oferowane przez BitBay

Giełda kryptowalut BitBay

Podstawową usługą świadczoną przez BitBay jest pośrednictwo w handlu walutami cyfrowymi i prowadzenie giełdy kryptowalut. Giełda, jest trzecią co do wielkości platformą krypto w Europie, z ponad 1 milionem użytkowników.

Giełda kryptowalut – BitBay PRO

Tryb PRO to wersja giełdy dedykowana bardziej zaawanasowanym użytkownikom i miłośnikom analizy technicznej. Zawiera zbiór narzędzi pozwalających teoretycznie przewidzieć przyszłe ceny par krypto-walutowych, odnaleźć trendy na rynku, kształtować własną strategię inwestycyjną. Oferuje dziesiątki rozmaitych wskaźników, wykresów oraz możliwości dopasowań interfejsu do swoich potrzeb.

Bitcantor

Bitcantor to kantor kryptowalut prowadzony przez tego samego właściciela. To uproszczona wersja platformy dla osób zainteresowanych błyskawicznym nabyciem takich kryptowalut jak bitcoin, ethereum, litecoin. Trochę wyższa prowizja niż na giełdzie, ale bez konieczności zaznajamiania się jak działa orderbook.

BitBay Shop

BitBay Shop to sklep online dla kryptomaniaków. W ofercie maseczka ochronna, bluza, t-shirt, książka, ręcznik plażowy – znajdziesz tu wiele pomysłów na prezent dla bliskich lub ciekawy gadżet do codziennego użytku dla siebie. Ceny bardzo rozsądne.

Jakie kryptowaluty? Jakie waluty FIAT? Przegląd oferty

BitBay to giełda o umiarkowanej ilości kryptowalut. To dobra propozycja dla zupełnych nowicjuszy (nie powinni się pogubić, nie ma tu par tradingowych idących w setki), ale jest to również ciekawa propozycja dla ambitniejszych graczy (jest w ofercie kilkanaście alternatywnych kryptowalut, można z nich zbudować ciekawe portfolio w oparciu o bitcoin i altcoiny).

Dla przykładu, na BitBay handlować możemy takimi kryptowalutami jak:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Lisk (LSK)
 • Litecoin (LTC)
 • Bitcoin Gold (BTG)
 • Bitcoin Cash (BCC)
 • Dash (DASH)
 • Augur (REP)
 • Tron (TRX)

To tylko część oferty, całość w chwili obecnej obejmuje około 40 różnych walut cyfrowych. Jeśli jesteś ciekawy jakie kryptowaluty kupują i sprzedają użytkownicy na BitBay, zajrzyj na jeden z serwisów generujących dane o wolumenach transakcji np. na CoinMarketCap.

Powyższe kryptowaluty możesz kupić za pomocą walut tradycyjnych takich jak: Polski Złoty (PLN), Euro (EUR), Dolar Amerykański (USD) oraz Funt Brytyjski (GBP).

kryptowaluty na bitbay: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Lisk (LSK), Litecoin (LTC), 
Bitcoin Gold (BTG), Bitcoin Cash (BCC), Dash (DASH), Augur (REP)
Tron (TRX)
Oferta kryptowalut dla początkującego inwestora jest w pełni wystarczająca

Metody płatności – wpłaty i wypłaty na BitBay

Najwygodniejszą dla nas formą jest oczywiście zakup BTC i innych krypto za złotówki. Zanim dokonasz zakupu musisz wpłacić środki na giełdę – BitBay, jako jedyna platforma akceptuje trzy formy depozytu PLN: przelew bankowy, wpłata gotówkowa na Poczcie Polskiej, wpłata z użyciem karty Mastercard i VISA. Wpłaty przelewem są darmowe, przy pozostałych dwóch formach pobrana zostanie niewielka prowizja.

Gdy już kupisz, a następnie sprzedasz swoje kryptowaluty będziesz chciał chciał zapewne zrealizować swoje zyski. Wtedy, w podobnie przyjazny sposób będziesz mógł dokonać wypłaty pieniędzy. Wypłatę PLN możesz zrealizować poprzez przelew bankowy, wypłatę na Poczcie Polskiej oraz w bankomatach sieci Euronet. Szczegóły dotyczące opłat możesz sprawdzić w cenniku giełdy, ale bez obaw, stawki nie są wygórowane np. prowizja za zwykły przelew wynosi tylko 6 zł (przed wyborem giełdy, warto zawsze sprawdzić opłaty za transfery – niektóre platformy mają zaporowe stawki za wpłaty i wypłaty walut tradycyjnych).

BitBay prowizje transakcyjne

Na dzień dzisiejszy opłaty transakcyjne z wykorzystaniem walut fiat (PLN, EUR, USD, GBP) kształtują się następująco:

 • Maker od 0,30% do 0,17%
 • Taker od 0,43% do 0,25%

Stawki w handlu na parach krypto-krypto są zupełnie inne:

 • Maker – 0% (brak opłat)
 • Taker – 0,1%

Przykładowo – jeśli kupujesz bitcoina za złotówki zapłacić prowizję 0,43% od wartości tej transakcji, następnie jeśli zdecydujesz się go wymienić na inną kryptowalutę np. na liska możesz mieć zerową prowizję za taką transakcję jeśli zdecydujesz się wystawić swoją ofertę do orderbooka i ktoś z niej skorzysta.

Reasumując, transakcje na parach krypto-krypto są tańsze niż na parach krypto-fiat a osoby, które wystawiają ofertę kupna lub sprzedaży (Maker) płacą na BitBay niższą prowizję niż osoby realizujące tę ofertę (Taker). Wysokość opłat w transakcjach z walutami tradycyjnymi takimi jak PLN uzależniona jest od wartości twoich obrotów w cyklu 30 dniowym. Stawka prowizji może maleć wraz ze zwiększającym się obrotem lub od razu możesz zapłacić niższą kwotę jeśli handlujesz dużymi wolumenami.

Opinie i obsługa klienta

W sieci znajdziesz rozmaite opinie dotyczące giełdy BitBay, począwszy od osób uwielbiających tę platformę po tych, którym giełda „nie leży” i wolą tradować z innym partnerem. Fakt jest taki, że wybór giełdy kryptowalut to bardzo istotna decyzja – musi być bezpieczna, tania, niezawodna a także mieć dużą płynność abyś łatwo mógł zrealizować transakcje. W opinii wielu BitBay właśnie taki jest. Osobiście korzystam z niego już 4 lata i nigdy się nie zawiodłem.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy kontaktuj się zawsze supportem giełdy – specjaliści dostępni są poprzez czat oraz formularz kontaktowy na stronie.

BitBay vs. inne giełdy kryptowalut

BitBay możemy porównywać z innymi giełdami pozwalającymi na handel w parach PLN a także innymi europejskimi liderami rynku kryptowalut. Skupmy się tej pierwszej grupie:

BitBay czy Binance?

Konkluzja powinna być taka: tych giełd nie da się porównać. Myślisz poważnie o handlu krypto? Powinieneś założyć konto i korzystać z obydwóch. Większość osób w pierwszym kroku rejestruje się na BitBay, kupuje swoje pierwsze, rozpoznawalne kryptowaluty a następnie poszukując nowych, ambitnych projektów, zakłada konto na Binance i traduje tam licząc na ponadprzeciętne zyski. BitBay uznawany jest za numer 1 w Polsce, Binance często wskazywany na nr 1 na świecie.

BitBay czy CoinDeal?

Obydwie giełdy z polskim rodowodem, z polskimi założycielami i właścicielami wiodą prym na lokalnym rynku, choć CoinDeal pozycjonuje się bardziej na światowy brand i ambitnie próbuje podbić odległy azjatycki i amerykański rynek. BitBay istnieje na mapie krypto od 2014, CoinDeal znany jest od 2018 roku przez co jest mniej rozpoznawalny na krajowym podwórku. CoinDeal ma znacznie szerszą ofertę walut tradycyjnych i umożliwia handel w parach nawet z takimi walutami jak koreański won (KRW), rubel (RUB) czy frank szwajcarski (CHF).

BitBay czy BitClude?

Ilość użytkowników, ilość dostępnych kryptowalut, płynność to przewagi BitBay. Giełda BitClude jest natomiast niezmiernie przyjazna pod kątem wpłat i wypłat – jeśli chcesz zasilić swoje konto w PLN natychmiastowo przelewem (nawet w weekendy), wtedy BitClude będzie najlepszym rozwiązaniem – przelewy ExpressElixir, wpłaty BLIK czy szybki przelew to ich specjalność. BitBay oferuje za to znacznie więcej użytkownikom poszukującym ciekawych altcoinów oraz graczom pragnącym korzystać z wykresów, narzędzi i wskaźników do analizy technicznej (choć i na BitBay wpłaty ekspresowe za pomocą kart płatniczych są możliwe).

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące BitBay

Czy BitBay to bezpieczna giełda?

Wdrożone na BitBay procedury bezpieczeństwa są na najwyższym poziomie. 100% środków klientów w kryptowalutach przechowywane jest na tzw. zimnych portfelach bez połączenia z serwerami giełdy. BitBay zapewnia również, że środki objęte są ubezpieczeniem BitGo do wysokości aż 100 mln dolarów.

Czy trzeba zweryfikować konto?

Tak. Aby móc handlować na BitBay, wpłacać i wypłacać środki konieczna jest weryfikacja konta. Weryfikacja jest procesem wynikającym z przestrzegania procedur KYC (Know Your Customer) oraz AML (Anti-Money Laudering) , które to są wyrazem dbałości o bezpieczeństwo użytkowników i samej giełdy.

Czy warto kupić bitcoina na BitBay?

Jeśli wierzysz w optymistyczne prognozy dotyczące kursu bitcoina i szukasz platformy na której możesz dokonać jego zakupu, giełda BitBay jest warta rozważenia. Przyjazne formy wpłat i wypłat, niskie prowizje, intuicyjny interfejs pozwolą ci na komfortowy trading i realizację obranej strategii.

Podsumowanie – subiektywna opinia autora

Korzystam z BitBay od 2016 roku i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Cenię tu sobie stabilność, funkcjonalność, zrównoważony rozwój platformy bez chaotycznych zmian i ślepego podążania za pomysłami innych giełd na rynku. Mam poczucie, że po drugiej stronie pracują profesjonaliści, którzy dbają o jakość świadczonych usług i rozwój swoich produktów.

Jeśli Ty masz jakieś doświadczenia z giełdą BitBay, proszę podziel się nimi w sekcji komentarzy poniżej.

[Total: 31 Average: 4,5]
9,6 Total Score
Bitbay

Najbardziej znana polska giełda kryptowalut. Postrzegana jako bezpieczna, ustabilizowana platforma z możliwością realizacji przelewów bankowych w PLN. Duża płynność dająca gwarantująca najlepsze warunki do handlu BTC/PLN oraz na innych parach z polską walutą.

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Poradnik Inwestora - jak zacząć inwestować i pomnażać swój kapitał
Logo