Jak i gdzie kupić akcje Johnson & Johnson

  • akcje Johnson & Johnson notowane są pod tickerem JNJ
  • jeśli chcesz kupić akcje firmy Johnson & Johnson, musisz znaleźć brokera, który umożliwi ci transakcję na amerykańskiej giełdzie NYSE
  • Johnson & Johnson to dywidendowy arystokrata – spółka od 60 lat nieprzerwanie zwiększa wartość dywidendy i dzieli się zyskiem z akcjonariuszami

Koncern Johnson & Johnson to „pewniak” amerykańskiej giełdy, na którym można zyskiwać zarówno poprzez wzrost wartości akcji oraz poprzez wypłacaną co kwartał dywidendę. Firma wchodzi w skład indeksu S&P 500 największych spółek w USA. Wprowadzenie na rynek jednodawkowej szczepionki na covid-19 wzmocniło jeszcze bardziej zainteresowanie inwestorów tą spółką.

Gdzie kupić akcje Johnson&Johnson (JNJ)?

Akcje Johnson&Johnson kupisz u brokerów:

Firma OpisOcena Rejestracja
XTB opinie i recenzja 2024 r.

XTB

Polski dom maklerski z dostępem do 3000 akcji z 16 największych giełd z całego świata. Bez prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro.

XTB opinie i recenzja 2024 r.
2 Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.

Oanda TMS Brokers

Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji rzeczywistych z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ. Daje dostęp do ponad 1800 akcji. Brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu).

Oanda TMS Brokers opinie i recenzja 2024 r.
3 Exante opinie i recenzja 2024 r.

EXANTE

Broker oferujący dostęp do amerykańskich ETF-ów. Do handlu otrzymujemy 300 000 produktów z 50 rynków z poziomu jednego konta.

Exante opinie i recenzja 2024 r.

Akcje Johnson & Johnson kupisz u polskich i zagranicznych brokerów giełdowych lub poprzez konto maklerskie w jednym z banków. Oba rozwiązania różnią się między innymi prowizjami, łatwością obsługi strony lub aplikacji. Część z banków oraz brokerów zaoferuje ci także profesjonalne wsparcie doradcze oraz pomoc w rozliczaniu podatków. Zanim dokonasz wyboru warto poczytać opinię o konkretnym brokerze lub banku.

Akcje Johnson & Johnson – wraz z innymi producentami szczepionek przeciw covid-19 Pfizer, AstraZeneca, Moderna – są powszechnie dostępne i cieszą się nieustającym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych.

Czym zajmuje się Johnson & Johnson?

J&J to amerykańska firma z siedzibą w New Jersey w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zajmuje się produkcją i dystrybucją produktów z dziedziny medycyny, farmaceutyki oraz kosmetyków. Zakres działalności medycznej grupy Johnson & Johnson jest szeroki. Współpracują z nimi specjaliści z wielu dziedzin medycyny, w tym chirurdzy, kardiolodzy, ginekolodzy.

Koncern produkuje także szczepionki na COVID-19, przez co firma prezentuje swoje bardziej wyspecjalizowane oblicze. Firma wykorzystuje kilkadziesiąt znaków towarowych, pod którymi miliony osób używają leków i kosmetyków. W Polsce możesz ich znać przede wszystkim z produktów dla dzieci Johnson`s Baby czy płynu do jamy ustnej Listerine.

Jak inwestować w Johnson & Johnson?

Inwestycja w Johnson & Johnson może być zrealizowana na kilka sposobów. Najpowszechniejszym jest po prostu zakup akcji i bieżąca analiza czy je sprzedać czy trzymać dalej. W takim przypadku możesz zarabiać na wzroście wartości akcji oraz regularnie otrzymywanych dywidendach. To niewiarygodne, ale Johnson & Johnson od prawie 60 lat nieprzerwanie zwiększa wartość wypłacanych dywidend. Kupując akcje tej spółki masz niejako gwarancję stałego pasywnego dochodu. Wiesz kiedy i w jakiej wysokości twoje konto maklerskie zostanie zasilone wpływem od J&J.

Jeżeli chcesz aby Johnson & Johnson był tylko częścią twoich inwestycji warto abyś rozważył kupno jednostek funduszu ETF. J&J dzięki wysokiej kapitalizacji stanowi komponent najważniejszych światowych indeksów. Pojawia się również w portfolio ETF-ów skoncentrowanych na ochronie zdrowia czy przemyśle kosmetycznym. Na rynku znajdziesz kilkaset ETF-ów dających częściową ekspozycję na akcje Johnson & Johnson. Przykładowo:

  • SPDR S&P US Health Care Select Sector UCITS ETF
  • iShares S&P 500 Health Care Sector UCITS ETF
  • iShares US Pharmaceuticals ETF
  • SPDR S&P 500 ETF Trust

Innym sposobem, z którym możesz się spotkać są kontrakty CFD. Są to instrumenty pochodne dla bardziej zaawansowanych inwestorów. Często stosuje się tutaj dźwignię, dzięki czemu zarobisz dużo więcej. Niestety musisz wiedzieć, że dźwignia działa w dwie strony i w przypadku spadków bardzo szybko stracisz zainwestowane środki. Kontrakty CFD dają także możliwość grania na wzrosty oraz spadki w zależności od sytuacji na rynku, co pozwala zarabiać niezależnie od trendu.

Przykładowo w XTB możesz handlować instrumentem CFD, którego wartość bazuje na cenie rynkowej akcji Johnson & Johnson (JNJ). 

Instrument CFD na akcje Johnson & Johnson w domu maklerskim XTB
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Podejmując decyzje inwestycyjne, powinieneś kierować się własnym osądem.

Czy warto kupić akcje Johnson & Johnson?

Sytuacja koncernu na przestrzeni ostatnich lat była i nadal pozostaje bardzo stabilna, z lekką tendencją wzrostową. Szeroki zakres działalności oraz wieloletnie doświadczenie to argumenty przemawiające za inwestycją w tę spółkę. Zdecydowanie firma z ponad stuletnią tradycją może być wartościowym aktywem. Dodatkową zaletą są wypłacane regularnie dywidendy.

Głównym zagrożeniem jest możliwy spadek notowań ze względu na ewentualne skutki uboczne produktów farmaceutycznych oraz medycznych. W przypadku kryzysu PR-owego akcje firmy mogą czasowo stracić na wartości.

Obecnie, w czasach szybko rosnącej inflacji jesteś zmuszony do poszukiwania alternatywnych źródeł oszczędzania. Lokaty lub konta oszczędnościowe nie utrzymują nawet wartości pieniądza. Jedną z alternatywnych możliwości jest inwestowanie w akcje firm takich jak Johnson & Johnson – spółek value, które będą wypłacać ci regularną dywidendę.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo