XTB daje za darmo akcję o wartości ponad 100 zł – nowa promocja

ARTYKUŁ ARCHIWALNY – AKCJA PROMOCYJNA ZAKOŃCZONA

XTB rozpoczął rok 2023 z przytupem uruchamiając nową kampanię pod hasłem Darmowa akcja na dobry początek. Zasady są bardzo proste – każdy nowy klient, który otworzy konto maklerskie w XTB i zdeponuje środki w dowolnej wysokości otrzyma jedną akcję o wartości wyższej niż 100 zł. Warunek jest niezwykle prosto spełnić, gdyż minimalny wymagany depozyt nie jest określony, może to być nawet 1 PLN.

Joanna Jędrzejczyk - reklama XTB darmowa akcja
źródło: xtb.com

Dla kogo darmowa akcja od XTB?

Ta promocja jest idealna dla wszystkich osób rozważających rozpoczęcie przygody z inwestowaniem. Otrzymasz zupełnie za darmo swoją pierwszą akcję giełdową. Co musisz zrobić? Wystarczą trzy kroki:

 1. Załóż konto w XTB
 2. Wpłać depozyt w dowolnej wysokości
 3. Realizuj dowolną strategię inwestycyjną

Promocja dotyczy osób fizycznych, które otworzą konto w XTB po 9 stycznia 2023 roku. Kampania nie ma określonej daty zakończenia, odbywa się w cyklach miesięcznych, a w regulaminie znajdujemy wiadomość, iż „trwa do odwołania”.

Korzyści z promocji „Darmowa akcja na dobry początek o wartości wyższej niż 100 zł”

Otrzymując darmową akcję od XTB, automatycznie stajesz się jej właścicielem, co oznacza, że przysługuje ci zarówno prawo do dywidendy jak i zysku ze sprzedaży posiadanej akcji. Ten pierwszy element ma zastosowanie pod warunkiem, iż trafi ci się spółka dywidendowa. A nawet jeśli tak nie będzie, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś sprzedał otrzymaną akcję i kupił sobie akcję spółki dzielącej się zyskami. Z darmową, otrzymaną od XTB akcją możesz zrobić zupełnie co zechcesz – możesz ją trzymać na długi termin, możesz liczyć na wzrost wyceny w krótkim czasie itd.

W tym miejscu warto podkreślić, iż XTB od dłuższego już czasu utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingu kont maklerskich. Swoją mocną pozycję zawdzięcza innej promocji, w której nie pobiera prowizji za handel akcjami i ETF-ami do wartości miesięcznego obrotu 100 000 EUR.

Reasumując, zalety założenia konta maklerskiego w XTB są następujące:

 • darmowa jedna akcja na początek
 • 0% prowizji za handel akcjami i funduszami ETF do miesięcznego obrotu 100 000 EUR
 • brak wymagań co do wysokości minimalnego wpłaty depozytu
 • minimalna wartość transakcji dla akcji notowanych na polskim, europejskich oraz amerykańskich parkietach wynosi zaledwie 10 PLN/EUR/USD
 • ponad 3000 prawdziwych akcji z GPW oraz z giełd z Europy i USA (16 najpopularniejszych giełd świata)
 • brak opłat za prowadzenie rachunku przy łatwych do spełnienia warunkach
Promocje w XTB można łączyć. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś skorzystał jednocześnie z dwóch promocji. W pierwszym kroku możesz założyć konto i odebrać darmową akcję. W następnym etapie możesz na bardzo korzystnych warunkach (prowizja 0%) dokupować kolejne akcje, gdyż XTB nie pobiera prowizji za transakcje do wartości miesięcznego obrotu 100 000 EUR.

Czy jest tu jakiś haczyk? Na co trzeba uważać?

Każda osoba, gdy otrzymuje coś za darmo zaczyna się zastanawiać o co tu chodzi, gdzie tu jest haczyk. Na szczęście, nie ma obaw. W opisanej tutaj promocji XTB wszystko jest jasne i klarowne.

To po prostu kolejna promocja XTB mająca na celu popularyzację wiedzy o inwestowaniu w naszym kraju. Każdy z nas otrzymując darmową akcję może się przekonać w bezkosztowy sposób jak to jest być inwestorem. Zamiast wersji demo, możesz na prawdziwej akcji spróbować zrozumieć jak działa giełda, jak otworzyć i zamknąć zlecenie, jak rośnie i spada wartość twojego konta maklerskiego w czasie itp. Masz prawo do samodzielnego dysponowania otrzymaną akcją, możesz ją zbyć lub pobierać z niej korzyści bez spełnienia żadnych dodatkowych warunków.

Co ważne, otrzymana akcja jako Nagroda w Promocji nie przekraczająca kwoty 2000 zł jest zwolniona z podatku dochodowego i nie trzeba ujmować jej w rozliczeniu PIT.

A kiedy akcja pojawi się na twoim koncie?

„Darmową akcję otrzymasz na swoje konto maklerskie w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od dnia zaksięgowania wpłaconych środków pieniężnych na Rachunek w XTB. Organizator dołoży wszelkich starań, aby przypisanie Akcji nastąpiło następnego dnia roboczego.”

Jak działa konto maklerskie w XTB

Oczywiście decydując się na założenie konta maklerskiego musisz poznać zasady jego funkcjonowania. Przy spełnieniu prostych warunków będzie ono całkowicie darmowe, jednakże musisz wiedzieć, że takie a nie inne reguły obowiązują.

Idąc po kolei:

 • prowadzenie konta w XTB jest darmowe pod warunkiem wykonania przynajmniej jednej transakcji raz w roku lub posiadania środków pieniężnych na rachunku.
 • zasilenie konta w PLN w przypadku większości metod jest darmowe. Wpłaty przelewem bankowym, BLIK-iem, szybkim przelewem Blue Media, PayPal-em są bezpłatne. Jedynie za depozyty wykonane kartą i PayU pobierana jest prowizja
 • kupno i sprzedaż akcji są darmowe – do wartości transakcji 100 000 euro miesięcznie. Transakcje powyżej tego limitu zostaną obciążone prowizją w wysokości 0,2% (min. 10 EUR).
 • wypłata z konta w PLN jest darmowa dla kwot powyżej 500 zł. Przy wypłacie środków poniżej 500 złotych XTB pobierze prowizję w wysokości 50 złotych.
Warunki handlu akcjami i funduszami ETF w XTB są naprawdę wyjątkowe. Transakcje na polskiej giełdzie możesz realizować zupełnie bez opłat. Jedynie kupując aktywa na zagranicznych giełdach w Europie i USA poniesiesz koszt przewalutowania, choć zakładając rachunek inwestycyjny w XTB w walucie EUR lub USD również i tej opłaty możesz uniknąć.

Czy XTB to zaufany dom maklerski?

Konto maklerskie w XTB to jeden z najtańszych rachunków umożliwiających handel akcjami notowanymi na GPW w Warszawie oraz rynkach zagranicznych. Liczba osób zakładających tu konto rośnie dynamicznie. Promocje w XTB wspierają ambasadorzy marki XTB – była mistrzyni UFC, Joanna Jędrzejczyk oraz były mistrz wagi półciężkiej UFC, Jiří Procházka. .

Osobiście posiadam konto w XTB od dłuższego czasu i aktywnie z niego korzystam. Mogę tylko żałować, iż rejestrując się swego czasu w XTB nie miało tak atrakcyjnej promocji jak ta z darmową akcją.

Przeczytaj również artykuły:

Ważnym aspektem jest fakt, iż promocja „Darmowa akcja na dobry początek” dotyczy rzeczywistych akcji. Stajesz się właścicielem akcji fizycznej. Promocja w żaden sposób nie jest powiązana z kontraktami CFD, które również znajdują się w ofercie XTB.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo