Binance – jak wypłacić pieniądze z giełdy kryptowalut

Binance giełda kryptowalut

Po realizacji zysków na giełdzie kryptowalut przychodzi moment na wypłatę gotówki. Z powodów bezpieczeństwa nie warto trzymać środków na giełdzie. Istnieje kilka metod szybkiej konwersji z krypto na waluty fiat, a każda z nich obarczona jest inną prowizją. Jak wypłacić złotówki (PLN) z Binance? Czy bardziej opłaca się zrobić transfer PLN poprzez aplikację Zen czy lepsza będzie wypłata w euro? Sprawdźmy.

Jak wypłacić złotówki (PLN) na konto bankowe z giełdy Binance?

Obecnie niemożliwa jest bezpośrednia wypłata przelewem złotówek z giełdy Binance na konto bankowe. Jeśli zależy ci na wyjściu z krypto do PLN musisz skorzystać z jednej z alternatywnych metod takich jak wypłata złotówek poprzez aplikację Zen, wypłata EUR przelewem lub transfer kryptowalut na inną giełdę (np. Zonda) i stamtąd już wypłata zwykłym przelewem w złotówkach. Każda z metod to inny sposób działania i inne koszty z nią związane.

Wypłata złotówek (PLN)  z giełdy Binance
Bezpośrednia wypłata PLN to tylko Zen. Źródło: binance.com

Rekomendowaną przez Binance metodą wypłaty złotówek (PLN) jest płatność poprzez aplikację Zen. Czym zatem jest ta apka? Zen w swojej formule przypomina Revolut. Jest to polski fintech obsługujący wiele obszarów naszych finansów osobistych począwszy od taniej wymiany walut a skończywszy na wygodnym systemie płatności. Zen aktywnie pozyskuje partnerów do współpracy. Kooperacja z Binance, największą na świecie giełdą krypotowalut, będzie bez wątpienia kamieniem milowym w rozwoju tego projektu.

Binance prowizja za wypłatę

Podsumowując najpopularniejsze metody wypłat z Binance oraz towarzyszące im prowizje otrzymujemy następujące zestawienie:

  • wypłata PLN na aplikację Zen – sama wypłata jest darmowa, ale w zależności od wybranego planu subskrypcji na Zen operacja ta może wiązać się z pewnymi kosztami
  • wypłata EUR przelewem bankowym – prowizja za przelew SEPA to tylko 1 EUR. Metoda warta rozważenia, jeśli w swoim banku posiadasz konto walutowe i masz możliwość wymiany waluty po dobrym kursie i niskiej prowizji. Dobrze sprawdzi się tu np. Kantor Walutowy Alior Banku
  • wypłata kryptowalut na inną giełdę – częsty sposób na wyjście do fiat. Przykładowo na Binance wymieniasz zarobione środki na ripple (XRP jest bardzo tanie w transferze środków), przesyłasz je z Binance na giełdę Zonda, tam sprzedajesz a następnie wypłacasz złotówki (PLN) zwykłym przelewem na swoje konto bankowe
  • wypłata w bankomatu za pomocą karty Binance – trzeba pamiętać, że Binance Card jest denominowana w euro. Jeśli dokonasz wypłaty z bankomatu w PLN, giełda przeliczy kwotę transakcji po kursie ustalonym przez Visa. Do tego dochodzi prowizja od transakcji (0,9%). Szybkie, ale nie najtańsze rozwiązanie. Limit wypłat też nie powala – maksymalnie 290 EUR dziennie.
Binance wypłata w walucie euro

Którą metodę wybrać? Z porównania wynika, iż najniższą prowizję za wypłatę z Binance zapłacimy korzystając z aplikacji ZEN. Sam transfer środków pomiędzy giełdą a apką jest bezpłatny. Ewentualnym kosztem będzie przelew z Zen na konto bankowe. Aktualna stawka to 2,40 zł w planie Free oraz 0 zł w planie Gold i Platinum.

Powyższe zestawienie nie obejmuje wszystkich możliwych sposobów. Wypłatę środków z Binance możesz również zrealizować poprzez wypłatę na kartę w EUR lub GBP (prowizja 1,8%) lub przelewem w zupełnie innej walucie (np. w dolarach amerykańskich). Podobnie jak przy wpłacie na Binance – najwłaściwszy sposób to taki, który jest najlepiej dopasowany do twoich potrzeb.

Jak dokonać wypłaty na Binance?

Sprzedając Bitcoina lub inne altcoiny wymieniasz je na walutę, która jest możliwa do wypłaty. Procedura jest dość prosta i wygląda następująco:

  • Wybierasz Portfel Spot (wpłaty i wypłaty)
  • Następnie klikasz w sekcję Wypłata
  • Potem dokonujesz zmiany ustawień na Wypłać Fiat (lub Wypłać Krypto jeśli transferujesz środki na inną giełdę lub do swojego zewnętrznego portfela)
  • Wybierasz walutę do wypłaty
  • Po wprowadzeniu kwoty, dokonujesz jeszcze końcowych ustawień w zależności od wybranej metody – weryfikujesz konto bankowe lub uzupełniasz dane karty

Na koniec warto jeszcze podkreślić, iż wcale nie musisz wypłacać środków z giełdy aby z nich korzystać. Zarobione pieniądze możesz wydać na zakupach płacąc kartą Binance. Karta Binance obsługuje konwersję wybranych kryptowalut na waluty fiat w czasie rzeczywistym. Jeśli w portfelu giełdowym posiadasz BTC, BNB, USDT itp. możesz udać się prosto na zakupy z kartą Binance nie zastanawiając się jak wypłacić środki z giełdy. Wygodne.

Dowiedz się jak zyskać przy rejestracji. Przeczytaj: Bonus Powitalny na Binance

Ile trwa wypłata z Binance?

Transakcja wypłaty środków z giełdy Binance jest uzależniona od tego, w jakim czasie dany bank przetwarza informacje związane z przelewami. Jeśli zlecisz wypłatę przelewem bankowym SEPA w euro to czas realizacji wyniesie to 1-2 dni robocze (płatności SEPA nie działają w weekendy). Trochę dłużej może zająć księgowanie środków w USD – realizacja przelewu w dolarach amerykańskich może wynieść nawet 4 dni robocze.

W przypadku wypłaty na kartę oraz do aplikacji Zen środki pojawiają się u ciebie natychmiast.

Podsumowanie

Wypłata pieniędzy z giełdy Binance jest możliwa za pośrednictwem wielu walut fiat m.in. polski złoty, euro lub dolara amerykańskiego. I choć niemożliwe jest bezpośrednie wypłacanie PLN zwykłym przelewem bankowym to są sposoby aby tanio i szybko wycofać środki z giełdy.

Dla osób dbających o swój kapitał najlepszą metodą będzie transfer przez aplikację Zen w złotówkach lub przelew bankowy w euro. Najwygodniejszym sposobem jest z pewnością skorzystanie z karty wydawanej przez Binance.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo