Lokaty w Millennium Bank – opinie i recenzja 2024 r.

Obecnie każdy bank posiada dla swoich klientów specjalnie przygotowaną ofertę, która ma się wyróżnić na tle konkurencji. Tej ekspansji depozytowej towarzyszą rosnące stopy procentowe, które przywracają sens oszczędzania na lokatach. Bank Millennium wyróżnia się jednym z najniższych progów wejścia dla swoich lokat. Ich najwyżej oprocentowana lokata daje zysk 5% w skali roku.

Logo Millenium Bank

Spis treści: Rodzaje lokat – Opinie – Lokata Urodzinowa – Jak założyć – Zalety i wady – Podsumowanie

Rodzaje lokat w Banku Millennium

Lokaty, które są przygotowywane przez Bank Millennium, charakteryzują się bardzo indywidualnym podejściem do klienta i dużą kreatywnością. Wyróżniają ich takie produkty, jak Lokata Urodzinowa czy Lokata Happy Hour. Są bardzo różnorodne i możne je wybierać według własnego upodobania:

 • Lokata Horyzont Zysku – pozwala na wynik w wysokości 5% w skali roku. Minimalna wpłata to 1.000 złotych – bez górnego limitu wpłat. W wersji z oprocentowaniem 5% otwierana na okres 6 miesięcy, a w opcji na 4,35% czas trwania wynosi 12 miesięcy
 • Lokata Mobilna – zakładana na 3 miesiące, oferuje oprocentowanie w wysokości 5% w skali roku. Możesz ją obsługiwać poprzez aplikację na telefonie lub tablecie. Wymagania dotyczące depozytu to od 500 zł do maksymalnej kwoty 25.000 zł
 • Lokata Millenet / Happy Hours – zyskujesz szansę na zwiększenie oprocentowania o 0,25% podczas Happy Hours (wyłącznie w Millenet lub aplikacji mobilnej). Bazowe oprocentowanie to 1,75% w skali roku. Nie jest to więc jakaś nadzwyczajna oferta.
 • Lokata Urodzinowa – z oprocentowaniem 6% w skali roku. Jest to lokata krótkoterminowa na 1 miesiąc czasu. Możesz ją założyć w aplikacji mobilnej w okresie do 30 dni od daty twoich urodzin. Możliwa do ulokowania kwota to suma z przedziału od 1.000 do 25.000 zł
 • Lokata Aukcje – maksymalnie możesz wylicytować do 4%. Zaletą tej lokaty dla niektórych osób może być krótki czas trwania – tylko 15 dni. W teorii sam decydujesz o wysokości oprocentowania i składasz swoją ofertę. W praktyce maksymalne oprocentowanie tej lokaty ustala bank, które niestety nie jest atrakcyjne w porównaniu do najlepszych ofert na rynku.
 • Lokata Strukturyzowana – to produkt inwestycyjny z pełną ochroną środków i szansą na wyższy zysk niż na lokacie terminowej. Instrumentem bazowym jest zazwyczaj wybrany indeks giełdowy. Minimalna kwota inwestycji to 10.000 zł.

Fani oszczędzania powiedzą, iż oferta lokat Millennium Banku jest naprawdę imponująca. Jest w czym wybierać. Pozytywne opinie dotyczą wysokiego oprocentowania (lokata Horyzont Zysku oraz Mobilna), elastyczności (Lokata Aukcje) oraz doceniania zaangażowanych klientów (Happy Hours, Lokata Urodzinowa).

Czym charakteryzują się poszczególne lokaty w Banku Millenium – opinie.

Lokata Horyzont Zysku jest aktualnie jedną z najlepszych lokat bankowych na rynku. Z tak wysokim oprocentowaniem stanowi konkurencyjną ofertę porównywalną do innych topowych depozytów w naszym kraju. Ciekawym produktem jest Lokata Aukcje. Umożliwia ona składanie ofert oprocentowania przez klientów banku. Aukcje odbywają się w określonych dniach od godz. 9:00 do 14:00. Wygrywająca oferta zostaje wybrana przez bank. Lokata strukturyzowana Banku Millennium charakteryzuje się zupełnie odmiennym podejściem do oszczędzania. W praktyce poprzez ten depozyt wchodzisz już na rynek akcji inwestując w spółki informatyczne z USA. Dla ostrożnych, poczatkujących graczy ważne jest, iż Bank daje gwarancję iż nominalnie nie stracisz na tej lokacie.

Czym się charakteryzują i jak działają lokaty w Banku Millennium?

Największą uwagę zwraca niska kwota wejścia w dany depozyt – w kilku przypadkach jest to zaledwie 500 zł. Oprocentowanie lokat jest stałe a odsetki dopisywane są na koniec okresu umowy między bankiem a klientem. Lokaty mogą być zrywane w dowolnym momencie przez klientów, ale skutkuje to utratą odsetek. W części ofert Banku Millennium nie występuje ograniczenie w wysokości lokaty.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo twoich środków pieniężnych (wraz z odsetkami) zgromadzonych w każdym banku, w tym w Millennium Banku, do równowartości 100 tys. euro w złotych.

Millennium: lokata urodzinowa opinie

Millennium Bank stara się z każdej strony zachęcić nas do swoich produktów i usług. Miłym akcentem jest „prezent” z okazji urodzin w postaci lokaty o promocyjnym oprocentowaniu.

Tylko czy naprawdę warto z niego skorzystać? Czy lokata jest rzeczywiście tak atrakcyjna jak przedstawia się nam to na reklamie?

W mojej opinii – zdecydowanie tak. Lokata urodzinowa Millennium to jedna z lepiej oprocentowanych krótkoterminowych lokat bankowych na rynku. Niewiele jest depozytów na okres 1 miesiąca czasu dających odsetki na tak wysokim poziomie. Trzeba pamiętać o warunkach: możliwa do otwarcia tylko w aplikacji mobilnej, na 1 miesiąc czasu, w kwocie od 1.000 zł do 25.000 zł, w ciągu 30 dni od daty urodzin.

Jak założyć lokatę w Banku Millenium

Aby założyć jakąkolwiek lokatę w Banku Millennium, należy założyć konto 360°, czyli rachunek osobisty. Można to zrobić na 4 różne sposoby:

W przypadku zakładania konta przez stronę internetową wystarczy wypełnić wniosek i zweryfikować swoją tożsamość.

Zalety i wady lokaty w Banku Millennium

Największymi zaletami lokat w Millennium są niska kwota wejścia, duży wybór lokat walutowych oraz duży zakres wyboru terminu, na jaki można założyć depozyt. Jest on liczony w dowolnej liczbie dni wybranych przez klienta, aż do 24 miesięcy.

Zalety
 • Niska kwota wejścia
 • Oferta dla obecnych klientów Banku Millennium (a nie tylko dla nowych klientów)
 • Bardzo zróżnicowane i unikatowe produkty
 • Możliwość uzyskania premii przy zakładaniu konta osobistego
Wady
 • Oprocentowanie zbyt niskie w porównaniu do inflacji
 • Konieczność posiadania lub założenia rachunku osobistego

Podsumowanie opinii

Ogólna ocena: 4.6

Podsumowując, lokaty Millennium to ciekawa oferta dla osób, które chcą same decydować o warunkach. Tutaj mają do wyboru różne waluty, różne okresy zawierania lokat, a nawet możliwości aukcji oprocentowania depozytów. Łatwo jest również skontaktować się z bankiem i podpisać umowę.

Rozważając założenie lokaty warto sprawdzić czy Millennium Bank nie nagradza klientów za otwarcie konta. Często, każda osoba która założy konto osobiste przy spełnieniu prostych aktywności otrzymuje premię pieniężną lub vouchery na zakupy. W aktualnej promocji bankowej Millennium, premia wynosi aż 500 zł. Nie lekceważ tych promocji gdyż niejednokrotnie wartość nagród dorównuje lub przewyższa odsetki uzyskane z lokaty terminowej.

Zobacz również artykuły:

4.6 Ocena
Lokata Horyzont Zysku

Min. kwota 1.000 zł, brak maksymalnego progu. Oprocentowanie 5% dla wersji na 6-mies oraz 4,35% 12-mies. Jest to depozyt na nowe środki pieniężne.

1 Komentarz
 1. Lokaty są teraz tak formułowane, żeby klient nie wiedział, że może stracić, a nie zyskać. Moja mama chciała ulokować sporą kwote na lokacie. Pani w Millenium zaproponowała lokatę ZŁotą” na 3 lata. Nie można było zerwać lokaty bo klient poniósł by koszty. Po 3 latach pieniądze zostały przelane spowrotem, ale odsetki wyszły” 0″. Klientka dalła pieniądze, aby bank nimi obracał, ale nic z tego nie miała. O takiej możliwości pracownica banku nie wspomniała. Trzymajcie się zdała od banków,lokaty lepiej robić za granicą.

Dodaj komentarz:

Poradnik Inwestora
Logo